Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmmk3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmmk3 » 16.07.2009 15:49

A z tej drugiej konoby też masz może cenniki?
piotom0
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotom0 » 16.07.2009 16:06

Tak, ceny z zeszłego 2008 roku.

Cennik mam, ale tylko alkohole:

Obrazek

Ceny w konobach były zbliżone.
Niestety w Pisaku jedzonko było do 25 % droższe niż Makarskiej lub Baśce.
Brak konkurencji robi swoje.
Dwie konoby bardzo blisko.

Obrazek

Jumbo pizza Prosciutto w Baśce to ok 70 kun. 3 dorosłe osoby najedzone :D Po smaku pizzy w Chorwacji żadna Polska nam nie smakuje.
Obrazek

Jedliśmy też inne - bardziej regionalne potrawy np. owoce morza, mięsko z żaru i rybki, ceny to ok 80 - 120 kun za porcję.

Polecam większe zakupy w Konzum Makarska - przy wylocie na Dubrownik (duży sklep i można płacić kartą http://www.konzum.hr ) oraz Studenac w Baśka Voda.
Ryby najlepiej kupować w Omiś - rano pomiędzy 7 a 8 - bazarek przy głównej ulicy - blisko mostu. Wybór duży, ryba świerza, pachnąca.
Ceny za ryby to od 25 do 50 kun za kg, ale za to co za smak.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Piotom0
kmmk3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmmk3 » 16.07.2009 20:07

Piotom0- jesteś skarbnicą wiedzy ;)
piotom0
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotom0 » 16.07.2009 20:42

Trzy tygodnie w Pisaku i jakoś tak samo się uzbierało.
Do zobaczenia na miejscu :D
Piotom0
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 17.07.2009 13:09

piotom0 napisał(a):Trzy tygodnie w Pisaku i jakoś tak samo się uzbierało.
Do zobaczenia na miejscu :D
Piotom0

A mieliście jakieś wycieczki statkiem z Pisaka lub z okolicznych miejscowości? Co możesz coś na ten temat napisać?
piotom0
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotom0 » 17.07.2009 18:22

Z samego Pisaka nie pływa żaden statek.
Można co najwyżej wynająć skuter lub łódkę.

Najbliższe miejscowości z których można wypłynąć na rejs to Baśka Voda, Makarska i Omiś.
My korzystaliśmy wyłącznie z oferty w Baśka Voda.
1. Rejs na plażę Złoty Róg oraz Jelsa. Cena 160 kun
Duży statek

Obrazek
, do celu spokojnie, z powrotem głośno

Obrazek
Jedzenie marne - zresztą sami oceńcie :)

Obrazek
Sam rejs i zwiedzanie sympatyczne. Bardzo ładna Plaża Złoty Róg - taka Europejska... W Jelsie koniecznie na lody. Są pyszne.

Obrazek

2. Rejs Makarska Nocą. Statek Karlo Mari.
Mała łajba, sympatyczna załoga, spokojny rejs ok 1h do Makarskiej , 2h pobytu w makaskiej i powrót ok 22 do Baśki. Cena 70 kun

Obrazek

Cumuje przy samym końcu mola w Baśce.
Obrazek

3. Nie polecam statku BIBE. Duży. hałaśliwy. Byli zadowoleni - podchmieleni :)
Obrazek

Obrazek

4. Za to szczerze polecam lot na "Parasolu" cena od 100 do 300 kun w zalezności od długości liny i czasu lotu.
Jak to mówią PARASOLING :)))
Uśmiech nie zchodzi z twarzy do wieczora...
Wszystko profesjonalnie i bezpiecznie. Lot bardzo spokojny - prawie cisza.
Widoki w górze niezapomniane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szukajcie ofarty z liną o długości powyżej 150m ...

Jeżeli chodzi o samo wybieranie ofery to proponuje pojechać dzień wcześniej na rekonesans ok 17 do Baśki i wypić kawę obesrwując przypływające statki. Co wam sie spodoba, to wasz wybór.
Targujcie się o cenę - szczególnie za kilka osób.

Trzeba pamiętać, że statki pływają w różne dni tygodnia w inne miejsca i trzeba zaplanować kiedy można płynąć danym stateczkiem.

Polecam wykonać fotki ofert - dobrze się ogląda na spokojnie i przydadzą się na forum za rok :D

Pozdrawiam
Piotom0
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 19.07.2009 18:42

piotom0 napisał(a):Z samego Pisaka nie pływa żaden statek.
Można co najwyżej wynająć skuter lub łódkę.

Najbliższe miejscowości z których można wypłynąć na rejs to Baśka Voda, Makarska i Omiś.
My korzystaliśmy wyłącznie z oferty w Baśka Voda.


Polecam wykonać fotki ofert - dobrze się ogląda na spokojnie i przydadzą się na forum za rok :D

Pozdrawiam
Piotom0


Dzięki Piotom0. Naprawdę wyczerpujące informacje. Bardzo szczegółowe i interesujące. Postaram się z tych porad skorzystać.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam
Smokofilomidanek
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Pisak - sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 28.07.2009 21:45

kmmk3 napisał(a):Witam wszystkich :)
Mimo, że już od 8 lat jeżdżę do Chorwacji, dopiero w tym roku odkryłam to forum - i oto jestem.
Dzięki Wam, tym razem wybrałam właśnie jako miejsce docelowe PISAK. Jedziemy w dwie rodzinki (2* 2+2 ) w terminie 22-28.08 do Villi Porat. Uff już nie mogę się doczekać.
Mam pytanie do osób, które już były w Pisaku, jakie są tam warunki na plaży - będziemy z 2 rocznymi maluszkami.

No i czas wracać. Czekamy na relację z pobytu w Pisaku.
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Pisak - sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 28.07.2009 21:47

Smokofilomidanek napisał(a):
kmmk3 napisał(a):Witam wszystkich :)
Mimo, że już od 8 lat jeżdżę do Chorwacji, dopiero w tym roku odkryłam to forum - i oto jestem.
Dzięki Wam, tym razem wybrałam właśnie jako miejsce docelowe PISAK. Jedziemy w dwie rodzinki (2* 2+2 ) w terminie 22-28.08 do Villi Porat. Uff już nie mogę się doczekać.
Mam pytanie do osób, które już były w Pisaku, jakie są tam warunki na plaży - będziemy z 2 rocznymi maluszkami.

No i czas wracać. Czekamy na relację z pobytu w Pisaku.

Ups. Pomyliłem miesiące. Myślałem że właśnie wracacie.
Przepraszam
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 28.07.2009 21:50

eve_malutka napisał(a):No i padło na Pisak :)

Jedziemy 17 lipca na 10 dni, mam nadzieje ze pogoda dopisze.


Wróciliście? Może jakieś wrażenia z pobytu na forum wrzucicie?
kmmk3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Pisak - sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmmk3 » 29.07.2009 06:55

Smokofilomidanek napisał(a):
kmmk3 napisał(a):Witam wszystkich :)
Mimo, że już od 8 lat jeżdżę do Chorwacji, dopiero w tym roku odkryłam to forum - i oto jestem.
Dzięki Wam, tym razem wybrałam właśnie jako miejsce docelowe PISAK. Jedziemy w dwie rodzinki (2* 2+2 ) w terminie 22-28.08 do Villi Porat. Uff już nie mogę się doczekać.
Mam pytanie do osób, które już były w Pisaku, jakie są tam warunki na plaży - będziemy z 2 rocznymi maluszkami.

No i czas wracać. Czekamy na relację z pobytu w Pisaku.



Na 100% napiszę po powrocie jakie wrażenia ;)
izula
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) izula » 29.07.2009 13:39

A mieliście jakieś wycieczki statkiem z Pisaka lub z okolicznych miejscowości? Co możesz coś na ten temat napisać?[/quote]


Bylismy kolejny raz w Mimicach. Z Mimic pływa statek Jelen. Wyrusza o 10 rano, koło 16 jest powrót: dwie miejscowości na Bracu: Pucisce i Powlja. W obydwu po ok. 1,5 godz. postój. Do zjedzenia makrela, ale bardzo smacznie przyrządzona, sałatka z pomidorów i ogórków, pieczywo ,orachovka, wino, i soki dla dzieci.
W Puciscy jest kamieniołom, gdzie wydobywają marmur, którego używali w Białym Domu, Reichstagu itp. Jedyna w Europie Szkoła Kamieniarstwa. Można kupić pamiątki z marmuru.
Cena 130 kun za osobę dorosłą. Atmosfera na statku? Oczywiście zależy od wycieczkowiczów. Podczas naszego rejsu było super przyjemnie:) Statek nieduży, kapitan bardzo miły:)
Ja polecam, ale każdemu podoba się coś innego....
Geralt74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Geralt74 » 31.07.2009 14:10

mallgola napisał(a):My byliśmy w apartamencie A 1/nasi znajomi w apartamencie A 5.

Co do warunków to było ok,może nie nowoczesne luksusy ale czysto ,schludnie ,dzieci miały osobną sypialnię ,my sypialnię z wyjściem na duży taras z widokiem na morze .Muszę poszukać zdjęć to wkleję.
Zejście do plaży albo po schodkach ok 100 w dół,bądź taką ścieżką z apartamentu ,trochę łagodniejsze zejście ,dzieciaki śmigały szybko ,my z tobołami trochę wolniej 8) .
Tego apartamentu o który piszesz niestety nie kojarzę . Budynek ma chyba 4 poziomy ,my mieszkaliśmy na drugim od dołu,znajomi wyżej A5.

W Pisaku przeważnie schodziło się z apartamentów do plaży w dół,przed ORĄ nie było już żadnego innego apartamentu tylko zejście do plaży .


Mam jeszcze jedno pytanie -bo na tydzień przed wyjazdem zorientowaliśmy sie ,że na stronie Ory nie ma informacji dotyczącej płatności za klimatyzację .Nie orientujesz się przypadkiem czy klima była w standardowej cenie apartamentu czy należało za nią dodatkowo dopłacić?

Pozdrawiam
Maciek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2009 14:24

Z tego co pamiętam za klimatyzację była dodatkowa opłata,my nie korzystaliśmy ,mieliśmy sypialnię z tarasem od strony morza i po prostu spaliśmy przy otwartym balkonie a na dzień zamykaliśmy okiennice. (Ale w tym roku w Pagu mieliśmy klime "gratis"i lepiej się spało. )
Geralt74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Geralt74 » 31.07.2009 14:40

mallgola napisał(a):Z tego co pamiętam za klimatyzację była dodatkowa opłata,my nie korzystaliśmy ,mieliśmy sypialnię z tarasem od strony morza i po prostu spaliśmy przy otwartym balkonie a na dzień zamykaliśmy okiennice. (Ale w tym roku w Pagu mieliśmy klime "gratis"i lepiej się spało. )

Dzięki za szybką odpowiedź -tak myślałem ale wolałem się upewnić:)
No cóż pewnie trzeba będzie wyskoczyć z kilku euraków dziennie żeby znieść te chorwackie upały
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone