Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spokojne miasteczko, ładna plaża - co polecacie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukiman
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.04.2010
Spokojne miasteczko, ładna plaża - co polecacie

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukiman » 08.04.2010 12:46

Zanim przekopię sie przez całe forum, proszę o radę.
Wybieram się 1 raz do Chorwacji z dwójką maluchów (7lat i 3 lata).

Poniżej moje preferencje:

1) Niedaleko miasteczka, w którym można znaleźć więcej niż 2 knajpki - sniadania i obiady planuje na zewnątrz
2) Miasteczko spokojne i urokliwe, nie zależy nam na dyskotekach, wrzawie
3) Plaże dobre dla dzieci

Generalnie wczasy spokojne nad morzem, ale z dostępem do spokojnego miasteczka

Będę wdzięczny za pom
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2010 13:11

Analogicznie przenosząc Twój opis na dziedzinę motoryzacji, dostalibyśmy wytyczne mniej więcej takie:
Chcę kupić auto, które ma 4 koła, kierownicę i żeby jeździło....
Jak sam widzisz, nieco zbyt ogólnie...
Miejsc pasujących do Twego opisu jest na hr wybrzeżu tysiące. Może choć ogranicz poszukiwania do konkretnego regionu.., określi czy ląd, czy i wyspy wchodzą w grę...Inaczej dostaniesz kilkanaście propozycji i wszystkie diametralnie różne.. za wiele Ci to nie pomoże.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 08.04.2010 13:11 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.04.2010 13:11

Ja polecam Poljice koło Mariny, mała wioska, jest kilka knajpek i sklepów. Do Mariny masz jakieś 2km, do większego Trogiru ok.7km. Plaże z drobym żwirkiem, niektóre ocienione. W samej miejscowości cisza i spokój ( Jardanka ją omija) i przez całą długość coś w rodzaju nadmorskiej promenady o dł. ok kilometra, super na wieczorne spacerki :) .
Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie to pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub GG 5013867
Pozdrav.
lukiman
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukiman » 08.04.2010 13:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Analogicznie przenosząc Twój opis na dziedzinę motoryzacji, dostalibyśmy wytyczne mniej więcej takie:
Chcę kupić auto, które ma 4 koła, kierownicę i żeby jeździło....
Jak sam widzisz, nieco zbyt ogólnie...
Miejsc pasujących do Twego opisu jest na hr wybrzeżu tysiące. Może choć ogranicz poszukiwania do konkretnego regionu.., określi czy ląd, czy i wyspy wchodzą w grę...Inaczej dostaniesz kilkanaście propozycji i wszystkie diametralnie różne.. za wiele Ci to nie pomoże.
Pozdrawiam


Witam,

Po pierwsze dziękuję za reakcję - bardzo miło.
Wyspy również wchodzą w grę, raczej nie dalekie południe. Moze zarekomendujesz mi 3 miejscowości, która spełnia te kryteria (urokliwa, spokojna) a które przychodzą Ci jako pierwsze na myśl. A Starij Grad polecasz ?

pozdrawiam
Łukasz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2010 13:55

lukiman napisał(a):Wyspy również wchodzą w grę, raczej nie dalekie południe. Moze zarekomendujesz mi 3 miejscowości, która spełnia te kryteria (urokliwa, spokojna) a które przychodzą Ci jako pierwsze na myśl. A Starij Grad polecasz ?

Starij Grad, nie, bo nie znam i nie ma takowego, ale Stari Grad i owszem, polecam, podobnie jak i Vrboską (to na Hvarze) - ale oczywicie to wszystko rzecz gustu; piękne są i okoliczne wyspy Brač i Korčula, Vis, Lastovo; nie brak pięknych miejsc i w innych rejonach Chorwacji (Istra, wyspy Kvarneru, okolice Zadaru i Šibenika - zarówno wyspy jak i ląd), cudny jest Pelješac (ale może to już dla Ciebie za bardzo na południe). W każdym rejonie pięknych miejsc na pęczki. Moja dobra rada, to zdecydować się na region (ze względu na trasę, dojazd i to, co chcecie zobaczyć, zwiedzić) i dopiero potem zabrać się poszukiwanie konkretnego miejsca; przejrzeć relacje forumowiczów i sukcesywnie zawężać obszar zainteresowania.
Pamiętaj, że ilu ludzi, tyle opinii. Jeden coś poleci, a drugi powie, że to beznadzieja..zdecydować musisz sam... rekomendacje nie bardzo mają sens (nie ma żadnej gwaracji, że rekomendujący ma podobne spojrzenie i percepję do Twojej...) bez szczegółowych informacji nt. Twoich preferencji... (a do głowy żaden z nas Ci nie zajrzy)...Skorzystaj z ogromu informacji dostępnych już na forum i dopytaj w istniejących już tematach.
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.04.2010 14:35

lukiman napisał(a):raczej nie dalekie południe.

...

A Starij Grad polecasz ?



A mapę w rękach miałeś :?:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2010 14:46

Stare Grady są dwa: Starigrad Paklenica - na granicy Kvarneru i Dalmacji Północnej oraz Stari Grad - na wyspie Hvar w Dalmacji Środkowej (nie południowej).
lukiman
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukiman » 08.04.2010 15:03

Rysio napisał(a):
lukiman napisał(a):raczej nie dalekie południe.

...

A Starij Grad polecasz ?



A mapę w rękach miałeś :?:


miałem :D
lukiman
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukiman » 08.04.2010 15:04

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Stare Grady są dwa: Starigrad Paklenica - na granicy Kvarneru i Dalmacji Północnej oraz Stari Grad - na wyspie Hvar w Dalmacji Środkowej (nie południowej).


Po wstepnej lekturze zastanawiam się nad Korculą. Polecasz jakies misto na tej wyspie ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2010 15:46

lukiman napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Stare Grady są dwa: Starigrad Paklenica - na granicy Kvarneru i Dalmacji Północnej oraz Stari Grad - na wyspie Hvar w Dalmacji Środkowej (nie południowej).


Po wstepnej lekturze zastanawiam się nad Korculą. Polecasz jakies misto na tej wyspie ?

Hm.. miasto (w właściwie miasteczko) na Korčuli jest tylko jedno Korčula...
Cała reszta to miejscowości (nieco większe od reszty: Blato i Vela Luka), wioski, osady i zatoki....
Podstawowe źródło wiedzy o miasteczkach i gminach w Hr znajdziesz zawsze na stronach miejscowych wspólnot/izb turystycznych (po hr turistička zajednica); zatem wrzucasz w net hasło TZ i nazwę miejscowości:
przykłady:
http://www.visitkorcula.net/
http://www.korcula.net/naselja/index.html
http://www.tzvelaluka.hr/

I na tych stronach możesz wyczytać całe mnóstwo info (także o mniejszych miejscowościch i wioskach w okolicy).
Także mapka w łapkę i szukasz (przejrzyj relacje forumowiczów- tych z Korčuli jest naprawdę sporo- i sam oceń, co Ci się podoba, a co nie).
Z tym polecaniem, naprawdę byłabym ostrożna.. każdy poleci Ci co innego i znowu jesteś w punkcie wyjścia. Ja mogę tylko odradzić Velą Lukę, bo mnie się nie podoba...a i tak za moment ktoś się zdziwi, dlaczego odradzam, skoro to takie urocze miejsce (a może i Tobie by się spodobało)..I jaki wtedy wyciągniesz wniosek? Kto będzie miał rację?
To tak, jak ze Starim Gradem.. polecam i owszem, ale nie każdemu.... Przejrzyj relacje, bogate w opisy i zdjęcia; nie skupiaj się na ochach i achach, ale na faktach i sam wyciągaj wnioski, czy Tobie się podoba, czy nie. Tylko tak masz szansę być zadowlony z wyboru (kiedy dokonasz go sam na podstawie samodzielnego researchu dostępnych materiałów, a nie opinii obcych ludzi, o których gustach nie wiesz zupełnie nic).
Pozdrawiam
Żaneta
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Żaneta » 08.04.2010 17:09

Witam
Planujemy wyjazd do Chorwacji pierwszy raz. Ze względu na dzieci interesuje nas piaszczysta plaża. Myślałam o Rab, ale niekoniecznie. Czy może ktoś mi coś doradzić? Dalekie południe - raczej nie. No i jak z zakwaterowaniem jadąc w ciemno (początek sierpnia). Z góry dziękuję
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.04.2010 17:22

Żaneta napisał(a):Witam
Planujemy wyjazd do Chorwacji pierwszy raz. Ze względu na dzieci interesuje nas piaszczysta plaża. Myślałam o Rab, ale niekoniecznie. Czy może ktoś mi coś doradzić? Dalekie południe - raczej nie. No i jak z zakwaterowaniem jadąc w ciemno (początek sierpnia). Z góry dziękuję

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?
Najpiękniejsze plaże w Cro
Plaże piaszczyste
Pozdrawiam

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Spokojne miasteczko, ładna plaża - co polecacie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone