Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja,Albania,Macedonia 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.03.2009 10:30

Na Lefkadzie na pewno są campingi w miejscowości Wasiliki,Vlicho i Nidri.Najlepsze położenie to wg mnie Wasiliki,w okolicach najładniejsze plaże.
Co do czystości np. w Porto Katsiki wszyscy dbali o porządek.Pety gaszone w butelkach a śmieci grzecznie wynoszone w reklamówkach.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.03.2009 10:52

ally napisał(a)::wink: ja chyba najpóźniej dotarłam do tej relacji, niemniej warto było.

KOL. Niesamowite zdjęcia i świetna relacja. Być może w odniesieniu do tych przepięknych widoków moje pytanie zabrzmi dość dziwnie, ale wynika z moich dotychczasowych greckich doświadczeń -> wyspa Rodos. Jak w tym rejonie Grecji mają się sprawy z porządkiem na plażach, w miasteczkach? Ja spędziłam dwa tygodnie na Rodos śpiąc w namiocie na plaży ale muszę niestety powiedzieć, że lądując na wyspie zszkokował mnie brak dbałości o piękne plaże, i spora ilość śmieci gdzie tylko się da.Być może jestem przewrażliwona ale wole zapytać jak to wygląda w rejonie o którym piszesz?

Będąc na Korsyce równiez zauwazyłam tego typu tendencje ale chyba nieco mniejsze niż na Rodos.Może źle trafiłam poprostu.

A kto z Forumowiczów może coś napisać o kempingach na Kefalonii i Lefkadzie? Bo ja preferuję autko + kemping :D


Witam. Ja zawsze na wakacje jade przed sezonem i wtedy do porządku nie można mieć większych zastrzeżeń. Na Porto Katsiki co prawda widziałem przy schodach "kupę" śmieci ale to był wyjątek. To samo na Kefalonii, nawet na popularnych plażach Myrthos i Petani czysto, bez petów i puszek.Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.03.2009 12:43

Dziękuję za odpowiedź.
Zauroczyły mnie zdjęcia z Kefalonii i Lefkady - już sobie sprawdziłam jakwygląda droga. Ode mnie to jakieś 2000km. Myślałam o pobycie 3 tygodniowym (dzielony na 50% Kefalonia i Lefkada) a podróż Katowice - Bratysława - Budapeszt - Belgrad - Skopjie - Ohrid (tu może skorzystam z podanego namiaru na pokoje - bo pieknie to wyglada) i dalej Bitola- Florina.

Skąd jest najkrótsza przeprawa promowa na Kefalonię?I czy można potem skorzystać z przeprawy Kefalonia Lefkada?
Być moze pisaliście o tym w relacji ale ilość stron i infomacji powoduje, że nico mogłam się pogubicc.

Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.03.2009 14:17

ally napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.
Zauroczyły mnie zdjęcia z Kefalonii i Lefkady - już sobie sprawdziłam jakwygląda droga. Ode mnie to jakieś 2000km. Myślałam o pobycie 3 tygodniowym (dzielony na 50% Kefalonia i Lefkada) a podróż Katowice - Bratysława - Budapeszt - Belgrad - Skopjie - Ohrid (tu może skorzystam z podanego namiaru na pokoje - bo pieknie to wyglada) i dalej Bitola- Florina.

Skąd jest najkrótsza przeprawa promowa na Kefalonię?I czy można potem skorzystać z przeprawy Kefalonia Lefkada?
Być moze pisaliście o tym w relacji ale ilość stron i infomacji powoduje, że nico mogłam się pogubicc.

Pozdrawiam.


Najkrótsza przeprawa na Kefalonię jest z Lefkady właśnie(Vassiliki-Fiscardo), albo z Killini( Killini-Poros). Można też z Patry ale dłużej i dużo drożej. Co do Ohrid to też tam w tym roku znowu zawitam.Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.03.2009 17:02

Pisząc o przeprawie podałeś link http://www.ionianferries.gr/routes.asp (drugi podany link nie działa) - nie mogę się tam doszukac przeprawy Kilini - Poros, nie mogę też doszukac się cennika z aprzeprawę Kefalonia - Lefkada :( Coś mi to szukanie dziś nie idzie .
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.03.2009 17:07

Dopiero tu trafiłam i do tej pory jestem w szoku jak tam pieknie.
Jestem fanatyczką plaż i zdjęcia z pierwszych stron poprostu mnie...powaliły... 8O 8O 8O 8O :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.03.2009 17:20

ally napisał(a):Pisząc o przeprawie podałeś link http://www.ionianferries.gr/routes.asp (drugi podany link nie działa) - nie mogę się tam doszukac przeprawy Kilini - Poros, nie mogę też doszukac się cennika z aprzeprawę Kefalonia - Lefkada :( Coś mi to szukanie dziś nie idzie .


Zobacz tu:
http://www.ionianferries.gr/routes.asp#CEF
i tu:
http://www.ionianferries.gr/prices.asp#CEF

Cennika Kefalonia-Lefkada raczej nie znajdziesz, to są lokalne linie(Four Island Ferries i Ionios Meganissi Shipping)i nie mają swoich stron internetowych, co do rozkładu to sprawdzaj na www.gtp.gr, z tym, że teraz Four Island Ferries jeszcze nie będą mieli rozkładu na lato a Ionios Meganissi Shipping pływają z Kefaloni chyba tylko w lipcu i sierpniu. Ja w każdym razie płynąłem z Kefalonii na Lefkadę liniami Four Island Ferries 31.05 o 11.30 cena ok. 60 euro za cztery osoby + auto, a rozkład na maj pokazał się dopiero na jego początku.Pozdrawiam
fea
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fea » 02.03.2009 22:02

Oddelegowana do tego wątku mam następujące pytania:

W tym roku planuję wyjazd do Grecji i mam w tym momencie, co ma dla mnie kluczowe znaczenie, pytanie czy jest możliwość znalezienia na miejscu w miesiącach lipiec - sierpień, ewentualnie początek września - ceny powinny być już wtedy nieco niższe, noclegu za maksymlanie 30E za dwie osoby? Nie mam wygórowanych wymagań, oby tylko była łazienka w pokoju W grę wchodzą wyspy Zakynthos, Kefalonia oraz Lefkada.
Patrząc na ceny w internecie to raczej nie ma na to szans, ale być może ktoś kto był na miejscu bardziej będzie się orientował w temacie. Chociaż odległość od plaży nie ma dużego znaczenia (jedziemy samochodem) to za nic w tej cenie nie znalazłam :?

Czy w grę aby na pewno wchodzi jazda w ciemno? niestety w tym roku nie mam możliwości wcześniejszego określenia terminu wyjazdu, co wyklucza rezerwację (ewentualnie tydzień wcześniej).

Ostatnie pytanie dotyczy promów, mianowicie wyszukalam w internecie dwóch przewoźników z Kyllini na Zakynthos

http://www.zanteisland.com/html/english/orari.htm

http://www.zakynthos-net.gr/pag_eng/pag ... tr_en.htm#

jak widać ceny różne :) czy przewoźnika wybiera się w jakiejś kasie portu czy bilety kupuje się bezpośrednio przy wjeździe na prom? Chodzi mi o to żebym była zorientowana i nikt mi nie wcisął pierwszego lepszego najdroższego promu.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.03.2009 09:02

KOL. Dzięki za informacje. Troche drogie te promy :( No ale.. przynajmniej wiem plus minus jaki koszt takiej zabawy się szykuje. Trochę to dziwne bo piszesz, że płyneliście 1 h i 1/2 i w jedna stronę 60E to naprawdę sporo jeśli się spojrzy np na Korsyke gdzie mozna się przeprawić za 100-130 Euro a podróz trwa 4h ( w dwie strony oczywiście). A jak sie kupi bilet przez net to można popłynąc bardzo tanio. No ale jak relacja jest taka że napewno się skusze na te greckie promy :)

Teraz pozostaje mi uzyskanie informacji co do kempingów na Kefaloni i Lefkadzie. Nieco już w necie znalazłam ale net to jedno a rzeczywistośc to drugie 8)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.03.2009 11:29

ally napisał(a):KOL. Dzięki za informacje. Troche drogie te promy :( No ale.. przynajmniej wiem plus minus jaki koszt takiej zabawy się szykuje. Trochę to dziwne bo piszesz, że płyneliście 1 h i 1/2 i w jedna stronę 60E to naprawdę sporo jeśli się spojrzy np na Korsyke gdzie mozna się przeprawić za 100-130 Euro a podróz trwa 4h ( w dwie strony oczywiście). A jak sie kupi bilet przez net to można popłynąc bardzo tanio. No ale jak relacja jest taka że napewno się skusze na te greckie promy :)

Teraz pozostaje mi uzyskanie informacji co do kempingów na Kefaloni i Lefkadzie. Nieco już w necie znalazłam ale net to jedno a rzeczywistośc to drugie 8)


Niestety ceny promów to trochę przegięcie, z Kefalonii na Zante też blisko a za prom 55 Euro (4+auto) w jedną stronę zapłaciliśmy, alo co zrobić, aż strach pomyśleć co będzie w tym roku przy aktualnym kursie złotówki, a jechać przecież trzeba :D.Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.03.2010 13:50 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.03.2009 12:28

:lol: jechać trzeba, trzeba.
Niemniej ja chyba wybiorę opcję oszczędonościową :lol: mniejsza liczba kilometrów i sprawdzone miejsce w atrakcyjnej cenie - > HR :lol: Ale Kefalonia i Lefkada są już na mojej liście miejsc do odwiedzenia - tak szczerze mówiąc to mam nieodpartą ochotę popędzić tam już w te wakcje ale zobaczymy co czas przyniesie. Bo jeśli chodzi o Euro to ja bym nie liczyła, że w czerwcu ujrzymy jakieś 3,20 za 1 euro :cry:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.03.2009 12:39

ally napisał(a)::lol: jechać trzeba, trzeba.
Niemniej ja chyba wybiorę opcję oszczędonościową :lol: mniejsza liczba kilometrów i sprawdzone miejsce w atrakcyjnej cenie - > HR :lol: Ale Kefalonia i Lefkada są już na mojej liście miejsc do odwiedzenia - tak szczerze mówiąc to mam nieodpartą ochotę popędzić tam już w te wakcje ale zobaczymy co czas przyniesie. Bo jeśli chodzi o Euro to ja bym nie liczyła, że w czerwcu ujrzymy jakieś 3,20 za 1 euro :cry:


3,20 to już chyba nigdy nie będzie, wystarczy 4,00 i będzie ok, trzeba po prostu teraz więcej prowiantu własnego zabrać, już to przerabialiśmy, przecież nie pierwszy raz Euro jest prawie po 5 złotych. Pozdrawiam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 04.03.2009 15:56

Dzięki Kol za relację i superfoty. Powróciły wspomnienia . 10 lat temu
spędziliśmy z moją wybranką miesiąc na Kefaloni. Były to wspaniałe wakacje. Greckie wyspy mają niezapomniany klimat.
Pozdrawiam
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 05.03.2009 09:01

A ja pozwolę sobie przedstawić moją propozycję wersji oszczędnościowej wyjazdu na zach. wybrzeże Grecji.
Zakładając, że wiele osób odstraszają ceny promów, wart rozważenia wydaje się wyjazd np. na tydzień na Lefkadę (przejeżdżamy na nią bezpłatny mostem), a drugi tydzień np. w Pardze - bodaj najładniejsze plaże na kontynentalnym brzegu M. Jońskiego.
W jedną stronę przejazd przez Serbię i Macedonię, połączony ze zwiedzaniem Ochrydy, a powrót przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację lub Bośnię. Oczywiście taniej wyjdzie przez Bośnię (odpadają autostrady i tańsze noclegi).
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.03.2009 09:28

KOL. No tak teraz 4 złote to szczyt szczęścia :D najgorsze jest to, że jak było po 3.20 to ja nie mogłam na wakcje jechac. Jak pech to pech :cry:

No własnie... Lefkada jest nieco lepsza bo most pozwala nieco zaoszczedzić. Ale z drugiej strony ja uważam, ze jeśli jechać to trzeba mieć te 3 tygodnie i jednak wygerowac troszkę kasy na Kefalonię :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grecja,Albania,Macedonia 2008 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone