Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten, Gradac, Trogir, Makarska byłem gdzie teraz?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Primosten, Gradac, Trogir, Makarska byłem gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 07.05.2009 18:26

Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2009 18:35

Może Omiš? A konkretnie sypialnia w Nemirze albo Stanići i do miasta na "wyskoki" na targowisko i wieczorki pod wiszącą skałą :)
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 07.05.2009 18:49

Brałem pod uwagę Omis, byłem tam co prawda pozwiedzać i popływać na Cetinie, i uważam iż miasto godne uwagi - brane przeze mnie pod uwagę.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 08.05.2009 08:05

Czy ktoś może był w Slano?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.05.2009 10:30

Pestro napisał(a):Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.


Makarska, Gradac, Primošten i Trogir...

Trudno te 4 miejscowości wrzucać do jednej i tej samej kategorii...
Bo jak ma się Gradac do Trogiru..???Z którejkolwiek stony spojrzał - nijak...

Jeśli ktoś pyta o podobne do Trogiru miasteczko, to można wymienić Korčulę czy Hvar (są mniejsze od Trogiru, ale mają dosć bogate, dobrze zachowane strówki), Primošten - cóż ...dla mnie bez "ochów i achów", ale jednak taki Gradac na przykład naprawdę blado przy nim wypada i ani trochę go nie przypomina. Makarską i Omiš pominę milczeniem, bo naprawdę nie rozumiem, co nasi szanowni Rodacy w nich widzą....
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2009 10:41

Pestro napisał(a):Czy ktoś może był w Slano?


Była Helen :lol: - jest jej relacja - ale fotosik "wyłączył" zdjęcia :evil:
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 08.05.2009 11:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Pestro napisał(a):Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.


Makarska, Gradac, Primošten i Trogir...

Trudno te 4 miejscowości wrzucać do jednej i tej samej kategorii...
Bo jak ma się Gradac do Trogiru..???Z którejkolwiek stony spojrzał - nijak...

Jeśli ktoś pyta o podobne do Trogiru miasteczko, to można wymienić Korčulę czy Hvar (są mniejsze od Trogiru, ale mają dosć bogate, dobrze zachowane strówki), Primošten - cóż ...dla mnie bez "ochów i achów", ale jednak taki Gradac na przykład naprawdę blado przy nim wypada i ani trochę go nie przypomina. Makarską i Omiš pominę milczeniem, bo naprawdę nie rozumiem, co nasi szanowni Rodacy w nich widzą....
Pozdrawiam


Zgadzam się w 100%, z treścią, ale 1. Primosten - pierwsza moja miejscowośc w CRO. 2. Makarska - rewelacja może nie pod wzgledem ilości zabytków tylko sama lokalizacja na tle pasm gór dla mnie widoki rewelacja. 3. Trogir - wycieczka z biura wymagana ze wzgledu na 4,5 letniego syna ( samochód bez klimy ). 4. Gradac - polecany przez znajomych, samodzielny wyjazd rodzinny ( kupno samochodu z klimą ). 5. ???? zastanawiam sie nad rejonem około Dubrovnika . Do Cro jadę z żona i dzieckiem po wypoczynek - nieaktywny ( plaża, woda ). Owszem lubimy cos dodatkowo zobaczyć, ale nie jest to główny powód wyjazdu, bo w innym przypadku bylibyśmy najprawdopodobnie w innych stronach Europy. Cro traktujemy jako alternatywe dla naszego równiez niezłego morza ( dla dzieciaków nie ma lepszego miejsca, ja stopniowo musiałem przekonywac syna do Cro, bo dla niego piasek, gokardy, place zabaw są najlepsze na naszym wybrzeżu i tu ma rację ) pomijam loterię z pogodą, temperaturą wody itp. itd. Nie byłem jeszcze na wyspach, ale nie do końca wiem jak tam cenowo wychodzi kwaterunek i wikt. Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.05.2009 12:03

Pestro napisał(a):Owszem lubimy cos dodatkowo zobaczyć, ale nie jest to główny powód wyjazdu, bo w innym przypadku bylibyśmy najprawdopodobnie w innych stronach Europy.


Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam: chcesz powiedzieć, że w Chorwacji nie bardzo jest co zobaczyć??


Pestro napisał(a): Do Cro jadę z żona i dzieckiem po wypoczynek - nieaktywny ( plaża, woda ).
[...]Nie byłem jeszcze na wyspach, ale nie do końca wiem jak tam cenowo wychodzi kwaterunek i wikt

Jeśli wypoczenak tylu LB ("leżenie bykiem") to zdecydowanie polecam wyspy. Może nieco drożej niz w niektórych miejscach na lądzie, ale też nie drożej niż na R.Makarskiej (która do szczególnie tanich nie należy). Za to czyściej, bez Jadranki, spokojniej.. bardziej klimatycznie, bardziej "dalmatyńsko". Warto.
Pozdrawiam
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 08.05.2009 12:38

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Pestro napisał(a):Owszem lubimy cos dodatkowo zobaczyć, ale nie jest to główny powód wyjazdu, bo w innym przypadku bylibyśmy najprawdopodobnie w innych stronach Europy.


Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam: chcesz powiedzieć, że w Chorwacji nie bardzo jest co zobaczyć??


[quote="Pestro"]
Skąd takie przypuszczenia, jeżeli z treści tego postu to sorry, byłem w paru sztandarowych miejscach Cro, typu Jeziora, Wodospady, Split, Dubrownik, zaliczyłem rejs statkiem w morze, i wiem, że jeszcze sporo miejsc zostało. Tylko aktualnie syn ma 6,5 roku i nie możemy pozwolic sobie na . znam wiele osób, które nie wchodzą drugi raz do tej samej wody podczas wypoczynku wakacyjnego i stąd ta sugestia.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 10.05.2009 11:25

Witam

Zastanawiamy się nad pobytem w Gradac albo w Mimicach Co polecacie ? Chodzi nam o riwierę makarską bo stamtąd nie jest chyba tak daleko do dubrovnika jak np ze Spiltu :) Pobyt planujemy w 2 i 3 tygodniu września ... Proszę nam coś polecić a może jakieś inne urokliwe misteczko? Chcielibyśmy aby w czasie naszego pobytu jeszcze nie wszystko bylo zamkniete i posprzatane hehe fajnie byloby natknąć się na otwartą restaurację :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.05.2009 11:39

martabartek napisał(a):Witam

Zastanawiamy się nad pobytem w Gradac albo w Mimicach Co polecacie ? Chodzi nam o riwierę makarską bo stamtąd nie jest chyba tak daleko do dubrovnika jak np ze Spiltu :) Pobyt planujemy w 2 i 3 tygodniu września ... Proszę nam coś polecić a może jakieś inne urokliwe misteczko? Chcielibyśmy aby w czasie naszego pobytu jeszcze nie wszystko bylo zamkniete i posprzatane hehe fajnie byloby natknąć się na otwartą restaurację :D


W tym okresie "jeździe w ciemno"! a skoro w ciemno, to prosta sprawa, zjeżdzacie do miejscowości po kolei i widzicie, co się Wam podoba, a co nie (zjedźcie z autostrady odpowiednio wcześniej - w Šestanovcu, to problemu z zaglądaniem do poszczególnych miejscowości nie będzie; wszystkie te miejsowości ciągną się wzdłuż Jadranki).
Nie ma żadnej gwarancji,że osoba, która coś Wam konkretnego poleci, ma takie same jak Wy oczekiwanie czy gusta. Pod tym względem najlepiej liczyć na siebie i swoje preferencje... O Makarskiej rivierze napisano już tyle (i relacje i tematy informacyjne i dyskusje...), że jeśli przeczytacie choć mały tego wycinek, będziecie mieć jakąś podstawę, by wstępnie wyselekcjonować kilka miejscowości). A co do zamykanych restauracji.. cóż musicie mieć świadomość, że to już końcówka sezonu, zatem właściciele powoli "zamykają sezon"; ale większość lokali będzie jeszcze otwarta (dużo zależy od tego, jak będzie przebiegał sezon, jaka będzie pogoda... jeśli pogoda się skiepści, a ludzie zaczną "uciekać " z wybrzeża, to i będzie to miało odzwierciedlenie w ofercie turystycznej).
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.05.2009 11:59

Pestro napisał(a):Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.


Najwyższy czas by zajrzeć na wyspy ... Tam jest prawdziwa Dalmacja :D
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 26.05.2009 22:23

mkm napisał(a):
Pestro napisał(a):Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.


Najwyższy czas by zajrzeć na wyspy ... Tam jest prawdziwa Dalmacja :D

I właśnie o to mi chodzi, bo coś tam zobaczyłem, ale sądzę, iż nie wszystko w Dalmacji. Pzdr
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.05.2009 23:05

Pestro napisał(a):
mkm napisał(a):
Pestro napisał(a):Witam, jak w tytule byłem w ww. miejscowościach, interesuje mnie rejon Dalmacji Południowej, miasteczko niezbyt duże, z w miarę dobrą "plażą" i infrastrukturą typową dla miejscowości w których byłem + targowisko.


Najwyższy czas by zajrzeć na wyspy ... Tam jest prawdziwa Dalmacja :D

I właśnie o to mi chodzi, bo coś tam zobaczyłem, ale sądzę, iż nie wszystko w Dalmacji. Pzdr


W takim razie dodji na Dugi Otok :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Primosten, Gradac, Trogir, Makarska byłem gdzie teraz?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone