Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dylematy cro.pl-kowe, kiedy jadą ludzie nowe

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008
Dylematy cro.pl-kowe, kiedy jadą ludzie nowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 24.06.2011 01:28

Witam. Nie ukrywam, że liczę na skorzystanie z rad i doświadczenia użytkowników forum, dzięki którym nasz pierwszy wyjazd udał się świetnie. Ale od tego czasu trochę się zmieniło i znowu potrzebujemy pomocy. Wybieramy się w cztery osoby (dorosłe)+dziecko (w czasie wyjazdu będzie miało 11m-cy). Ostatnio byliśmy w dwójkę, teraz zabieramy znajomą parę, a nadto nasza rodzina powiększyła się o synusia. Wstępnie planujemy jechać w okolice Zadaru, ale poszukujemy mniejszej miejscowości. Nam osobiście skałki nie przeszkadzają, ale ze względu na dziecko szukamy czegoś bezpieczniejszego. Ze względów oszczędnościowych planujemy wyjazd jednym autem, także zabieranie ze sobą zapasów raczej będzie poważnie ograniczone, więc miło by było jakby w okolicy (~15km) był sklep typu Konzum, gdzie jest po prostu taniej. Nie przepadamy za miejscami hałaśliwymi. Za każdą sugestię, propozycję będziemy wdzięczni. A w ramach próby odwdzięczenia się postaram się opisać nasz pobyt w rewelacyjnym miasteczku Mali Losinj.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 24.06.2011 01:56

Zgodnie z obietnicą link do Mali Losinj http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=754276#754276
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2011 02:16

themoon napisał(a):Witam. Nie ukrywam, że liczę na skorzystanie z rad i doświadczenia użytkowników forum, dzięki którym nasz pierwszy wyjazd udał się świetnie. Ale od tego czasu trochę się zmieniło i znowu potrzebujemy pomocy. Wybieramy się w cztery osoby (dorosłe)+dziecko (w czasie wyjazdu będzie miało 11m-cy). Ostatnio byliśmy w dwójkę, teraz zabieramy znajomą parę, a nadto nasza rodzina powiększyła się o synusia. Wstępnie planujemy jechać w okolice Zadaru, ale poszukujemy mniejszej miejscowości. Nam osobiście skałki nie przeszkadzają, ale ze względu na dziecko szukamy czegoś bezpieczniejszego. Ze względów oszczędnościowych planujemy wyjazd jednym autem, także zabieranie ze sobą zapasów raczej będzie poważnie ograniczone, więc miło by było jakby w okolicy (~15km) był sklep typu Konzum, gdzie jest po prostu taniej. Nie przepadamy za miejscami hałaśliwymi. Za każdą sugestię, propozycję będziemy wdzięczni. A w ramach próby odwdzięczenia się postaram się opisać nasz pobyt w rewelacyjnym miasteczku Mali Losinj.

Hmmm 11 miesięczny szkrab i tak nie będzie swawolił czy to po plaży betonowej czy tez drobno-żwirowej czy też skałkowej. Ja bym sobie tym głowy nie zawracał. Co innego jeśli macie na uwadze jego dyliżans (czytaj wózek) To faktycznie przydało by się miejsce takie gdzie do plaży można jakoś dopchać. Ja w zeszłym roku byłem w Breli z 15 miesięcznym szkrabem, stromo jak cholera ale znalazłem w ślepo super miejsce z apartamentu dojście asfaltówką do samej plaży, a w z dłuż całego wybrzeża, plaż, zatoczek wijąca się promenada. Tak więc jest gdzie zaparkować itd. I Konzum jest i inne atrakcje. A taka wręcz idealna miejscowość w tym rejonie to Marusici , cicha dla rodzin a i Konzum w zasięgu czy to Brela czy to Omiś. Powodzonka :D
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 24.06.2011 02:20

Oj, ten w tej chwili 9-miesięczny szkrab potrafi wleźć wszędzie, gdzie nie powinien, więc mam obawy, że chwila nieuwagi i zjedzie ze skałki.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2011 02:24

themoon napisał(a):Oj, ten w tej chwili 9-miesięczny szkrab potrafi wleźć wszędzie, gdzie nie powinien, więc mam obawy, że chwila nieuwagi i zjedzie ze skałki.

Nie nie bez jaj byłeś wiesz czego się spodziewać. Ok jesteście rodzicami wasze decyzje. Odszukaj sobie tematy związane z Marusici tam tez znajdziesz foty jak nie tam to na googlach wpisz Marusici i przyklep "grafika" w lewym górnym rogu foto na zawołanie lub na you tube :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.06.2011 14:15

Themoon, jeśli z małym dzieckiem i w okolice Zadaru, to polecam miasteczko Nin. Plaża piaszczysta, a właściwie płytka, długa i piaszczysta laguna.
O plaży i miasteczku możesz poczytać w mojej relacji :D

Pozdrawiam :papa:
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 24.06.2011 15:54

Przeglądnę obie propozycje, ale teraz większość czasu zajmuje mi pisanie relacji, którą obiecałem. Dziękuję i proszę o więcej.
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 24.06.2011 15:59

A kiedy się wybierasz Księżycu/Demoonie ;) ? W jakim terminie? Ja jadę z dwójką maluchów do Zivogośce 13.07.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 25.06.2011 20:04

Około 13 sierpnia na dwa tygodnie.
maslinka dziękuję za pomoc, ale nie będę ukrywał-nie przekonuje mnie Nin. Mimo wszystko cenię odzew z Twojej strony. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 25.06.2011 20:13 przez themoon, łącznie edytowano 1 raz
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 25.06.2011 20:11

Jeszcze ewentualnie Zaton koło Zadaru nadałby się myslę.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 25.06.2011 20:17

consett0805, Marusici wg zdjęć jest czymś, czego szukamy. Naprawdę nam się podoba. I te zatoczki. Gdybyś jeszcze mógł napisać jak wygląda sprawa z zaopatrzeniem, tzn. jakiś market w pobliżu typu Konzum. Jakas knajpka? Jak daleko większa miejscowość gdybyśmy mieli ochotę na trochę urozmaicenia? Czy można jechać w ciemno ok. 13.08, czy lepiej wcześniej zarezerwować? Za wszelkie info dziękuję. Chociaż mam lekkie obawy ze względu na odległość. Nie wiem jak to zniesie 11 miesięczny rycerz. Może ktoś ma doświadczenia z podróży z tak małym dzieckiem?
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 25.06.2011 20:24

Bahama, czy mógłbyś podlinkować jakieś konkrety na temat Zatonu? Foty, opis, ewentualnie jakiś namiar na kwatery, biuro turystyczne? Zdjęcia w grafice Google oraz to co znalazłem na forum dość fajnie określa to miejsce. No i jak z jakimś marketem, knajpami? Dziękuję Ci za zainteresowanie tematem.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 25.06.2011 22:29

W Zatonie byłem tylko raz na cały dzień, to miejsce, powiedziałbym idealne dla rodzin z dziećmi. Na miejscu ogromny camping z miejscami na namioty, przyczepy a także na miejscu stacjonarne apartamentowce i bungalowy.
Dookoła pełno animacji dla najmłodszych, super plaża z piaszczystym dnem bez żadnego kamyczka, całe zaplecze. Minus to to , że wjazd na camping jest płatny ( pewnie jak ktoś tam mieszka to opłatę już wnosi przy rezerwacji). Pamiętam, że się zdziwiłem bo w konobach wcale nie było tak drogo. Wpisz Zaton w "szukaj" sporo informacji na ten temat. Stamtąd można się wybrać do Nin ( najmniejsza katedra świata) , bliziutko do Zadaru, gdzie wszystkie możliwe markety i wspaniałe "morskie organy". Podobały mi się te okolice.

Tutaj strona www Zaton Holidays Resort http://www.zaton.hr/en/
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 25.06.2011 23:12

Nemira k. Omisa.
my byliśmy co prawda z "OMC" 3 latką, ale widzieliśmy też rodzinki z maluszkami okołorocznymi.
Nemira malutka jest, spokojna.
Plaża: kamyczki i piach gruboziarnisty, w którym to np. rodzice mogli małemu Honzikowi wykopywać codziennie minibasenik - siedział w nim "do nonstopu" :-).
Na miejscu 2 spożywcze. Do Omisa parę minut autem, tam Studenac i Konzum.

Szybki link

Pozdrav
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 26.06.2011 08:14

fleischman interesująca propozycja. Zaczynam wertować. Widzę, że prym wiodą okolice Omis. A może jakieś propozycje nieco bliżej?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dylematy cro.pl-kowe, kiedy jadą ludzie nowe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone