Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 21.06.2015 05:03

wtopek napisał(a):
amal napisał(a):Ja polecam osobiscie aplikacje na androida Navigator, calkowicie bezplatna .


skoro te bezpłatne navi takie wpaniałe, to dlaczego AM czy iGO wciskają ludziom płatne odpowiedniki?

i szacun za ten tablet na szybie i jego "reponsywność"

a co to jest w ogole responsywność i do czego sluży?


No właśnie wtopek nie wiem. Używałem na telefonie automapy i igo, smartfon sie tak grzał że przy ładowaniu się wyłączał. Używam tego darmowego navigatora, rok temu trasa do Grecji i Albanii i zero problemów. Mapy dużo aktualniejsze, raz w miesiącu mam info że do zaktualizowania są jakieś mapy, klikam ok i mam. kiedy otwarto most w Mszanie to Navigator po tygodniu miał aktualizację mapy a Automapa przez 4 mc prowadziła nadal objazdem. POI działa, graficznie tez nie jest jakoś słabo, nie ma tylko budynków 3d.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 21.06.2015 07:39

GREG_G napisał(a):Taniej skorzystać że smartfona z androidem i darmowym free navigatorem z darmowymi mapami. Ja używałem w zeszłym roku na trasie PL-Slo-Hu-Srb-Maced-Grecja-Albania i na powrót. Zadnych problemów, dość dokładna i po polsku.

Chodzi o: MapFactor: GPS Navigation
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.06.2015 08:24

KarKoz napisał(a):
GREG_G napisał(a):Taniej skorzystać że smartfona z androidem i darmowym free navigatorem z darmowymi mapami. Ja używałem w zeszłym roku na trasie PL-Slo-Hu-Srb-Maced-Grecja-Albania i na powrót. Zadnych problemów, dość dokładna i po polsku.

Chodzi o: MapFactor: GPS Navigation


Tak to jest to. Spróbuj sobie jeszcze BE-ON-ROAD. Również darmowy na mapach open street jak MapFactor lecz ma lepszy, bardziej przyjazny interfejs tzn. łatwiej się planuje i wprowadza punkty trasy oraz ma ładniejszy widok ekranu. Dodatkowo używa dwa systemy nawigacyjne GPS i GLONASS więc nie gubi zasięgu co się często zdarza w pochmurne dni. Warunkiem jest smart też pracujący w dwóch systemach nawigacyjnych, ale to sprawdzisz w danych technicznych.
Uważam że najlepszym programem na smarta jest SYGIC pracujący na mapach tomtom-a, z bardzo czytelnym asystentem pasa ruchu, interfejs jat jak w płatnych programach czytelny i wyraźny, prosty w obsłudze i mamy dożywotnie aktualizacje map, tylko potrzeba zapłacić jednorazowo ok.25E. Warto.
Systemy oparte o mapy open street mają dużo przekłamań w przypadku ruchu lokalnego, dodatkowo informacje głosowe nie zawsze pokrywają się z graficznymi (graficzne są prawidłowe). Sprawdzone to jest na przykładzie aglomeracji Górnego Śląska gdzie oba darmowe pokazują podobne błędy. Nie mniej główne drogi pokazują prawidłowo. Za to SYGIC tych błędów jest pozbawiony.
Jako że dla mnie navi jest niepotrzebne w zakresie prowadzenia po trasie tylko dla informacji, za ile będę lub gdzie jest parking, przetestowałem oba w/w darmowe systemy w roku ubiegłym jeden "do" drugi "z powrotem" i mogę powiedzieć że są ok. na głównych drogach oraz gubią się trochę na lokalnych miejskich odcinkach. No ale to jest wybór za darmo albo płać.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 21.06.2015 08:39

Mnie rozwala tekst "skręc w lewo" a jadę po łuku bez skrzyżowania :) Na interfejsie strzałka też jest na łuku drogi.Ale kto słucha komend głosowych? Ja zawsze patrzę na wskazania na ekranie. W automapie też się zdarzają bugi.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 21.06.2015 12:23

GREG_G napisał(a):Mnie rozwala tekst "skręc w lewo" a jadę po łuku bez skrzyżowania :) Na interfejsie strzałka też jest na łuku drogi.Ale kto słucha komend głosowych? Ja zawsze patrzę na wskazania na ekranie. W automapie też się zdarzają bugi.


W MapaMap jest podobnie .. łuk wyrażany jest jako zakręt w lewo bądź prawo. Idzie przywyknąć :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.06.2015 14:57

Tak, tylko w miejskiej gęstwinie manewrów i dużym ruchu takie zmyłki są nie na miejscu.
Jest to bardzo irytujące.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 21.06.2015 20:43

wielbiciel napisał(a):Tak, tylko w miejskiej gęstwinie manewrów i dużym ruchu takie zmyłki są nie na miejscu.
Jest to bardzo irytujące.


no a właśnie chyba o to chodzi, aby mieć dokładną navi w miastach i różnych zadooopiach

na głównych drogach/autostradach, nawigacja w zasadzie niepotrzebna, zwłaszcza jak się już jechało daną trasą, oznakowania są na tyle dokładne że nawet albo papierowa mapa albo wydruk z google maps wystarczy

no i zostaje jeszcze kwesta poi, czyli sklepów, knajp i innej infrastruktury typu bankomaty...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2015 00:32

GREG_G napisał(a):
wtopek napisał(a):
amal napisał(a):Ja polecam osobiscie aplikacje na androida Navigator, calkowicie bezplatna .


skoro te bezpłatne navi takie wpaniałe, to dlaczego AM czy iGO wciskają ludziom płatne odpowiedniki?

i szacun za ten tablet na szybie i jego "reponsywność"

a co to jest w ogole responsywność i do czego sluży?


No właśnie wtopek nie wiem. Używałem na telefonie automapy i igo, smartfon sie tak grzał że przy ładowaniu się wyłączał. Używam tego darmowego navigatora, rok temu trasa do Grecji i Albanii i zero problemów. Mapy dużo aktualniejsze, raz w miesiącu mam info że do zaktualizowania są jakieś mapy, klikam ok i mam. kiedy otwarto most w Mszanie to Navigator po tygodniu miał aktualizację mapy a Automapa przez 4 mc prowadziła nadal objazdem. POI działa, graficznie tez nie jest jakoś słabo, nie ma tylko budynków 3d.

Most w mszanej był już wcześniej a po otwarciu od razu po aktualizacji trafiku liczyło przez most. Na szczęście am już mi sie skończyła i uzywam na androidzie tomtom go
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 23.06.2015 14:38

AutoMapa Android - aktualna wersja:

http://www.automapa.pl/pl/wsparcie/aktu ... na-wersja/


AutoMapa - wersja beta:

http://www.automapa.pl/pl/wsparcie/wers ... eta-pliki/


Wersja AutoMapa dla Windows 6.18 Beta:

Dostosowania i poprawki dla urządzeń Modecom MX4, MX4 HD, SX7, TGate TG511
Poprawki błędów i drobne usprawnienia

Mapy 1506 a w nich:

ponad 6000 nowych nazw ulic dodanych bądź zaktualizowanych w Polsce
nowe obwodnice, w tym również gotowe do odblokowania poprzez technologię LiveDrive!:
Srokowa (nowy przebieg DW 650)
Nowego Sącza (odcinek północny)
Jezior
Drezdenka (pierwszy etap)
Mokrzysk (północno zachodni zjazd z autostrady)
dodana organizacja ruchu dla kilkudziesięciu gmin wiejskich
nowe i uzupełnione opisy turystyczne miejscowości
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 01.07.2015 09:21

dla użytkowników iGO

są już dostępne mapy TeleAtlas 03.2015 oraz dostwaców lokalnych 12.2014
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2015 09:47

GREG_G napisał(a):Mnie rozwala tekst "skręc w lewo" a jadę po łuku bez skrzyżowania :) Na interfejsie strzałka też jest na łuku drogi.Ale kto słucha komend głosowych? Ja zawsze patrzę na wskazania na ekranie. W automapie też się zdarzają bugi.


Bo trzeba wejść w Menu-Ustawienia-Dźwieki-Komunikaty i odznaczyć : Obrazek
MapyMap nie używam, ale pewnie też można wyłączyć w podobny sposób.
Ostatnio edytowano 12.07.2015 15:58 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 12.07.2015 14:56

A tak dla kompletnego laika w zewnętrznych nawigacjach co polecacie zakupić?? Do tej pory używałem tylko nawi fabrycznej a tu najprawdopodobniej tym razem trafi się auto bez.. I coś będę musiał zakupić :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2015 15:48

W cenie "przyjemnej" dla portfela to polecam nawigację, rakieta jeżeli chodzi o sprawność i świetne parametry(bez map, można wgrać np. "bezpłatne").
Nieco tańsza ale też dobra nawigacja, ale za to z mapami.
Sam korzystam z Goclevera od długiego czasu i nie ma z nim żadnego problemu.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 12.07.2015 16:04

Dzięki, myślałem ze będą znacznie droższe te urządzenia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2015 16:23

W dzisiejszych czasach to same mapy komercyjne są droższe od urządzeń :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone