Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac ????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Gradac - okoliczne drogi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.10.2009 09:08

Interseal napisał(a):
RafałSC napisał(a):
RafałSC napisał(a):ale coś tam napiszę.

RafałSC napisał(a):
a droga przez Ploce wzdłuż rzeki Neretva do Metkovic? a wcześniej w lewo na drogę 62?
dzięki za info!


Nawierzchnia idealna ale płasko i duży ruch w kierunku granicy.


Mowisz pewno o przedłużeniu Jadranki...?
ja myśle o tej drodze po drugiej stronie brzegu rzeki , tam gdzie idzie kolej (stacja Komin) , no chyba że na tej podrzędnej tez jest ruch.....?
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 01.11.2009 23:05

Zauroczyła mnie ta miejscowość! To jest to czego szukamy! Morze, góry, miejscowośc na tyle duża że wieczorkiem będzie gdzie pójść na spacer czy na kolację...tylko jest małe ale...jedziemy z psem. Jednak wyjazd zaplanowany na wrzesień, więc poza sezonem. Czy we wrześniu nie ma juz takich tłumów? Prosze napiszcie, że nie ;)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 02.11.2009 10:20

pocztówka28 napisał(a):Zauroczyła mnie ta miejscowość! To jest to czego szukamy! Morze, góry, miejscowośc na tyle duża że wieczorkiem będzie gdzie pójść na spacer czy na kolację...tylko jest małe ale...jedziemy z psem. Jednak wyjazd zaplanowany na wrzesień, więc poza sezonem. Czy we wrześniu nie ma juz takich tłumów? Prosze napiszcie, że nie ;)


Nie ma :)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 02.11.2009 22:27

Dziękuję za wyczerpująca informację :D Ale sama się o to prosiłam :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.11.2009 09:46

pocztówka28 napisał(a):Dziękuję za wyczerpująca informację :D Ale sama się o to prosiłam :D


:) No ale co Ci napisać? O ile mniej jest turystów we wrześniu w stosunku do sierpnia?

Nie ma tłumów i już :) Zwłaszcza po 10 września.
MONICA00
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MONICA00 » 15.07.2010 13:29

sylvi napisał(a):Witam! Do Bristu-miejscowość obok jedziemy po raz 5. Do Gradacu chodzimy wieczorem promenada wzdłuż morza. Gradac jest miejscowością bardzo tłoczna, z kamienista plażą. Dzieci na pewno nie będą nudziły się w tej miejscowości. Pomiędzy Gradacem a Bristem jest jedna z słynniejszych dyskotek w Dalmacji-Pineta. Ponieważ nasz nocleg jest z wyżywieniem to nie jadamy w knajpkach, ale bardzo polecamy drinki w barze w Gradacu-chyba to jest Bistro!-pyszne. W naszym hoteliku jest restauracja, gdzie podają pyszne chorwackie dania-ale hotelik jest w Briscie-nazywa się Villa Lidus-polecam!



Hej Sylvi! Widzę ze wybieramy do tej samej miejscowości.Mam parę pytań,bo jedziemy do Bristu po raz pierwszy.Jeśli mogę proszę Cie o kontakt na priva moj mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub gg 1999574.Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Gradać !?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2010 21:29

Gradać - przereklamowany! - znacznie korzystniej wygląda na folderach i zdjęciach reklamowych (robionych zapewne ok. godz.5.00 - 6.00 lub wcześniej, nigdy później) niż w rzeczywistości :))
Jeżeli lubisz:
-nieskończone TŁUMY - TŁUMY - TŁUMY prawie z całej Europy Środkowej (przede wszystkim) na jedynej promenadzie (szer. ok 6m, długość kilka km) nad morzem (pozostałe ulice to te przy których są domy z apartamentami), a w szczególności po godz.21;
-takiego tłumu nie widziałem nawet na pochodach 1 majowych w Warszawie w poprzednim systemie politycznym;
-komercję i wszechobecną chińszczyznę,
-tzw. "polowanie na ogłupiałego turystę" i jego "Eura";
-brudne plaże z przepełnionymi koszami;
-koszmarnie drogie "restauracje" lub te, które u nas po 24 godz funkcjonowania byłyby zamknięte przez Sanepid na stałe,
-szukasz przygód żołądkowo-jelitowych,
-zgubić dzieci,
-wspinaczkę górską - nic z tego gorąco cię skutecznie zniechęci :))
to obowiązkowo jedź tam! wydaj swoje ciężko zarobione PLN-y wcześniej wymienione na E (kantor RP) a następnie na Kuny HR
PS.
Byłem tam 10 dni w 2008 r. przełom VII - VIII oraz na pewno jeszcze będę - ALE TYLKO PRZEJAZDEM ! ! !
Nie jestem nowicjuszem, w Chorwacji byłem już 5 razy, ale takiego s....fu dawno nie widziałem!
W tym roku również tam się udaję - ale nigdy w te rejony.
Przepraszam za lekki chaos w opisie.
Pozdrawiam wszystkich Cromaniakow!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2010 21:45

Oczywiście to są tylko MOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIA!
Każdy może wybierać wg. swojego uznania i nic przeciwko temu nie mam.
Proszę głęboko zastanowić się nad tym co napisałem i wybrać miejscowość rozsądnie.
Gradać można porównać min. do naszego Międzyzdroje w sezonie
w proporcji: Międzyzdroje X 10
KB
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KB » 17.07.2010 22:24

Prawie wszystkie miasteczka Riwiery Makarskiej w sezonie podobnie wyglądają. A co do Gradaca zdecydowanie na TAK!!!
Bardzo dużo Bośniaków szczególnie w sobotę i niedzielę.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: Gradać !?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 18.07.2010 17:22

lm648 napisał(a):Gradać - przereklamowany! - znacznie korzystniej wygląda na folderach i zdjęciach reklamowych (robionych zapewne ok. godz.5.00 - 6.00 lub wcześniej, nigdy później) niż w rzeczywistości :))
Jeżeli lubisz:
-nieskończone TŁUMY - TŁUMY - TŁUMY prawie z całej Europy Środkowej (przede wszystkim) na jedynej promenadzie (szer. ok 6m, długość kilka km) nad morzem (pozostałe ulice to te przy których są domy z apartamentami), a w szczególności po godz.21;
-takiego tłumu nie widziałem nawet na pochodach 1 majowych w Warszawie w poprzednim systemie politycznym;
-komercję i wszechobecną chińszczyznę,
-tzw. "polowanie na ogłupiałego turystę" i jego "Eura";
-brudne plaże z przepełnionymi koszami;
-koszmarnie drogie "restauracje" lub te, które u nas po 24 godz funkcjonowania byłyby zamknięte przez Sanepid na stałe,
-szukasz przygód żołądkowo-jelitowych,
-zgubić dzieci,
-wspinaczkę górską - nic z tego gorąco cię skutecznie zniechęci :))
to obowiązkowo jedź tam! wydaj swoje ciężko zarobione PLN-y wcześniej wymienione na E (kantor RP) a następnie na Kuny HR
PS.
Byłem tam 10 dni w 2008 r. przełom VII - VIII oraz na pewno jeszcze będę - ALE TYLKO PRZEJAZDEM ! ! !
Nie jestem nowicjuszem, w Chorwacji byłem już 5 razy, ale takiego s....fu dawno nie widziałem!
W tym roku również tam się udaję - ale nigdy w te rejony.
Przepraszam za lekki chaos w opisie.
Pozdrawiam wszystkich Cromaniakow!

Też bylem w Gradaciu w 2008 roku w lipcu i mam inne zdanie niż kolega choć bylem 6 razy w cro. Z tym się zgodzę co pisze KB (Bardzo dużo Bośniaków szczególnie w sobotę i niedzielę.)
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 23.07.2010 08:04

Witam
Wszystkie miejscowości Riviery Makarskiej sa podobne do siebie. Plaża jest długa i dość szeroka, żwirkowa ( nie płyty i skałki), promenada do Bristu fantastyczna , dużo ławeczek. Moim skromnym zdaniem Gradac jest też ciekawy ze względu na położenie, i jest fajnym miejscem do wypadu do BIH czy Dubrovnika. Knajpki czyste, i chyba w nich nie trują.
Każdy lubi to co...lubi.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1853
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 23.07.2010 17:35

andykan napisał(a):Witam
Wszystkie miejscowości Riviery Makarskiej sa podobne do siebie. Plaża jest długa i dość szeroka, żwirkowa ( nie płyty i skałki), promenada do Bristu fantastyczna , dużo ławeczek. Moim skromnym zdaniem Gradac jest też ciekawy ze względu na położenie, i jest fajnym miejscem do wypadu do BIH czy Dubrovnika. Knajpki czyste, i chyba w nich nie trują.
Każdy lubi to co...lubi.

Zgadzam się z tą opinią,w tym roku odwiedziliśmy Gradac przebywając w nim 2 godz.{może za mało}.Nic mnie tam nie zachwyciło.
Jeśli w następnym roku pojadę do Chorwacji to będzie rejon za Dubrovnikiem albo wyspy.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 23.07.2010 19:16

mireks napisał(a):Zgadzam się z tą opinią,w tym roku odwiedziliśmy Gradac przebywając w nim 2 godz.{może za mało}.Nic mnie tam nie zachwyciło.


To moze napisz, co CIę zachwyciło, żebyśmy mieli jakąś wykładnię w czym gustujesz?
Herman
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herman » 23.07.2010 22:51

Ja byłem w zeszłym roku w Gradacu i mi się podobało.Jest on podzielony właściwie na dwie części. Ja byłem w tej części z portem [zjazd przy stacji benzynowej] (wg. jest to ciekawsza część :) )

Ogólnie rzecz biorąc wielkiej plaży to tam nie ma :) ale jest całkiem przyjemnie :)

Od strony portu zaczyna się taki ciąg restauracyjek ciągnących się wzdłuż deptaka i tam w pewnym momencie jest taka co ma namiot calsberg (chyba na rogu drugiej większej uliczki schodzącej w dół licząc od strony portu).
I obok tego calsberga jest druga restauracja, która ma namiot taki w zielono-białe pasy <- tam polecam się udać ! :D
Kelnerowi da się wytłumaczyć co to jest duża czarna kawa i że taką się chce :)

Tak po środku tego wybrzeża jest rura do zjeżdżania, i na tej wysokości jest taki mały hotelik, gdzie wieczorem można sobie pójść na dancing :)


Ktoś wspominał o wychodzeniu w góry :D Fakt - szlaki są, nawet dobrze poznaczone, jednakże musiałem zmarudzić po drodze, bo wyglądały na kompletnie nie przechodzone (i jakaś susza wtedy była) i było pełno suchych krzaków przez które moja dama już nie dałem rady się przebić :D Ale jeżeli spadł jakiś deszcz to mogło się to całkiem zmienić i można spokojnie szczyty zdobywać. Z tego co pamiętam, to ten szlak rozchodzi się w pewnym momencie na 3 różne miejsca (od 1,5h do chyba 7h drogi), także jest z czym powalczyć :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2010 18:09

Herman napisał(a):...Ogólnie rzecz biorąc wielkiej plaży to tam nie ma :) ale jest całkiem przyjemnie :).....


Zerknij tu:

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=43.099682,17.348732&spn=0.003502,0.010943&t=k&z=17

Mała nie jest.... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone