Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.07.2017 20:06

Oleandry - piękna oleandrowa ulica w Rovinj 8)


Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.07.2017 22:52

3 lata temu ten osiołek też tam był 8O Ciekawe czy tam tak stoi bez przerwy :roll:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.07.2017 08:39

piotrf napisał(a):Oleandry - piękna oleandrowa ulica w Rovinj 8)


Pozdrawiam
Piotr


Oleandry! No tak, dziękuję :) faktycznie, bardzo ładna droga.



ruzica napisał(a):3 lata temu ten osiołek też tam był 8O Ciekawe czy tam tak stoi bez przerwy :roll:


Odkryłam, że był tam już w 2011 roku ( o ile to ten sam osiołek).
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 24.07.2017 08:49

Z niecierpliwością czekam na to "Wasze miejsce na Ziemi" :wink:
pozdrawiam :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 13:19

janka.mik. napisał(a):Z niecierpliwością czekam na to "Wasze miejsce na Ziemi" :wink:
pozdrawiam :papa:


Jakoś nie mogę się pożegnać z Istrią... :wink:
Ale dziś mija dokładnie miesiąc, odkąd wyruszyliśmy tam, więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta
Posty: 275
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 14:06

Magda O. napisał(a):
piotrf napisał(a):Piękne te nocne widoki 8)


Pozdrawiam
Piotr


To prawda, było pięknie. Mogłabym tak łazić do rana :) Niektórych rzeczy nie sfotografowałam, np. knajpy nad morzem z podświetlanym dnem. Wyglądało to nieziemsko... i w sumie nie wiem, dlaczego nie zrobiłam zdjęcia. Po prostu w pewnym momencie przestałam je robić i chłonęłam tą atmosferę.


Wołek napisał(a):
Ja też tu zaglądam, te same miejsca, ta sama magia ale rzeczywiście widziane z innego ujęcia :D Ciekawa relacja, zaglądam, zaglądam... :D


Zapraszam :) Nie wiem, jak Ty, ale ja strasznie tęsknię za Rovinjem :roll:


Oj tęsknię, tęsknię ... :)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.07.2017 14:54

Magda O. napisał(a):
więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:

Masz rację Magda :wink: :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.07.2017 15:03

Nadrobiłam i jadę dalej z Wami :wink:
Oleandry uwielbiam a mój okaz właśnie zaczyna kwitnąć :hearts:
Widzę, że Rovinij koniecznie muszę odwiedzić.

Pozdrawiam :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 18:50

krakusowa napisał(a):
Magda O. napisał(a):
więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:

Masz rację Magda :wink: :oczko_usmiech:


No to ruszamy :wink:

Beata W. napisał(a):Nadrobiłam i jadę dalej z Wami :wink:
Oleandry uwielbiam a mój okaz właśnie zaczyna kwitnąć :hearts:
Widzę, że Rovinij koniecznie muszę odwiedzić.

Pozdrawiam :papa:


Tak sobie właśnie marzyłam, żeby mieć taki okaz w ogródku. Czy trudno się je hoduje?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 19:25

Półwysep drugi

Dziś mija dokładnie miesiąc odkąd zaczęliśmy nasze wakacje na półwyspie Pelješac.
26 czerwca wyruszamy z Istrii. Noc spędzona pod namiotem nie należała do przyjemnych, chyba już jesteśmy na to za starzy… z ulgą więc rano wygrzebaliśmy się z naszego tymczasowego domku z przekonaniem: nigdy więcej :roll:
Czas na podróż do naszego miejsca docelowego, gdzie spędzimy kolejny tydzień, z dala od gwaru, tłumów i albatrosów :wink: Ptaszyska te budziły nas co rano 10 lat temu i tak samo było tym razem. Ich charakterystyczne wrzaski przypominające pomieszanie krzyku dziecka z wrzaskiem wkurzonego kota to dla mnie taki symbol Istrii. Kocham je i jednocześnie nie znoszę i nie wyobrażam sobie Istrii bez albatrosów :lol:
Droga będzie długa a ja już przebieram nogami, bo jedziemy do miejsca, które tak nas urzekło, że złamaliśmy naszą zasadę, zgodnie z którą nie wracamy w miejsce, które odwiedziliśmy rok wcześniej.

DSC02144.JPG
Brama do raju ;)


DSC02146.JPG


DSC02147.JPG
Przed przejściem granicznym kolejka zaczynała się już przed zakrętem...


DSC02150.JPG
A za nami zaczęła się wydłużać...


Pelješac urzekł nas w 2012 roku, kiedy byliśmy na Korčuli i mieliśmy okazję na chwilę się tam zatrzymać. W zeszłym roku spędziliśmy 9 dni w Boraku, jednym z najcudowniejszych miejsc, w jakim byłam. Tym razem postanowiliśmy przynajmniej zmienić miejscowość, w której się zatrzymamy. Wybór padł na Žuljanę, i co tu dużo mówić: to była nasza najlepsza miejscówka ever ( że się tak wyrażę). Było tam wszystko, czego potrzebowaliśmy: piekarnia (codziennie chodziłam po świeże pieczywo i slanace :D ), mały targ ( codziennie świeże figi i pomidory :P ), dwa sklepy ( codziennie świeże piwo :wink: ) i trzy restauracje. Znaleźliśmy też plażę tylko dla siebie :o

DSC02152.JPG
Widok z balkonu :)


DSC02153.JPG


DSC02154.JPG


Po południu poszliśmy na pierwszy obiad w Žuljanie. Wybór padł na Tamaris. Tak nam się spodobało, że potem jedliśmy tylko tam.

DSC02159.JPG


20170626_210051.jpg
pyszne...:)


DSC02161.JPG


DSC02163.JPG
a gdzieś tam jest nasza prywatna plaża, którą odkryjemy następnego dnia :)


Bardzo nam się tu podoba... 8O
Ostatnio edytowano 04.09.2017 20:51 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 26.07.2017 20:53

Cudownie! Też mi się podoba :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2017 20:58

Nadrobiłam zaległości z Istrii i załapałam się na początek Pelješca :) Bardzo się cieszę i będę oglądać z przyjemnością, bo mieliśmy zakotwiczyć na półwyspie na drugą część tegorocznych wakacji. Nie wyszło, zostaliśmy dłużej na Visie, czego nie żałuję. Jednak trochę tęsknię za Półwyspem...

Pozdrawiam :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.07.2017 21:00

Namawiam Rodzinę na Pejlesač od jakiegoś czasu....
Żuljana brana pod uwagę mocno

Pokazuj pokazuj Dziewczyno co tam ciekawego
:boss:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.07.2017 21:11

Jestem :D Jeszcze nie wiem co wybrać na przyszłe wakacje a Pelješac kusi, oj kusi :P
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.07.2017 08:18

janka.mik. napisał(a):Cudownie! Też mi się podoba :D


Nasza najlepsza miejscówka. Do dziś ciągle o tym mówimy… ciężko będzie się przestawić na coś innego, ale będzie trzeba, bo w przyszłym roku nie wracamy na Pelješac… :(

maslinka napisał(a):Nadrobiłam zaległości z Istrii i załapałam się na początek Pelješca :) Bardzo się cieszę i będę oglądać z przyjemnością, bo mieliśmy zakotwiczyć na półwyspie na drugą część tegorocznych wakacji. Nie wyszło, zostaliśmy dłużej na Visie, czego nie żałuję. Jednak trochę tęsknię za Półwyspem...

Pozdrawiam :)


Ja też będę za nim tęsknić, bo w przyszłym roku chciałabym jednak coś zmienić. Chodzą mi po głowie wyspy a mój P chce wrócić na Istrię :wink: Visu na razie nie planuję, ale kto wie… będę śledzić Twoją ( i nie tylko) relację :D

tony montana napisał(a):Namawiam Rodzinę na Pejlesač od jakiegoś czasu....
Żuljana brana pod uwagę mocno

Pokazuj pokazuj Dziewczyno co tam ciekawego
:boss:


Žuljana to najlepszy wybór! Myślałam, że Borak, w którym byliśmy zeszłym roku, jest najfajniejszy, ale Žuljana go trochę przebija. W Boraku były tylko dwie konoby i tyle. Po zakupy i świeże pieczywo trzeba było jeździć. Plaże też nie te...Ale widokowo był chyba ładniejszy. No i ta cisza, z dala od cywilizacji, szakale, winnice... :hearts: Za to Žuljana jest wygodna, wszystko jest na miejscu, jest kilka plaż do wyboru ( ja polecam małe dzikie plażyczki po prawej stronie miejscowości) no i widoki też zacne :)

Habanero napisał(a):Jestem :D Jeszcze nie wiem co wybrać na przyszłe wakacje a Pelješac kusi, oj kusi :P


Uprzedzam: Pelješac uzależnia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone