Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przystanek w drodze z Piły do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tan2000
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.08.2007
Przystanek w drodze z Piły do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tan2000 » 22.02.2012 23:20

Drodzy Cromaniacy,

W tym roku postanowiliśmy spędzić urlop w Dalmacji. Zarezerwowaliśmy domek i okazało się że możemy poświęcić dwa dni na dojazd. I tu pytanie do Was Cromaniacy. Gdzie warto zatrzymać się na dzień lub dwa i spędzić przyjemnie i ciekawie czas (np. kąpiele błotne, atrakcyjne miejsca itp.)
Z niecierpliwością czekam na wasze sugestie :papa:
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 22.02.2012 23:35

Witam
Kolego pobuszuj trochę na forum znajdziesz dużo potrzebnych dla ciebie informacji. A po drodze warto odwiedzić Jeziora Plitvickie czy też Wodospady Krk, można zwiedzić Split w zależności gdzie masz wynajęty domek. :wink: :wink:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.02.2012 23:49

Też jest ważne którędy będziecie jechać i jakie kraje po drodze. Jeśli chodzi o Chorwację to oczywiście jak wyżej to najbardziej oklepane i standardowe miejsca, no ale bardzo super. Są tez słynne jaskinie, ale to już w Chorwacji i w zasadzie na jeden dzionek. Z takich innych np Węgry jeśli droga przez Budapeszt to niewątpliwie warty odwiedzenia i zobaczenia czy za dnia czy w nocy i tu może 2 dni to mało, ale strategiczne miejsca się da zrobić w dwa dni. Można i jeden dzionek, drugi np. nad Balatonem. Podobnie z Wiedniem jadąc przez Austrię.
Tak między nami opcji jest naprawdę wiele, czy to w krajach tranzytowych czy tez w samej Chorwacji. Takie miejsca są przygotowane na turystów jednodniowych i ja nigdy nie martwię się o nocleg wiec biorę gdzie mi się podoba lub wypada się zatrzymać.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 23.02.2012 09:34

homer20
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) homer20 » 23.02.2012 22:19

Kiedy planujesz wyjazd? --- My jedziemy z Białosliwia druga połowa czerwca z noclegami w Budapeszcie....
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 05.03.2012 12:06

Witam.
Jadąc z Piły nie zatrzymywaliśmy się nigdzie na noc, poza kilkoma drzemkami na mijanych stacjach benzynowych. Jednak po podróży tam i z powrotem wspólnie z moją lepszą połową stwierdziliśmy, że taka jazda jest bez sensu. Człowiek jedzie na wymarzone wakacje (lub też z nich wraca) a dojeżdża na miejsce urobiony jak pies pasterski.
Następnym razem wybieram opcję z noclegiem po drodze, a może nawet małe zwiedzanie.
Od siebie mogę zaproponować to co sam wypatrzyłem jako ciekawostki w drodze do Cro:
1) wariant przez Czechy - przepaść macocha - http://www.moravskykras.net/pl/przepasc-macocha.html
2) wariant przez Niemcy - widokowa, alpejska droga wysokogórska Hochalpenstrasse - Grossglocknerstrasse w Austrii - http://www.grossglocknerstrasse.eu/grossgl/index2pl.htm
Pozdrawiam Pilan ;)
Tan2000
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tan2000 » 05.03.2012 18:45

Wielkie dzięki za podesłanie linków. Już je przeglądnąłem. Słyszałem coś o błotnych kąpielach na Węgrzech. Czy możecie podesłać mi coś na ten temat.
Pozdrawiam
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 05.03.2012 18:54

Ja do znudzenia powtarzam- Cesky Krumlov.
pzkfv
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 08.04.2012 12:58

Ja polecam wszystkim niedoceniane w okolicach Drezna - Bastei to jest miasto skalne oraz twierdzę Königstein. Oczywiście jak macie czas też samo Drezno. Co prawda, zaliczyłem ten rejon podczas wypadu do Czech, ale jak ktoś jedzie przez Niemcy to warto zboczyć z drogi.
Jadąc do Chorwacji (Szczecin-Mlini) nocowaliśmy w Zell am See, a w zasadzie zrobiliśmy postój między 6 a 8 rano, przed atakiem na hochalpenstrasse. Niestety niska podstawa chmur i mgła powstrzymała nas i wróciliśmy na autostradę, na 17 szukaliśmy noclegu w okolicach Plitvic (rano cały dzień na jeziorach), udało się, ale dwa auta i w sumie 4 dorosłych i 2 dzieci to o tej porze szukanie noclegu stwarza problemy.
Innym razem w drodze do Bułgarii, wpadliśmy na dwa dni do Budapesztu (Centrum, wzgórze Gelerta, Hungaroring i obok aquapark - drogi ale dzieciaki nas bardziej pokochały).
Tak wiec jak macie czas - polecam zboczyć z głównej drogi i zobaczyć coś ciekawego - oczywiście wybór miejsc do zobaczenia ogromny i każdy ma swoje typy, jednak wszystko zależy od wybranej przez was trasy.
Ja ze znajomymi to mam już takie skrzywienie, że jak są dwa punkty A i B to zawsze wybiorę trudniejsza trasę - ma to czasem swoje konsekwencje, ale jak wszystko wypali to jestem mistrzu, a czasem chcą mnie mordować.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przystanek w drodze z Piły do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone