Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.07.2017 08:20

elka21 napisał(a):
Magda O. napisał(a):
Sklepu z truflami nie szukałam, trufle raczej nie są dla mnie :roll:

A na ostatnim zdjęciu same trufle :lol: :wink:


No tak :wink: ale zapach, który unosił się w tej uliczce zniechęcił mnie do trufli. Nie pachną jak coś, co chciałabym zjeść :lol:


smoki3 napisał(a):O bazylikę odremontowali. 8)

Woda i ile mnie pamięć nie myli była doprowadzona dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku za czasów Tity.


A myślałam, że chodzi o rok na włazie (MMIX to chyba 2009?) Tak, czy inaczej miasteczko wciąż robi wrażenie, jakby czas się tam zatrzymał. Cudowne… :hearts:

Roxi napisał(a):Jestem i będę sobie tutaj robiła przerwę od Hvaru, a co :D


Zapraszam. Ja z kolei będę wpadać na Hvar :)

Mikromir napisał(a):Ja tego słomianego motovuńskiego gościa ze zdjęcia widziałam... hmmm... :roll: jakby bardziej...ubranego? :oczko_usmiech:
Jakieś lato kulturalne w Grožnjan już trwało?... Bardzo mi się podobało to miasteczko. :)


Faktycznie chyba go coś objadło ze słomy :lol: w którym roku zostało zrobione zdjęcie ubranego ludka?

Z tego, co się orientuję chyba jeszcze nic się nie działo, jeśli chodzi o kulturalne lato. Mnie Grožnjan strasznie się spodobał, nawet bardziej niż Motovun. Na pewno było dużo mniej turystów, chociaż i w Motovun jakichś tłumów nie spotkaliśmy. Byliśmy w dobrym terminie ( 23 czerwca) około godziny 10 rano, może to dlatego.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2017 11:31

Magda O. napisał(a):
Faktycznie chyba go coś objadło ze słomy :lol: w którym roku zostało zrobione zdjęcie ubranego ludka?
(..)
Mnie Grožnjan strasznie się spodobał, nawet bardziej niż Motovun.


Zdjęcie z lipca 2015.

Mnie też Grožnjan podobał się bardziej. Byłam w 2 połowie lipca i widać było (słychać też), że trwają warsztaty artystyczne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2017 13:12

A byliście w Istarskie Toplice ? Czyli TU.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.07.2017 18:00

c.d.

Zahaczyliśmy też o Pulę, która po raz kolejny nie wywarła na nas większego wrażenia, chociaż miałam nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Jednak nawet Pula ma swoje urocze zakątki, dlatego tam wracam.
Bardzo lubię amfiteatr...

DSC01997.JPG


Spotkaliśmy takich uroczych turystów :D

DSC02002.JPG


Zdziwiło nas, że nie było jakoś szczególnie tłoczno

DSC02000.JPG


Dla porównania, w 2007 roku ( druga połowa lipca) to miejsce wyglądało tak: 8O

porownanie1.jpg


Idziemy dalej:

DSC02004.JPG


DSC02007.JPG


DSC02008.JPG


DSC02011.JPG


DSC02012.JPG


DSC02014.JPG


DSC02015.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 18:51 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 15.07.2017 12:32

W Puli mi też się bardzo podobał amfiteatr (tym bardziej, że nie byłam nigdy w żadnym) i okolice łuku właśnie. Na pewno warto odwiedzić dla tych miejsc :) ale na nocleg bym nie została :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.07.2017 17:11

tyniolek napisał(a):W Puli mi też się bardzo podobał amfiteatr (tym bardziej, że nie byłam nigdy w żadnym) i okolice łuku właśnie. Na pewno warto odwiedzić dla tych miejsc :) ale na nocleg bym nie została :D


To moje słowa miały być :evil: :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18266
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.07.2017 20:56

Katerina napisał(a):
tyniolek napisał(a):W Puli mi też się bardzo podobał amfiteatr (tym bardziej, że nie byłam nigdy w żadnym) i okolice łuku właśnie. Na pewno warto odwiedzić dla tych miejsc :) ale na nocleg bym nie została :D


To moje słowa miały być :evil: :oczko_usmiech:


Oj tam , oj tam :oczko_usmiech: , my przeciwnie , bo Pula oprócz pamiątek po Oktawianie Auguście , Wespazjanie i Tytusie Flawiuszu ma kilka ciekawych miejsc - grota w Uwali Muzilj , i fajny ( moim zdaniem ) Kemping Stoja ( spaliśmy tam w 2011 roku , na jego terenie jest Twierdza Stoja ) , Park Narodowy Brijuni , ciekawa linia brzegowa i kilka fajnych miejsc do s/nurkowania . . .

Madziu , zgadzam się z Tobą , że warto tam wrócić 8)
Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 15.07.2017 21:18

Istria jakoś nigdy nie wzbudzała we mnie szczególnego entuzjazmu :oops:
Tak ciekawie zapowiadającą się relację chętnie jednak pośledzę, a nuż zmienię zdanie? :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.07.2017 12:37

Drugi półwysep znam i doceniam, choć na razie nie kusi, by tam wrócić na dłużej, a Istria jeszcze czeka na swoją kolej :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.07.2017 13:07

tyniolek napisał(a):W Puli mi też się bardzo podobał amfiteatr (tym bardziej, że nie byłam nigdy w żadnym) i okolice łuku właśnie. Na pewno warto odwiedzić dla tych miejsc :) ale na nocleg bym nie została :D


Moim zdaniem amfiteatr w Puli jest ładniejszy od rzymskiego. Mniejszy, mniej spektakularny ale ładniejszy.
A nocować już teraz będę tylko w Rovinju :wink:

piotrf napisał(a):
Katerina napisał(a):
tyniolek napisał(a):W Puli mi też się bardzo podobał amfiteatr (tym bardziej, że nie byłam nigdy w żadnym) i okolice łuku właśnie. Na pewno warto odwiedzić dla tych miejsc :) ale na nocleg bym nie została :D


To moje słowa miały być :evil: :oczko_usmiech:


Oj tam , oj tam :oczko_usmiech: , my przeciwnie , bo Pula oprócz pamiątek po Oktawianie Auguście , Wespazjanie i Tytusie Flawiuszu ma kilka ciekawych miejsc - grota w Uwali Muzilj , i fajny ( moim zdaniem ) Kemping Stoja ( spaliśmy tam w 2011 roku , na jego terenie jest Twierdza Stoja ) , Park Narodowy Brijuni , ciekawa linia brzegowa i kilka fajnych miejsc do s/nurkowania . . .

Madziu , zgadzam się z Tobą , że warto tam wrócić 8)
Czekam na ciąg dalszy
Pozdrawiam
Piotr


Brijuni koniecznie muszę odwiedzić następnym razem :)

michAŁ73 napisał(a):Istria jakoś nigdy nie wzbudzała we mnie szczególnego entuzjazmu :oops:
Tak ciekawie zapowiadającą się relację chętnie jednak pośledzę, a nuż zmienię zdanie? :)


Oj, wątpię, czy swoimi zdjęciami będę w stanie przekonać do Istrii.. zdjęcia nie oddadzą tego klimatu… ale będę się starać :wink:

Kasia i Krzyś napisał(a):Drugi półwysep znam i doceniam, choć na razie nie kusi, by tam wrócić na dłużej, a Istria jeszcze czeka na swoją kolej :wink:


Na drugim półwyspie spokojnie mogłabym zamieszkać :hearts: ale raczej nie wrócę tam w przyszłym roku.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.07.2017 13:37

cd

W końcu docieramy do miejsca, w którym spędzimy dwie noce. Rovinj :hearts: zakochałam się w tym mieście 10 lat temu i obiecałam sobie, że tu wrócę. W przeciwieństwie do Puli spodobał mi się jeszcze bardziej, niż poprzednio…
Najpierw jednak zakupy w Plodine, zameldowanie u Pani Ivany (namiar znaleziony tutaj ), przekąszenie czegoś, odpoczynek i wypicie pierwszego Ožujsko na balkonie :wink:

19457677_1437197532985053_1748222590_o.jpg


A przy okazji – oto, jaki ser kupiliśmy w Plodine 8O :wink:

plodine.jpg


Czas na Rovinj. Od apartamentu do centrum przyjemny spacerek trwa kilkanaście minut.

DSC02019.JPG


DSC02021.JPG


DSC02022.JPG


DSC02024.JPG


DSC02025.JPG


DSC02029.JPG


DSC02030.JPG


DSC02032.JPG


DSC02033.JPG


DSC02034.JPG


DSC02035.JPG


DSC02037.JPG


DSC02049.JPG


DSC02050.JPG


DSC02051.JPG


A na tych schodach mam zrobione zdjęcie 10 lat temu ( z cyklu: znajdź 10 różnic :lol: )

2007

porownanie2.jpg


2017

DSC02056.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 19:50 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.07.2017 20:35

Fotki super.
Co do ostatnich dwoch...
Roznice widze... na korzysc ostatniego zdjecia ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.07.2017 13:28

Magda O. napisał(a):W końcu docieramy do miejsca, w którym spędzimy dwie noce. Rovinj :hearts: zakochałam się w tym mieście 10 lat temu i obiecałam sobie, że tu wrócę.


Ja też bardzo lubię to miasteczko. Jak dla mnie... jedno z ładniejszych w Cro.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.07.2017 18:00

Rovigno :hearts: :hearts:

Nocowałam 3 dni w starej kamieniczce z widokiem na wyspę Św .Katarzyny, pierwsza linia brzegowa, na dole kawiarnia - jakaś kultowa, bo wszyscy tam się schodzili wieczorem oglądać zachód słońca przy lampce Prosecco..jeden z najbardziej romantycznych pobytów w Cro...wielkomiejskiej :oczko_usmiech: (bo dalmatyńskiego kamienia nie zdradzę nigdy :!: )

Co do różnic na zdjęciach - inny stopień do siedzenia, a poza tym zgadzam się z przedmówcą :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.07.2017 21:42

Pula nie jest taka zła, choć jej obraz mam zamazany, bo byłem tam rok po Tobie, czyli w 2008 roku
Natomiast Rovinj - oczywiście pycha!

Na zdjęciach widzę bardzo sympatyczne dziewczę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone