Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
matjerz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.03.2008
Na krzywego

Nieprzeczytany postnapisał(a) matjerz » 07.03.2008 09:55

Witam ponownie(szeryf nie patrzy)
Mam pytankoko dp doswiadczonych cromqaniakow
Czy w II pol sierpnia szkukac kwatery "na krzywego " czy lepiej cos zaklepac Heja
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2008 10:29

Ja przebywałem na kempingach więc nie miałem tego dylematu.
Ale z Naszego Forum wiem, że "szkoły" są dwie :wink: :lol:

Jedni rezerwują, aby nie martwić się znalezieniem kwatery i nie tracić czasu na jej szukanie.

A inni jadą nie "na krzywego" :wink: tylko "w ciemno" i szukają kwater na miejscu, wybierając to co jest dostępne, odpowiadające ceną i lokalizacją.

Czyli można powiedzieć "widziały gały co brały" :wink:
II połowa sierpnia to jeszcze końcówka pełni sezonu, mimo tego kwaterę na pewno znajdziesz, ale trzeba będzie się potrudzić znalezieniem odpowiedniej.

Ps. Do Ines i matjerz - BYKOM STOP - chodzi o ogonki.

Jeśli klawiatura ogonków nie przyjmuje - polszczyzna poratuje

:papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.03.2008 01:39

Hej,
Nie pisze, ze tam jest strasznie, bo widoki są ładne, ale są lepsze miejsca w cro do odpoczywania.
Możecie 3-4dni pobyć na miejscu, tam tez zwiedzić Primosten,
Trogir, wodospady Krka, Split.
Pózniej bez problemu przenieśc sie troche dalej np.na Riwiere Makarska(ok.100km).Ja oczywiście polecam Tucepi, ale wszystkie miasteczka wokół Makarskiej sa śliczne.
Te gory schodzace do morza, piekne widoki na pewno zaurocza Twoja partnerke!
Troche zdjec z Primosten i Riwiery..
http://wakacje.ao.pl/
Tam do zwiedzania jest cała riwiera, wyspy Brac i Hvar no i spokojnie możecie się wybrać do Dubrovnika.
Z mężem często dzielimy pobyt na 2-3czesci.
Np. 3dni w jednym miejscu, 3dni w drugim, a następnie na 10dni przenosimy sie jeszcze gdzie indziej i tam już leniuchujemy+ zwiedzamy:)
Nie radze wszystkiego tez zwiedzać na szybciocha..:)
Lepiej dokładniej, a następnym razem wybrać sie w inne miejsce:)
My w cro zaczęliśmy od Istrii, później zat.Kvarner + wyspa KRK, następnie właśnie Primosten + Riwiera Makarska, Ostatnio Peljesac, Dubrovnik i Czarnogora:)
Jednak ciagle nam malo ...:)))

ps.Janusz spróbuję się poprawić:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2008 02:27

ines napisał(a):Te gory schodzace do morza, piekne widoki na pewno zaurocza Twoja partnerke!
ps.Janusz spróbuję się poprawić:)


Mam nadzieję, bo jak czytam
"Te gory schodzace do morza, piekne widoki na pewno zaurocza Twoja partnerke!"
- to odbieram to, jakby pisała to jakaś Murzynka :wink:

Ps. Też Chorwację zacząłem "smakować" od Istrii :lol: i kto tam nie był - polecam odwiedzić.
Może w tym roku będzie powtórka ze "smakowania" :wink: :?:
rzochu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzochu » 23.03.2008 20:18

witam. my też jedziemy do Aliny 9-19 sierpień. Atutem dla nas była polska właścicielka i pewnie polskie towarzystwo, co zwłaszcza wieczorami może być mile widziane. Trochę przerażają mnie Wasze komentarze, jedziemy pierwszy raz i nie chcieliśmy jechać w ciemno. zabieramy dwójkę 10-letnich chłopaków i musimy zapewnić im jakieś atrakcje. jak ktoś wie o takowych proszę dać znać. myślę że 15-minutowy spacer wzdłuż portu nie jest aż tak tragiczny, bardziej martwię się przejrzystością wody. nie zamierzamy wylegiwać się plackiem na plaży tylko coś pozwiedzać przy okazji. dlatego wybór padł na Marinę z racji bliskości do Krka i innych atrakcji. wiem że za pierwszym razem nigdy nie trafia się w dziesiątkę ale może nie będzie tak źle... jeśli ktoś jedzie w tym samym czasie z poznania to proszę o kontakt. pozdrawiam. sławek
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 23.03.2008 22:01

Co do wody to jak nie byłeś w cro to napewno zrobisz Oczy. Tam nie ma problemów z wodą i z jej przejrzystością......
wojak999
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak999 » 24.03.2008 21:27

Byłem u Aliny w ubiegłym roku. Był to mój 5 wypad do Chorwacji. Marina jako miejsce postojowe jest całkiem fajna. Dużym plusem są niskie ceny kwater. W pobliskim Trogirze jest już o wiele drożej. Miejscowość bardzo spokojna. Ogólnie ma dwie plaże, jedna przy głównej drodze a druga po drugiej stronie zatoczki (wschodnie i zachodnia). Na plażę zachodnią od Aliny jest około 700 m. Uważam, że można ten dystans pokonać spacerkiem kilka razy dzienni. Trochę ruchu nie zaszkodzi. W ubiegłym roku u Aliny mieszkali Niemcy z małymi dziećmi i nie przeszkadzało im spacerować codziennie na plaże. Na plaże wschodnią można od Aliny jeździć autem, bo odległość to około 1 km. z tego 500 m do pokonania ruchliwą drogą, a ulice w Chorwacji nie mają chodników. Obok Aliny jest dobrze zaopatrzony supermarket Ribola (40 m). Marina to dobre miejsce wypadowe jeśli chce się zwiedzić wodospady Krk, można odwiedzić Miedugorije i Mostar w BiH (okolo 160 km).
rzochu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzochu » 24.03.2008 21:43

Wielkie dzięki za słowa pociechy, bo już się z lekka załamałem czytając inne komentarze. Chłopcy są ciekawi świata więc nie będziemy leżeli plackiem na plaży przez cały czas. ciekaw tylko jestem jaki jest widok z balkonu bo nic o tym nie ma na stronie a kiedy widać morze jest to wyraźnie zaznaczone u innych.
wojak999
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak999 » 24.03.2008 21:58

rzochu napisał(a): Chłopcy są ciekawi świata więc nie będziemy leżeli plackiem na plaży przez cały czas. ciekaw tylko jestem jaki jest widok z balkonu bo nic o tym nie ma na stronie a kiedy widać morze jest to wyraźnie zaznaczone u innych.

Rezerwując apartamenty u Aliny nie wiesz gdzie będziesz mieszkać, bo Alina wynajmuje apartamenty u siebie i u sąsiadki Anny (Chorwatka). Domy stoją na sąsiednich posesjach a odległość to okolo 70 m. Z domu Aliny są inne widoki a z domu Anny inne, bo domy mają okna wychodzące w innych kierunkach. Kawałek morza będzie na pewno widać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2008 22:35

Będzie widać kawałek zatoki z morską wodą :wink: :lol:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 25.03.2008 00:28

wojak999 napisał(a):Byłem u Aliny w ubiegłym roku. Był to mój 5 wypad do Chorwacji. Marina jako miejsce postojowe jest całkiem fajna. Dużym plusem są niskie ceny kwater. W pobliskim Trogirze jest już o wiele drożej. Miejscowość bardzo spokojna. Ogólnie ma dwie plaże, jedna przy głównej drodze a druga po drugiej stronie zatoczki (wschodnie i zachodnia). Na plażę zachodnią od Aliny jest około 700 m. Uważam, że można ten dystans pokonać spacerkiem kilka razy dzienni. Trochę ruchu nie zaszkodzi. W ubiegłym roku u Aliny mieszkali Niemcy z małymi dziećmi i nie przeszkadzało im spacerować codziennie na plaże. Na plaże wschodnią można od Aliny jeździć autem, bo odległość to około 1 km. z tego 500 m do pokonania ruchliwą drogą, a ulice w Chorwacji nie mają chodników. Obok Aliny jest dobrze zaopatrzony supermarket Ribola (40 m). Marina to dobre miejsce wypadowe jeśli chce się zwiedzić wodospady Krk, można odwiedzić Miedugorije i Mostar w BiH (okolo 160 km).

5 raz w Chorwacji. :D 30 metrów od Aliny jest czarna dziura.
Bez dystansu.Pozdrav. :wink:
wojak999
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak999 » 25.03.2008 16:56

AndrzejJ. napisał(a):[5 raz w Chorwacji. :D 30 metrów od Aliny jest czarna dziura.
Bez dystansu.Pozdrav. :wink:

No Koment !
amigo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) amigo » 25.03.2008 19:54

Byłem u Aliny i sobie chwalę nie wiem czy już założyła klimę bo lato takie jak w ubiegłym roku bez klimy to masakra. A co do samej miejscowości to polecam spacer na górę z kościółkiem :P jak będziesz na miejscu to na pewno znajdziesz :o . Pozdrawiam Amigo.
Moi kumple jadą do niej na przełomie lipca i sierpnia.
swiniakk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 29.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) swiniakk » 25.03.2008 21:21

bez klimy nie wejdą :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.03.2008 21:35

Byłem w Marinie, uważam , że nie jest tak żle. Każde miejsce ma swój urok. Mieszkałem u Państwa Matijas w Poljici tuż za Mariną. Bardzo fajny apartament i gospodarze. Zresztą mają swoją stronę int. - można sprawdzić Matijas Poljica
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone