Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

poratujcie, co kupić II :@)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 06:34

Krystof napisał(a):chodzi o to, żeby można było zrobić zdjęcie takie...


Krystof napisał(a):
i takie ...


Krystof - takie fotki to zrobisz.......każdym :wink:
Wiem, fajnie Ci podpowiedziałem :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Postnapisał(a) Krystof » 10.06.2009 08:43

Krystof - takie fotki to zrobisz.......każdym
:wink:
jasne, wiem ... i przyjmuję tę prawdę z pokorą - chciałem pokazać swój poziom i oczekiwania - szkoda, że nie wkleiłem jakiegoś knota z zaciemnionego pomieszczenia, bo tam jest masakra :@(

rzecz się rozchodzi bardziej o filmiki - w tym nikonie L11, bodaj, to jest po prostu masakra :@(

a jak, według Was, wychodzi takie porównie:
- sony dsc H10
contra
- panasonic TZ3

hę?

pzdr, Krystof
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Postnapisał(a) Rysio » 10.06.2009 09:02

DSC H10 - zakres ogniskowych 38-380 mm. Jak dla mnie nie do przyjęcia :wink:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Postnapisał(a) renatalato » 10.06.2009 09:07

Zdjęcie z soniaka

Obrazek

i z panasonika Lumixa

Obrazek

Ja bym wybrała Sony :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Postnapisał(a) Krystof » 10.06.2009 09:11

DSC H10 - zakres ogniskowych 38-380 mm. Jak dla mnie nie do przyjęcia


a inne różne tam takie?

- o pana słoniku piszą (źle), że lampa słaba, bateria również (chociaż według opisu miałby zrobić ok 60 zdjęć więcej niż sony), że obiektyw (prowadnice) delikatny - jakieś ktoś wypisywał dyrdymały o ziarnku piasku, które wchodzi w prowadnice i robi straszliwe spustoszenia wokół :wink:

- a o sonym, że większy (to moja uwaga), że plastikowy (również moja własna obserwacja), że ogniskowa od 38 (pan Ryszard), że ...?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Postnapisał(a) Krystof » 10.06.2009 09:14

porównanie zdjęć - wiesz, to nie jest ten sam obiekt w tym samym czasie, więc mogły powstać zakłamania ... jeśli jednak korzystałaś z obu aparatków i tak polecasz, to dzięki za głos :@)

Krystof
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 16:40

Krystof napisał(a):... o pana słoniku piszą (źle), że ), że ...?

Krystof powiem Ci tak na chłopski rozum :lol:
Jeżeli nie interesuje Cię fotografia jako hobby itp. to mowiąc delikatnie "olej" te wszystkie testy, porady i inne "mundrości", których w necie masz całą masę.
Jeżeli jesteś tylko okazjonalnym "pstrykaczem" i robisz zdjęcia z wakacji z cyklu: "TU BYŁEM" (to nie ironia z mojej strony, żeby była jasność) to kup to co Ci najlepiej leży w dłoniach i na oko Ci się podoba :wink:
Czy weźmiesz Panasa czy Sony to do zdjęć tzw. okazjonalnych i jeden i drugi Ci spasuje.

Jeżeli natomiast to co wyżej napisałem nie dytyczy Twoich foto-zainteresowań to dyskusja nadal otwarta :wink:

To tak na zdrowy, chłopski rozum czyli nie dajmy się zwariować jak robienie zdjęć odbywa się od czasu do czasu na zasadzie "pamiątki z wakacji"
Te wszystkie wodotryski w aparacie wtedy do niczego Ci nie bedą potrzebne bo i tak pojedziesz na trybie "AUTO"

Pozdrav
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Postnapisał(a) malczykos » 10.06.2009 17:08

Piotrek_B napisał(a):Jeżeli nie interesuje Cię fotografia jako hobby itp. to mowiąc delikatnie "olej" te wszystkie testy, porady i inne "mundrości", których w necie masz całą masę.
Jeżeli jesteś tylko okazjonalnym "pstrykaczem" i robisz zdjęcia z wakacji z cyklu: "TU BYŁEM" (to nie ironia z mojej strony, żeby była jasność) to kup to co Ci najlepiej leży w dłoniach i na oko Ci się podoba :wink:
Czy weźmiesz Panasa czy Sony to do zdjęć tzw. okazjonalnych i jeden i drugi Ci spasuje.



I to jest właśnie kwintesencja tematu. Dobrze piszesz. Bo jeśli ktoś potrzebuje aparatu tylko do okazjonalnego "pstrykania", to kupuje to co mu się podoba w określonym przedziale cenowym.

Ale zbieg okoliczności właśnie uczę się na obronę i w ramach rozrywki zajrzałem na forum i prawie pasuje tu jedno z pytań, które się uczę, a związane jest z tematem zakupowym.
Konsumenci i ich zachowania na rynku , proces podejmowania decyzji zakupu.
W procesie podejmowania decyzji zakupu konsumenci przechodzą przez 5 faz:
- rozpoznanie potrzeby- proces zakupu rozpoczyna się w momencie kiedy nabywca odczuwa potrzebę, jaką jest różnica między stanem w jakim się znajduje z stanem pożądanym. Potrzeba może być wywołana przez bodźce wewnętrzne lub zewnętrzne. [odczułeś potrzebę posiadania nowego aparatu]
- poszukiwanie informacji- konsument, który zdecydował się na dokonanie zakupu, będzie poszukiwał dodatkowych informacji na temat produktu, który zamierza nabyć. [i w tym właśnie punkcie jesteśmy aktualnie]
-ocena alternatyw- konsument przetwarza informacje o różnych markach, zastanawia się nad wyborem który mógł by mu przynieść korzyść. Każdy konsument zwraca uwagę na inne cechy produktu. [o tym właśnie mówił mój przedmówca]
-decyzja zakupu- jest to wynikający element z oceny produktów i wybór najlepiej spełniającego oczekiwania i potrzeby konsumenta [tutaj już zaczyna się twoja rola, co do wyboru odpowiedniego aparatu, po licznych propozycjach kolegów z forum]
-zachowanie po dokonaniu zakupu- zakupiony produkt przyniesie konsumentowi zadowolenie lub jego brak w zależności w jaki stopni spełnia jego oczekiwania [jeśli wszystko przebiegło pomyślnie jesteś szczęśliwym bądź nie posiadaczem nowego apraratu]
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Postnapisał(a) KrisLukas » 10.06.2009 17:21

Może Panasonic FZ 8

Rowniez polecam.
Takie zdjecia nim zrobilem:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=175 ... c&start=90
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Postnapisał(a) janniko » 10.06.2009 17:38

Jeśli potrzebujesz fajnego aparatu w formacie "do kieszeni", to zdecydowanie polecam ci któryś z Canon PowerShot serii "A"
A570is lub A590is
lub
A720 - bardziej wypasiony..

Ważne, że każdy z tych aparatów poza b. dobrym "auto" posiada możliwość pobawienia się ustawieniami manualnymi
Więc masz fajnego "wariata", który robi zdjęcia nie gorsze od kompaktowego Lumixa FZ8, a jeśli cię najdzie ochota, to możesz się pobawić w "poważniejsze" focenie!

Co ważne! Wszystkie te aparaty (Canon A... ) są b. oszczędne w kwestii zużycia aku.

Tu masz fachowe opinie z innego fachowego forum:
http://www.forum.fotoexpert.pl/topics44/19032.htm

powodzenie w zakupie!
:)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Postnapisał(a) woka » 10.06.2009 18:01

Krystof ..... wyżej juz Ci Piotrek-B odpowiedział.
Ja miałem ten sam dylemat, pytałem -doradzali mi tak, że jakbym kupił to byłbym chyba "głównym fotografem świata".
Kupiłem Canona SX100 ( taki w miarę nieduży kompakt) i jestem bardzo zadowolony.
Zdjęcie zrobi każdy aparat. Można by powiedzieć ...idź do sklepu z zamknietymi oczyma :wink: ..... i co po omacku natrafisz to bierz.
Będzie dobry. :wink: :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Postnapisał(a) janniko » 10.06.2009 18:43

woka napisał(a): Zdjęcie zrobi każdy aparat. Można by powiedzieć ...idź do sklepu z zamknietymi oczyma :wink: ..... i co po omacku natrafisz to bierz.
Będzie dobry. :wink: :D

Hm... obawiam się, że "idź i kup po omacku.. " nie będzie dobrym rozwiązaniem (tu pozwolę sobie, Woka, zupełnie się z tobą nie zgodzić).
Dla mnie aparacik, to taki "członek" rodziny, choć raczej nie mam talentu..
Cała przyjemność między innymi właśnie w tym przebieraniu i wybieraniu.. no, chyba, że Krzysztofie masz naturę totalnego "praktyka" i wszelka ornamentyka życie jest dla ciebie zbędnym balastem i stratą czasu.

Ja, "szukając" właściwego dla mnie aparatu, zmieniłem przez pół roku trzy aparaty:
Nikon Coolpix 5700 (robi świetne zdjęcia, ale zupełnie mi "nie leżał" w dłoni), potem, jak już pisałem, Lumix FZ18 (też nie przypasił) no i teraz jest Canon A610 i ten mi się bardzo podoba i mam nadzieję, że ten już zostanie.. a jak nie, to poszukam dalej.

Tu nie zupełnie chodzi o "jakość" uzyskanych zdjęć, bo tu akurat zgodzę się i z PiotremB. i z Woką, lecz o to czy "leży" w dłoni, czy podoba się, czy "przyjemnie" się nim pstryka i o takie niuanse. Akurat o tym dowiedziałem się z "fachowych" for fotograficznych, że to jest równie ważne..
Ale takie "zupełnie w ciemno" to .. hm.. raczej bym nie polecał.

A co do SX 100, to ma, jak dla mnie, jedyniutką wadunię.. :) - brak wizjera optycznego, co w przypadku bardzo nasłonecznionego otoczenia, może wkurzać.... gdy "wali" ostre słonko, często trudno coś zobaczyć na monitorku. No, ale to nie każdemu przeszkadza i ponoć można się przyzwyczaić..
Aha, wyczytałem gdzieś, że SX110 (następca SX100) jest znacznie lepszy - chodzi nie tyle o rozwiązania i nowinki, co o wykonanie i trwałość, ale na razie jest co nieco droższy ..
pozdro
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Postnapisał(a) woka » 10.06.2009 20:37

janniko napisał(a):Aha, wyczytałem gdzieś, że SX110 (następca SX100) jest znacznie lepszy - chodzi nie tyle o rozwiązania i nowinki, co o wykonanie i trwałość, ale na razie jest co nieco droższy ..
pozdro


Nie znam, nie widziałem, ale przecież nie będę kupował co chwila nowego.
Dla mnie kryterium było w zasadzie jedno. Ma być poręczny tj. taki aby zmieścił się do kieszeni ( nie w spodniach ... w koszuli).
Owszem, musiał również leżeć w dłoni, "jako-tako" wygladać. :wink:
Janniko .... ale przyznasz- zdjęcia zrobi każdy. :D
adr107
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.06.2008

Postnapisał(a) adr107 » 10.06.2009 21:06

Witam
Ja wolę większe aparaty, ale rok temu miałem podobny problem z zakupem sprzętu i doszedłem do wniosku, że dobrze żeby aparat miał ( oczywiście wg mnie):
- zasilanie baterie AA, choć teraz zapasowe akumulatory dedykowane nie są już tak drogie jak kiedyś.
- oprócz wyświetlacza LCD wizjer
- lampa błyskowa na środku lub po prawej stronie obiektywu
( często przy naciskaniu spustu udaje się moim znajomym zasłonić światło lampy paluchem) - albo uważać
- pamięć SD/SDHC najtańsza na rynku
- dodatkowy format 16:9 w dobie TV LCD lub plazm szkoda żeby zdjęcie czy film był obcięty po bokach
- wyjście AV, żeby można było podłączyć aparat bezpośrednio do TV
- matryca ok. 7-8 MPX to chyba najrozsądniejszy wybór większe w małych aparatach to tylko "chłyt matertingowy"
- przy większym zoomie STABILIZACJA OBRAZU OPTYCZNA!!!

Myślę, że aparaty które powinieneś wziąć do ręki sprawdzić jego obsługę i podręczyć sprzedawcę to :

Canon A590IS - zoom x4 zasilanie baterie AA ewentualnie SX110IS zoom x10, jasny obiektyw i wygląda jak czarna mydelniczka
SONY H10 - (minus za memory stick), zoom x 10, można nakręcać filtry lub konwertery na obiektyw
Panasonic DMC-TZ3 lub 4 - zoom x10, filmy 848 x 480 (16:9) 30 kl./s, akumulatory od 25 pln
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Postnapisał(a) hajduczek » 04.11.2009 20:33

szybciutkie pytanie.....jeśli mielibyście wybrać między aparatem OLYMPUS Camedia C-725 a Olympus C-4000 ZOOM to?????

potrzeby typowo a amatorskie-z myslą o Chorwacji :wink:

wystarczy mi odpowiedź ten czy ten bo na parametrach narazie i tak się nie znam :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
poratujcie, co kupić II :@) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone