Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 26.05.2015 09:42

Wersja bez HD i tańsza i wydajniejsza ;)
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 26.05.2015 09:59

Od wielu lat używamy zwykłego Larka, najpierw freebirda 43.1 teraz większego 50.9. Koszt 200+ zł, na wyjazdy wakacyjne i sporadycznie gdzieś w nieznane miejsca, całkowicie wystarcza.

Fabrycznie zainstalowana jest MapaMap, ale bez problemu mozna wgrać inne programy nawigacyjne. Mom zdaniem na Bałkany najlepszy jest iGO, który ma chyba najdokładniejsze mapy regionu. Nie trzeba też aktulizować całego programu, wystarczy tylko podmienić pliki map na nowsze, podobnie jest z poi i bazą fotoradarów.

Do tej pory używamy wersji programu z 2010, aktualizujemy tylko mapy i inne pliki, a prowadzi jak żyleta, w Rumunii,Bułgarii czy Grecji wyznaczał drogę w każdej dziurze, nawet takiej "daleko od szosy" ;)

Do AM jakoś nie mam przekonania, traktuję ją jako program rezerwowy, iGO jak dla mnie ma znacznie łatwiejszą i bardziej intuicyjną obsługę. Np. trasa z zadanym punktem przelotowym to a AM trochę klikania, w IGO jedno dotknięcie danego miejsca na ekranie. No i jeszcze coś co mi się bardzo podoba w IGO, czyli możliwość wyświetlania automatycznej mapy podglądowej w większej skali, z wyświetloną pozycją samochodu , kiedy się jedzie na dłuższych odcinkach pomiędzy punktami nawigowania.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 26.05.2015 10:14

Ja również korzystam z Igo w wersji Primo. Raz skonfigurowany program służy dzielni bardzo długo. Tak jak @des74 wspomniał, aktualizujemy tylko pliki map, POI i fotoradary.
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 26.05.2015 10:21

Aha, dla IGO najdokładniejsze są mapy dostawców lokalnych, ale mapy teleatlas i navteg też dobrze się sprawdzają :)
Michał233
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał233 » 26.05.2015 10:54

Chciałem się zapytać, czy Automapa, którą będę miał w telefonie przydaje się do Chorwacji?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2015 11:38

Michał233 napisał(a):Chciałem się zapytać, czy Automapa, którą będę miał w telefonie przydaje się do Chorwacji?


... Automapa ... w telefonie przydaje się do Chorwacji ...
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 26.05.2015 11:57

piotrulex napisał(a):
Michał233 napisał(a):Chciałem się zapytać, czy Automapa, którą będę miał w telefonie przydaje się do Chorwacji?


... Automapa ... w telefonie przydaje się do Chorwacji ...



O ile jest to AM EU...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2015 12:19

des74 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Michał233 napisał(a):Chciałem się zapytać, czy Automapa, którą będę miał w telefonie przydaje się do Chorwacji?


... Automapa ... w telefonie przydaje się do Chorwacji ...



O ile jest to AM EU...


Myślałem, ze to oczywiste :)

Jak w urządzeniu mam starą kartę 4GB więc kroję obszar, cro oczywiście zawsze zostaje :)

od lat używam tylko AM oczywiście EU i nigdy w cro czy po drodze niczego mi nie brakowalo
des74
zbanowany
Posty: 15
Dołączył(a): 21.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) des74 » 26.05.2015 12:22

Nie jest oczywiste, bo w wielu urządzeniach domyslnie instalowana jest tylko AM PL, za rozszerzenie do wersji EU trzeba już dodatkowo płacić.

No ale to w zasadzie nie moja broszka, do wyjazdów wolę inny program.
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 26.05.2015 14:22

Witam Cromaniaków po bardzo długiej przerwie. Ostatnie wakacje w Chorwacji były w 2010, a ostatni wyjazd indywidualny w 2008. Wtedy z nawigacją Medion MD96900 - MDPNA 260T, samsung 266MHz, Win CE 4.2 - nabytą z allegro, jak się potem okazało sprytnie spiratowaną na Mio czyli to samo co chyba iGO 6 - ale to już historia. Wtedy usprawnić ją pomagali mi koledzy, gdzieś na początku tego wątku.
Obecnie, kiedy dzieci podrosły i pokończyły studia, powstał pomysł by z kolegą w 4 osoby wyjechać nad Adriatyk. Jest to jednak uwarunkowane postępami w rehabilitacji złamanej ręki mojej ślubnej pamiątki, ale przygotowania poczynić można. Odkurzyłem urządzenie, poszperałem w necie i obecnie mam zainstalowane iGO 8.3 + mapki 2014.Q4, chyba z iGO Primo. Podobno iGO 8 najmniej obciąża procesor i ma pochlebne opinie. Zainstalowałem też NavigatorFree. Moje pytania: Czy ktoś z szanownych Kolegów testował tę darmową nawigację, z mapkami aktualizowanymi przez wolontariuszy z całego świata, i może podzielić się wnioskami?(chodzi o przejazd do Cro - ja robiłem to tylko w najbliższej okolicy). Drugie pytanie: Co jeszcze można zainstalować na moim staruszku, co będzie sensownie działać?
Pozdrawiam serdecznie Cromaniaków.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3448
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.05.2015 15:06

Jak wcześniej pisałem, aktualnie mam Modecom /wcześniej Smart GPS/ w obu urządzeniach Igo8 i mapy
Navteq, nigdy mnie nie zawiodły /w przeciwieństwie do AM/. SO to windows Ce 5. Navi fabrycznie odblokowana, więc można korzystać z różnych map na karcie mikro SD.
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 01.06.2015 21:45

HeniekWit napisał(a):Witam Cromaniaków po bardzo długiej przerwie. Ostatnie wakacje w Chorwacji były w 2010, a ostatni wyjazd indywidualny w 2008. Wtedy z nawigacją Medion MD96900 - MDPNA 260T, samsung 266MHz, Win CE 4.2 - nabytą z allegro, jak się potem okazało sprytnie spiratowaną na Mio czyli to samo co chyba iGO 6 - ale to już historia. Wtedy usprawnić ją pomagali mi koledzy, gdzieś na początku tego wątku.
Obecnie, kiedy dzieci podrosły i pokończyły studia, powstał pomysł by z kolegą w 4 osoby wyjechać nad Adriatyk. Jest to jednak uwarunkowane postępami w rehabilitacji złamanej ręki mojej ślubnej pamiątki, ale przygotowania poczynić można. Odkurzyłem urządzenie, poszperałem w necie i obecnie mam zainstalowane iGO 8.3 + mapki 2014.Q4, chyba z iGO Primo. Podobno iGO 8 najmniej obciąża procesor i ma pochlebne opinie. Zainstalowałem też NavigatorFree. Moje pytania: Czy ktoś z szanownych Kolegów testował tę darmową nawigację, z mapkami aktualizowanymi przez wolontariuszy z całego świata, i może podzielić się wnioskami?(chodzi o przejazd do Cro - ja robiłem to tylko w najbliższej okolicy). Drugie pytanie: Co jeszcze można zainstalować na moim staruszku, co będzie sensownie działać?
Pozdrawiam serdecznie Cromaniaków.



Problemem bedzie WinCe 4.2 - praktycznie zaden z programow nie wspiera juz tego systemu, na ta chwile mozesz zaktualizowac mapy IGO 8.3 , wrzuc mapy Here nojnowsze to 2014.Q4 ew teleatlas (tomtom) 2014.09.

Navigatorfree koszysta z map OSM mapy świeytne bo społecznościowe ale sam algorytm wyznaczania i prowadzenia zabójczo może się skonczyć - testowałem juz większośc i ta lubi prowadzic na zjazd na a4 by na niej zawrócić od razu :P

jak coś to pisz pomoge czy doradze
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 02.06.2015 14:54

Dziękuję kol. Gatess za odpowiedź, zapewne przyda się nie tylko mi.
W międzyczasie trochę poeksperymentowałem i potwierdzam twoje słowa.
NavigatorFree po wpisaniu adresu akademika syna, chciał poprowadzić mnie w Warszawie - od strony Wisły, Aleją Armii Krajowej i aby skręcić w lewo, w Juliusza Słowackiego proponuje skręt w prawo i zawracanie na skrzyżowaniu z Żeromskiego. Normalnie zapewne wjeżdża się tam ślimakiem w prawo. (Jeśli się mylę proszę Warszawiaków o informację, wtedy sprostuję wypowiedź.)
Odpuszczam więc NavigatorFree, można go pozostawić jedynie dla samych map, by na nie spojrzeć w razie czego.
Na moim staruszku odpaliłem też iGO Primo 2.4. Spróbuję jeszcze potestować iGO 8.3.5. i zapewne pozostanę przy którejś wersji iGO 8.3, z aktualnymi mapkami. Jeśli ktoś ma rozpisane po polsku, które pliki, w którym katalogu, w iGO 8.3, to poproszę tutaj lub na pw - to co w necie poczytałem mam.
Pozdrawiam. :D
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 02.06.2015 15:00

Co do Igo katalog content a w nim map wyglada to tak : /content/map - mapy
/content/poi - punkty uzyteczności publicznej /content/speedcam - radary itd
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 02.06.2015 15:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone