Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.06.2016 20:13

Z pakietem trzeba uważać traffic dużo nie pobiera a są opy którzy za pakiet chcą więcej niż by normalnie za mb wyszło. Czyli po 25 groszy jest obecnie;)
kuchtal
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 04.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchtal » 06.06.2016 20:15

Ja mam w Plusie za 24 zł - 250 mB w UE
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 06.06.2016 23:56

Brutaka napisał(a):Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi w sprawie TomTom - nowe urządzenie zakupione. Padło na TomTom 25CEE z dożywotnią aktualizacją map.

W tym roku nie jadę już odrzutowcem więc potrzeba coś ciut mniejszego :) :mrgreen:


Mam taką i naprawdę sprawdza się ...tylko miałem z 3-letnią aktualizacją :(
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 12.06.2016 21:27

mervik napisał(a):Mam taką i naprawdę sprawdza się ...tylko miałem z 3-letnią aktualizacją :(


Urządzenie faktycznie jest bardzo dobrej jakości pod względem wykonania.

Czas uruchomienia oraz wykrycia sygnału GPS bardzo szybki.

Doskwiera brak jakiegokolwiek wsparcia (możliwości) importu własnej trasy z popularnych aplikacji.

"My TomTom" również nie obsługuje wersji Start 25 CEE.

Na całe szczęście system operacyjny urządzenia poza wyborem początku i końca trasy daje opcję "jedź przez" co ratuje całkowicie sytuację.

Tworzymy uprzednio punkty przelotowe naszej trasy jako "ulubione" i bez problemu wskazujemy je podczas planowania.

Poważnym minusem jest brak możliwości zapisywania własnych tras (lub jeszcze tego nie odkryłem).

Mimo to nawigacja jest przyjemna w użytku i godna polecenia.
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 09:46

A co polecacie na androida? A może ktoś z Was jechał na mapach google?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2017 10:09

jaypablo napisał(a):A co polecacie na androida? A może ktoś z Was jechał na mapach google?

jaka-nawigacja-pod-androida-do-chorwacji-t32784-255.html
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 10:41

jaypablo napisał(a):A co polecacie na androida? A może ktoś z Was jechał na mapach google?


Tak, w tym roku trasa w obie strony na GM oraz na seryjnej w VW

Obie spisały się doskonale

Jadąc DO GM wskazywało trasę przez Breclav lecz w pewnym momencie na CB zaczęli mówić o śmiertelnym wypadku na autostradzie i po chwili GM sam przeliczył trasę przez Mikulov
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 10:47

W tym roku w obie strony ładnie prowadziła mnie AM a w miastach gdzie szukałem stacji paliw podpierałem się navi w Oplu Z.
Powiem, że o ile w poprzednich wersjach AM bywało różnie (gubienie sygnału, przypadki "wyprowadzania w pole"), o tyle w ostatniej (mam z połowy maja) byłem mile zaskoczony. ZERO błędów.

P.S.
Może dlatego, że zmieniłem prowadzącego na T. Knapika :mrgreen:
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 11:42

Yanush napisał(a):W tym roku w obie strony ładnie prowadziła mnie AM a w miastach gdzie szukałem stacji paliw podpierałem się navi w Oplu Z.
Powiem, że o ile w poprzednich wersjach AM bywało różnie (gubienie sygnału, przypadki "wyprowadzania w pole"), o tyle w ostatniej (mam z połowy maja) byłem mile zaskoczony. ZERO błędów.

P.S.
Może dlatego, że zmieniłem prowadzącego na T. Knapika :mrgreen:


AM Android na telefon? Jaka dokładnie wersja?
Całą drogę nią jechałeś? A dogrywałeś sobie jakieś punkty POI? Mi by zależało na stacja gdzie jest LPG.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 12:09

jaypablo napisał(a):AM Android na telefon? Jaka dokładnie wersja?
Całą drogę nią jechałeś? A dogrywałeś sobie jakieś punkty POI? Mi by zależało na stacja gdzie jest LPG.

AM w navi MODECOM MX3, wersji teraz nie pamiętam (jestem poza jej zasięgiem).
Jechałem całą drogę z nią, odcinki trasy podzieliłem na kilka (jedne były płatne, inne nie). POI z LPG dogrywane z mylpg.eu.
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 21:20

A czy można wgrać punkty POI do google maps offline? Interesują mnie stacje z LPG.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2017 21:38

Ściągnij sobie apkę myLPG.eu ze sklepu.
https://www.mylpg.eu/mobile
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 08.08.2017 10:09

Myślę, że AM jest bardzo dobrą mapą offline, jednak chcąc ominąć korki, wypadki, trzeba jechac na czymś co w czasie rzeczywistym zbiera dane o ruchu drogowym a takie aplikacje zazwyczaj sa płatne.
Wiadomo, jest gro ludzi, którzy twierdzą, że navi ogłupia i niektórzy nawet do kibla chodzą na navi a jak sie jedzie 4 raz tą sama trase to po co w ogóle nawigacja skoro zna się drogę. Tez tak uwazałem do momentu az nie zacząłem korzystać z nawigacji "społecznosciowej". Najpierw Yanosik a potem płatny NaviExpert.
W Polsce rewelacyjnei spisuje się NaviExpert. Obecnie nie wyobrażam sobie jeździć gdziekolwiek bez NE. Po mieście bdb omija korki. Nie znam na pamiec gdzie sa zweżenia i remonty a w miescie co rusz gdzies coś robią. Polska w budowie, ekspresówki w budowie przez co cierpią drogi lokalne. NE czy Yanosik dobrze sobie z tym radzą. NE wg mnie lepiej. To samo trasy za miasto po kilkaset km. NIe jest fajnie stanąc gdzies w korku na słońcu z dzieckiem na pokładzie.
Nie jestem już w stanie zliczyc ile naście godzin zaoszczędziłem nie stojąc w korkach a omijając wypadki, na podstawie tego co pokazuje NE. Na autostradzie taka informacja to zbawienie a jak wiadomo do CRO, większośc tras to autostrady.

Co do jazdy za granicą, z opinii na forach, NE spisuje się kiepsko dlatego warto znaleźc alternatywę. Nigdy nie jechałem na navi z podłaczeniem do internetu bo roaming był zbyt drogi. Teraz sytuacja się zmieniła. Polecane są Sygic i Waze w płatnych wersjach gdyż tylko wtedy mamy ustalanie trasy na podstawie trafficu co potwierdziło kilka osób tu na forum.

Takze jakby ktoś się wybierał za granice z którąś z navigacji online omijajacej korki, to mile widziana będzie recenzja.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2017 10:30

Bigbluee napisał(a):
Takze jakby ktoś się wybierał za granice z którąś z navigacji online omijajacej korki, to mile widziana będzie recenzja.


Pewnie nie go końca o to Ci chodziło ale w obie strony jechałem na google maps online i dobrze się sprawdziło
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 08.08.2017 14:12

piotrulex napisał(a):
Bigbluee napisał(a):
Takze jakby ktoś się wybierał za granice z którąś z navigacji online omijajacej korki, to mile widziana będzie recenzja.


Pewnie nie go końca o to Ci chodziło ale w obie strony jechałem na google maps online i dobrze się sprawdziło


Chyba właśnie między innymi o to ;) Ja pojadę we wrześniu na TomTom`ie online i nie omieszkam zrecenzować po powrocie.

Napisz czy google maps nie miało pewnych problemów z poprawnym wcelowaniem się z komunikatami o skrętach. Kiedyś próbowałem i był to mój główny zarzut.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
GPS-urządzenia do nawigacji,palmtopy,oprogramowanie,POI. - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone