Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 10:27

ArliJ napisał(a):No dobra...urzekła mnie ta Twoja szkocka historia :D a wręcz poruszyła struny które wyciszyłam na kiedyś...odwieczny dylemat co wybrać skoro urlopu ile jest tyle jest, budżet jaki jest taki jest :D a lista destynacji spora... :D

Czy te noclegi to drogo tam wychodzą? podejrzewam że tanio nie jest:(...


Tam naprawdę można się wyciszyć.... podejrzewam, że tak samo jak w Norge

Właśnie noclegi (ale to był listopad a więc pogodowa loteria trochę) były bardzo tanie: wychodziło na nasze dwie stówy za dwójkę including English Breakfast :)
Trzy noclegi w różnych miejscach, za żadnym razem nie była to nora :)
# :hearts: SCOTLAND

:coool:

:coool:
Ostatnio edytowano 19.11.2015 15:10 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.11.2015 11:31

ArliJ napisał(a):Myślę, ze nadal jest tam tak pięknie jak było 20 lat temu :D

Nieśmiało sobie myślę, że może jak dobrze pójdzie, to uda się nam odwiedzić Gorce w przyszłoroczne wakacje :wink: .
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 19.11.2015 22:43

tony montana napisał(a):
ArliJ napisał(a):Czy te noclegi to drogo tam wychodzą? podejrzewam że tanio nie jest:(...


Właśnie noclegi (ale to był listopad a więc pogodowa loteria trochę) były bardzo tanie: wychodziło na nasze dwie stówy za dwójkę including English Breakfast :)
Trzy noclegi w różnych miejscach, za żadnym razem nie była to nora :)


2 stówy i śniadanie to faktycznie brzmi całkiem ok:).

Nefer napisał(a):
ArliJ napisał(a):Myślę, ze nadal jest tam tak pięknie jak było 20 lat temu :D



Nieśmiało sobie myślę, że może jak dobrze pójdzie, to uda się nam odwiedzić Gorce w przyszłoroczne wakacje :wink: .


trzymam kciuki:)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2015 09:59

Fiordy piękne, Alpy piękne, Tatry też, no i Jadran to wiadomo! Nadrobilam zaległości, więc teraz będę już na bieżąco :D
Dawno w Tatrach nie byłam, oj dawno, ale na wiosnę już planuję mały wypadzik. Dzieciaki raczej zostaną z dziadkami (obecnie syn 3,5 roku, córka 2 miesiące ;) ) ale jeszcze się zastanowimy. Może starszaka chociaż warto wziąc ze sobą :D
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 01.12.2015 10:18

Właśnie. Mój na wiosnę będzie mieć 2 i pół roku. Wydaje mi się, że jeszcze nie da rady gdziekolwiek wejść. Hmmm...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.12.2015 10:17

kadetdudi napisał(a):Właśnie. Mój na wiosnę będzie mieć 2 i pół roku. Wydaje mi się, że jeszcze nie da rady gdziekolwiek wejść. Hmmm...


Zawsze można go zanieśc np. w nosidełku :D a częsciowo na nóżkach. Ale prawda jest taka, że wtedy w grę wchodzą jedynie chyba łagodne szlaki, bo ryzykowac upadek lub poślizg z maluszkiem w nosidełku, to byłoby chyba średnio odpowiedzialne. Wydaje mi się, że większy ruch takiego 2,5 latka w nosidle może spowodowac zachwianie. Mogę się mylic, więc proszę o sprostowanie bardziej doświadczonych :D
jolek.d
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek.d » 09.12.2015 11:37

ArliJ napisał(a):
tony montana napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ArliJ napisał(a):uważamy to za jedną z perełek Istrii...drugą odkryliśmy innego dnia :D

Czy ta druga to Vrsar :?: :wink:


Ja stawiam na Poreč! :)


:smo: :papa:


żadne z powyższych:)


Ja stawiam na Motovun :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.01.2016 19:32

jolek.d napisał(a):
ArliJ napisał(a):
tony montana napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ArliJ napisał(a):uważamy to za jedną z perełek Istrii...drugą odkryliśmy innego dnia :D

Czy ta druga to Vrsar :?: :wink:


Ja stawiam na Poreč! :)


:smo: :papa:


żadne z powyższych:)


Ja stawiam na Motovun :D


:D :D :D :D chwilę mi zeszło wrócić do tematu:). Chyba myśl o kolejnych wakacjach zmobilizowała mnie do zakończenia wcześniejszych relacji!.
Pora rozwiązać zagadkę :D
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.01.2016 19:37

19.08.2015

Ta część urlopu jest dużo bardziej leniwa...z rana śniadanko przy słonecznej aurze :D


Obrazek

I plaża a potem jedziemy gdzie nas oczy poniosą:)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Po takim wygrzaniu zmierzamy w interior wyspy…Joanna G kiedyś pisała na swoim blogu o niezwykle uroczym i ciekawym miasteczku Grožnjan, miasteczku sztuki i kultury...to co? Jedziemy oczywiście:)




Miasteczko zamieszkuje podobno ok 185 osób z czego spora część to Włosi a już na pewno zdecydowana większość to artyści...

Obrazek

Obrazek


Grožnjan to małe miasto Istrii o wielkim znaczeniu kulturalnym nie tylko w Chorwacji, ale także na arenie międzynarodowej, miasteczko w którym letnie miesiące są bardzo intensywne. Co roku na początku maja, małe uliczki i place Grožnjan przechodzą metamorfozę i przekształcają w prawdziwie artystyczny ul: otwierają się letnie akademie muzyczne dla młodych ludzi, artystyczne, taneczne i teatralne pod kierownictwem znanych ekspertów i nauczycieli, znanych nazwisk z krainy muzyki, sztuki i dramatu.



Obrazek

Obrazek

Obrazek




W ciągu tych kilku miesięcy letnich Grožnjan żyje i oddycha sztuką a labirynt jego uliczek staje się jedną wielką sceną, na której stale słychać dźwięki jazzu i muzyki klasycznej, gitarę i fortepian, skrzypce i wiolonczelę, bęben i wibrafon .
Grožnjan skrywa wiele tawern i restauracji z tradycyjnej kuchni Istrii, oferuje: domowy wyrób sera, szynki i makarony, trufle, szparagi i grzyby, wszystko okraszone okolicznym winem i oliwą z oliwek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.

Szwendamy się zauroczeni wspaniałą atmosferą miasteczka i robimy się głodni, chętni przysiąść gdzieść w tawernie i napawać się dalej…



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli się ściemnia ale nam się wcale nie chce stąd wyjeżdżać..snujemy się dalej po wąskich uliczkach…


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek


przybywa też turystów którzy po ustąpieniu upałów licznie ściągają do tawern, mieszkający tu artyści zrobili sobie nawet sąsiedzki grill na placu i biesiadują:)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękny to był wieczór…
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.01.2016 20:16

... nazwa brzmi groźnie, ale miasteczko faktycznie klimatyczne ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.01.2016 22:20

kmichal napisał(a):... nazwa brzmi groźnie, ale miasteczko faktycznie klimatyczne ... :wink: ...
Pozdrawiam.


dokładnie:) - nie takie straszne jak go nazywają:)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 26.01.2016 21:13

:smo: Ostatnia porcja zdjęć zapiera dech w piersiach. Dzięki takim relacjom jak Twoja łatwiej się czeka na kolejny urlop i jakiś fajny wyjazd, a zdjęć to Ci mogę tylko pozazdrościć, bo ja nie mam takich zdolności a i mój aparat jest już wiekowy, chociaż bardzo wierny i słowa złego o nim nie dam powiedzieć...
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 28.01.2016 18:29

Bardzo się cieszę, ze dalej piszesz:) tzn że nastąpił cd.
Ale jesteś opalona na tych ostatnich zdjęciach. Powiew lata :D

Istria jest na liście planów do rozważenia na Cro-wakacje 2016 :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.01.2016 20:30

Istria .........
Niech ktoś powie ,że jest gorsza od Dalmacji :evil:

1.Piękne miasteczka - takie włosko- prowansalskie
2.Wspaniałe jedzenie
3.Ciekawe plaże też się znajdą
4.Blisko Polski

A ta "beznadziejna" plaża z parasolami to przy jednym z kempingów na południe od Rovinja ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.01.2016 15:09

travel napisał(a):A ta "beznadziejna" plaża z parasolami to przy jednym z kempingów na południe od Rovinja ?


A mogłabyś ją wskazać? z góry dziękuję :)

Arli - czekam na kontynuację
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone