Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lumbarda , piaszczyste plaze..?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006
Lumbarda , piaszczyste plaze..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 27.06.2006 00:04

Witam , prosze o info na temat piaszczystych plaz w Lumbardzie na Korculi A moze ktus jedzie tam 8-22 lipca ? Pozdrowionka i cmokaski
Tomek i Grazyna :P :P
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 27.06.2006 07:57

plaż piaszczystych????
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 27.06.2006 08:51

widziałam takową, jakieś 50 m długości, ale ten piasek to.....taki brudny....
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 27.06.2006 09:14

wiolak3 napisał(a):widziałam takową, jakieś 50 m długości, ale ten piasek to.....taki brudny....
chodzi ci o plaże przy hotelu? tą szerokości 50 cm ? Jeśli tak to odradzam, woda syfiasta, mała klarowność i kupa śmieci na dnie.
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 27.06.2006 10:33

nie, nie....
Ja podobnie absolutnie nikomu nie polecam. Zdecydowanie skałki, przynajmniej czysto...
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 27.06.2006 13:19

A może Korcula(grad) :?: Woda bardzo czysta i klarowna :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 27.06.2006 15:43

wiolak3 napisał(a):nie, nie....
Ja podobnie absolutnie nikomu nie polecam. Zdecydowanie skałki, przynajmniej czysto...


Ja też wolę skałki, ale cóż: o gustach się nie dyskutuje.

Obrazek

Plaża od strony lądu (chyba nazywa się Bili žal). Na mapce zaznaczyłem ją numerem 1.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zatoka Pržina od strony morza (nr 2 na mapce). Można dojechać samochodem. Parking jest płatny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 28.06.2006 23:23

Wielkie dzieki za info , teraz przynajmniej cus nieco wiem...ja tez osobiscie wole skalki ale moja przyjaciolka jest niestety osoba nieplywajaca ( a ma znak zodiaku "Ryby" hi..hi} i chodzi mi o w miare lagodne zejscie do morza. Doradzcie mi prosze czy warto tam wziasc ponton 4-osobowy bez silniczka..?
i czy da sie tak doplynac na jakas wyspe? Jeszce raz dzieki za info szczegolnie dla Morski Pas...Acha , bierzemy rowery ze soba , chiba to dobry pomysl? Pozdrowionka i cmokaski.
Tomek i wzruszona Grazyna
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.06.2006 18:14

Tomek kr napisał(a):czy warto tam wziasc ponton 4-osobowy bez silniczka..?
i czy da sie tak doplynac na jakas wyspe?


Z plaży Bili žal do najbliższej maleńkiej wysepki Knežić jest rzut beretem (tylko nie moherowym). Na Gubavac i Vrnik też spokojnie dopłyniesz.

Ale na wyspę Bisače już bym nie ryzykował, bo w tej okolicy najczęściej wieje mocno z zachodu i mógłbyś mieć problem z powrotem. Chyba, że Grażyna w wiosłowaniu jest równie dobra ... :wink:

Rowery, to też dobry pomysł.
aja
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aja » 05.07.2006 22:54

Witam!
Jako że 2 tyg. temu wróciliśmy z Lumbardy z czystym sumieniem mogę polecić Ci plażę Priżna.Piasek na niej jest brudniejszy niż ten nad Bałtykiem ale plaża jest ok...czysta woda , piaszczyste dno, i długi pas płytkiej wody do brodzenia.Codziennie wybieraliśmy właśnie tą plażę.Pozostałe plaże w Lumbardzie nam nie odpowiadały.Auto parkowaliśmy bez żadnych opłat .Popieram zabranie pontonu :) w naszym przypadku bardzo się sprawdził :)
A można zapytać gdzie konkretnie się wybieracie?
Pozdrawiam
aja
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 28.07.2006 21:46

Dzieki za info, co prawda nie zdazylem przeczytac przed odjazdem...ale z przyjemnoscia moge potwierdzic Wasze spostrzezenia na temat plazy w Priznie, nam tez bardzo spodobala sie ta plaza , ze nawet przyjezdzalismy tam z moja przyjaciolka Grazyna w nocy...nio mielismy w w planie doczekac wschodu slonca ale jakos nigdy nam sie nie udalo...a jezdzilismy tam na rowerkach regulaminowo oswietlonych i ubrani w kamizelki odblaskowe...Mielismy tez smieszna przygode jadac z Korculi -miasta do Lumbardy ok 23 , przystanelismy na poboczu a mijajace nas auta braly nas za policjantow w kamizelkach..hi .Grazyna energicznie dawala znaki zeby nie zwalnialy tylko jechaly dalej...Mieszkalismy w Lumbardzie w Hotelu Borik. Pozdrowionka i cmokaski
Tomek i Grazyna -policjantka :lol: :lol:
Tkaczu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tkaczu » 04.08.2006 12:36

Czesc

Mam do was pytanko, czy blisko tej plaży jest jakis fajny kemping?
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 05.08.2006 20:40

Witam, tak jest w poblizu przynajmniej jeden kamping, niewielki co prawda ale z tego co wiem w Lumbardzie sa jeszcze dwa...Dokladniej odpowiedza stali bywalcy co jezdza na Korcule juz wiele razy...proponuje zwrocic sie z tym pytaniem do Morski Pas, ma pewne i dokladne informacje...Zycze milego pobytu i uwazajcie na jezowce. Pozdrowionka i cmokaski
Tomek i Grazyna :lol: :lol:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 06.08.2006 16:28

Tomek kr napisał(a):proponuje zwrocic sie z tym pytaniem do Morski Pas, ma pewne i dokladne informacje...


Przykro mi, ale na te plaże których fotki wkleiłem kilka postów wcześniej dopływałem od strony morza. Wgłąb lądu się nie zapuszczałem. Za to służę pewnymi i dokładnymi informacjami na temat okolicznych wysp. Także na temat maleńkiej wysepki Stupe na której nie ma prawie niczego, poza restauracją gdzie można zjeść obiad albo wypić piwo (chyba deczko drożej niż na lądzie, ale w końcu to wyspa). Wyspa jest tak mniej więcej wpół drogi między Orebicem a miastem Korczula z delikatnym odchyleniem w stronę południowo- wschodnią. Chyba jeżdżą tam taksówki wodne, ale za to też głowy nie dam.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 06.08.2006 19:52

Taksówki wodne pływają z Korculi regularnie na Badiję,zaś o połączeniu taksówkowym z wysepką Stupe nie słyszałem.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone