Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 02.06.2015 15:57

Na telefony z androidem nadal świetnie spisuje się Igo,Sygic,TomTom,AM i Navigon.
Wszystkie mają niezłe algorytmy wyznaczania trasy,nie obciążają systemy.Częste aktualizacje map i przyzwoita baza POI.

Ciekawe są też Locus Pro i Maverick,mapy off-line wszelkiego typu. I City Maps Pro.

A dla tych co bawią się w turystykę na wodzie Navionics Europe.Przyzwoite mapy morskie całej Europy

:)
=====================
http://spearo.republika.pl
Obrazek
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 02.06.2015 22:40

Dziękuję Kolegom za odzew i linki. To mi wystarcza w zupełności. Moja stara, odkurzona nawigacja może się jeszcze przydać. Chyba niezbyt trafnie wpisywałem hasła w wyszukiwarce - kierowała mnie na anglo-języczne strony. Dziękuje raz jeszcze. Miłych urlopów i szerokości. :D
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 03.06.2015 10:23

Spearo napisał(a):Na telefony z androidem nadal świetnie spisuje się Igo,Sygic,TomTom,AM i Navigon.
Wszystkie mają niezłe algorytmy wyznaczania trasy,nie obciążają systemy.Częste aktualizacje map i przyzwoita baza POI.


Tak dla potomnych, testuje teraz wszystkie dostępne programy nawigacyjne na androida, na tablecie z and 4.1.2 i telefonie kitekat 4.4. W polsce sprawdzana dokladnośc mojego miasta Legnica - w chorwacji Rogoźnica - Viska i Pag - miejscowośc Mandre - ulice przy morzu.

Tak na szybko :

Komercyjne :

Sygic wersja 15.2.5 wersja z HUD - mapy tomtom na bank opoznione przynajmniej o kwartał od tych w urzadzeniach dedykowanych, moim zdaniem samaobsługa programu tj. wstawianie pkt przelotowych czy planowanie trasy tragedia - wyjątkowo nieczytelne brak tradycyjnego menu gdzie mozna poogladać proponowane trasy, mapa jak to tom tom słabe dane teleadresowe Rogożnica brak numeracji to samo Mandre brak kilku ulic.
Jedynie warty uwagi to wbudowany HUD - Head up display wyświetlanie informacji na szybie samochodu - działa całkiem nieżle ale tylko w warunkach gdzie jest w miare ciemno (przy oświetlonych zjazdach autostrady nic nie widać) . Na koniec dodam że sama mapa jak i ekran główny jest bardzo cukierkowaty i skórka przypomina nieco tą Garminową - to na plus, do tego bardzo ładny również Garmonowy asystent pasa ruchu.

Navigon wersja 5.4.0 Mapy Here Q1.2015 - do tej nawigacji mam szczególny sentyment - wersja na WinCE ma świetne i jako pierwsze w PL komunikaty TMC, oraz naprawde dobry przyjazny interfejs.
Na pierwszy rzut oka kopia interfejsu z windowsa - niestety po kilkunastominutowej zabawie stwierdzam ze wersja androidowa nieco okrojona - planowanie nie ma opcji wylaczenia dróg płatnych dla wybranego kraju - super sprawa jedziemy np przez balaton i wylaczamy drogi platne np w słowacji. Wersja WInCe ma tą opcje, brakuje tez opcji duzo opcji konfiguracji w tym ekranu głownego . In plus świetny asystent pasa ruchu i wizualizacja tuneli.

Sama mapa rozni się nieco niż ta na Here.com jedno co tez zauwazylem nie wyświetla numerów domów na podglądzie mapy tylko nazwy ulic (choc dane teleadresowe przy wpisywaniu są)

TomTom 1.4 mapy Europe 950 - tu akurat zawiele się nie rozpiszę algorytm wyznaczania tras zawsze mi się podobał - planuje podobnie jak google i za to plus, co do interfejsu tu niewiele róźni sięod tych dedykowanych znanych z navcore 9.xxx prosty nieco archaiczny - obecnie weszła nowa wersja tomtom GoMobile ktora jest przełozeniem nowego navcore 12.xx na nowszych urzadzeniach,

Co do mapy duzego postępu nie ma w nowej wersji, rogoznica jak i mandre dalej w lesie , w Polsce głownie poprawki ktore znajdziecie na polskim forum mynavia.

Automapa wersja 1.7.4.0680 EUROPE 1504.6.758 tu nie liczyłem za wiele choć na WinCe to moim zdaniem jedna z najbardziej rozbudowanych w funkcje nawigacja na naszym rynku i nie tylko .
Co do map to pokrywają się one z tymi na here.com - na mapie wyświetla się numeracja - super sam interfejs choc nieco przebudowany i odchudzony niż ten z windowsa bardzo mi się spodobał jest dość intuicyjny i dla większości będzie bardziej przyjazny niź poprzednik z wince.
Jedna rzecz która mnie urzekła to opcja planowania trasy i dodawanie punktów posrednich - tu inplus vs wersji wince,jest przyjaznie i czytelnie .
Polecam zalogowanie się na targeo.pl planuje się tam trase importujemy w formacie am i mamy gotowca - szczególnie przydatne gdy uzywamy smartfona z ekranem 4-5 cali :)
Minus to napewno słaby asystent pasa ruchu - marzy mi się taki jak w IGO czy Navigonie czy tomtomie :)

MapaMap 8.6.2 Europe 2015.Q1 - tu wypowiem się krótko - o ile wersja na polske jest w miarę dokładna i goni Automapę -interfejs jest prosty ale bardzo przyjazny - to mapy tomtoma moim zdaniem opoznione sa od 950 przynajmniej o 2-3 kwartały - rogoznice oczywiście wyszukuje ale juz ulic brak - tragedia :)
Do tego algorytm wyznaczania trasy bardzo mnie zaskoczył trasa legnica prudnik ołomuniec rogoznica - przy opcji szybka i optymalna prowadzi przez węgry - :)
Asystent pasa ruchu podobny jak w Automapie małe strzałki ....

iGO Primo v9.6.29.483387 mapy tomTom 2014.09 oraz Here 2014.Q4.

Co do map oczywiście na Chorwację wygrywa Here i ją polecam - obydwie to najnowszę dostępne przy zakupie.
Sam interfejs to jak dla Mnie wzór i ideał intuicyjny - świetna opcja planowania tras z możliwością podglądu, ustawienia tras alternatywnych jak i symulacją trasy. Opcja wyłączenia dróg płatnych dla danego kraju jest tyle że np : jadac Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja wyłączając płatne w Słoweni znacząco zjeżdza z autostrady na Graz i jedzie dziwnymi drogami - pomagają punkty posrednie.
Trafik działa bardzo dobrze informuje o korkoch i utrudnieniach - oczywiście trzeba mieć odpowiednie licencje :)
Do tego IGO ma jedna znaczącą przewagę nad Automapa - śliczny asystent pasa ruchu oraz wizualizację tuneli, plik global pokazuje świetnie znaki drogowe - śliska droga czy uwaga dzikie zwierzęta dla mnie super.
Jedni powiedzą a po co mi to - dla mnie to ważny element nawigacji.

Darmowe :

Tu wypowiem się w jednym zdaniu instalowałem wszystkie możliwe w markecie play.
Here - aplikacja nokii mapy super brak radarów okrojona w fukcje ja bym polecił bardziej jako mapa offline do podglądania danych odcinków. Plus oczywiście mapy offline.
Mapa google - interfejsc podobnie jak poprzednik wada - mapy online. Swietny trafiik na PL duzo lepszy niź Here,sama mapa google porownywalna z Here czasami się zastanawiam czy jeden nie bierze danych od drugiego :P
Reszta tj.Navfree,BeOnroad itd to nawigacje korzystające z mapy społecznościowej OpenMapStreet .

Co do samej mapy mega dokładna przykładme jest Legnica jako pierwsza swego czasu miała oznaczony mój budynek literkami a,b,c duzo wcześniej od np. Automapy, z chorwacją jest róźnie czym większa miejscowość to więcej społecznych poprawiaczy.

Co do samych nawigacji moim zdaniem testując symulację algorytm bywa poprawny trasy wyznaczają w miarę poprawnie - ale nie rzadko komunikat skręć w prawo a na ekranie strzałka w lewo - sprawdzone w trasie np. w BeOnroad. Ostatnio miałem tez przypadek że nawigacja kazała mi wjechać na A4 w przeciwnym kierunku tak jakby myślała ze mozna na nią wjechac jak na skrzyzowaniu :P
Co do map OSM pamiętajcie ze nie da się wrzucić informacji o fotoradarach (choc moze sie myle) jak i brak asystena pasa ruchu.

Podsumowując : mój typ na wyjazd 2015 to Automapa oraz iGO primo z mapami Here .

Ten rozległy post to zlepek moich przemyślen - nie jest to żadna recenzja fachowca i w wielu pkt. mogę się mylić.

Jeśli uznacie że mozna to rozwinąć mogę zrobić screeny itd porownując wycinki map itd.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 07.06.2015 13:44

Jaką mapę polecacie do odwiedzenia Bośni? w Cro używam zawsze automapy i chyba tak zostanie, ale słyszałem, że nie ma dobrego pokrycia w BiH. Czy polecana tu przez was IGO da radę?
Kupiłem w tym roku modecoma mx3 (niestety HD :D ), mam na nim automapę EU. Czy jest możliwe zainstalowanie obok niej drugiej mapy - np. IGO? Dzięki
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.06.2015 13:57

Taniej skorzystać że smartfona z androidem i darmowym free navigatorem z darmowymi mapami. Ja używałem w zeszłym roku na trasie PL-Slo-Hu-Srb-Maced-Grecja-Albania i na powrót. Zadnych problemów, dość dokładna i po polsku.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 07.06.2015 14:24

GREG_G napisał(a):Taniej skorzystać że smartfona z androidem i darmowym free navigatorem z darmowymi mapami. Ja używałem w zeszłym roku na trasie PL-Slo-Hu-Srb-Maced-Grecja-Albania i na powrót. Zadnych problemów, dość dokładna i po polsku.


Greg, jak się dokładnie nazywa aplikacja, ktorej używasz/używaleś?

Btw, miał ktoś przyjemność jeździć z BeOnRoad?

Dzięki
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.06.2015 15:46

https://play.google.com/store/apps/deta ... ator&hl=pl


kolega kupił tanią navi w biedronce, taką z androidem, też mu zainstalowałem ten program. Na smartfonie jest lepiej bo sam informuje o mozliwosci aktualizacji map.

A tu możesz potestować mapy
https://www.openstreetmap.org/
uzywa sie jak googlemaps
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 07.06.2015 21:37

ten free navigator wygląda obiecująco. Korzystał ktoś w BiH?
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.06.2015 22:48

Planuję wykorzystać w lipcu. Dlaczego miałby tam nie działać? Ma dokładne mapy. W trasie zawiódł mnie raz, w Grecji, nie "widział" podmorskiego tunelu na Lefkadę. Prowadził lądem naokoło. Po za tym żadnych poblemów. Do tego mam dość powolnego smartfona, samsunga s1 a daje radę.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 15:26

slawekkg napisał(a):To nie lepiej 10 cali tablet z dobra mapą? :D


Pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. 10" tablet to już nie są żarty!

1. Na szybę - za duży - zabiera bezpieczne pole widzenia. Mandacik murowany (no chyba, że jedziemy BUS-em lub TIR-em :mrgreen: )
2. Montaż na kokpicie, gdzieś z boku w okolicy przednich poduszek - nazbyt niebezpiecznie w przypadku (nie daj Boże) kolizji/wypadku.

Odkąd wynalazłem tablet, który kilkukrotnie przebija czasem reakcji (prędkością) i jakością wyświetlania (rozdzielczość) najdroższe nawet modele firmowych urządzeń nawigacyjnych osobiście nie widzę nic lepszego na dalekie (zagraniczne) trasy. Warunek - montaż w bezpiecznym dla pasażerów miejscu.

Mi osobiście z uwagi posiadania rodzinnego VAN-a udało się znaleźć takowe miejsce i po zakupie mocnego uchwytu jestem przygotowany na dalekie wyprawy :wink:

Obrazek

Komfort podróży z takim pomocnikiem jest niesamowity! Na 10" można sobie tak ustawić skalę widzenia mapy, że człowiek cały czas ma rozeznanie, w którym miejscu Europy obecnie się znajduje. Działa to niesamowicie na psychikę podczas męczących podróży i ja to lubię :mrgreen:

Skolei fabryczne urządzenie (starusieńki Lark FreeBird 50.3) wykorzystuję wraz z MapaMap na podróże po kraju - spisuje się wyśmienicie i nie zawadza przed kokpitem.
Ostatnio edytowano 18.06.2015 19:11 przez Brutaka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2015 19:10

I jadąc cały czas patrzysz na te 10" monitora, na upartego można powiesić15 lub większy monitor tylko PO CO, bo dla mnie nawigacja to pomoc przy nawigowaniu w nieznanym terenie i w zupełności starcza 5", a podróż do Cro to jest droga prosta jak po sznurku i większość cromaniaków i tak zna na pamięć każdy szczegół trasy.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 19:13

szaki17 napisał(a):I jadąc cały czas patrzysz na te 10" monitora, na upartego można powiesić15 lub większy monitor tylko PO CO, bo dla mnie nawigacja to pomoc przy nawigowaniu w nieznanym terenie i w zupełności starcza 5", a podróż do Cro to jest droga prosta jak po sznurku i większość cromaniaków i tak zna na pamięć każdy szczegół trasy.


Czy patrzę cały czas? Oczywiście nie ;) Niby 10", a przy odpowiednim kącie mocowania nie rozprasza (nie przeszkadza).
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 18.06.2015 19:25

Brutaka napisał(a):
Obrazek

...człowiek cały czas ma rozeznanie, w którym miejscu Europy obecnie się znajduje.


I to zdjęcie to z vana czy jednak z kokpitu własnej cesny? :)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 19:46

demi-duox napisał(a):I to zdjęcie to z vana czy jednak z kokpitu własnej cesny? :)


:papa:
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 18.06.2015 20:02

Obrazek
http://halbot.haluze.sk/image/14333

Komfort podróży z takim pomocnikiem jest niesamowity, człowiek cały czas ma rozeznanie w którym miejscu Świata obecnie się znajduje. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone