Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja,Albania,Macedonia 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 12.05.2009 22:26

A oto link do strony macedońskich autostrad i dróg publicznych:
http://www.roads.org.mk/en/index.php.
Klikacie zakładkę "toll collection", a później po lewej "section prices" i macie dokładnie podane wszystkie ceny za płatne odcinki autostrad.
1 EUR to ok. 60 denarów macedońskich.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.05.2009 14:26

Huraaaa.. !!!
Udało mi się wreszcie zakupić długo poszukiwaną mapę Albanii!
Składam sam sobie gratulacje! :P
Mapa jest, co prawda, niemiecka, ale to chyba nawet lepiej, bo jest b. szczegółowa i po niemiecku precyzyjna.:D
Razem z wysyłką = 24 zł
Ponoć nie długo ma być dostępna w sklepach, ale ja już się nie mogłem doczekać i zakupiłem internetowo...
pozdro
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.05.2009 14:28

Dr Seselj napisał(a):A oto link do strony macedońskich autostrad i dróg publicznych:
http://www.roads.org.mk/en/index.php.

Dupa Jaś!
U mnie ten link:
Not Found.
:evil:
Whats the fuck?!
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.05.2009 14:33

sanchopan napisał(a):A wisiał już cennik na bramkach, czy tyle się płaci "ile krzykną"?

Sory, że tyle postów pod rząd, ale rozpiera mnie potrzeba dzielenia się wiedzą! :D :P

Znaczy się tak:
podjeżdżasz do bramki - zupełnie nie patrzysz na cennik - z uśmiechem i pewną dozą życzliwej obojętności wręczasz 1 euro - jedziesz dalej.
Jeśli pan coś burczy (co raczej rzadko się zdarza), to udajesz, że nie kumasz o co chodzi i ewentualnie, jeśli pan (pani) jest bardzo natarczywy to dajesz kolejne 50 centów. Jeśli nadal jest jakiś sprzeciw (z tym się nie spotkałem.. ale jakby co) to dajesz kolejne 50 centów i .. na tym koniec!!!
Jeśliby, nie daj Boże, miły pan/pani nadal coś burczeli, to wtedy rozejrzyj się za cennikiem lub poproś o owy, bo z tego co pamiętam, tylko jeden odcinek wedle cennika był za 2 euro, pozostałe chyba po 1 lub 1.5 eurosa.
powodzenie i odwagi
8) :P
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 13.05.2009 15:19

Nie pamiętam,czy wisiał cennik,jechałam w nocy przez Macedonię.I o ile dobrze pamiętam to były bramki właśnie jedna za 2 euro i dwie lub trzy po 1 euro.Myślę ,że minęły te czasy ,że oszukują ,zwłaszcza na autostradach.Przecież to jest w ich interesie coby ludzie tamtędy jeżdzili. :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.05.2009 15:32

janniko napisał(a):
Dr Seselj napisał(a):A oto link do strony macedońskich autostrad i dróg publicznych:
http://www.roads.org.mk/en/index.php.

Dupa Jaś!
U mnie ten link:
Not Found.
:evil:
Whats the fuck?!


http://www.roads.org.mk/en/cenovnik_po_delnica.html
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: C.d.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.06.2011 10:10

KOL napisał(a):3
I jesteśmy w Athani, gdzie spędzimy najbliższe trzy dni. Noclegi mamy zarezerwowane w Aloni Studios www.alonistudios-lefkada.com...


Jeśli ktoś chce się tu zatrzymać to polecam Panorama Studios w "centrum" miejscowości. Właściciel Pan Thomas prowadzi też restaurację i mini sklepik. Thomas pała sympatią do Polaków ,kiedy usłyszał nasz język zaraz poczęstował nas kawą, przyniósł butelkę wina i poczęstunek na koszt firmy. Zna nawet kilka słów po Polsku. Z Polski nie podoba mu się tylko para pewnych bliźniaków, ale temu akurat się nie dziwię.
www.panoramalefkada.com.


Witam KOL.
Niestety, podany link do Thomasa nie działa- jest całkiem inna zawartość.
Mam nadzieję, że facet wciąż żyje i prowadzi biznes...
Pamiętasz może położenie tego panorama studios?
Przy drodze, z tablicą informacyjną, czy trzeba się rozejrzeć by znaleźć?

Aloni Studios mają zajęte wszystko. :(

Pozdr.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: C.d.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.06.2011 11:25

Fatamorgana napisał(a): Witam KOL.
Niestety, podany link do Thomasa nie działa- jest całkiem inna zawartość.
Mam nadzieję, że facet wciąż żyje i prowadzi biznes...
Pamiętasz może położenie tego panorama studios?
Przy drodze, z tablicą informacyjną, czy trzeba się rozejrzeć by znaleźć?

Aloni Studios mają zajęte wszystko. :(

Pozdr.


Znajdziesz bez problemów. To jest w samym centrum tej niewielkiej miejscowości. Pokoje są nad restauracją.
Link juz zdążył się zestarzeć.
Znalazłem jeszcze coś takiego, może numer jest aktualny:
PANORAMA
Rompotis Thomas
Athani
Tel: 2645033291
Pozdrawiam
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 17.09.2013 21:53

Witam.
Mam w planach Lefkadę na następny rok w czerwcu. Czy mógłbym Cię prosić o namiary na kilka noclegów? W relacji komuś wysyłałeś maila z taką prośbą. No i bym prosił o kilka przydatnych informacji, co według Ciebie jest najważniejsze. Będę jechał z żoną i małym dzieckiem.
P.S. Relacja - REWELACJA. Przez Ciebie moje plany będę musiał trochę zmodyfikować - ale tylko na lepsze :)
Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grecja,Albania,Macedonia 2008 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone