Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.09.2015 20:37

Z wielką przyjemnością popatrzyłem na Stavanger na Twoich zdjęciach :) .
Będę śledził relację :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2015 20:38

Urocze te białe domki, nawet ten RedBull ujdzie ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.09.2015 21:13

Przed laty jeździliśmy po Stavanger rowerami - wypożyczonymi za darmo. Wyłącznie ta cena skłoniła nas do skorzystania z tego patentu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 20.09.2015 21:23

Jakie wspaniałe wakacje ..
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 20.09.2015 22:03

olkas napisał(a):Jakie wspaniałe wakacje ..


były wspaniałe, nie zaprzeczę:)

Franz napisał(a):Przed laty jeździliśmy po Stavanger rowerami - wypożyczonymi za darmo. Wyłącznie ta cena skłoniła nas do skorzystania z tego patentu. :)


niestety nie mieliśmy takiej opcji, kilkugodzinne wypożyczenie roweru to spory wydatek dla dwóch osób w norweskich warunkach ale z bezpłatną opcją też byśmy nie pogardzili :mrgreen:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.09.2015 22:11

Powiem Ci szczerze, że zazdroszczę takich służbowych wyjazdów. Że mnie szef nie wysyła do Norwegii :roll:
Mogłabym chociaż liznąć, a tak muszę zadowolić się oglądaniem relacji. Bo nieprędko raczej będziemy mogli pozwolić sobie na taki wypad :|
Zatem chłonę Norwegię u Ciebie :D
Pięknie jest :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 20.09.2015 22:29

tony montana napisał(a):Urocze te białe domki, nawet ten RedBull ujdzie ;)



komponował się jako tako :D

Nefer napisał(a):Z wielką przyjemnością popatrzyłem na Stavanger na Twoich zdjęciach :) .
Będę śledził relację :wink: .


miło mi i zapraszam na dalszy ciąg :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 20.09.2015 22:44

AniaJ. napisał(a):Powiem Ci szczerze, że zazdroszczę takich służbowych wyjazdów. Że mnie szef nie wysyła do Norwegii :roll:
Mogłabym chociaż liznąć, a tak muszę zadowolić się oglądaniem relacji. Bo nieprędko raczej będziemy mogli pozwolić sobie na taki wypad :|
Zatem chłonę Norwegię u Ciebie :D
Pięknie jest :)


Skorzystałam z okazji i bardzo się cieszę że ją miałam...jeszcze rok temu nie sądziłam że tak szybko uda mi się być w tym kraju...

życzę żeby szybko nadarzyła się i Tobie taka okazja :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.09.2015 08:44

... jakie śliczne te meduzy ... :wink: ... my podobne upolowaliśmy w duńskim Vejle ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 21.09.2015 11:50

Jak zawsze fajne zdjęcia, dzięki za norweskie klimaty :papa:
Widzę, że pogodę na Preikestolen mieliście jak na zamówienie :)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 21.09.2015 20:10

kataryniarz napisał(a):Jak zawsze fajne zdjęcia, dzięki za norweskie klimaty :papa:
Widzę, że pogodę na Preikestolen mieliście jak na zamówienie :)


o tak...nie będę ukrywać, udało nam się jak... :mrgreen:

zaraz wkleję relację z tej wyprawy:)

kmichal napisał(a):... jakie śliczne te meduzy ... :wink: ... my podobne upolowaliśmy w duńskim Vejle ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


nigdy nie widziałam tyle na raz więc z ciekawością im się przyglądałam:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 21.09.2015 20:56

Kolejne 2 dni spędzam raczej na odwiedzaniu tych samych miejsc, odpoczynku i pracy w oczekiwaniu na sobotni poranek kiedy mąż ląduje na lotnisku Sola.
Początkowo mieliśmy w planie wypad na Preikestolen w niedzielę ale ze wszelkich prognoz wynika, że sobota będzie lepszym dniem na to.

Kalkulujemy, że z lotniska autobus o 9.50 powinien męża dowieźć na 10.20 pod hotel więc zdąży na śniadanie w hotelu które w weekend jest do 11 :D ...po szybkim posiłku idziemy do portu i ładujemy się na prom do Tau.

Obrazek


Pogoda cudna...pierwszy raz podczas pobytu budzę się i widzę niebieskie niebo! Wygląda na to, że mamy szczęście!

Obrazek


Obrazek


Bilety na prom można kupić na pokładzie, my kupujemy w obie strony tzw. Combo bilet czyli prom+autobus który zawozi nas na początek szlaku.


Generalnie dotarcie do szlaku jest świetnie zorganizowane poprzez połączone bilety, zsynchronizowane odjazdy autubusów i promów itd.





Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Docieramy do Preikestolhytta, gdzie mieści się parking i stacja Norweskiego Towarzystwa Turystyki Górskiej. Tutaj rozpoczyna się szlak wiodący na platformę. Ma ok. 3,8 km długości i pokonuje 350 m różnicy poziomów.

Trasa zajmuje 1,5-2h ale przy dzisiejszej pogodzie a więc sporej liczbie osób raczej 2 h.

Obrazek



Mnóstwo turystów i tutejszych, spragnionych ładnej pogody i widoków :hut:



Obrazek

Początkowo idziemy w lesie przyjemną ścieżką, potem w bardziej otwartym terenie…po drodze oczka wodne, bagienka, urocze krajobrazy.


Obrazek

Obrazek

Powoli wychodzimy coraz wyżej i zaczynają się widoki…



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już jest pięknie…pogoda jak na zamówienie, aż sami nie wierzymy w to naprzeciw tego co było w ostatnich dniach…w planie mieliśmy iść nawet przy pochmurnej pogodzie ale tak jest o wiele lepiej niż się spodziewaliśmy:)



Obrazek


Obrazek

Obrazek







Obrazek



Obrazek



Obrazek




W końcu odkrywają się nam takie widoki ale to jeszcze nie nasz cel…



Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek



to już prawie jesteśmy...


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek



hmmmm :roll:


Obrazek



Obrazek


Od razu zapewniam że tuż poniżej była spora półka skalna więc nic mi nie groziło!:)



Obrazek






Obrazek



Jesteśmy…dziki tłum niestety ale zaraz sobie znajdziemy zaciszne miejsce;)




Preikestolen czyli Pulpit Rock, ambona, półka skalna, platforma wznosi się na wysokość 604 m ponad niezwykle uroczym fiordem Lysefjorden jako efekt epoki lodowcowej.
Podobno w poprzek biegnie rysa która kiedyś zaskutkuje zawaleniem platformy ale według geologów nie nastąpi to w dającej się przewidzieć przyszłości :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie ma tu żadnych zabezpieczeń więc należy bardzo uważać na siebie i innych...



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mąż trochę zestresowany że nas ktoś zepchnie…(może kojarzycie wypadek z ostatnich tygodni, studentka która spadła z innej takiej atrakcji norweskiej, z Języka Trolla??) więc wspinamy się wyżej i mamy inną perspektywę.



Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jest niezwykle…natura jest niesamowita ale efekt pogodowy jest bardzo istotny, te kolory, ta przestrzeń...przy pochmurnym niebie nie prezentuje się pewnie tak niesamowicie...



Jesteśmy bez dzieci wiec kontemplujemy naturę, spokój, ciszę...


Obrazek


Znajdujemy sobie miejscówkę na małą drzemkę:)...znaczy mąż drzemie a ja fotografuję:)



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

[img]
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek
Obrazek



Po dłuższym relaksie zmuszamy się do startu w drogę powrotną...trudne to bo moglibyśmy tu tak siedzieć i podziwiać ale chcemy zdążyć na przedostatni odjazd autobusu żeby nie stresować się potem czy zabierzemy się z ostatnim.

To ruszamy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Docieramy do autobusu tuż przed odjazdem, sprawny przejazd do portu, czekamy może 10 minut na prom i płyniemy do Stavanger.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w Stavanger kierujemy się do knajpki w której wczoraj jadłam dobrego łososia, niech mąż też spróbuje:)

Oczywiście idziemy kolorową trasą :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.09.2015 21:07

Przepięknie! 8O
Niesamowita ta Pulpit Rock :D

Bardzo chciałabym tam być.

Ostatnio zaczytuję się kryminałami norweskiego pisarza Jo Nesbo. Autor fajnie i szczegółowo opisuje głównie Oslo, ale i inne norweskie miasta i miasteczka, również Stavanger. I kombinuję, jak by tam w miarę ekonomicznie pojechać ;)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 21.09.2015 21:19

Cudna, ale i trochę... przerażająca ta półka skalna.
Widoki wspaniałe, tylko pozazdrościć takiej miłej wyprawy :) .
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 21.09.2015 21:23

maslinka napisał(a):Przepięknie! 8O
Niesamowita ta Pulpit Rock :D

Bardzo chciałabym tam być.

Ostatnio zaczytuję się kryminałami norweskiego pisarza Jo Nesbo. Autor fajnie i szczegółowo opisuje głównie Oslo, ale i inne norweskie miasta i miasteczka, również Stavanger. I kombinuję, jak by tam w miarę ekonomicznie pojechać ;)


No jak to...przecież Arli już opisała jak to zrobić ekonomicznie :wink:

Nesbo przeczytałam wszystko do tej pory, Bałwan -moja ulubiona część, znaczy "Pierwszy śnieg" :lol:

Arli, szczęściaro, nawet pogodę miałaś zaklepaną. Bosko 8) Pięknie 8) Ale na myśl o tym braku zabezpieczeń ciarki mnie przechodzą. Dobrze, że bez dzieci, spokojniej, chociaż jak widać niektórzy z dziećmi też się nie stresowali :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Fiordy, Alpy Julijskie i Jadran - mix nieplanowany:) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone