Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 08.03.2015 20:02

mervik napisał(a):..a co masz problemy z wbudowanym tomtomem 8O
..ja mam tomtom start 25 i jeszcze nie miałem problemu z dotarciem do wskazanego celu :wink:
...jeszcze jedno zauważyłem że niektóre mapy różnych firm ,łącznie z gogle maps ... mają jakby różne nazwy ulic w tym samym miejscu i właśnie dlatego póżniej się stresujemy że nawigacja jest zła.... bo nie widzi danej ulicy np. w Splicie ulica Prilaz Vladimira Nazora jest taka w goglach ..a w tomtom jest pod nazwą ...nazarowa
...może ich jest więcej .. ale to był mój pierwszy przypadek z taka zmianą :wink:


moje problemy polegały głównie na słabościach mapy nie samego urządzenia:
- do szewskiej pasji doprowadzał mnie brak tunelu w Ząbkach (na szczęście mapa 9.45 to poprawiła), brak S8 do Wrocławia (też poprawiony),
wkurza mnie to że mam wbudowany TMC do tomtom'a a on nie umie / nie chce korzystać z polskiego dostawcy - podobno temat nie do ugryzienia,
- właśnie sprawdziłem w Czarnogórze Tomtom w miejscowości w której byłem (za Dobra Voda jakiś 2km na południe) pokazuje 1 (słownie: jedną) ulicę, mapy garmina chyba ze 30-40, więc jakichś szalonych postępów nie ma,


Calapula napisał(a):Dorzucę swój czwarty grosz. Mam Garmina Nuwi z aktualizacjami i faktycznie w drodze do Chorwacji i tam już na miejscu nie mam zastrzeżeń - działa bezbłędnie. Jednak to co się dzieje z nim w Polsce powoduje, że powrócę do Automapy przynajmniej u nas. Uparcie kieruje mnie do autostrad pomimo tego że trasa z 400km robi się 460km i nie ma szans na nadrobienie na odcinku autostradowym. Lokalnie wybiera takie drogi, że tubylec nawet nie wie o tym, że istnieją. Puszcza mnie boczną trasą, jakimiś najgorszej jakości hęhami tylko dlatego, że jest 100m krócej.


ja mam dosyć stare urządzenie które nie ma tych nowych "ułatwiaczy" i mi prowadzi raczej bezproblemowo ale spójrz tutaj http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=12144 w nowszych urządzeniach dzięki "fastrouting" mogły się dziać takie kwiaty w linku masz wszystkie szczegóły :) - mam nadzieję że pomogłem.

pozdr
S
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 08.03.2015 22:09

piotrekbeti napisał(a):Ostatnio przejechałem całą trasę na Samsung Note 2 z Automapą. Było bezproblemowo, jedyne co to to że
smartfon się wyłądowuje, bo jednocześnie działa jako telefon, pobór prądu przekracza moc ładowarki. Tryb samolotowy pomaga.Teraz zakupiłem 7cali tablet z gps, wgrałem Automapa Europa i dodatkowo Here Nokii.



Możesz mieć tą samą przypadłość co moje LG L9. Jeżeli bateria ma zbyt wysoką temperaturę, to przestaje się ładować. Wyłącz pożeracza baterii WiFi, wyjmij sprzęta z etui, nie wystawiaj na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ogrzewania, najlepiej umieść blisko nawiewu z chłodnym powietrzem.

W kwesti dożywotniej aktualizacji map, to ogranicza się ona do żywotności urządzenia. Jak rozbijecie, to klops.

Co do słabych modułów GPS, to występują nie tylko w tabletach, czego przykładem jest mój telefon. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup osobnego odbiornika GPS za 50 zł. Najlepiej z modułem MTK.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.03.2015 16:34

Zainstalowałem tego tomtom go na androida i aż szkoda ze kupiłem tego modecoma. Na telefonie super dziala. Nawet zmiana trasy na taka jak samemu chce sie jechac o to co mi najbardziej zależało banalnie proste... Jeżeli dalej bedzie darmowe i tylko premium za 150zl za 3 lata to narazie jak dla mnie najlepsza nawigacja:-)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.03.2015 23:08

Wadą TT na androida jest sporo błędów, jeśli idzie o dopuszczalną prędkość na danych odcinkach, co może skończyć się mandatem jeśli zawierzymy tylko nawigacji. Poza tym jest OK.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.03.2015 23:39

sam osobiście na ograniczenia na nawigacji nie zwracam uwagi, automapa też ma błędy:)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.03.2015 14:31

Też ma ale nie aż tyle. Jak już gdzieś pisałem najgorzej było we Włoszech. W Polsce nie raz TT dopuszcza w mieście jazdę 60, gdzie przez większą część doby już od dawna można tylko 50.

To, że ktoś nie sugeruje się wskazaniami programu, nie znaczy, że ma nie działać lub co gorsza działać błędnie. Przecież za produkt płaci się pełną cenę, a nie cząstkową.
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 10.03.2015 14:38

babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 22.05.2015 18:33

Chce kupić nową nawigacje , przeczytałam już tyle rankingów że teraz to w ogóle nie wiem co wybrać .
Doradzają mi wybrać tablet z GPS-em i wgrać darmowe mapy , ale nie wiem co było by lepsze .
Chce jeździć trochę Europy , Chorwacja, Czarnogóra i dużo Polski.
Na urządzeniu zależało by mi, by samemu można było sobie wytyczyć trasę , mam stare urządzenie z Auto-mapą i tam był z tym duży problem , i często w Polskich miastach tracił kontakt GPS-em .
Tylko denerwujący komunikat " jak znajde to Ci powiem "
Chciałabym mieć dobry sprzęt, z dobrymi mapami za nie duże pieniądze .
Byłbym wdzięczna za podpowiedz .
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 22.05.2015 18:46

Polska język, trudna język :roll:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 22.05.2015 18:49

Szczerze polecam TT 5000. Mam ją od roku, prowadziła mnie pięknie do Chorwacji i po kraju. Zalety to "dożywotnia aktualizacja map", funkcja Trafic pokazująca korki i inne utrudnienia na trasie (stałe - bezpłatne połączenie z Internetem). Minus to fakt, że muszę dodatkowo opłacać aktualizacje Fotoradarów (które są dość dokładne tak w PL jak na trasie do Chorwacji szczególnie w A i usianym fotoradarami Wiedniu). Teraz jest model TT 5100 z dożywotnimi mapami i fotoradarami i jeśli miał bym kupować teraz to właśnie ją z tym pakietem.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 22.05.2015 19:01

Kolega/koleżanka chce tani sprzęt a polecany przez Ciebie TT 5100 kosztuje 1300PLN...
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 22.05.2015 19:05

Crocodyl - dzięki jest świetny ale dla mnie za drogi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2015 19:17

Ja dostałem w prezencie NavRoad EnovoS, do tego AM na karcie. Proste w obsłudze w miarę tanie jak na razie się sprawdza. Z drugiej strony wcześniej miałem Mante i z niej też byłem zadowolony :oczko_usmiech: :mrgreen:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.05.2015 19:22

Polecam Modecom MX3
babciaolkairysia
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 01.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) babciaolkairysia » 22.05.2015 19:29

Lechoo -dzięki za podpowiedz , zapomniałam napisać że chciałabym takie urządzenie o przekonanej 7 cali, do czytania potrzebuje okulary a przy 7 calach nie były by potrzebne
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone