Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.03.2017 16:28

greenrs napisał(a):może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy kijami za ponad 600 zł a takimi za 60 zł? Nie chodzi mi o różnicę wagi o np. 100 g czy to, że te droższe złożysz o 3 sekundy szybciej ale o taką, która uzasadnia dziesięciokrotną różnicę ceny 8O

Zużyłem już kilka par kijków, bo eksploatuję je intensywnie - bez nich już w zasadzie nie dałbym rady chodzić po górach.
Zaczynałem od wyższej półki, ale kiedy wymiana części wychodziła niewiele taniej od zakupu nowych tanich kijków, zszedłem na niższą półkę. Obecnie mam kijki Komperdell za nieco ponad stówę i sobie chwalę.
(Można je złożyć w trzy sekundy.)

Pozdrawiam,
Wojtek
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 24.03.2017 19:54

Franz napisał(a):
greenrs napisał(a):może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy kijami za ponad 600 zł a takimi za 60 zł? Nie chodzi mi o różnicę wagi o np. 100 g czy to, że te droższe złożysz o 3 sekundy szybciej ale o taką, która uzasadnia dziesięciokrotną różnicę ceny 8O

Zużyłem już kilka par kijków, bo eksploatuję je intensywnie - bez nich już w zasadzie nie dałbym rady chodzić po górach.
Zaczynałem od wyższej półki, ale kiedy wymiana części wychodziła niewiele taniej od zakupu nowych tanich kijków, zszedłem na niższą półkę. Obecnie mam kijki Komperdell za nieco ponad stówę i sobie chwalę.
(Można je złożyć w trzy sekundy.)

Pozdrawiam,
Wojtek


I wszystko jasne...a wiadomo, że w górach Wojtek doświadczenie ma spore 8)

Witaj Wojtku w moich górskich wędrówkach :papa:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.03.2017 02:05

Franz napisał(a):
greenrs napisał(a):może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy kijami za ponad 600 zł a takimi za 60 zł? Nie chodzi mi o różnicę wagi o np. 100 g czy to, że te droższe złożysz o 3 sekundy szybciej ale o taką, która uzasadnia dziesięciokrotną różnicę ceny 8O

Zużyłem już kilka par kijków, bo eksploatuję je intensywnie - bez nich już w zasadzie nie dałbym rady chodzić po górach.
Zaczynałem od wyższej półki, ale kiedy wymiana części wychodziła niewiele taniej od zakupu nowych tanich kijków, zszedłem na niższą półkę. Obecnie mam kijki Komperdell za nieco ponad stówę i sobie chwalę.
(Można je złożyć w trzy sekundy.)

Mniej więcej takiej odpowiedzi się spodziewałem. A Wojtkowi w tej dziedzinie wierzę jak nikomu innemu :wink:

słoma79 napisał(a):Jacku dobre OT to nie problem...w sumie cieszy mnie, że temat jest taki trochę interaktywny...tak więc dyskusje w temacie sprzętu, szlaków, dojazdów, piwa :oczko_usmiech: jak również zdjęcia własne mile widziane :papa:

Też nie widzę różnicy między kijami za 60 i 600, ale ich nie używam to się nie znam :roll:

Dzięki za wyrozumiałość. Wiem, że niektórzy nie lubią takiego zaśmiecania relacji.

No to czekam na ciąg dalszy i następną porcję mglistych (a może już słonecznych?) zdjęć :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.03.2017 16:11

słoma79 napisał(a):Witaj Wojtku w moich górskich wędrówkach :papa:

Śledzę od początku, tylko nie było potrzeby, żebym się odzywał.

Pozdrawiam,
Wojtek
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.03.2017 18:43

greenrs napisał(a):
Franz napisał(a):No to czekam na ciąg dalszy i następną porcję mglistych (a może już słonecznych?) zdjęć :)


Trochę zaniedbałem relację...wieczorem postaram się to naprawić...a Góry Sowie pożegnają nas nadspodziewanie pięknie...niestety będzie to już ostatnia część Sowich...ale to nie koniec, w kolejnym odcinku wrócimy znowu w Bieszczady :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.03.2017 19:09

wieczorem idziemy na ostatnią kolację do Szyprówki...niebo jest ciemne i pełne ciężkich chmur...nic nie jest w stanie nas zatrzymać, nie spędzimy przecież ostatniego wieczoru w naszej chatce...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sala tętni życiem, wypełnia ją gwar rozmów, zabawa dzieci, światło świec...za oknem nadal nieciekawie...

Obrazek

Obrazek

nagle, zupełnie niespodziewanie zaczyna się coś dziać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

idealne zakończenie dnia...idealne zakończenie wyjazdu...żegnajcie Sowie...wrócimy, na pewno...

w kolejnym odcinku wrócimy w Bieszczady...
CDN
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.03.2017 19:44

Przyznam się, że z małżonką duzo chodzimy i z przyjemnością ogladamy sprawozdania z róznych wypraw, które często bywaja dla nas inspirujące ;)


greenrs napisał(a):
bmxmen napisał(a):...zastanawiam się coraz poważniej nad kijkami BLACK DIAMOND ALPINE ERGO CORK z https://www.polarsport.pl/akcesoria/kije.html
Ktoś może użytkował?

Przepraszam Michała za małe OT ale może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy kijami za ponad 600 zł a takimi za 60 zł? Nie chodzi mi o różnicę wagi o np. 100 g czy to, że te droższe złożysz o 3 sekundy szybciej ale o taką, która uzasadnia dziesięciokrotną różnicę ceny 8O


słoma79 napisał(a): osobiście lubię mieć wolne ręce...kijków nie używam, ale niektórym na pewno pomagają


Dodam od siebie małe OT na temat kijków :)
Od dłuższego czasu używamy z małżonką różnych kijków. Chodząc z plecakiem nie wyobrażamy sobie ich nie używać bo odciążają w dużym stopniu kręgosłup i w trudniejszych warunkach pozwalają przy zejściu jak i podejściu zachować równowagę.
Jak wszystko przeważnie różnica jest w jakości użytych materiałów (trwałość), doświadczeniu w produkcji ( i w logo firmy (oj dużoo) co przekłada się na cenę ;)
Co jest istotne w dobrych kijkach: waga, taki drobiazg jak wymienny grot np. ze spieku węglowego, jeżeli są składane sposób ich rozkładania i kontrowania, a są conajmniej trzy. Skręcane to moim zdanie najgorszy sposób, nawet te markowe potrafią nieoczekiwanie pod dużym obciążeniem się złożyć. Mam dość ekskluzywny model Leki i zdarzyło się im kilka razy mnie zawieść ale bez konsekwencji :)
Małżonka ma kijki kontrowane z boku, dużo lepszy patent ( taki jak w modelu o który pytał kolega f-my BD) Składanych kijków używamy wyłącznie w sytuacjach wspinania się w trudnym terenie gdzie potrzebne są wolne rece typu Tatry (łańcuchy) duże nachylenie podejścia lub zejścia czy też trawersowania zbocza gdzie przydaje się zmiana długości kijka. Natomiast w Beskidach latem czy zimą używamy bardzo lekkich karbonowych kijków typu Nordic Walking o stałej długości.

W necie jest do znalezienia sporo argumentów za używaniem kijków więc sie nie będe rozpisywał :) Jeżeli nas stać możemy oczywiście kupować drogie kijki ale jak pisze Franz średnia półka spokojnie wystarcza. Jeszcze jedno dobrze jeżeli dany model kijka można kupić pojedynczo sprawdza się to kiedy złamiemy kijek :) :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.03.2017 21:06

No i kolejny praktyk kijków się ujawnił...cenne uwagi, szczególnie te dotyczące systemu składania :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.03.2017 12:44

Ładny zachód słońca na ostatnich zdjęciach. :)
No i czekam na Bieszczady :wink: .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.03.2017 21:14

Nefer napisał(a):
No i czekam na Bieszczady :wink:


mówisz i masz...czyli Bieszczady2016

Po powrocie z naszych pierwszych Crowakacji porzuciliśmy wszelkie plany wyjazdowe minimum do końca roku, bo kiedy, bo budżet na skraju wytrzymałości 8O głównie chodziło o budżet...ale gdzieś tam w głębi duszy kołacze tęsknota za Bieszczadami...mojej duszy :oczko_usmiech:

Na szczęście z pomocą przychodzi mi wrzesień, który przynosi kilka nadgodzin :roll: a wraz z nimi pojawia się szansa na niespodziewane Bieszczady...jak Bieszczady to musi być Wetlina...niestety w http://dworekwadera.pl/ szans na miejsce już nie ma :cry: szukam i szukam, aż w końcu w swoje gościnne progi przyjmuje nas Michałówka 8) http://www.pensjonatbieszczady.pl/ położona tuż za Bazą :hearts: przypadek...nie sądzę :papa: jedziemy :boss: 12-16 październik...nasz zdecydowanie ulubiony miesiąc w Bieszczadach 8)

Zeszłoroczna droga przez Wrocław i A4 nie bardzo nam pasowała, więc wybieramy A2, Piotrków, Kielce, Chęciny i Jasło...podoba się :D Do Wetliny przyjeżdżamy po południu...po drodze wizyta w centrum wszechświata, czyli ABC w Wetlinie :oczko_usmiech: po szybkich zakupach parkujemy pod Michałówką...gospodarze pokazują co i jak i...tyle ich widzimy do wyjazdu...pokój czysty, wygodny, z widokiem na Bazę :twisted: dwa Biesczadowe później idziemy coś zjeść...najpierw mały spacer...

Obrazek

Obrazek

a potem szybka nawrotka i pierwszy wetliński posiłek...oczywiście u Ewy w https://chatawedrowca.pl/ którą niezmiennie uwielbiamy :hearts:

Obrazek

za oknem...znowu góry dymią, znów napoił je deszcz...

Obrazek

Obrazek

po chwili na stole ląduje https://sklep.ursamaior.pl/piwo-niepasteryzowane i on...

Obrazek

opuszczamy Chatę...
Obrazek

i kilka Urs później lądujemy w Bazie...ale zgodnie z zasadami tam obowiązującymi...co się wydarzyło w Bazie zostaje w Bazie :devil:

CDN
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 30.03.2017 09:07

Jest Ursa, jest Abec, znaczy się jesteśmy w Bieszczadach :) .
A pogoda wydaje się typowo jesienna - pochmurna, lekko przymglone góry.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 30.03.2017 21:27

Ufffff...... nadrobiłam zaległości, że tak powiem jednym haustem ;) :D
No i zmusiłeś mnie, żeby ruszyć ze swoimi Bieszczadami :smo:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.04.2017 11:03

malina1959 napisał(a):Ufffff...... nadrobiłam zaległości, że tak powiem jednym haustem ;) :D
No i zmusiłeś mnie, żeby ruszyć ze swoimi Bieszczadami :smo:


No to pójdziemy razem...ja po Twoich, a Ty po moich :mrgreen: witaj :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.04.2017 11:28

I znowu Wetlina! :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.04.2017 11:52

Roxi napisał(a):I znowu Wetlina! :hearts:


Jako miejsce noclegowe zawsze i tylko ona :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone