Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja,Albania,Macedonia 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 11.10.2008 19:57

Dziękuję fotka z Łaciatym jest THE BEST. Resztę pytań napisze jutro bo dziś troche brak czasu.
Pozdrawiam
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 17.10.2008 08:23

Mapę Lefkady warto zamówić tutaj:
www.freytagberndt.at/rtc-freytagberndt/ ... fkada.html
Nie jest może tanio, ale mapy na prawdę dobre. Zamawiałem u Nich mapę Kefalonii i co ciekawe mapa przyszła zanim przelałem pieniądze. Niestety Freytag&Berndt mają swoje odziały w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, a u nas nie. Chyba, że poszukasz na jakimś serwisie aukcyjnym.

Witam owa mapa raczej jest nie do kupienia w Polsce. Już myślałem, że w Empiku kupię, ale takiej pozycji z nr EAN nie posiadają. Piszesz, że u nich zamawiałeś mapę Kefalonii. Moje pytanie, ile doliczałeś do kosztów wysyłki oraz czy płatność robiłeś w euro? Nie posiadam konta walutowego, tak więc mam prośbę o poradę jak ją zamówić.
Przekonałeś mnie o przejeździe przez Albanię. Miałem olbrzymie wątpliwości, myślałem że wrócę do Serbii i tam wjade do Chorwacji.
Jaki jest przelicznik waluty albańskiej na euro?
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.10.2008 08:42

bukmacher3 napisał(a):Mapę Lefkady warto zamówić tutaj:
www.freytagberndt.at/rtc-freytagberndt/ ... fkada.html
Nie jest może tanio, ale mapy na prawdę dobre. Zamawiałem u Nich mapę Kefalonii i co ciekawe mapa przyszła zanim przelałem pieniądze. Niestety Freytag&Berndt mają swoje odziały w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, a u nas nie. Chyba, że poszukasz na jakimś serwisie aukcyjnym.

Witam owa mapa raczej jest nie do kupienia w Polsce. Już myślałem, że w Empiku kupię, ale takiej pozycji z nr EAN nie posiadają. Piszesz, że u nich zamawiałeś mapę Kefalonii. Moje pytanie, ile doliczałeś do kosztów wysyłki oraz czy płatność robiłeś w euro? Nie posiadam konta walutowego, tak więc mam prośbę o poradę jak ją zamówić.
Przekonałeś mnie o przejeździe przez Albanię. Miałem olbrzymie wątpliwości, myślałem że wrócę do Serbii i tam wjade do Chorwacji.
Jaki jest przelicznik waluty albańskiej na euro?
Pozdrawiam


Euro to jakieś 125 leków. Mapę przysłali mi razem z drukiem przelewu. W sumie płaciłem z tego co pamiętam 11 euro. Nie wiem gdzie masz konto, ja w BZWBK, i od tego roku mogę robić przelewy za granicę. Wtedy nie miałem jeszcze takiej możliwości i pieniądze przesłałem do Wiednia listem wartościowym.
Możesz też po prostu wydrukować sobie taką mapę
www.lefkada.gr/UserFiles/Image/nomos/lefkada1.pdf
Pozdrawiam
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 19.10.2008 12:02

KOL fantastyczna relacja!
Zaraziłeś mnie Lefkadą :D

POZDRAV!
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 31.10.2008 10:06

KOL dzięki za wszystkie porady. Mapę Lefkady już otrzymałem.
Pisałeś że byłeś również na Kefalonii.
Mam pytanie czy z Lefkady pływa prom na Kefalonię, chodzi mi żeby pojeździć autem po wyspie, a może wiesz gdzie jest tam jakaś wypożyczalnia, bo ogólnie to chyba wyjdzie taniej niż płacić za samochód na promie.

Teraz również parę pytań do Carnivalki: czy rejs wokół wyspy jest tylko z Nidri czy również z Vasiliki?
Może również wiecie o wycieczkach na Zante z Lefkady?
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 31.10.2008 14:12

bukmacher3 napisał(a):KOL dzięki za wszystkie porady. Mapę Lefkady już otrzymałem.
Pisałeś że byłeś również na Kefalonii.
Mam pytanie czy z Lefkady pływa prom na Kefalonię, chodzi mi żeby pojeździć autem po wyspie, a może wiesz gdzie jest tam jakaś wypożyczalnia, bo ogólnie to chyba wyjdzie taniej niż płacić za samochód na promie.

Teraz również parę pytań do Carnivalki: czy rejs wokół wyspy jest tylko z Nidri czy również z Vasiliki?
Może również wiecie o wycieczkach na Zante z Lefkady?
Pozdrawiam


Witam
Na Kefalonii byłem dwa lata z rzędu. Prom z Lefkady na Kefalonię pływa z Vassilliki do Fiscardo tutaj znajdziesz rozkład
www.gtp.gr
Z tym, że ulega on zmianie zależnie od pory roku. Z tego co pamiętam to za cztery osoby i auto zapłaciłem 60 euro w jedną stronę. W Fiscardo jest wypożyczalnia samochodów. Tutaj dowiesz się więcej:
www.litsos-rentacar.gr
www.fiscardo.com/pama_travel.htm
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.03.2010 13:48 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 31.10.2008 18:57

Bukmacher3. Te rejsy sa tylko z Nidri.Być może ,że z Vasiliki też organizują wycieczki ale na mniejszych jednostkach.Chociaż wątpię,nie wiem jednak na 100 procent,ponieważ przez Vasiliki tylko przejeżdżałam.Wiem tylko,ze do Vasiliki jeżdzi dużo turystów uprawiających sporty wodne,a zwłaszcza bardzo dobre są tam warunki do serfowania.
Pozdrówka
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 05.11.2008 14:55

KOL napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Witaj KOL.
Czy kwatera, w której mieszkałeś na wyspie Lefkada "Aloni Studios" ma dwie sypialnie?
Czy klima była w cenie apartamentu?
Czy kuchnia jest w pełni wyposażona (garnki,talerze,itp.)?

Bardzo proszę o odpowiedź.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam


Tam gdzie spałem była jedna sypialnia, a oprócz tego w kuchni stały jeszcze dwa łóżka. Klimatyzacja była w sypialni(w cenie). Kuchnia była wyposażona w garnki i talerze.
Tak jak pisałem wcześniej standard kwatery był raczej niski, ale położenie bardzo dobre(Ergemni, Porto Katsiki). Spaliśmy tam w cztery osoby i nie było na co narzekać. W sumie jak jest gdzie spać, jest kuchnia i łazienka to czego jeszcze trzeba? Było tam jeszcze kilka pokoi do wynajęcia, ale nie mam pojęcia jak wyglądały.
Na maila który podałeś przesłałem Ci jeszcze kilka innych adresów, może się przydadzą.
Pozdrawiam



KOL jak możesz podeślij mi również owe adresy do zamieszkania, może również sie przydadzą. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 05.11.2008 19:45

bukmacher3 napisał(a):
KOL napisał(a):
Mariusz Gubernat napisał(a):Witaj KOL.
Czy kwatera, w której mieszkałeś na wyspie Lefkada "Aloni Studios" ma dwie sypialnie?
Czy klima była w cenie apartamentu?
Czy kuchnia jest w pełni wyposażona (garnki,talerze,itp.)?

Bardzo proszę o odpowiedź.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam


Tam gdzie spałem była jedna sypialnia, a oprócz tego w kuchni stały jeszcze dwa łóżka. Klimatyzacja była w sypialni(w cenie). Kuchnia była wyposażona w garnki i talerze.
Tak jak pisałem wcześniej standard kwatery był raczej niski, ale położenie bardzo dobre(Ergemni, Porto Katsiki). Spaliśmy tam w cztery osoby i nie było na co narzekać. W sumie jak jest gdzie spać, jest kuchnia i łazienka to czego jeszcze trzeba? Było tam jeszcze kilka pokoi do wynajęcia, ale nie mam pojęcia jak wyglądały.
Na maila który podałeś przesłałem Ci jeszcze kilka innych adresów, może się przydadzą.
Pozdrawiam



KOL jak możesz podeślij mi również owe adresy do zamieszkania, może również sie przydadzą. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam

Ja również zostałam zarażona Lefkadą. Juz mam wizję mojej podróży, ale czy ją zrealizuje zależy od kilku czynników ( m. in. kupna nowego samochodu).
Dlatego proszę również o przesłanie adresów na maila renatka66@op.pl.
Z góry dziękujem :D
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 07.11.2008 01:50

http://picasaweb.google.com/natsidis/LE ... 8June2008# Polecam zobaczenie tej galerii CAŁA LEFKADA .To Was powinno jeszcze bardziej "zarazić" :D

POZDRAV!
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 07.11.2008 12:15

m82m napisał(a):http://picasaweb.google.com/natsidis/LEFKASLEFKADAIonianIslandsGreece1428June2008# Polecam zobaczenie tej galerii CAŁA LEFKADA .To Was powinno jeszcze bardziej "zarazić" :D

POZDRAV!



Najlepsze na jednym ze zdjęć jest schodzenie ze statku po drabinie na plażę, ale to będzie nowe wyzwanie dla mojej żony z jej lękiem.
"Zarażony" jestem nie tylko Lefkadą, ale całą Grecją i mam ciężki orzech do zgryzienia jak odwiedzać co roku Grecję i Chorwację, chociaż myślę że będzie to do zrealizowania.
Pozdrav
Efcharisto
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 07.11.2008 12:36

Zdjęcia piękne.
Jak wszystko będzie OK to za 7 miesięcy zobaczę to na żywo.
Jasas
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 07.11.2008 12:40

Śliczna ta galeria.Przypominają się dobre czasy.
Nie wszystkie fotografie są z Lefkady.Jest kilka zdjęć z Meganisi,Itaki oraz Scorpios.
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 07.11.2008 15:46

bukmacher3 napisał(a):
m82m napisał(a):http://picasaweb.google.com/natsidis/LEFKASLEFKADAIonianIslandsGreece1428June2008# Polecam zobaczenie tej galerii CAŁA LEFKADA .To Was powinno jeszcze bardziej "zarazić" :D

POZDRAV!



Najlepsze na jednym ze zdjęć jest schodzenie ze statku po drabinie na plażę, ale to będzie nowe wyzwanie dla mojej żony z jej lękiem.
"Zarażony" jestem nie tylko Lefkadą, ale całą Grecją i mam ciężki orzech do zgryzienia jak odwiedzać co roku Grecję i Chorwację, chociaż myślę że będzie to do zrealizowania.
Pozdrav
Efcharisto


Mam ten sam problem co Ty.
JAK TO POGODZIĆ???
Lefkady jednak w 2009 roku nie odpuszcze :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 07.11.2008 23:02

Nie odpuszczaj m82m ,bo jest tam również pięknie.Zresztą na świecie jest wiele pięknych miejsc.Sentyment pozostaje ale należy poznawać inne miejsca a w ulubione powracać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grecja,Albania,Macedonia 2008 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone