Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac ????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guru002
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guru002 » 15.07.2009 01:52

Witam ;) Ja wyjezdzam do Gradca w rowniez , a powiedzcie mi prosze czy do Zaostrogu jest fajna droga , z tego co czytam to mozna spacerowac do Brist a do Zaostrogu tez ?? Wiem ze jest jakies 7 km z Gradca do Zaostrogu ale czy na pieszo jest ciekawa drozka :)??
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 15.07.2009 08:51

Do Zaostrog z Gradaca jedzie sie Jadranką. Promenada do Bristu owszem jest, ale do Zaostrog nie ma promenady. Jesli masz ochote sie tam wybrać to wsiadaj w auto i jedż na nogach nie proponuje sie wybierać.
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 16.07.2009 22:27

Byliśmy w Gradac w zeszłym roku. Wyjazd w ciemno w połowie lipca. Mieliśmy bardzo fajny apartament z widokiem na morze, przy głównej ulicy Gradac, 150m do morza. Wrażenia z pobytu ok, trochę wąska i zatłoczona plaża, ale za to baaardzo długa. Ostatnie dwa dni pobytu bez pogody, więc poszliśmy w góry. Rewelacja ! A widoki z góry na Gradac, Hvar, Paljesac ! Uczta dla oka ! Ogólnie rzecz biorąc - polecam.
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 19.07.2009 12:41

ttom napisał(a):Byliśmy w Gradac w zeszłym roku. Wyjazd w ciemno w połowie lipca. Mieliśmy bardzo fajny apartament z widokiem na morze, przy głównej ulicy Gradac, 150m do morza. Wrażenia z pobytu ok, trochę wąska i zatłoczona plaża, ale za to baaardzo długa. Ostatnie dwa dni pobytu bez pogody, więc poszliśmy w góry. Rewelacja ! A widoki z góry na Gradac, Hvar, Paljesac ! Uczta dla oka ! Ogólnie rzecz biorąc - polecam.

Czy po Gradacu można spacerować po tzw.wąskich uliczkach i usiąść gdzieś przy jakiejś kafejce czy raczej wszystko usytuowane jest przy promenadzie.I jeszcze jedno pytanko -jak z atrakcjami dla dzieci (place zabaw ,,,jakieś dmuchane atrakcje itp.)Pozdrawiam.
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 19.07.2009 21:36

Niestety, ale wąskich uliczek w stylu Dubrovnika czy Trogiru tam nie znajdziesz. Kafejki i większość atrakcji jest przy promenadzie, na pewno była zjeżdżalnia do wody. Co do atrakcji dla małych dzieci,to ciężko mi powiedzieć, ja mam już "poważną młodzież" i nie zwracałem na to uwagi.
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 20.07.2009 21:36

Wiyam
Jestem w Gradacu od wczoraj. Super miejsce . Jechałem Jadranką od Karlovaca - starą jedynką, wię miałem okazję przypatrzec się miescowościom wzdłuż wybrzeża. Gradac wydaje sie byc spokojny, duzo tu czechów , niemców, słowaków austriaków, szwedów, bośniakw. Naszych jakby mniej, chociaż dzisiaj wieczsorem na plaży naszych było słychac...hahahha.W ogóle to dziekuje karkol, która mi pomogła znaleźc kwatwerę - studio za małe pieniądze (troche słychac samochody ale to nic, za tą cene wifi ...) Acha- dla dzieci jest zjeżdżalnia, plac zabaw dmuchawce,,,itp poczta bankomat, bank kilka kantorów , kafejki i kilka dobrych knajp, Jutro przejde sie do Bristu. Plaża jest długa wąska ale miejscami nawet piaszczysta. Ceny jak wszędzie karlovackie 14 kun:)
pozdrawiam
wusia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wusia » 21.07.2009 08:06

ANDYKAN bardzo Ci dziękuję za informacje,,,jeżeli to możliwe pisz na bieżąco bardzo jestem ciekawa wszystkiego co dotyczy Gradaca.Ja niestety muszę poczekać jeszcze troszkę -my wyruszamy dopiero 15 sierpnia.Napisz coś więcej o kwaterze ,,jak ogólnie z kwaterami .Interesują mnie też ceny w restauracjach szczególnie te potrawy z owoców morza .Wiem że ogólnie ceny są wszędzie podobne ale jakoś tak dobrze znać ceny z konkretnej miejscowości .Pozdrawiam :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.07.2009 14:28

Gradac wersja sentymentalna...
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 21.07.2009 21:00

Witam
Dzisiaj pogoda wspaniała, trochę mniejszy wiertrzyk od morza i przez to chyba bardziej gorąco. Podobno od jutra większe upały 34 -35 C.gRadac składa sie chyba z dwóch cześcim jedna w strone Ploce ma wieksza plaże - szerszą, druga to ta z promenadą w kierunku Bristu. Tam plaża dośc wąska i bardziej kamienista ale promenada cudna z ławeczkami , chyba powstała w 2002 r. fajne widoki z tej promenady....super miejsce do wieczornych spacerów i tam podaja fajne rybki - owowce morza. ceny makrela 30 kun kalmary chyba 80, pizza od 30 (mała ) 40 welka i 60 jakaś super welka. Piwo jak jest akcia = 14 kun.A i tam w kierunku Brist jest dyskoteka i plac zabaw (drugi, bo jeden widziałem w starej części Gradaqca). W ogóle o cenach nie bede pisał bo nie wiem ile co w Polsce kosztuje( tzn wiem ile ON , fajki i piwo i intercooler bo przed wyjazdem wymieniałem)":)
Jestem zaskoczony bo jest tu towarzystwo z całej Europy, ale nie ma "lansu" - normalnie ludzie na wakacjach.
No i przerażające są sposoby poruszania sie po wtych wąskich uliczkach, sposoby parkowania koło pensjonatów, na podjazdach i nie wiem jeszcze gdzie....
ven
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ven » 21.07.2009 21:08

no to nieźle, w tamtym roku linje na zaru okolo 50kun, w tym roku o tyle drozej :( , a to moje ulubione jedzonko,

czy w gradacu albo briscie sa wodne taksowki czy tam nie ma gdzie plywac ?
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.10.2009 07:27

Witam
Rozważam Gradac jako miejsce wypadowe na wiosenny kolarski "obóz treningowy" :D
Mam kilka pytań do znawców rejonu o okoliczne szosy (czy są w dobrym stanie - mam nadzieje że tak , jak wszędzie w CRO i czy sa ciekawe - tzn. widoki czy są , czy się ciekwaie wspinają na jakieś przełęcze i górki itp. ). Bo tak patrze na mapę i ...:
1. Droga do Ploce a potem w lewo przecinamy autostrade i droga 513 na Vrgorac i powrót 512 do Makarskiej i wzdłuz wybrzeża do Gradac.
2. Jadranką przez Ploce , Opuzen i potem na półwysep Peljesac (tam mam zaznaczony że w 2009 będzie most...?)
3. Półwysep Peljesca(no ale tam powinno być ciekawie :D
4.Droga wzdłuż wybrzeża do Dubrownika przez Neum ale za BiH w prawo na Peljesac i powrót tym mostem. Na granicy z BiH trzeba się zatrzymywać?pokazywać paszport itp.....?

No generalnie chodzi mi o to czy jest ciekawa sieć dróg zeby nam się nie nudziło no i dobrze zeby były widoki , górki, no i w mirę maly ruch samochodowy .
Użytkownik usunięty
Re: Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2009 07:42

RafałSC napisał(a):Witam
Rozważam Gradac jako miejsce wypadowe na wiosenny kolarski "obóz treningowy" :D
Mam kilka pytań do znawców rejonu o okoliczne szosy (czy są w dobrym stanie - mam nadzieje że tak , jak wszędzie w CRO i czy sa ciekawe - tzn. widoki czy są , czy się ciekwaie wspinają na jakieś przełęcze i górki itp. ). Bo tak patrze na mapę i ...:


Znawcą nie jestem ale coś tam napiszę.

RafałSC napisał(a):1. Droga do Ploce a potem w lewo przecinamy autostrade i droga 513 na Vrgorac i powrót 512 do Makarskiej i wzdłuz wybrzeża do Gradac.


Chyba zrobiłbym tą pętle w przeciwnym kierunku i jeszcze po drodze zaliczył Sv. Jure - około 20 km jazdy serpentynami na 1700 m.n.p.m, nawierzchnia nienajgorsza, szosówka da radę.

RafałSC napisał(a):2. Jadranką przez Ploce , Opuzen i potem na półwysep Peljesac (tam mam zaznaczony że w 2009 będzie most...?)
3. Półwysep Peljesca(no ale tam powinno być ciekawie :D


Zaręczam, że będzie ciekawie. Mostu nie ma, jedziesz przez BIH.

RafałSC napisał(a):4.Droga wzdłuż wybrzeża do Dubrownika przez Neum ale za BiH w prawo na Peljesac i powrót tym mostem. Na granicy z BiH trzeba się zatrzymywać?pokazywać paszport itp.....?


Mostu nie ma i nie wiem czy będzie w 2010, zresztą jedziesz na obóz treningowy, po co skracać i omijać przejazd przez takie momenty jak Zalew Neum-Klek, czy oba Stony i pierwsze kilometry po Peljesacu...?

Na temat formalności na granicy BIH/CRO napisano już elaboraty i prawie otwarto przewody doktorskie. Na pewno nie będą zaglądać Ci do bagażnika :wink:

RafałSC napisał(a):No generalnie chodzi mi o to czy jest ciekawa sieć dróg zeby nam się nie nudziło no i dobrze zeby były widoki , górki, no i w mirę maly ruch samochodowy .


Nudzić Wam się nie będzie i widoki i górki są - zaręczam. Co do małego ruchu to już gorzej - szczególnie na Magistarli, czyli drodze wzdłuż wybrzeża.

Pozdrawiam. Sam bym pojechał bez zastanowienia - gdybym miał ku temu warunki i możliwości.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.10.2009 07:55

[Znawcą nie jestem ale coś tam napiszę.

[quote="RafałSC"]

a droga przez Ploce wzdłuż rzeki Neretva do Metkovic? a wcześniej w lewo na drogę 62?
dzięki za info!
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.10.2009 08:01

RafałSC napisał(a):1. Droga do Ploce a potem w lewo przecinamy autostrade i droga 513 na Vrgorac i powrót 512 do Makarskiej i wzdłuz wybrzeża do Gradac.


Chyba zrobiłbym tą pętle w przeciwnym kierunku i jeszcze po drodze zaliczył Sv. Jure - około 20 km jazdy serpentynami na 1700 m.n.p.m, nawierzchnia nienajgorsza, szosówka da radę.

no droga 513 bowinna byc w dobrym stanie , tylko na SV Jure moze byc gorzej z nawierzchnią.....?

Nudzić Wam się nie będzie i widoki i górki są - zaręczam. Co do małego ruchu to już gorzej - szczególnie na Magistarli, czyli drodze wzdłuż wybrzeża.

no poza sezonem moze byc mniejszy......
Pozdrawiam. Sam bym pojechał bez zastanowienia - gdybym miał ku temu warunki i możliwości.[/quote]

Taniocha powinna wyjsc...jesli myslisz o tym :D
Użytkownik usunięty
Re: Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2009 08:02

RafałSC napisał(a):
a droga przez Ploce wzdłuż rzeki Neretva do Metkovic? a wcześniej w lewo na drogę 62?
dzięki za info!


Nawierzchnia idealna ale płasko i duży ruch w kierunku granicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone