Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac ????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 27.07.2015 14:00

PiotrekS napisał(a):Jeśli możesz odpowiedzieć to pytam:
- jak z dostępnością apartamentów?
- jakie ceny? (najchętniej takie 2+1, 2+2)
- czy dużo ludzi na plażach i jak z czystością?
- jak z zakupami na miejscu?
Na razie tyle ;-)


Co do dostępności myślę że był w tym roku duży wybór. Ja rezerwowałem app. w kwietniu ale było sporo na domach informacji o wolnych apartamentach
Ceny jak wszędzie zależą od lokalizacji i wyposażenia. My (2+1) mieszkaliśmy na ul. Biokovskiej i płaciliśmy trochę ponad 50EUR, natomiast miałem oferty różne zazwyczaj w przedziale 40-65 EUR

Jak na mój gust ceny były bardzo dobre. W ostatnich latach byliśmy w Baska Voda, Tucepi i Podgorze i w Gradacu ceny niższe np. Pivo w knajpie zazwyczaj 15 kN, ale były lokale gdzie było 10,12 czy 13 kN, pizza ok. 40-45 kN, lody 5-7 kN, rybna płyta 170-190 kN, kawa 8-10 Kn. chleb 7 Kn
Byliśmy od 11 do 25 lipca. W pierwszym tygodniu ludzi nie było zbyt dużo, w drugim było znacznie wiecej, ale jak porównam do Tucepi czy Baska Voda to ludzi znacznie mniej. Z czystością w porządku, codziennie sprzątają plaże, przy plaży są prysznice.
Przy hotelu Laguna i przy deptaku jest Studenac. Przy głównej ulicy jest Konzum, więc nie ma problemu z zakupami.
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 27.07.2015 14:05

zoolwik napisał(a):Ja mam jedno pytanie, czy w Gradac jest jakiś fajny targ/stragan gdzie można kupić dobre owoce i to w rozsądnych cenach ? :)


Jednego targu nie ma, ale wzdłuż plaży jest sporo straganów z owocami. Przypływa tez do plaży misiek z owocami na łódce.
Co do cen to kwestia co znaczy rozsądnie. W studenacu arbuz kosztował 4 kN/kg, a ja zawsze kupowałem mega słodki na jednym ze straganów za 5 kN/kg. Winogrona były np po 40 kN/kg, ale szczerze mówiąc rewelacji w smaku nie było. Może jeszcze nie pora. Za to mieli pyszne pomidory co w poprzednich latach nie zawsze się sprawdzało.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 27.07.2015 16:45

PiotrekS napisał(a):- czy dużo ludzi na plażach i jak z czystością?
- jak z zakupami na miejscu?
Na razie tyle ;-)


Z ilością ludzi w normie, ale w zeszłym roku w miesiącu sierpień jak była patelnia z nieba to o godz. 10.00 już był tłok - kto pierwszy ten lepsza miejscówka :)

W Gradacu masz najdłuższą plażę w Makarskiej riwierze. Każdy się zmieści ;)

Z zakupami nie ma najmniejszego problemu - wszystko jest na miejscu, a ich lokalne piekarnie oferują wspaniałe pieczywo!

Polecam też sklep rzeźnika (koło kościoła) gdzie kupisz wspaniałe i świeże Ćevapčići na grilla - coś wspaniałego.

PS. Najlepszego dotychczas w swoim życiu arbuza (smakowo) jadłem po zakupach w 2011 roku przy straganach jadąc od Ploće w kierunku Opuzen (rzut beretem od Gradaca!) więc jeśli arbuz to tylko w takich niepozornych budkach lokalnych plantatorów: http://bitly.pl/443926

Jeśli jest się 10-12 dni w tamtych rejonach to żal nie pojeździć sobie wzdłuż dróg delty Naretvy. Oni tam słyną z plantacji warzyw i owoców - smakują .. wybornie!
zoolwik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoolwik » 05.08.2015 09:54

a jak z kantorami i bankomatami w Gradac? Pewnie i tak wezmę głównie Kuny, ale lepiej wiedzieć co i jak
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2015 10:12

zoolwik napisał(a):a jak z kantorami i bankomatami w Gradac? Pewnie i tak wezmę głównie Kuny, ale lepiej wiedzieć co i jak

Weź złotówki, euro i na miejscu wymieniaj na kuny. :idea:
Karta bankomatowa z dostępem do środków :wink: też wskazana. :lol:
zoolwik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoolwik » 05.08.2015 10:40

Właśnie nie rozumiem dlaczego Euro a nie kuny? Kupny są w kantorach w Polsce za 0,62 a Euro 4.2 i trzeba znowu wymieniać na miejscu. Ile można na tym zyskać i czy w ogóle się coś zyska? Z wymianą złotówek na miejscu też nie ma problemu? Specjalnie jeździć do większej miejscowości i szukać kantoru/banku to też trochę bez sensu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2015 10:48

Twój wybór jaką weźmiesz walutę na wyjazd :idea:
Z wymianą złotówek nie ma problemu w Chorwacjo od ... wielu, wielu lat :wink: :idea:
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 05.08.2015 18:48

zoolwik napisał(a):a jak z kantorami i bankomatami w Gradac? Pewnie i tak wezmę głównie Kuny, ale lepiej wiedzieć co i jak


Z kantorami nie ma żadnego problemu. Są Splitska banka i Euronet koło hotelu Neptun. Co do kasy można wymienić EUR, PLN, USD co tylko chcesz. Jest kilka kantorów w Gradacu, ale najlepszy kurs mają koło hotelu Neptun.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 05.08.2015 18:58

od 6 lat się urlopuję w Chorwacji....i uwierzcie, nie zabrałem żadnej kuny z Polski ( z wyjątkiem tych pozostałych z "ubiegłorocznych" wyjazdów)...płacę kartami.... Kuny wybieram w ostateczności z bankomatów...dzisiaj w tym "obszarze" Chorwacja niczym się nie różni od Polski!!
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 06.08.2015 21:55

zoolwik napisał(a):a jak z kantorami i bankomatami w Gradac? Pewnie i tak wezmę głównie Kuny, ale lepiej wiedzieć co i jak


3 bankomaty: 1 przy Studenac (na końcu uliczki z przystanią)
http://www.bankomati.info/hr/societe_ge ... la_12-1788

i 2 x hotel Neptun

Kantorów jest przynajmniej 2, nie ma problemu z wymianą kasy.

Najlepsza opcja to wymiana EUR na KUNY bezpośrednio na miejscu (bardziej się opłaca niż zamiana PLN na KUN w ich bankomatach).
zoolwik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoolwik » 08.08.2015 17:58

Dziękuję wszystkim za cenne informacje. Może ktoś kto ostatnio był w Chorwacji napisać jaki mniej więcej jest kurs EURO-Kuna w kantorach/bankach?

Z góry dziękuję.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 08.08.2015 23:03

zoolwik napisał(a):Dziękuję wszystkim za cenne informacje. Może ktoś kto ostatnio był w Chorwacji napisać jaki mniej więcej jest kurs EURO-Kuna w kantorach/bankach?

Z góry dziękuję.


W wątku o Igrane ktoś pisał w temacie obecnego kursu wymiany - przyjmij średnio 7.35 KUNy za 1 EURo.
mandzia
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandzia » 09.08.2015 13:55

Końcem lipca kurs w kantorze w Gradacu średnio 7,55
MarcinG09
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinG09 » 09.08.2015 14:10

Witam.
Wczoraj wymieniałem EUR w kantorze przy promenadzie w Gradac - kurs 7.52. W Polsce kupowałem EUR po 4.17 więc wychodzi 0,55 zł /kunę :-)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.08.2015 18:22

..a ja wybrałem dzisiaj 200 kun z bankomatu (euronet) w Konzumie w Makarskiej,,,,,wyszło..0,605 za kunę :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone