Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja,Albania,Macedonia 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 07.11.2008 23:14

carnivalko - tej wersji chce się trzymać.
Ładnie to podsumowałaś. :D
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.11.2008 23:37

Fajna relacja szczególnie grecki kawałek. :o Widzę, że w Grecji jeszcze trochę do obejrzenia mam. Miejsc na nocleg pewnie nie wykorzystam bo ja raczej wolę kemping, ale miejsca do obejrzenia jak najbardziej. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2008 09:43

carnivalka napisał(a):.... na świecie jest wiele pięknych miejsc.Sentyment pozostaje ale należy poznawać inne miejsca a w ulubione powracać.

Nic dodać, nic ująć :wink:
Jakbyś w moich myślach czytała.......
Ja też jestem daleki od stwierdzeń, że "czepię" się jednego miejsca i na jego podstawie będę sobie świat wyobrażał :mrgreen:
Pozdrav :papa:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.11.2008 11:13

Dopiero dzisiaj dopadłem tą relację,dla mnie rewelacja,wielkie brawa dla autora.My planujemy na przyszły rok Grecję,po tej relacji to już na pewno.pozdr.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 08.11.2008 11:30

carnivalka napisał(a):Nie odpuszczaj m82m ,bo jest tam również pięknie.Zresztą na świecie jest wiele pięknych miejsc.Sentyment pozostaje ale należy poznawać inne miejsca a w ulubione powracać.


Napewno, tylko co robić jak tych ulubionych miejsc jest coraz więcej. W 2009 roku jak wcześniej pisałem jadę na 10 dni do Grecji, a następnie na 10 dni do Chorwacji przez Albanię do czego przekonała mnie relacja "KOL".

Opcja ta już jest w fazie zaklepywania noclegów i nic jej nie zmieni. Termin od połowy lipca.
Jeżeli komuś ten termin pasuje możemy jechać razem, nawet jeżeli tylko do Grecji. Po drodze zawsze raźniej.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 08.11.2008 11:33

Foto relacji podejrzewam nie uda mi się przedstawić jak "KOL", ale postaram się jak najlepiej. Jedyny minus tego wszystkiego to to, że tak długo trzeba jeszcze czekać do lipca 2009.
Pozdrawiam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.11.2008 12:19

W jaki rejon Grecji planujesz jechać,czy to będzie 10 dni w jednym miejscu czy z przemieszczaniem się,a masz może jakieś namiary na kwaterki bezpośrednio od właścicieli.
Ja planowałem szukać styczeń-luty,może lepiej wcześniej.
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 08.11.2008 12:46

Wymazałem tekst. Zmiana planu.
Ostatnio edytowano 19.11.2008 11:27 przez j_w, łącznie edytowano 1 raz
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 09.11.2008 17:21

mireks napisał(a):W jaki rejon Grecji planujesz jechać,czy to będzie 10 dni w jednym miejscu czy z przemieszczaniem się,a masz może jakieś namiary na kwaterki bezpośrednio od właścicieli.
Ja planowałem szukać styczeń-luty,może lepiej wcześniej.


Napewno jadę na Lefkadę, tam będę przez 10 dni nocował i stamtąd zwiedzał co się da, dlatego zbieram wiadomości w czym "KOL" i "carnivalka" bardzo mi pomogli, za co jestem wdzięczny.
Mam namiary na camping Gold Beach, gdzie byliśmy w 2007 roku i bardzo mile wspominamy miejsce i Greczynkę, która tam zarządza.
Nadmieniam, że wynajmowaliśmy tam pokój z aneksem, łazienką i balkonem. Trochę ją zawiedliśmy bo mieliśmy być również w tym roku, ale wybraliśmy Chorwację, gdzie również nam się podobało, a właściciele byli wspaniali.
Dlatego jak pisałem nie wiem jak to wszystko pogodzić. Jadąc z Lefkady do Chorwacji napewno zajedziemy na camp Gold Beach, na którym mamy już zarezerwowany ten sam pokój.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 09.11.2008 17:23

j_w napisał(a):Ja Grecje planuję 15.08.2009 do ok 07.09.09. Chalkidiki + Thassos.
Jadę na campingi. Rodzina 2+1
Zainteresowanych - j_w21(małpka)wp.pl


Jedziesz z przyczepą czy wynajmujesz pokoje lub domki?
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 30.11.2008 17:50

"KOL" czy orientujesz się jak lepiej jechać na Lefkadę tzn. od granicy z Macedonią w Geveglii dalej na Larisę czy inną trasą.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.11.2008 18:41

bukmacher3 napisał(a):"KOL" czy orientujesz się jak lepiej jechać na Lefkadę tzn. od granicy z Macedonią w Geveglii dalej na Larisę czy inną trasą.


Niestety nie pomogę Ci ponieważ w tamte rejony jechałem bezpośrednio z Macedonii tylko raz przez przejście za Bitolą. Następnym razem jechałem z Aten albo płynąłem promem, a wracałem przez Albanię. Patrząc na mapę wydaje się ,że przez Larissę najbliżej, ale można by przez Kalambakę i przy okazji Meteorę zobaczyć.Pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 30.11.2008 19:02

Jeżeli można to ja jechałam w jedną stronę przez Larissa-Trikala-Kalampaka-Metsowo-Ioanina-Preweza-Lefkada.
Drugą trasą to zaraz za Thessalonikami skręciliśmy na Kozani/E90/ -Grevenna-i potem Metsovo-Preveza.Ta druga trasa jest przepiękna widokowo,ale wolna i stresująca.Przy pierwszej opcji trochę lepiej ale autobana też jest dopiero w powijakach,oddana do użytku w małych fragmentach,chociaż na mapach już niby istnieje.Także zarezerwuj sobie więcej czasu na przejazd niż podaje GPS czy jakiś inny planer.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 02.12.2008 20:27

carnivalka napisał(a):Jeżeli można to ja jechałam w jedną stronę przez Larissa-Trikala-Kalampaka-Metsowo-Ioanina-Preweza-Lefkada.
Drugą trasą to zaraz za Thessalonikami skręciliśmy na Kozani/E90/ -Grevenna-i potem Metsovo-Preveza.Ta druga trasa jest przepiękna widokowo,ale wolna i stresująca.Przy pierwszej opcji trochę lepiej ale autobana też jest dopiero w powijakach,oddana do użytku w małych fragmentach,chociaż na mapach już niby istnieje.Także zarezerwuj sobie więcej czasu na przejazd niż podaje GPS czy jakiś inny planer.


Dziękuję, myślę że pojadę trasą przez Larissę, Kalampaka, Ioanina czyli pierwsz myśl najlepsza.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.03.2009 10:02

:wink: ja chyba najpóźniej dotarłam do tej relacji, niemniej warto było.

KOL. Niesamowite zdjęcia i świetna relacja. Być może w odniesieniu do tych przepięknych widoków moje pytanie zabrzmi dość dziwnie, ale wynika z moich dotychczasowych greckich doświadczeń -> wyspa Rodos. Jak w tym rejonie Grecji mają się sprawy z porządkiem na plażach, w miasteczkach? Ja spędziłam dwa tygodnie na Rodos śpiąc w namiocie na plaży ale muszę niestety powiedzieć, że lądując na wyspie zszkokował mnie brak dbałości o piękne plaże, i spora ilość śmieci gdzie tylko się da.Być może jestem przewrażliwona ale wole zapytać jak to wygląda w rejonie o którym piszesz?

Będąc na Korsyce równiez zauwazyłam tego typu tendencje ale chyba nieco mniejsze niż na Rodos.Może źle trafiłam poprostu.

A kto z Forumowiczów może coś napisać o kempingach na Kefalonii i Lefkadzie? Bo ja preferuję autko + kemping :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grecja,Albania,Macedonia 2008 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone