Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2015 14:54

moominko napisał(a):Ja od zeszłego roku używam Sygic na andku (SGS4), warto nabyć szczególnie jak jest promocja (np w tej chwili jest promo, mapy na całą Europę kosztują 19.99€ - licencja dożywotnia).


Czy ta dożywotnia licencja pozwala np. w razie awarii czy wymiany telefonu przenieść oprogramowanie na inne urządzenie? Niestety z dożywotnimi licencjami często jest tak, że dożywocie dotyczy sprzętu, na którym program został zainstalowany po raz pierwszy.

Co do polecanego sprzętu, to oprócz już wyżej wspomnianych, na aukcjach pojawiły się 7 calowe, nowe tablety Samsunga z GPS za 280 zł. To moim zdaniem też ciekawa alternatywa.

Jeśli zaś idzie o asystenta pasa ruchu, to w AM mimo że jest dość skromny, spełnia jednak swoją funkcję, a przy okazji nie tracimy z oczu samej trasy, co w pewnych szczególnych przypadkach może zmylić. Przypomnę tylko, że w AM miałem problem z asystentem, który wskazywał pasy jakby w lustrzanym odbiciu. Teraz mam nową wersję i po wakacjach dam znać jak się spisała.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 28.07.2015 16:00

SingSing74 napisał(a):
moominko napisał(a):Ja od zeszłego roku używam Sygic na andku (SGS4), warto nabyć szczególnie jak jest promocja (np w tej chwili jest promo, mapy na całą Europę kosztują 19.99€ - licencja dożywotnia).


Czy ta dożywotnia licencja pozwala np. w razie awarii czy wymiany telefonu przenieść oprogramowanie na inne urządzenie? Niestety z dożywotnimi licencjami często jest tak, że dożywocie dotyczy sprzętu, na którym program został zainstalowany po raz pierwszy.


"Lifetime license for Android" - czyli na system, nie na sprzęt.
Zmienisz sprzęt, możesz spokojnie zainstalować swoją apkę.

Co do rozważanego przez Ciebie urządzenia, masz na myśli takiego Samsunga?:


jako tablet - tragedia, do navi będzie OK .. i tylko do navi
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2015 23:21

Jeśli rzeczywiście to dożywotnia licencja dla aplikacji, to oferta jest atrakcyjna. Choć nie korzystałem z tej nawigacji, to słyszałem wiele dobrego.

Co do tabletu. Może nie jest to demon szybkości, który chciałby dostać pod choinkę dzisiejszy nastolatek, ale jest firmowy i tani. Nie sądzę, żeby można było kupić jakąkolwiek nawigację za takie pieniądze z podobnymi parametrami i - w sumie - możliwościami.

Moim zdaniem stosunek ceny do potencjału jest jak najbardziej OK. Trzeba tylko znać ograniczenia tego sprzętu i skonfrontować je z własnymi oczekiwaniami.

Do celu poprowadzi na optymalnej wielkości ekranie, a po podłączeniu neta, pozwoli sprawdzić pogodę, wyszukać ciekawe miejsca w okolicy, a i w jakąś prostą gierkę da się zagrać w czasie niepogody.

PS. Swego czasu za nawigację i kino namiotowe służył mi telefon Nokia E50 z GPS Pentagram`a. Filmy tylko z lektorem, ale śmieszna komedia jest śmieszna nawet na EKRANIE 2,1 cala w rozdzielczości 320*240 ;) Potem była Nokia 5530 + md-8. To już było prawie multikino :D
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 21.08.2015 21:30

Witam czy byłby tu ktoś posiadający nawigacje Garmin kto pomglby nam w ustawieniu trasy z ominięciem słoweńskiej autostrady? Czy mozna ustawić gotowa trasę i wysłać taki plik?
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 25.05.2016 09:16

Witam

Ostatnio (2010) jechałem na chorwację z pomocą nawigacji. Teraz te smartfony, apliklacje itd. Stąd moje pytanie. Czy lepiej iść do operatora po jakiś pakiet internetu na EU + ściągnąć automapę EU na miesiąc (koszta chyba 59 zł) czy lepiej kupić jakąś nawi EU za około 400 zł i mieć spokój?
Dodam, że na codzień korzystam z google maps i po polsce jest ok:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.05.2016 09:25

A po co Ci nawigacja aby dojechać do Chorwacji?
Druknij sobie rejon kwatery, weź mapy papierowe. Do Cro naprawdę sztuką jest się zagubić...
Transmisja danych zabije.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2016 09:45

dzixonZWA napisał(a):Witam

jechałem na chorwację z pomocą nawigacji. \
\


Jeździsz np. do Niemiec, czy na Niemcy :roll:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.05.2016 10:01

FUX napisał(a):A po co Ci nawigacja aby dojechać do Chorwacji?
Druknij sobie rejon kwatery, weź mapy papierowe. Do Cro naprawdę sztuką jest się zagubić...
Transmisja danych zabije.


Od 30 kwietnia 2016 ceny transferu danych w roamingu znacząco spadły. W Play zależnie od rodzaju abonamentu, za 1MB zapłacimy od 0,25 do 1 zł.
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 25.05.2016 14:24

FUX napisał(a):A po co Ci nawigacja aby dojechać do Chorwacji?
Druknij sobie rejon kwatery, weź mapy papierowe. Do Cro naprawdę sztuką jest się zagubić...
Transmisja danych zabije.


Jestem wygodny ;)

szaki17 napisał(a):
dzixonZWA napisał(a):Witam

jechałem na chorwację z pomocą nawigacji. \
\


Jeździsz np. do Niemiec, czy na Niemcy :roll:



Dzięki, właśnie tego potrzebowałem :)

W takim razie kupię jakieś urządzenie
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.05.2016 18:11

dzixonZWA napisał(a):
FUX napisał(a):A po co Ci nawigacja aby dojechać do Chorwacji?
Druknij sobie rejon kwatery, weź mapy papierowe. Do Cro naprawdę sztuką jest się zagubić...
Transmisja danych zabije.


Jestem wygodny ;)

szaki17 napisał(a):
dzixonZWA napisał(a):Witam

jechałem na chorwację z pomocą nawigacji. \
\


Jeździsz np. do Niemiec, czy na Niemcy :roll:



Dzięki, właśnie tego potrzebowałem :)

W takim razie kupię jakieś urządzenie


Tylko nie szalej :)

Nawet dzięki takiej za 150zł dasz radę dojechać DO Chorwacji ;)
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 25.05.2016 20:16

No jasne jasne ale wychodzę z założenia, że kupić już coś porządnego z dożywotnią aktualizacją map itd. Myślę, że max do 300 zł
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 29.05.2016 20:59

FUX napisał(a):A po co Ci nawigacja aby dojechać do Chorwacji?
Druknij sobie rejon kwatery, weź mapy papierowe. Do Cro naprawdę sztuką jest się zagubić...
Transmisja danych zabije.


Możesz mi wytłumaczyć po co mu transmisja danych do programu nawigacyjnego w smartfonie? :) :hut:

Jeśli nie będzie korzystał z dodatkowych bajerów (płatnych) np. aktywny traffic to nic poza aktywnym GPS w smartfonie (wyłączona transmisja danych) nie będzie potrzebował. Ostatnio wróciłem z szybkiego wyjazdu do Berlina jadąc tylko na aplikacji Here (mapy Google, system iOS) z uprzednio wgranymi (pobranymi on-line mapami krajów).

PS. 10" potwór z pulpitu zlikwidowany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 29.05.2016 21:03

szalonaona77 napisał(a):Witam czy byłby tu ktoś posiadający nawigacje Garmin kto pomglby nam w ustawieniu trasy z ominięciem słoweńskiej autostrady? Czy mozna ustawić gotowa trasę i wysłać taki plik?


ITN Conventer lub RouteConverterWindows - powinnaś sobie poradzić bez problemu.

Ominięcie całej płatnej autostrady w SLO znajdziesz tutaj:

http://www.robimypodroze.pl/jak-ominac- ... chorwacji/
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.05.2016 22:28

Brutaka napisał(a):
Możesz mi wytłumaczyć po co mu transmisja danych do programu nawigacyjnego w smartfonie? :) :hut:

Jeśli nie będzie korzystał z dodatkowych bajerów (płatnych) np. aktywny traffic .....


Rzeczywiście w większości przypadków transmisja danych nie jest potrzebna, są jednak aplikacje takie jak NaviExpert, która ściąga mapy i informacje o ruchu na bieżąco z internetu. Kiedyś był przeprowadzany test omijania korków (w Polsce) i właśnie ta apka wygrała z czołowymi nawigacjami. Korzysta z danych wysyłanych przez użytkowników i dzięki temu ma świeże dane. O ile w Polsce użytkowników, a co za tym idzie danych nie brakuje, to do niedawna ceny danych w roamingu skutecznie zniechęcały do korzystania z tego programu za granicami Polski. Teraz może się to zmienić, a w sezonie dobry program omijający korki będzie na wagę.............. cennych godzin moczenia zadka w ciepłym morzu :wink:

Cena to 14 zł za miesiąc (pierwszy miesiąc gratis). Jeżeli zagraniczne mapy będą dokładne i aktualne, a omijanie korków skuteczne, to chyba będzie najtańszy sposób na oryginalną navi na wakacyjny wyjazd. Do tego ma porównywarkę cen na stacjach benzynowych i coś w rodzaju Yanosika.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.05.2016 07:29

Zeszłego roku już jechałem z tomtomem. Pakiet 20mb spokojnie wystarcza do traffiku a teraz przy cenie 25 groszy za 2.5zl w ostrony się objedzie. Jako że trasa przez Czechy Austrię ... jest banalnie prosta to w nawigacji bardziej przydatny jest właśnie traffiku niż informacja jezdz 300km prosto autostrada....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone