Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 18.06.2015 20:42

@Brutaka, odrzutowcem śmigasz po Europie, że ten czas reakcji jest taki ważny? ;)
Tym bardziej przy ustawieniu widoku na całą Europę to chyba zbyt szybko się nie przemieszcza strzałka/samochodzik po mapie... ;)
No offense, ale dla mnie to przesada taki TV na kokpicie. Sam wieszam mojego Modecoma 5-calowego na bocznej trójkątnej szybce auta, żeby jak najmniej rozpraszał moją uwagę.
Ale co kto lubi :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2015 21:59

Czy patrzę cały czas? Oczywiście nie

Jeżeli nie, to jest tylko jedno wytłumaczenie montowania takiego ekranu w aucie, szpan :!:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 22:59

szaki17 napisał(a):Jeżeli nie, to jest tylko jedno wytłumaczenie montowania takiego ekranu w aucie, szpan :!:


Człowiek chciał pokazać, że tablet można wykorzystać jako bardzo fajne centrum nawigacji (tymczasowej), tym bardziej pokazałem zwykłe, budżetowe urządzenie (nic wyszukanego), które swoimi możliwościami bije o klasę droższe i typowe urządzenia do nawigacji, a tu nagle opinia, że szpan...

To, że skupiam się na drodze podczas jazdy i to, że urządzenie mi wcale nie przeszkadza nie oznacza od razu, że montuję je tam dla szpanu, litości! Mi ten "gadżet" służy wyśmienicie i osobom mającym podobne odczucia polecam.

PS1. Aż się się boję zapytać jak ocenisz kierowców ciężarówek, którzy w trasy zabierają swoje laptopy służące im głównie za nawigację :boss:


coobah napisał(a): @Brutaka, odrzutowcem śmigasz po Europie, że ten czas reakcji jest taki ważny? ;)
Tym bardziej przy ustawieniu widoku na całą Europę to chyba zbyt szybko się nie przemieszcza strzałka/samochodzik po mapie...


Pisząc o czasie reakcji miałem na myśli responsywność urządzenia na aplikowane zadania.
Bardzo często na dłuższych postojach lubię surfować po mapie w poszukiwaniu np. przydatnych miejscówek po zdefiniowanych POI (rok temu idealnie znalazłem fajną knajpkę przelatując przez Werfen, zjeżdżając niecałe 8km od autostrady). Zdarza się również często tak, że w trakcie podróży jednym dotknięciem zoom-uję sobie mapę (lub mój co-driver) i weryfikuję nieznane mi na mapie tereny.

Na początku powiem Ci, że miałem mieszane uczucie kiedy pierwszy raz wziąłem tego "grzmota" do auta jednak po przejechaniu pierwszych 200km wiedziałem, że żadna nawigacja nie da mi takiego komfortu w eksploracji nieznanych mi dotychczas dróg-tras co właśnie tablet, który na co dzień i tak służy do pracy (poczta, internet, e-booki). Ogólnie ja jestem technologicznym freekiem i bardzo mi się ten uniwersalny sprzęcik podoba.

PS2. Zawsze mam 2 urządzenia pracujące jednocześnie! Niczym ... filantrop :)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 18.06.2015 23:07

jasio napisał(a):Obrazek


Mistrzostwo, ale kto kręci u Ciebie kulą i jak z aktualizacją softu? :papa:
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 18.06.2015 23:14

Brutaka napisał(a):Mistrzostwo, ale kto kręci u Ciebie kulą i jak z aktualizacją softu? :papa:


Jak to kto kręci kulą? Żona, przecież on musi trzymać ręce na kierownicy ;)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 19.06.2015 07:59

[quote=S1. Aż się się boję zapytać jak ocenisz kierowców ciężarówek, którzy w trasy zabierają swoje laptopy służące im głównie za nawigację :boss:

nie mówię że tak nie jest , ale pokaż mi jednego który ma takiego lapa na podszybiu wklejonego gdzie wzrok z automatu tam umyka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2015 09:17

żadna nawigacja nie da mi takiego komfortu w eksploracji nieznanych mi dotychczas dróg-tras co właśnie tablet

Co można eksplorować w nawigacji, nawet największej, gdy na ekranie jest widoczna tylko linia drogi 8O. Bo nie powiesz że w swoim tablecie eksplorujesz dziury w drogach, duży, to pewnie je lepiej widać :lol:
amal
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amal » 19.06.2015 09:50

Ja polecam osobiscie aplikacje na androida Navigator, calkowicie bezplatna .
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 19.06.2015 10:08

amal napisał(a):Ja polecam osobiscie aplikacje na androida Navigator, calkowicie bezplatna .


skoro te bezpłatne navi takie wpaniałe, to dlaczego AM czy iGO wciskają ludziom płatne odpowiedniki?

i szacun za ten tablet na szybie i jego "reponsywność"

a co to jest w ogole responsywność i do czego sluży?
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 19.06.2015 10:47

Panowie, najwyższy czas zakończyć dysputę bo widzę, że "jeszcze się taki nie urodził, który wszystkim dogodził", a ja stałem się celem "polowania na czarownice". Obawiam się, że za chwilę wątek przerodzi się na styl tego, w którym jedni wolą jeść schabowego pod palmami, a inni "dla szpanu" zajadają adriatyckie ośmiorniczki.

Niech każdy używa tego czego chce .. ważne, że mu to służy i się z tego cieszy.

Gwoli wyjaśnień - laptop w ciężarowce to przecież nic nowego. Żaden szpan, żaden luksus. Nie wiem co Wam się w tych głowach "poprzestawiało" - to normalne narzędzia do pracy. O popularnych ostatnio tabletach mających szerokie wykorzystanie w naszym życiu nawet nie wspomnę. Znam kilkunastu driverów używających swoich laptopów jako narzędzi pomocnych w dalekich trasach. Nie widzę nic w tym nadzwyczajnego. Jeśli ktokolwiek kumaty i zorientowany w temacie siedział kiedykolwiek w ciężarówce to wie, że są specjalne stoliki i uchwyty dla tego typu rozwiązań - nikt o zdrowych zmysłach nie nakleja laptopa/tabletu do szyby czołowej za pomocą 2-stronnej taśmy :oczko_usmiech:


Pozdrawiam i życzę udanych wakacji!
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 19.06.2015 11:15

[quote="Gatess"][quote="Spearo"]Na telefony z androidem nadal świetnie spisuje się Igo,Sygic,TomTom,AM i Navigon.

Automapa wersja 1.7.4.0680 EUROPE 1504.6.758
Polecam zalogowanie się na targeo.pl planuje się tam trase importujemy w formacie am i mamy gotowca - szczególnie przydatne gdy uzywamy smartfona z ekranem 4-5 cali :)
Minus to napewno słaby asystent pasa ruchu - marzy mi się taki jak w IGO czy Navigonie czy tomtomie :)

..pytanie do kolegi Gatess .. pliki z zaplanowaną mapą z targeo.pl o rozszerzeniu atm wklejam do folderu Routes w Automapie..i klikając na historię są nie widoczne. potwierdzają to wpisy kolegów na innych forach http://forum.android.com.pl/topic/63647 ... a/page-294
/ ostatni post /.Jak zrobiłeś to kolego że czytasz te pliki..?? mam tableta 7 samsunga
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 19.06.2015 12:49

chętnym mogę podesłać namiary na dobry portal, ze sprawdzona zawartością ;)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 19.06.2015 23:01

Andrzej40 napisał(a):..pytanie do kolegi Gatess .. pliki z zaplanowaną mapą z targeo.pl o rozszerzeniu atm wklejam do folderu Routes w Automapie..i klikając na historię są nie widoczne. potwierdzają to wpisy kolegów na innych forach http://forum.android.com.pl/topic/63647 ... a/page-294
/ ostatni post /.Jak zrobiłeś to kolego że czytasz te pliki..?? mam tableta 7 samsunga


Do katalogu ../Automapa/Routes kopiujesz plik *.atm - to już masz

Teraz klikasz Trasa

Obrazek

później wywołujesz Menu

Obrazek

i teraz Moje trasy

Obrazek

Powinieneś widzieć swoją trasę :wink:
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 20.06.2015 09:30

kol.Brutaka...lejesz miód na moje serce ;).Dzięki..działa.Dzwoniłem wczoraj do konsultanta AutoMapy. Powiedział że wersja dla androida 1.7.4 / 680 / nie ma możliwości wgrywania map z targeo...:).Szkoda że konsultanci automapy nie są tak zorientowani i kompetentni jak kol.Brutaka :). Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2015 10:11

Bo tak to już jest, ze konsultant wie to co mu przekazali (z tego połowę zapomniał) i nic więcej go nie interesuje, ale są jeszcze różne fora i dobrzy ludzie na nich wyprawiają z AM takie cuda że pewnie nawet twórcy AM o nich nie wiedzą ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone