Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.09.2015 22:28

Zupełnie przypadkowo udało nam się w tym roku mieć 2 razy wakacje i pomimo że pierwsza część była bardziej służbowo to zahaczała o weekend plus mąż dołączył i wyszła nam całkiem przyjemna podróż we dwoje, w sumie pierwsza taka od kilku lat.


Ostatni wypad taki na dłużej (weekendów nie wliczam) to jak starsza córka miała 1,5 roku i byliśmy na nartach w Austrii więc sporo minęło:)


Plan był, że sierpień dzieciaki wyjeżdżają do dziadków bo placówki edukacyjne zamknięte, my wpadniemy w połowie żeby zabrać je na kilka dni jak rok temu w Bieszczady albo nad morze i zleci.


Tymczasem wpadliśmy na pomysł, że może skorzystamy z dobrodziejstwa dziadków i wyjedziemy sami...udało się pokombinować i wyszło nam 9 dni do dyspozycji...start 13 sierpnia wieczorem.


Tymczasem 4 sierpnia poleciałam służbowo do Norwegii na tydzień z weekendowym pobytem więc szybka decyzja..mąż przyleci na weekend i wyskoczymy na fiordy:).
Trzeba skorzystać z niepowtarzalnej okazji że że dzieci mają opiekę.

Tak więc dla mnie podróż zaczęła się 4.08 (dla męża 7.08), powrót 11.08 a 13.08 wyjeżdżamy już na ten właściwy wakacyjny wypad do Słowenii i na Istrię do 23.08.

Jednym słowem sierpień cały zrobił się bardzo wakacyjny :hut:


Norwegia bo to nasze marzenia i nadarzyła się okazja, Słowenia bo Alpy, Istria bo morze blisko Słowenii (budżet wakacyjny po Grecji już nie obejmował dodatkowej Norwegii i dalekich wypraw na południe:)).

Istria też bo nie znaliśmy w ogóle tej części Chorwacji, Istria bo rozwinięta kempingowo a my niskobudżetowo z namiotem jedziemy:)


i tak nam wyszły te 3 kraje zupełnie tak "przypadkowo" :mrgreen:


mała zajawka


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.09.2015 22:48 przez ArliJ, łącznie edytowano 3 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.09.2015 22:33

Pięknie! :D
Takie nieplanowane wyjazdy są najlepsze :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.09.2015 22:36

maslinka napisał(a):Pięknie! :D
Takie nieplanowane wyjazdy są najlepsze :)


to prawda:) a już bez dzieci to gwarantowany sukces:)
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 18.09.2015 22:40

No to zerkam jak mix bez małych modelek się odbywa ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.09.2015 22:42

Grzech tutaj nie być :wink: :lol: :idea:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.09.2015 23:06

Paulka napisał(a):No to zerkam jak mix bez małych modelek się odbywa ;)


troszkę inaczej to na pewno:)


Janusz Bajcer napisał(a):Grzech tutaj nie być :wink: :lol: :idea:


Witam Januszu, mam nadzieję że nie będziesz grzeszył:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2015 23:07

Widzę Gozd Martuljek :D

Obrazek

Wszystkie 3 miejsca piękne 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.09.2015 23:15

Miejsce jeszcze mnie nieznane. Syn zwiedzał z Pogorii.
Nice.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 18.09.2015 23:16

Ok. Startujemy...dosłownie...4 sierpnia wsiadam do samolotu w kierunku Stavanger


Obrazek



Obrazek

:mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ląduje w nieco innej temperaturze niż wystartowałam ale nie będę narzekać.
Nie jest tragicznie:) ale według tutejszych tegoroczne lato to najgorsze od kilkudziesięciu lat...dla odmiany zeszłoroczne było najlepsze od 80 lat więc mają wahania;)

wita mnie zachęcający widok :mrgreen:

Obrazek


Obrazek


Z lotniska udaje się prosto do firmy więc dopiero po 16 docieram do hotelu, który już znam z poprzedniego wyjazdu...niestety leje...

Zamawiam jedzenie bo nawet nie jestem pewna czy uda mi się wyjść na miasto zjeść...smakuje wybornie;)

Obrazek


O 20 przejaśnia się więc aparat w dłoń i pędzę na zwiady, mieszkam w samym centrum więc te spacery są bardzo ułatwione.

Stavanger to najbardziej chyba znane po Oslo i Bergen miasto poza granicami kraju, jest stolicą norweskiego przemysłu naftowego i też bramą do fiordów.


Najciekawsza jest stara część Stavanger, centrum miasta samo w sobie jest małe i kameralne, z wąskimi uliczkami i otwartymi przestrzeniami wolnymi od ruchu samochodowego.

W pierwszych krokach kieruje się do portu...


Obrazek

Obrazek


Tutaj jadaliśmy pysznego łososia!


Obrazek


Takie krowy tu często bywają:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Upalnie nie jest na pewno ale nie pada a zachodzące słońce daje fajny spektakl na niebie.

Obrazek

Obrazek

Prom który w weekend zabierze nas w kierunku fiordów, do Tau.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Budynek Oljemuseum, odwiedzimy w weekend, bardzo ciekawe, szczególnie dla tych z branży ale każdy spędzi tu interesująco czas.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skoro udało mi się znaleźć punkt skąd wypływa prom to mogę ruszać na podbój uliczek.

W pierwszej kolejności – kolorowa uliczka Ovre Holmegate
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d dnia nastąpi :papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.09.2015 00:41

Niskobudżetowy powiadasz...hmmm :wink:

Zazdraszczam wypadu bez dzieci, nam jak dotąd udało się wyrwać. ..niskobudżetowo na dwa dni na kajaki :lol: też super było 8)

Będę śledzić z ciekawością, bo Norwegia w sferze marzeń, Słowenią jesteśmy oczarowani a Istria coraz częściej zaprząta moją uwagę, więc kto wie... :roll:

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 06:55

Zapowiada sie fajna zabawa.... wchodze w temat! :)
Dwa wyjazdy i to takie fajne...niektorzy to POZYJA ;)
:oczko_usmiech:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 19.09.2015 08:23

No proszę! Ja tu jeszcze z Wami śledzę podróż śladami Mamma Mia a tu niespodzianka!
Stavanger kusi do zwiedzenia, tym bardziej że ze Szczecina latają tam tamie linie lotnicze... Przyłączam się do czytania....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.09.2015 08:41

... ja również się przysiadam, bo wiadomo, że będzie pięknie ... :D ... a kolory prawie jak w greckiej relacji
... :lol: ...
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 19.09.2015 08:42

AniaJ. napisał(a):Niskobudżetowy powiadasz...hmmm :wink:

Zazdraszczam wypadu bez dzieci, nam jak dotąd udało się wyrwać. ..niskobudżetowo na dwa dni na kajaki :lol: też super było 8)

Będę śledzić z ciekawością, bo Norwegia w sferze marzeń, Słowenią jesteśmy oczarowani a Istria coraz częściej zaprząta moją uwagę, więc kto wie... :roll:

:papa:


Niskobudżetowy miał być...namiot, zupki chińskie itd w momencie planowania :D ...potem wyszła Norwegia gdzie płacilismy sami tylko za przeprawe na fiordy, za wszystko inne zapłaci karta firmowa :D

...stąd zdecydowaliśmy się bo raczej na własną rękę się nie wybierzemy szybko bo noclegi i życie drogie plus w miare ok ceny lotów...w tym wypadku płacilismy tylko za lot męża :mrgreen:

to była optymalna bardzo opcja na liźnięcie fiordów a głodni nie chodziliśmy, wręcz przeciwnie.
:mrgreen:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 19.09.2015 08:53

kmichal napisał(a):... ja również się przysiadam, bo wiadomo, że będzie pięknie ... :D ... a kolory prawie jak w greckiej relacji
... :lol: ...
Pozdrawiam.


Obiektywnie rzecz ujmując będzie troszkę różnorodności, plaże w greckiej relacji tutaj inne klimaty :mrgreen:



Bartek1977 napisał(a):No proszę! Ja tu jeszcze z Wami śledzę podróż śladami Mamma Mia a tu niespodzianka!
Stavanger kusi do zwiedzenia, tym bardziej że ze Szczecina latają tam tamie linie lotnicze... Przyłączam się do czytania....



Szukając lotów wkurzaliśmy się ze Szczecin lata prawie za darmo :mrgreen:
Polecam bo samo miasteczko naprawdę fajne plus świetnie zorganizowane połączenia na Preikestolen, tanie loty więc tylko nocleg i jedzenie trzeba przeboleć ze drogo...



tony montana napisał(a):Zapowiada sie fajna zabawa.... wchodze w temat! :)
Dwa wyjazdy i to takie fajne...niektorzy to POZYJA ;)
:oczko_usmiech:


Hehe fakt...ten rok był naprawdę świetny...pożyliśmy...przypadkowo, trochę kosztem innych niedokończonych spraw ale dla podróży wszystko może poczekać :mrgreen:


FUX napisał(a):Miejsce jeszcze mnie nieznane. Syn zwiedzał z Pogorii.
Nice.

Witam :D


Lednice napisał(a):Widzę Gozd Martuljek :D

Obrazek

Wszystkie 3 miejsca piękne 8)


Dokładnie, charakterystyczne miejsce :D
zapraszam do śledzenia
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone