Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiety)?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007
Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiety)?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 22.07.2008 16:46

Witam
Mam prośbę do osób , które wróciły z urlopu na Istrii i jechały przez Włochy.Jak ominąć krótki ,winietowy odcinek drogi szybkiego ruchu w Słowenii ?Czy ktoś mógłby tą trasę opisać , czy były jakieś problemy z tą trasą ?
Ostatnio edytowano 26.07.2008 17:12 przez elzbieta, łącznie edytowano 1 raz
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: Dojazd na Istrię bez słoweńskiej winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 22.07.2008 17:59

elzbieta napisał(a):Mam prośbę do osób , które wróciły z urlopu na Istrii i jechały przez Włochy.


Ja co prawda nie jechałem, ale w/g mnie nie opłaci się skórka za wyprawkę.
Bo:
- Za autostrady w Italii na tej trasie zapłacisz 2 x 8,5 EUR (to już na pół słoweńskiej winiety wystarczy)
- jest dalej kilometrowo
- pchasz się w okolice Koperu gdzie w weekend są korki że hej.

Radzę jechać z winietą Maribor - Lublana - Postojna - Rupa.

elzbieta napisał(a):Jak ominąć krótki odcinek drogi szybkiego ruchu na Słowenii ?


Tu masz mapkę i kombinuj (drogi winietowe oznaczone kolorem bordowobrązowym):

Obrazek

Ostrzegam że włoscy weekendowicze zapewne też nie chcą kupować winiety słoweńskiej, więc nie chcę sobie nawet wyobrażać co się będzie działo na tych drogach...
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 22.07.2008 21:25

Dzięki za mapkę , jedziemy z czwartku na piątek , więc mam nadzieję ,że w korki weekendowe jeszcze nie wpadniemy.Poza tym mamy urlop kombinowany najpierw Chorwacja , potem Włochy , więc te 35 Euro byłoby za drogę przez Słowenię w jedną stronę.
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 31.03.2009 17:00

Do elzbieta i nie tylko jak tam droga przez Włochy my tez jedziemy na Istrie idzie ominac płatna autostrade na Słoweni wole zapłacic te 16 euro w obie strony jak w Słoweni 35,pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.03.2009 17:14

adamola napisał(a):Do elzbieta i nie tylko jak tam droga przez Włochy my tez jedziemy na Istrie idzie ominac płatna autostrade na Słoweni wole zapłacic te 16 euro w obie strony jak w Słoweni 35,pozdrawiam

Nie 35 a 15...
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 31.03.2009 19:04

35 euro ,jedziemy w czerwcu to bedzie jeszcze obowiazywac ta cena
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.04.2009 16:02

Przecież Włochy nie graniczą z Chorwacją :lol:
Więc nie da się wjechać z Włoch na Istrię (chorwacką) bez przejazdu przez Słowenię a wszystkie drogi międzynarodowe przez SLO są płatne, również te łączące Triest z Istrią... :?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.04.2009 16:54

Polecam trase(bez winiety):
Trieste-Lazzaretto-granica(It-Sl)-Ankaran-Jadranska cesta-Cesta borcev-Pobeška cesta-Istarska cesta-Šmarska cesta(11)-granica(Sl-Hr)-Kaštel

:wink:
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 02.04.2009 18:40

Jechałem już parokrotnie Triest- Rijeka przez Slowenie = tu nie potrzeba winniet !!!
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 02.04.2009 19:02

mirko - dzieki za informacje
canon
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 29.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) canon » 09.04.2009 13:58

zybog napisał(a):Jechałem już parokrotnie Triest- Rijeka przez Slowenie = tu nie potrzeba winniet !!!


Też kila razy tamtędy jechałem i potwierdzam, że na tym odcinku nie trzeba winiety.
Pozdrav :D
gimza
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gimza » 04.06.2009 10:12

A jaką trasą jechaliście z Triestu?
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 04.06.2009 17:42

gimza napisał(a):A jaką trasą jechaliście z Triestu?

zTriestu a dokładnie to jedziesz obok Triestu cały czas główną drogą i kirują napisy RIJEKA./ przejście graniczne kierujesz się na Kozine/.Przez Słowenie droga jest dobra, czasami kręta ale ''normalna''.To jest tylko ok 30-50 km / juz nie pamietam dokładnie/.Jeżeli pojedziecie w dzień to proponuje zatrzymać się ''na prosiaka z rożna''/ nazywa się to ODOJEK/-Jest bardzo smaczny i nie tak drogo a na tym odcinku przez Słowenie jest co kawałek jakiś zajazd, rożno,knajpka przydrożna.
aiaf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) aiaf » 29.07.2015 08:07

Temat troche stary, ale troche "po drodze", wiec nie bede balaganil i zakladal nowego.

Pytanie brzmi - czy jadac z Istrii do Triestu bedzie mi niezbedna wloska winieta?
Użytkownik usunięty
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 08:18

aiaf napisał(a):Temat troche stary, ale troche "po drodze", wiec nie bede balaganil i zakladal nowego.

Pytanie brzmi - czy jadac z Istrii do Triestu bedzie mi niezbedna wloska winieta?


Włoska :?: :!: :roll:

We Włoszech nie ma winiet :!: :!: :!:
Autostrada w Trieście jest bezpłatna 8)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiety)?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone