Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matjerz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.03.2008
Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap)

Nieprzeczytany postnapisał(a) matjerz » 01.03.2008 17:01

:?: Witam wszystkich
Pierwszy raz do HR(od 17.08), zarezerwowalem ap. w miejscowosci Marina (za namowa znajomych) czy ktos był tam. Jestem ciekaw zdania. Z góry dziekuje
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 01.03.2008 17:24

W Marinie byłem tylko przejazdem. Jak samam nazwa wskazuje, miejscowość nastawiona jest na żeglarzy. Niedaleko będziesz miał do Trogiru, Splitu, Primostenu i w miarę niedaleko nad wodospady Krka. Niezły wybór jak na pierwszy raz, ale w Chorwacji są lepsze miejsca :-)
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 02.03.2008 12:26

Byliśmy w Marinie w 2002 roku w Villi Iwan, jadąc od strony Primosten prawie na końcu tej miejscowości. Mieliśmy dobrą miejscówkę , wychodząc z podwórka przechodziliśmy przez ulicę i byliśmy na plaży. Do tego super widok z balkonu - morze a za nim góra.Dużo apartamentów w Marinie jest w środku osiedli więc z balkonu nie widać morza a do plaży daleko! Na początku Mariny jest port, centrum (sklepiki, kantor, bazar na cypelku, restauracje) a za nimi plaża. Jest to dobra miejscowość wypadowa bo w okolicy jest dużo do zobaczenia. Primosten z widokiem na pełne morze- prześliczne ok 16km; Trogir z urokliwą promenadą-bazar z owocami bardzo dobrze zaopatrzony-ok. 12 km, następnie Split-39km, wodospady Krka i Sibenik. W drodze do Trogiru jest Hotel Medena i centrum sportów wodnych ( rowery wodne, skutery, banan na wodzie, spadochron za motorówką, skałka do wspinaczki na wodzie i wiele innych atrakcji). W barze na plaży blisko naszego apartamentu co wieczór grał jakiś zespół na żywo-dodatkowa atrakcja! My jadąc tam pierwszy raz byliśmy zauroczeni ale po zobaczeniu okolicznych miejsc drugi raz tam już nie pojedziemy bo są ładniejsze miejsca. W tym roku jedziemy troszkę dalej, Środkowa Dalmacja miejscowość Brist. W razie jakiś wątpliwości służymy pomocą.
Pozdrawiamy
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 15:40

Witam,
Mieszkajac w Primosten przejezdzalismy wiele razy przez ta miescine..mysle ze w Chorwacji sa o wiele piekniejsze miejsca na spedzenie milego wypoczynku..Marina na pewno nie nalezy do tych szczegolnie urokliwych..z tego co widzialam do plazy przechodzi sie przez ruchliwa droge..co juz jest bezsensu;/
Miejscowość typowo nastawiona na żeglarzy..dla mnie naprawde nic specjalnego..Jesli juz jechac tam to warto wybrac cos naprawde wartego uwagi:)
Jesli mozesz naprawde warto wybrac sie w inne miejsce...
Riwiera Makarska-przepiekne maisteczka, cudne widoki, wysokie gory i pieeekne plaze!
Plw.peljesac, wyspa krk, hvar, Primosten...Jest tyle cudnych miejsc w cro z naprawde dobra baza do wypadów....nie wyobrażam sobie leżeć na plazy a nade mną ruchliwa droga i przejeżdżające auta...

Pozdrawiam:)
matjerz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.03.2008
Zdolopwany

Nieprzeczytany postnapisał(a) matjerz » 02.03.2008 16:45

ines napisał(a):Witam,
Mieszkajac w Primosten przejezdzalismy wiele razy przez ta miescine..mysle ze w Chorwacji sa o wiele piekniejsze miejsca na spedzenie milego wypoczynku..Marina na pewno nie nalezy do tych szczegolnie urokliwych..z tego co widzialam do plazy przechodzi sie przez ruchliwa droge..co juz jest bezsensu;/
Miejscowość typowo nastawiona na żeglarzy..dla mnie naprawde nic specjalnego..Jesli juz jechac tam to warto wybrac cos naprawde wartego uwagi:)
Jesli mozesz naprawde warto wybrac sie w inne miejsce...
Riwiera Makarska-przepiekne maisteczka, cudne widoki, wysokie gory i pieeekne plaze!
Plw.peljesac, wyspa krk, hvar, Primosten...Jest tyle cudnych miejsc w cro z naprawde dobra baza do wypadów....nie wyobrażam sobie leżeć na plazy a nade mną ruchliwa droga i przejeżdżające auta...

Pozdrawiam:)


Dzieki wielkie za informacje .Czuje sie troche nabity w butelke (przez znajomych jak i wlascicielke ap. malo z siebie nie wyszla zachwalajac-nie dziwie sie-uroki miejscowosci ale trudno kasa poszła. Choc ulga jest to ze jest to dobre miejsce na wypady-wiec jak na pierwszy raz i w zasadzie na bardziej na chybił niż natrafil mam nadzieje ze bedzie OK. Dzieki jeszcze raz .Dobre ŻYWE FORUM
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 02.03.2008 16:54

Witam
Ja byłem w Marinie i nie jest tak źle. Ciekawe w jakim miejscu masz apartament. Bardzo spokojna miejscowość, można odpocząć. Blisko Trogir. Będziecie zadowoleni na 100%. Macie tam ryneczek ( owoce , ryby) , knajpki , sklep , kantor itp.
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 02.03.2008 16:56

Witam
Ja byłem w Marinie i nie jest tak źle. Ciekawe w jakim miejscu masz apartament. Bardzo spokojna miejscowość, można odpocząć. Blisko Trogir. Będziecie zadowoleni na 100%. Macie tam ryneczek ( owoce , ryby) , knajpki , sklep , kantor itp.
A czy nie macie czasem w centrum u naszej rodaczki? Jaka cena za osobe?
matjerz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matjerz » 02.03.2008 17:11

swiniakk napisał(a):Witam
Ja byłem w Marinie i nie jest tak źle. Ciekawe w jakim miejscu masz apartament. Bardzo spokojna miejscowość, można odpocząć. Blisko Trogir. Będziecie zadowoleni na 100%. Macie tam ryneczek ( owoce , ryby) , knajpki , sklep , kantor itp.
A czy nie macie czasem w centrum u naszej rodaczki? Jaka cena za osobe?


Witaj
Dizeki ze sie odezwałes juz mi lepiej.Zarezerwowałem 2+2 w ALINA CVITANOVIC Aprrtamenty
Put Gomilice 13, 21222 Marina
Chorwacja
MOWIMY PO POLSKU http://www.parangal.com/alina/po.php

Jesli wiesz w jakim jest to miejcsu Mariny daj znac.Cena 10 dni x 48 Euro
Pozdo matjerz
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 02.03.2008 17:28

Kurcze tak myślałem. Do "centrum" i ryneczku macie blisko od Aliny ale na plaże to hoho. Ja byłem u jej szwagra czy kogoś tam. W całkiem innym miejscu , a ludzie byli super. Miałem daleko do "centrum" ale blisko plaży i sklepiku lokalnego. Nazywali się Najev - ul Put Laza 11. Tam było naprawde super. A u Aliny byłem pod domem bo nas zawoziła na tamte kwatery. Lokalizacja ze względu na plaże kiepska. Z 15min na plaże będziecie drałować. Cały czas koło morza przez porcik. My do centrum z 30 minut dawaliśmy ,a wy z 5min. Ale spoko klimacik super.
Adres tam gdzie byliśmy www.marina-najev.com
Jak coś to pytaj. Byłem tam 3lata temu ale jeszcze coś pamiętam.
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 02.03.2008 17:31

a jak wejdziesz na tą strone to tam jest foto ( pierwsze ) łódeczki palmy a na końcu widać jakby baszte to jeszcze kawałek dalej jest plaża :)
matjerz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.03.2008
Dzieki

Nieprzeczytany postnapisał(a) matjerz » 02.03.2008 17:40

swiniakk napisał(a):a jak wejdziesz na tą strone to tam jest foto ( pierwsze ) łódeczki palmy a na końcu widać jakby baszte to jeszcze kawałek dalej jest plaża :)

Dzieki za info jakby co to sie odzywam hej
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 18:14

hm...no wiecie do plaży drałować tyle..;/
kurcze ja to zawsze mam apartament nad sama plaza, a zawsze jeździmy w ciemno..
dlatego nidgy nie rezerwuje, bo wiem co biore i za jaka kase..
zazwyczaj nigdy nie placilam wiecej niz 13E za osobe;)
może warto zmienić lokalizacje pobytu..tylko wtedy niestety zaliczka przepadnie..
Mozecie tez tam pobyć kilka dni, a później przenieść sie w inne miejsce cro...z godzinke jazdy byscie mieli do Riwiery Makarskiej:)
Naprawde POLECAM:)
anulina
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulina » 02.03.2008 21:43

My też byliśmy w Marinie -był to nasz pierwszy wyjazd do Cro.
Plusem było to, że pani gospodyni mówiła po polsku-sympatyczna kobietka która udzielała nam wyczerpujących informacji -dużo się od niej dowiedzieliśmy na temat kuchni, kultury i miejsc wartych zobaczenia w okolicy. Niedaleko jest targ-świeże ryby (raz kupiliśmu nawet tyńczyka) które u pani grilowaliśmy-pycha!

Minusy-daleko do plaży, przejście przez Jadrankę podziemne, woda jak to w marinie nie była najczystsza, a z maską i rurką trzeba było jeszcze kawałek zasuwać by móc coś pooglądać.Na plaży bar z muzyką i napojami-dla nas minus głośno i ludno. No i widokowo tak sobie...
Mimo wszystko wspominamy bardzo sympatycznie ta wakacje...czego i wam serdecznie życzę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2008 00:18

Marina leży nad zalewem przy samej drodze Sibenik - Split , przejeżdżałem jadąc z Primošten do Trogiru i do Splitu.

Obrazek

Ten niebieski akwen na zdjęciu to woda morska, ale na plaży poniżej drogi siedzi się na niej jak nad jeziorem i wącha spaliny

Obrazek

Ja tego miejsca nigdy nie wybrałbym na pobyt w Chorwacji, ale widocznie jak są w Marnie kwatery, to są na nie chętni.

ładniejsze plaże są w Vinisce, ale trzeba tam jechać samochodem

Obrazek

To miasteczko też jest nad zalewem/zatoką , ale samochody nad głową nie jeżdżą

Obrazek

Można też pojechać na plażę Ljubljeva
Ostatnio edytowano 03.03.2008 08:41 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 03.03.2008 08:01

O Januszu aż przetarłem oczy na twojej mapie jest jeszcze jedno Marusici...bo ja znam też za Splitem taką miejscowośc. hmmm w Cro nazwy miejscowości lubią się powtarzać?A co oznacza "maruśić :D i"
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone