Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja,Albania,Macedonia 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 20.03.2009 13:09

Witam, czytając to wszystko to można sądzić, że w tym roku trochę nas będzie na Lefkadzie. Może piszmy kiedy się wybieramy, żeby nie wszyscy rezerwowali noclegów które polecił "KOL".
Napewno wtedy zabraknie miejsc.
Mój pobyt to 27.07-09.08.
Jeszcze podziękuję "Carnivalka" za odpisanie w temacie ubezpieczenia na Macedonię.
Jakby coś więcej było wiadomo to będę wdzięczny.
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 20.03.2009 13:25

Będę tam od 20.06.09 - 27.06.09
Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.03.2009 13:56

zdaje się, że przez to Wasze pitolenie o Grecji nie pojadę w tym roku znów do Chorwacji :evil:

zaczęło się od tej cholernej relacji zielonego Leszka (w życiu nie przeczytam więcej ani jednego Twojego zdania :evil: ), a skończyło na tym, że szukam apartamentów na środkowym palcu :wink:

dam znać, pozdrowienia, krystof 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2009 14:09

Krystof napisał(a):zaczęło się od tej cholernej relacji zielonego Leszka (w życiu nie przeczytam więcej ani jednego Twojego zdania :evil: ),


A kto Ci kazał czytać :wink: Leszek nie tylko z pobytu w Grecji relacje pisał :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.03.2009 14:51

kto kazał kto kazał ... a czyja to wina, że taka fajna była? chyba nie moja? :wink:
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 21.03.2009 11:23

Krystof napisał(a):kto kazał kto kazał ... a czyja to wina, że taka fajna była? chyba nie moja? :wink:


Czuję w tym podstęp drugiej połowy!!!
Chyba że się mylę.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.03.2009 11:39

Krystof napisał(a):zdaje się, że przez to Wasze pitolenie o Grecji nie pojadę w tym roku znów do Chorwacji :evil:

zaczęło się od tej cholernej relacji zielonego Leszka (w życiu nie przeczytam więcej ani jednego Twojego zdania :evil: ), a skończyło na tym, że szukam apartamentów na środkowym palcu :wink:

dam znać, pozdrowienia, krystof 8)

Hahaha :lool: dobre dobre
asiasz
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiasz » 21.03.2009 15:04

Słuchajcie, dlaczego jest taka duża różnica w cenach kwater pomiędzy lipcem a sierpniem? W lipcu jest duuużo taniej. Jakoś niefajnie jest wtedy, gorzej niż w sierpniu? Mam na myśli ilość turystów, dostępność sklepów, barów itp, ale też warunki pogodowe i "ciepłość wody do kąpieli"...

A, i jeszcze miałam zapytać. Przelot z przesiadką w Air Berlin jest potwornie drogi, więc bez sensu. Jest połączenie LOT-em bezpośrednio z Warszawy do Aten za 570zł w obie strony za osobę, co jest do przyjęcia, z Aten można dojechać na Lefkadę KTEL-em (z tego, co wyczytałam w kilku miejscach). Ma to sens?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 21.03.2009 15:40

asiasz napisał(a):Słuchajcie, dlaczego jest taka duża różnica w cenach kwater pomiędzy lipcem a sierpniem?


To wynika z ilości turystów (szczególnie włoskich), którzy odwiedzają w tym czasie Elladę.

asiasz napisał(a):A, i jeszcze miałam zapytać. Przelot z przesiadką w Air Berlin jest potwornie drogi, więc bez sensu. Jest połączenie LOT-em bezpośrednio z Warszawy do Aten za 570zł w obie strony za osobę, co jest do przyjęcia, z Aten można dojechać na Lefkadę KTEL-em (z tego, co wyczytałam w kilku miejscach). Ma to sens?


Sprawdzałeś Norwegiana?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.03.2009 01:10

asiasz napisał(a):Słuchajcie, dlaczego jest taka duża różnica w cenach kwater pomiędzy lipcem a sierpniem? W lipcu jest duuużo taniej. Jakoś niefajnie jest wtedy, gorzej niż w sierpniu? Mam na myśli ilość turystów, dostępność sklepów, barów itp, ale też warunki pogodowe i "ciepłość wody do kąpieli"...

A, i jeszcze miałam zapytać. Przelot z przesiadką w Air Berlin jest potwornie drogi, więc bez sensu. Jest połączenie LOT-em bezpośrednio z Warszawy do Aten za 570zł w obie strony za osobę, co jest do przyjęcia, z Aten można dojechać na Lefkadę KTEL-em (z tego, co wyczytałam w kilku miejscach). Ma to sens?


Na Lefakdę lata też Transavia z Amsterdamu chyba, pytasz czy samolot ma sens. Kurcze, trudno jest odpowiedzieć, jak pewnie zauważyłaś preferuje wyjazdy własnym środkiem lokomocji i pewnie ja bym tam samolotem nie poleciał(byłem co prawda samolotem w zimie na Maderze,ale tam autem trudno dosyć). Zależy to wszystko od tego co lubisz.Pozdrawiam
asiasz
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiasz » 22.03.2009 01:54

Samochodem NA PEWNO nie pojadę, bo pomimo, że baaardzo lubię prowadzić, to kilkadziesiąt godzin siedzenia na tyłku nie wchodzi w grę. Jechałam autokarem do Hiszpanii i obiecałam sobie, że nigdy więcej.
Norwegian jest droższy od LOT-u prawie dwukrotnie :)
Czyli reasumując, lepiej w lipcu? Bo mniej ludzi i taniej :) A woda ciepła już bedzie jak pojade na początku lipca? :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.03.2009 02:21

asiasz napisał(a):Samochodem NA PEWNO nie pojadę, bo pomimo, że baaardzo lubię prowadzić, to kilkadziesiąt godzin siedzenia na tyłku nie wchodzi w grę. Jechałam autokarem do Hiszpanii i obiecałam sobie, że nigdy więcej.
Norwegian jest droższy od LOT-u prawie dwukrotnie :)
Czyli reasumując, lepiej w lipcu? Bo mniej ludzi i taniej :) A woda ciepła już bedzie jak pojade na początku lipca? :)


Ja byłem na przełomie maja i czerwca i woda nie była za zimna. Nie obraź się , ale co wspólnego ma jazda samochodem z przerwami kiedy tylko chcesz (kilkadziesiąt godzin??!!)z jazdą autokarem, jeśli tak jak piszesz lubisz prowadzić. Reasumując lepiej w lipcu, woda na pewno będzie ciepła, a i ludzi mniej niż w sierpniu. POZDRAWIAM
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 22.03.2009 11:28

asiasz napisał(a):Samochodem NA PEWNO nie pojadę, bo pomimo, że baaardzo lubię prowadzić, to kilkadziesiąt godzin siedzenia na tyłku nie wchodzi w grę. Jechałam autokarem do Hiszpanii i obiecałam sobie, że nigdy więcej.


Z Wrocławia do Ancony jechałem jakieś 13 godzin (z częstymi postojami). Z Warszawy pewnie kilka h dłużej. Dodatkowo postoje robisz jak chcesz, trasa to same autostrady (nie licząc odcinka polskiego) - jest naprawdę komfortowo.

asiasz napisał(a):Norwegian jest droższy od LOT-u prawie dwukrotnie :)
Czyli reasumując, lepiej w lipcu? Bo mniej ludzi i taniej :) A woda ciepła już bedzie jak pojade na początku lipca? :)


W tym roku wyjeżdżam 2 lipca (kierunek południe Peloponezu z Kithirą) - woda jest ciepła. Spokojnie można jechać w czerwcu bez obawy o jej temperaturę. Na początku lipca faktycznie jest mniej osób, ceny za wynajem niższe, słońce mocno piecze.
Same zalety, wad nie widzę ;-)
asiasz
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiasz » 23.03.2009 02:14

ok, decyzja zapadła. 24.06-15.07 będę na Lefkadzie jak wszystko dobrze pójdzie :cool:
Teraz tylko kwestia zarezerwowania kwatery. Zaraz będę wysyłać maile.
Zerkniecie, co znalazłam?
Opcji jest kilka:
ATHANI:
http://www.panoramalefkada.com./index_e.html
KALAMITSI:
http://www.fantastico.com.gr/
http://www.oneiro-apartments.com/index.html
http://www.bluewhitehouse.com/

Najbardziej jednak chciałabym zamieszkać w Vasiliki, oto możliwości:
http://www.melinasrooms.com/ - najbardziej się przychylam; 40E za studio z balkonem wychodzącym na morze :)
http://www.koalalefkada.com/
http://www.apartmentsdimitris.gr/
http://www.armonia-apartments.gr/

Zaznaczam, że patrzyłam na ceny pokoi dla trzech osób bo jedziemy we trójkę, ale w niektórych miejscach są pokoje 4-osobowe w cenie 3, więc ewentualnie ktoś się podczepi :)
asiasz
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiasz » 24.03.2009 21:46

Odpisali mi ze wszystkich, poza Panoramą, a miejsca nie ma w wybranym terminie tylko w Melina's Rooms.

Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Vasiliki. Oto opcje:

1. Dimitris - zaproponowali dość przystępną cenę ALE! nie można używać w pokoju czajnika elektrycznego ani suszarki bo jak działa klimatyzacja to są przeciążenia i ogólnie kicha. Więc odpada. Zostają dwie:

2. Armonia - 30E za dobe - też do przyjęcia, więc rozważam. Dużo pozytywnych opinii w guestbooku na stronie www, w tym Polaków.

3. Koala - na razie najbardziej wchodzi w grę. Do wyboru mniejszy apartament lub większy, odpowiednio 390 i 490E za cały pobyt, co jest nad wyraz atrakcyjną ofertą. ALE! lekko podejrzaną, bo w tańszej opcji wychodzi niecałe 18E za dobę, a w droższej 22E.
Napiszcie proszę, czy ktoś z Was widział chociaż z zewnątrz ten budynek? Macie lub znacie jakieś opinie na temat tej kwatery?

BARDZO proszę o pomoc, muszę to załatwić jak najszybciej bo samolot strasznie drożeje z dnia na dzień. Maksymalnie za dwa dni zapada decyzja bo przecież i wstepnej rezerwacji nie będą mi trzymać nie wiadomo ile, muszę wpłacić zaliczkę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grecja,Albania,Macedonia 2008 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone