Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - Villa Niko polecam

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Gradac - Villa Niko polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 19.08.2014 09:52

Gorąco polecam apartamenty Willi Niko w miejscowości Gradac.

Informacje podstawowe:
Villa Niko, ul. Gradina 23, Gradac 21330
Właściciel i gospodarz: Hrvoje Vejić (były piłkarz reprezentacji narodowej CRO w grupie do 21 lat).
Człowiek bardzo komunikatywny o wysokim poziomie kultury, biegle porozumiewający się językiem angielskim.
Nie ma żadnego problemu z czymkolwiek!

Miejscówka jest bez problemu odnajdywana w internecie.
Z opisem w języku PL.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Willa

Obrazek

Jednopiętrowy budynek, posiadający 5 apartamentów w konfiguracjach osobowych:
2+1 (2x), 2+2 (2x) oraz 4+2

Osobiście dysponowałem apartamentem A4 z przecudnym widokiem:

Obrazek

Widok na półwysep Peljesac
Obrazek

- apartamenty są wyposażone we wszystko co potrzebne (włącznie ze sztućcami, naczyniami i ręcznikami)
- TV pracujący w DVB-T jeśli ktoś musi koniecznie na urlopie oglądać TV
- internet WIFI (działa bezproblemowo i bez żadnych utrudnień)
- wejście, korytarz, obejście dookoła domu czyściutkie (na korytarzu prowadzącym do apartmanów piękny zapach cytrusów!)
- klima
- grill

Ceny
Za ap. A4 (2+2) koszt 65 EUR/dzień, parking w cenie.
Klimatyzacja + 5 EUR.
Gospodarz sam zaoferował klimę za free (bardzo miły gest).


Położenie budynku
Budynek jest położony w ścisłym centrum od nadmorskiej strony miejscowości.
Niestety nie ma bezpośredniego dojazdu do budynku.
Trzeba mocno kluczyć, aby dojechać.

Na szczęście gospodarz cały czas czuwa na telefonie i w dniu przyjazdu już ma z nami stały kontakt prowadząc nas do celu (wymiana telefonów wskazana na etapie rezerwacji!).

Dojazd od strony Ploće wygląda następująco:

Obrazek

Obrazek

Przed logo serwisu Mercedes-a skręcamy w lewo zjeżdżając z Jadranki
Kolejno dobijamy do końca ulicy i skręcamy w prawo.
Za około 500 metrów dojedziemy do sporego rozwidlenia w lewo (mocno pod górkę).
Na miejscu oznaczonym P jest prywatny parking Willi (uwaga brak oznaczeń) - miejsc na max. 4-5 aut.

Oczywiście nie musimy pozostawiać auta na parkingu i zasuwać prawie 150 metrów pod górkę z "tobołkami" - podjeżdżamy niemalże do samego końca uliczki, pozostawiamy bezpiecznie auto i musimy pokonać jeszcze kilka schodów pod górę zanim osiągniemy nasz upragniony cel.

Po drodze mamy jeszcze wysoko wybudowany monument - pomnik (przyznam, że nie miałem ochoty sprawdzić cóż to za twór, ale cieszył się licznym zainteresowaniem turystów).

Przy kolejnej wizycie sprawdzę dokładnie.

Obrazek

Po zdobyciu upragnionych kluczy do apartamentu wracamy i odstawiamy auto.

Zejście z domu na parking wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Okolice willi

Obrazek

Wychodząc z domu możemy udać się bezpośrednio do ścisłego centrum turystycznego Gradaca (przejście wąskimi i bardzo klimatycznymi uliczkami), skręcając w prawo na główną promenadę miejscowości.

Obrazek

Możemy również udać się w kierunku naszego parkingu gdzie po skręceniu w prawo i zejściu na sam dół ulicą KONOPLIKE dotrzemy do drugiej części miasteczka z przystanią dla łodzi (TRG SOLINE).
Skrótem dotarcia do przystani są wąskie uliczki koło kościoła Św. Michała Archanioła.

Widok z morza na przystań i dalszą część promenady
Obrazek

Ogólnie w Gradacu jest wszystko!
Studenac, 3 bankomaty, min. 3 kantory, 4 piekarnie, masa małych knajpek, które serwują lokalne potrawy. Jest nawet sklep mięsny gdzie można zakupić świeże mięso Ćevapčići.
Ponadto jest ośrodek zdrowia, apteka, stomatolog.

Mieszkając w apartamencie nie doświadczył nas nocny hałas z centralnej promenady.
Położenie willi to spokojna i cicha okolica.

Plaże
Gradac słynie z najdłużej plaży w całej Makarskiej.
Faktycznie jest ona potężna, podzielona jak gdyby na 3 części.

Pierwsza mniej tłoczna od strony Brist przy OBALA BOŚAC.
Druga już w ścisłym centrum bardziej oblegana, odgrodzona linami bezpieczeństwa (plaża wyznaczona).
Trzecia i ostatnia to ta z przystanią - TRG SOLINE i dalej ulica OBALA.

Rozrywka
Każdy znajdzie coś dla siebie. W hotelu Neptun praktycznie codziennie coś się dzieje. Jednak to jest dosyć spokojna miejscowość i muzyki techno łupiącej do białego rana tam nie uświadczymy :oczko_usmiech:
Można również trafić na lokalnych grajków umilających klientom restauracji wieczorną kolację (bardzo fajny klimat).
W części Gradaca od strony przystani jest klub "dicho" z miejscówką do potańcowania.

Miłośnicy nurkowania mogą skorzystać z oferty "szkoły nurkowania" w 2 opcjach:
- amatorzy, w linii brzegowej z instruktorem (skorzystałem - coś pięknego!) koszt 220 kun za 30 minutową podwodną eksplorację linii brzegowej (max 50-80 metrów od brzegu)
- zaawansowany, ustalony rejs z eksploracją wraku (pływanie w parze z innym nurkiem)

Ponadto na przystani jest oferta ParaSailing'u oraz wodny banan.

Z ręką na sercu polecam!
Wspólnie z żoną zakochaliśmy się w tym pięknym miasteczku mając min. takie widoki z balkonu o zachodzie słońca:

Obrazek
Ostatnio edytowano 10.08.2015 08:13 przez Brutaka, łącznie edytowano 9 razy
zwiduch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiduch » 20.12.2014 23:54

Witam serdecznie!
Mam pytanko: jak daleko było do plaży z tej kwatery, ile minut tak mniej więcej zajmowało dojście. Pytam bo jadę z 5 letnią córeczką i ilość jej "bambetli", które zabieram na plażę jest przerażająca hehe.
Pozdrawiam
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 23.12.2014 19:55

Plaże są dwie, a nawet trzy. Pierwsza plaża znajduje się na wejściu do miasteczka z kierunku Brist. Villa Nico położona jest praktycznie w najwyższym punkcie (centrum miasta) i najbliżej mamy na plażę centralną (tam się na prawdę dzieje). Odległość do wody max 200 metrów. Plaża widoczna jest z okien willi. Niestety z uwagi na wysokość położenia willi trzeba te owe 200 metrów na powrocie pokonywać lekko pod górkę (asfaltową drogą). Silny tata z córeczką na barana da sobie radę :) Zobaczysz jak będzie cudnie! Udanych wakacji! Gospodarz Hrvoje świetnie rozmawiający po angielsku i nie ma żadnych barier. Jak mu sprezentujesz jakiś gift z polski (jego dzieciaki uwielbiają konfitury) bankowo masz klimę w apartmanie za free :)

Jaki masz nr apartmana i kiedy wyjazd?
zwiduch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiduch » 23.12.2014 22:27

Witam serdecznie!
Dzięki za odpowiedź i za podpowiedź :D , chciałbym jechać na początku sierpnia. Wysłałem zapytanie i oczekuję na opowiedź.
Pozdrawiam
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 27.12.2014 22:00

zwiduch napisał(a):Witam serdecznie!
Dzięki za odpowiedź i za podpowiedź :D , chciałbym jechać na początku sierpnia. Wysłałem zapytanie i oczekuję na opowiedź.
Pozdrawiam


Trzymam kciuki za powodzenie!

Czasem jest tak, że warto napisać ponownie po 5-6 dniach jak nie masz odpowiedzi.

Jeśli masz profil na Facebook-u najszybszy kontakt masz bezpośrednio z gospodarzem:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zwiduch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiduch » 02.01.2015 01:10

Już załatwione :wink:
Pozdrawiam
zwiduch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiduch » 02.09.2015 20:08

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków!!!
Byłem w tym roku w tej willi. Wszystko super tak jak było w opisie. Apartament super, czysty, zadbany, wszystko na miejscu sztućce, talerze, ręczniki. Doskonaly kontakt z właścicielem, pełne zaufanie. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania zapraszam.
Pozdrawiam
Zwiduch
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 01.08.2016 08:36

W tym roku ponownie Villa Niko - uwag brak.

Przy okazji zweryfikowałem co to za rzeczowy monument stoi na wzniesieniu - ma on upamiętniać ofiary II WŚ i został odbudowany po konflikcie bałkańskim, bo jacyś pijani "saldaci" Chorwaccy zniszczyli go nie wiedząc co tak na prawdę upamiętniał.
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 22.02.2021 10:53

Szukałam na forum opinii o Villa Niko (znalazłam na zakwateriowaniewchorwacji.pl), znalazłam i nie zawiodłam się :) Mój pierwszy kontakt z właścicielami również świetny. Natomiast ostatnie posty z roku 2015, wcześniejsze zdjęcia wygasły - może ktoś od tamtej pory też był i coś dopowie/pokaże?

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gradac - Villa Niko polecam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone