Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.07.2017 19:06

Oleandry - piękna oleandrowa ulica w Rovinj 8)

Pozdrawiam
Piotr
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.07.2017 21:52

3 lata temu ten osiołek też tam był 8O Ciekawe czy tam tak stoi bez przerwy :roll:
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.07.2017 07:39

piotrf napisał(a):Oleandry - piękna oleandrowa ulica w Rovinj 8)

Pozdrawiam
Piotr

Oleandry! No tak, dziękuję :) faktycznie, bardzo ładna droga.

ruzica napisał(a):3 lata temu ten osiołek też tam był 8O Ciekawe czy tam tak stoi bez przerwy :roll:

Odkryłam, że był tam już w 2011 roku ( o ile to ten sam osiołek).
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 24.07.2017 07:49

Z niecierpliwością czekam na to "Wasze miejsce na Ziemi" :wink:
pozdrawiam :papa:
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 12:19

janka.mik. napisał(a):Z niecierpliwością czekam na to "Wasze miejsce na Ziemi" :wink:
pozdrawiam :papa:

Jakoś nie mogę się pożegnać z Istrią... :wink:
Ale dziś mija dokładnie miesiąc, odkąd wyruszyliśmy tam, więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:
Wołek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wołek » 26.07.2017 13:06

Magda O. napisał(a):
piotrf napisał(a):Piękne te nocne widoki 8)

Pozdrawiam
Piotr

To prawda, było pięknie. Mogłabym tak łazić do rana :) Niektórych rzeczy nie sfotografowałam, np. knajpy nad morzem z podświetlanym dnem. Wyglądało to nieziemsko... i w sumie nie wiem, dlaczego nie zrobiłam zdjęcia. Po prostu w pewnym momencie przestałam je robić i chłonęłam tą atmosferę.

Wołek napisał(a):
Ja też tu zaglądam, te same miejsca, ta sama magia ale rzeczywiście widziane z innego ujęcia :D Ciekawa relacja, zaglądam, zaglądam... :D

Zapraszam :) Nie wiem, jak Ty, ale ja strasznie tęsknię za Rovinjem :roll:

Oj tęsknię, tęsknię ... :)
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.07.2017 13:54

Magda O. napisał(a):
więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:

Masz rację Magda :wink: :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.07.2017 14:03

Nadrobiłam i jadę dalej z Wami :wink:
Oleandry uwielbiam a mój okaz właśnie zaczyna kwitnąć :hearts:
Widzę, że Rovinij koniecznie muszę odwiedzić.

Pozdrawiam :papa:
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 17:50

krakusowa napisał(a):
Magda O. napisał(a):
więc wypadałoby ruszyć z relacją :oczko_usmiech:

Masz rację Magda :wink: :oczko_usmiech:

No to ruszamy :wink:

Beata W. napisał(a):Nadrobiłam i jadę dalej z Wami :wink:
Oleandry uwielbiam a mój okaz właśnie zaczyna kwitnąć :hearts:
Widzę, że Rovinij koniecznie muszę odwiedzić.

Pozdrawiam :papa:

Tak sobie właśnie marzyłam, żeby mieć taki okaz w ogródku. Czy trudno się je hoduje?
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.07.2017 18:25

Półwysep drugi

Dziś mija dokładnie miesiąc odkąd zaczęliśmy nasze wakacje na półwyspie Pelješac.
26 czerwca wyruszamy z Istrii. Noc spędzona pod namiotem nie należała do przyjemnych, chyba już jesteśmy na to za starzy… z ulgą więc rano wygrzebaliśmy się z naszego tymczasowego domku z przekonaniem: nigdy więcej :roll:
Czas na podróż do naszego miejsca docelowego, gdzie spędzimy kolejny tydzień, z dala od gwaru, tłumów i albatrosów :wink: Ptaszyska te budziły nas co rano 10 lat temu i tak samo było tym razem. Ich charakterystyczne wrzaski przypominające pomieszanie krzyku dziecka z wrzaskiem wkurzonego kota to dla mnie taki symbol Istrii. Kocham je i jednocześnie nie znoszę i nie wyobrażam sobie Istrii bez albatrosów :lol:
Droga będzie długa a ja już przebieram nogami, bo jedziemy do miejsca, które tak nas urzekło, że złamaliśmy naszą zasadę, zgodnie z którą nie wracamy w miejsce, które odwiedziliśmy rok wcześniej.

DSC02144.JPG
Brama do raju ;)

DSC02146.JPG

DSC02147.JPG
Przed przejściem granicznym kolejka zaczynała się już przed zakrętem...

DSC02150.JPG
A za nami zaczęła się wydłużać...

Pelješac urzekł nas w 2012 roku, kiedy byliśmy na Korčuli i mieliśmy okazję na chwilę się tam zatrzymać. W zeszłym roku spędziliśmy 9 dni w Boraku, jednym z najcudowniejszych miejsc, w jakim byłam. Tym razem postanowiliśmy przynajmniej zmienić miejscowość, w której się zatrzymamy. Wybór padł na Žuljanę, i co tu dużo mówić: to była nasza najlepsza miejscówka ever ( że się tak wyrażę). Było tam wszystko, czego potrzebowaliśmy: piekarnia (codziennie chodziłam po świeże pieczywo i slanace :D ), mały targ ( codziennie świeże figi i pomidory :P ), dwa sklepy ( codziennie świeże piwo :wink: ) i trzy restauracje. Znaleźliśmy też plażę tylko dla siebie :o

DSC02152.JPG
Widok z balkonu :)

DSC02153.JPG

DSC02154.JPG

Po południu poszliśmy na pierwszy obiad w Žuljanie. Wybór padł na Tamaris. Tak nam się spodobało, że potem jedliśmy tylko tam.

DSC02159.JPG

20170626_210051.jpg
pyszne...:)

DSC02161.JPG

DSC02163.JPG
a gdzieś tam jest nasza prywatna plaża, którą odkryjemy następnego dnia :)

Bardzo nam się tu podoba... 8O
Ostatnio edytowano 04.09.2017 19:51 przez Magda O., łącznie edytowano 1 raz
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 26.07.2017 19:53

Cudownie! Też mi się podoba :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2017 19:58

Nadrobiłam zaległości z Istrii i załapałam się na początek Pelješca :) Bardzo się cieszę i będę oglądać z przyjemnością, bo mieliśmy zakotwiczyć na półwyspie na drugą część tegorocznych wakacji. Nie wyszło, zostaliśmy dłużej na Visie, czego nie żałuję. Jednak trochę tęsknię za Półwyspem...

Pozdrawiam :)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.07.2017 20:00

Namawiam Rodzinę na Pejlesač od jakiegoś czasu....
Żuljana brana pod uwagę mocno

Pokazuj pokazuj Dziewczyno co tam ciekawego
:boss:
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.07.2017 20:11

Jestem :D Jeszcze nie wiem co wybrać na przyszłe wakacje a Pelješac kusi, oj kusi :P
Magda O.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.07.2017 07:18

janka.mik. napisał(a):Cudownie! Też mi się podoba :D

Nasza najlepsza miejscówka. Do dziś ciągle o tym mówimy… ciężko będzie się przestawić na coś innego, ale będzie trzeba, bo w przyszłym roku nie wracamy na Pelješac… :(

maslinka napisał(a):Nadrobiłam zaległości z Istrii i załapałam się na początek Pelješca :) Bardzo się cieszę i będę oglądać z przyjemnością, bo mieliśmy zakotwiczyć na półwyspie na drugą część tegorocznych wakacji. Nie wyszło, zostaliśmy dłużej na Visie, czego nie żałuję. Jednak trochę tęsknię za Półwyspem...

Pozdrawiam :)

Ja też będę za nim tęsknić, bo w przyszłym roku chciałabym jednak coś zmienić. Chodzą mi po głowie wyspy a mój P chce wrócić na Istrię :wink: Visu na razie nie planuję, ale kto wie… będę śledzić Twoją ( i nie tylko) relację :D

tony montana napisał(a):Namawiam Rodzinę na Pejlesač od jakiegoś czasu....
Żuljana brana pod uwagę mocno

Pokazuj pokazuj Dziewczyno co tam ciekawego
:boss:

Žuljana to najlepszy wybór! Myślałam, że Borak, w którym byliśmy zeszłym roku, jest najfajniejszy, ale Žuljana go trochę przebija. W Boraku były tylko dwie konoby i tyle. Po zakupy i świeże pieczywo trzeba było jeździć. Plaże też nie te...Ale widokowo był chyba ładniejszy. No i ta cisza, z dala od cywilizacji, szakale, winnice... :hearts: Za to Žuljana jest wygodna, wszystko jest na miejscu, jest kilka plaż do wyboru ( ja polecam małe dzikie plażyczki po prawej stronie miejscowości) no i widoki też zacne :)

Habanero napisał(a):Jestem :D Jeszcze nie wiem co wybrać na przyszłe wakacje a Pelješac kusi, oj kusi :P

Uprzedzam: Pelješac uzależnia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Dwa półwyspy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019