Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria samochodu na trasie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sasey
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2010
Awaria samochodu na trasie

Nieprzeczytany postnapisał(a) sasey » 13.07.2010 07:00

Witam. W tym roku pierwszy raz wybieramy się z żonką i córeczką do Chorwacji.Jedziemy przez Niemcy,Austrie. To pierwszy tak daleki nasz wypad na wakacji.Przeważnie spedzalismy je w Polsce,ale po ostatnim wypadzie na Polskie morze (Międzyzroje) mamy dosyć Polskich atrakcji. W zasadzie wszystko co powinien wiedzieć beniaminek już wiem.Niepokoi mnie jednak sprawa ewentualnej awarii auta w trasie . W związku z tym,że jest to nasz pierszy raz, to nie bardzo wiem co zrobić,gdy auto padnie nam w Niemczech,czy Austrii, czy też w samej Chorwacji. Oczywiście auto było dokładnie sprawdzone w serwisie, w którym zawsze dokonujemy napraw i ogólnych przeglądów. Niemniej jednak wszystko się może zdarzyć i tego się obawiam.Jeżeli więc komus by się chciało to prosiłbym o jakies porady. Jeżeli temat był juz poruszany, to przepraszam,ale to forum jest tak obszerne,że trudno wszystko przeczytać.
Pozdrawiam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 13.07.2010 07:54

sasey napisał(a):Niepokoi mnie jednak sprawa ewentualnej awarii auta w trasie . W związku z tym,że jest to nasz pierszy raz, to nie bardzo wiem co zrobić,gdy auto padnie nam w Niemczech,czy Austrii, czy też w samej Chorwacji.

Robisz dokładnie to samo co w Polsce, czyli jedziesz do najbliższego warsztatu(serwisu) i naprawiasz.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.07.2010 08:11

noyle napisał(a):Robisz dokładnie to samo co w Polsce, czyli jedziesz do najbliższego warsztatu(serwisu) i naprawiasz.

Gorzej ja się auto rozkraczy gdzieś w szczerym polu i "pyrkosz, pyrkosz i nie jedziesz".
Tak jak post wyżej napisał jorgus111 wykup assistance i niech się dzieje co chce i najważniejsze to nie myśleć o tym , co się może stać.
Jedż i mniej wszystko w dup...... :wink:
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 13.07.2010 08:13

jorgus111 napisał(a):Pomyśl nad wykupieniem assistance :wink:


Nie pomyśl, tylko po prostu wykup :) Koszty niewielkie, a ułatwia życie bardzo, co odczułam na własnej skórze równo dwa tygodnie temu :)

Chyba, że masz assistance wliczone w swoją polisę (ja mam, bo i w Polsce się przydaje).
jacektomek321
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacektomek321 » 13.07.2010 08:24

Z assisatnce jest tak, że jest dodawane do auto casco. Nie wiem czy można wykupic samo assistance np. u innego ubezpieczyciela. Jeśli masz autocasco to sprawdź co Ci oferuje Twój ubezpieczyciel w zakresie assistance.
Ja mogę spokojnie polecić allianz . Spotkałem się juz kilka razy z sytuacją kiedy trzeba było korzystać z ubezpieczenia tej firmy i nigdy nie było problemu. Sam zawsze wykupuję tam zdrowotne ubezp. Po prostu dzwonisz i po sprawie. W innych firmach ubezpieczeniowych różnie to wygląda. Są czasami kwoty graniczne, czasem po prostu zwracaja ksozty a na miejscu trzeba sobie poradzić samemu. Różnie to bywa. Jest jeszcze niemieckie ubezpieczenie ADAC. To jest ubezpieczenie niemieckiego automobilkubu. Ale spoko można takie coś wykupic. Są już nawet podobno oddziąły w Polsce. To ubezp działa właśnie jak assistance.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 13.07.2010 08:29

maniust napisał(a):
noyle napisał(a):Robisz dokładnie to samo co w Polsce, czyli jedziesz do najbliższego warsztatu(serwisu) i naprawiasz.

Gorzej ja się auto rozkraczy gdzieś w szczerym polu i "pyrkosz, pyrkosz i nie jedziesz".
Tak jak post wyżej napisał jorgus111 wykup assistance i niech się dzieje co chce i najważniejsze to nie myśleć o tym , co się może stać.
Jedż i mniej wszystko w dup...... :wink:

No dokładnie jedziesz do warsztatu, np na holu za traktorem lub na lawecie z assistance lub pyr pyr, sytuacja generalnie analogiczna jak w kraju.
tomkod
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkod » 13.07.2010 11:00

Ja polecam ADAC - jest na całą Europę i członkostwo na rok kosztuje 78€. Jest tym dużo świadczeń, zawsze pomoc na drodze, jeśli nie naprawią na miejscu to oczywiście darnowe holowanie do najbliższego warsztatu. Z tego co ostatnio czytałem nawet jeśli awaria zbyt duża do naprawy w krótim czasie to można uzyskać auto zastępcze.
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 13.07.2010 11:25

Przed chwilą zupełnie przypadkowo znalazłem coś takiego: http://www.sospzmot.pl/index.php/site/l ... _1444.html
Na pierwszy rzut oka super ale nie znam się za bardzo. Co o tym sądzicie? Korzystał ktoś? Kruczki? Co prawda brak leczenia szpitalnego ale cena i tak jak dla mnie aż podejrzanie niska.
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 13.07.2010 11:53

Przede wszystkim czytać OWU!!!!

Wypowiedzi osób, które coś mają i nie wiedzą co - nikomu nie pomogą.

Najpierw trzeba się zastanowić, czego oczekujemy od danego ubezpieczenia i czy oby mamy pełną wiedzę na temat możliwych opcji, których być może brakuje w ofercie dotychczasowego ubezpieczyciela. To takie często gdybanie, czy lepszy VW czy Audi.

W zeszłym roku do Chorwacji pojechałem samochodem, którego wartość nie przekraczała kosztu wyjazdu, więc assistance pozwalający mi przetransportować zepsuty samochód do ASO Volvo nic mi nie dawało. Dlatego szukałem rozwiązania, gdzie to ja decyduję, dokąd go holować, gdzie nie mam małego limitu pieniędzy czy km. Dzisiaj assistance jest często dorzucany do różnych innych produktów ubezpieczeniowych, ale jego wartość praktyczna może okazać się znikoma!

Podobnym tematem jest ubezpieczenie KL, gdzie masa ludzi leczy się na coś w Polsce, potem wyjeżdża i dziwi, że ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.

Z góry przepraszam osoby znające cokolwiek rynek ubezpieczeń! Uważam, że ubezpieczenie należy kupować całkowicie świadomie. Zwykłe doradzanie może dotyczyć niestety kiełbasy w sklepie do spróbowania na grillu.
Pozdrawiam
Adalberto
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adalberto » 14.07.2010 18:36

Witam,
Przygotowuję się do pierwszego wyjazdu do Chorwacji, który będzie jednocześnie pierwszym dalszym wyjazdem samochodem za granicę (Słowacji nie liczę..., zresztą ten wyjazd był 3 lata temu i starym VW Polo).

Teraz wybieramy się Hondą Civic 1997. Samochód nie kwalifikuje się już do AC, ale jest sprawny, do tej pory nie miałem żadnych większych zastrzeżeń. Oczywiście zrobiony jest przegląd pod kątem wyjazdu, jeszcze dla pewności pasek rozrządu wymienię. Ale zawsze coś może wypalić, więc pomyślałem, że trzeba się zabezpieczyć.

Z AC do tej pory nie miałem do czynienia. Na forum spędziłem sporo czasu, bo podpowiedzi uzyskać, ale przyznam, że nie znalazłem (może jeszcze nie umiem szukać...). Jednak przyznam, że wszystkie porady jakie znalazłem dotyczyły samochodów nowszych, nie starszych niż 10 lat. Jakoś też nie chciało mi się pytać wprost, be pewnie zaraz dostałbym strzał od któregoś "strażnika forum", że przecież o tym to już było tu, i tu, a jeszcze tu. A przyznam, że trochę mnie irytuje takie pouczanie, szczególnie nowych użytkowników, przez starych wyjadaczy. Tak jakby nie byli oni świadomi, jakiego potwora (w pozytywnym mimo wszystko znaczeniu) stworzyli i tworzą. Przyznam, że na forum trafiłem jakiś tydzień temu i jestem pod ogromnym wrażeniem.

No to się opisałem przyczyniając i ja się do jeszcze większego rozdęcia forum :)

Wracając ad rem, czyli mojego Assistance.

Ochodziłem i opytałem się w ostatnich dniach sporo. Ale wreszcie znalazłem - chyba jedyną opcję dla mnie dostępną - czyli Warta.

Ubezpieczenie Podróżnik 15, opcje podstawowe jak dla Assistance. Koszt 45 zł na 15 dni. Dla mnie w sam raz.

Pozdrawiam
Adalberto
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 14.07.2010 18:54

Ja polecam sterter24 ubezpieczenie na cały rok za jedyne 85 zł. Wydaje mi się że bardziej się opłaca niż danie 45 zł na 15 dni. Pozdrawiam
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 14.07.2010 19:00

PTU ma ubezpieczenie, które daje holowanie do 4000zł. Podaje się miejsce gdzie ma być auto zawiezione. Kosztuje standardowo tyle co inne, nie ma limitu wieku auta - to też istotne.
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2010 21:00

Też jeżdżę starszym samochodem, w tym roku ma już 12 lat. W ubiegłym roku mój ubezpieczyciel też nie chciał mi sprzedać asistance gdyż stwierdził ze samochód jest za stary. Zmieniłem ubezpieczyciela i asistace na rok kosztuje 120zł. W tym roku jadę pierwszy raz za asistance i mam nadzieję ze nie będę go potrzebował :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2010 22:52

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone