Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 15.09.2017 15:54

Magda O. napisał(a):
mysza73 napisał(a):Fajnie było znowu być w Cro :D
Dzięki za oba półwyspy :papa:


Wrócicie kiedyś do Cro? Bo ostatnio tylko Grecja, Portugalia itp... aż sama mam "smaka" na taki Peloponez... :D

janka.mik. napisał(a):Ja również dziękuję za ciekawą relację, szczególnie za Istrię, o której wciąż marzę :papa:


Marzenia trzeba spełniać ( w miarę możliwości) :D Istria na pewno Cię nie rozczaruje :wink:

Gandalf Biały napisał(a):Pięknie jest w Twoim Zagrzebiu , ale i ja muszę przyznać że to miasto jeszcze jest przede mną może wreszcie uda się do niego zajechać ...


Ja przez lata planowałam Zagrzeb i żałowałam, że znów nie tym razem... ale w końcu się udało :)

Gandalf Biały napisał(a):Natomiast Peljesać jest cudowny choć widać jeszcze po drodze do Orebica ślady po ogniu jaki trawił ten półwysep .


Niestety, prawda...w okolicach Trstenika nie wygląda to dobrze :( po tegorocznym sezonie będzie jeszcze więcej takich "blizn" po pożarach na całym wybrzeżu :?


A tak , zapomniałem że w tym sezonie tez było łatwopalnie ja byłem na wyspie miałem daleko i tylko słyszałem od znajomych którzy byli w okolicach Omisia że było tam źle ...
Pozdrawiam
Krzysiek
Myjok21
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Myjok21 » 09.01.2018 22:30

Witam chciałem się zapytac o namiar na kwaterę w Žuljanę i jaki był koszt.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 10.01.2018 08:51

Myjok21 napisał(a):Witam chciałem się zapytac o namiar na kwaterę w Žuljanę i jaki był koszt.


Poszło na priv :papa:
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 14.08.2018 09:52

Na relację trafiłem przypadkiem, bo na zdjęcia z Peljesaca zawsze lubię popatrzeć.
Ku mojemu zdziwieniu - Żuljana, te same widoki, te same plaże, te same restauracje, ten sam widok z tarasu, ten sam apartament, ten sam taras :lol: Termin? Wyjechaliście dwa dni przed nami :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 14.08.2018 10:25

Konradk napisał(a):Na relację trafiłem przypadkiem, bo na zdjęcia z Peljesaca zawsze lubię popatrzeć.
Ku mojemu zdziwieniu - Żuljana, te same widoki, te same plaże, te same restauracje, ten sam widok z tarasu, ten sam apartament, ten sam taras :lol: Termin? Wyjechaliście dwa dni przed nami :wink:

No proszę :D
W tym roku byliśmy u tych samych gospodarzy w podobnym terminie, ale apartament nie ten sam - tylko ten naprzeciwko, z częściowym widokiem na morze, ale też ok :wink: (znajomi mieszkali kawałek dalej i mieli duży taras z widokiem, więc spędzaliśmy czas głównie u nich).
Žuljana uzależnia :hearts:
Pozdrawiam :papa:
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 22.11.2018 16:32

Bardzo spodobały mi się te dzikie plaże w kierunku Trstenika...Idealne. Niestety, ponoć z dzieckiem się tam nie dostanę. To prawda,że zejścia są takie trudne?Dla każdego trudne oznacza co innego. Mamy za sobą kilka szczytów w PL i Chorwacji, które też wiele osób odradzało,m.in Sv.Nikola. Nie mam pojęcia jak to się ma do tych zejść. Pierwszy raz planujemy odwiedzić Peljesac. Znalezienie fajnej miejscówki dla psa i małego dziecka nie jest wcale takie łatwe.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 23.11.2018 09:07

nikaaa_87 napisał(a):Bardzo spodobały mi się te dzikie plaże w kierunku Trstenika...Idealne. Niestety, ponoć z dzieckiem się tam nie dostanę. To prawda,że zejścia są takie trudne?Dla każdego trudne oznacza co innego. Mamy za sobą kilka szczytów w PL i Chorwacji, które też wiele osób odradzało,m.in Sv.Nikola. Nie mam pojęcia jak to się ma do tych zejść. Pierwszy raz planujemy odwiedzić Peljesac. Znalezienie fajnej miejscówki dla psa i małego dziecka nie jest wcale takie łatwe.


Zejścia nie są bardzo trudne, ale jeśli dziecko jest małe to chyba bym nie ryzykowała. Do "naszej" plaży trzeba dojść kawałek wąską ścieżką przy dość wysokiej skarpie a potem zejść po paru dość stromych "schodkach". Jednak to nie wyklucza wyboru Žuljany: możecie spokojnie plażować na głównej plaży. W zeszłym roku nie chcieliśmy tego robić, ale w tym roku przełamaliśmy się dzięki znajomym, z którymi spędziliśmy w Žuljanie parę dni: oni byli z dziećmi więc woleli plażę główną. Muszę przyznać, że było naprawdę przyjemnie: był cień, było łagodne wejście do morza ( w wodzie jest piasek), nie było tłumów. Polecam miejsce przy boisku - tam jest najspokojniej. Poza tym do wyboru są jeszcze plaże Kremena i Vučine.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 24.11.2018 22:25

Magda O. napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Bardzo spodobały mi się te dzikie plaże w kierunku Trstenika...Idealne. Niestety, ponoć z dzieckiem się tam nie dostanę. To prawda,że zejścia są takie trudne?Dla każdego trudne oznacza co innego. Mamy za sobą kilka szczytów w PL i Chorwacji, które też wiele osób odradzało,m.in Sv.Nikola. Nie mam pojęcia jak to się ma do tych zejść. Pierwszy raz planujemy odwiedzić Peljesac. Znalezienie fajnej miejscówki dla psa i małego dziecka nie jest wcale takie łatwe.


Zejścia nie są bardzo trudne, ale jeśli dziecko jest małe to chyba bym nie ryzykowała. Do "naszej" plaży trzeba dojść kawałek wąską ścieżką przy dość wysokiej skarpie a potem zejść po paru dość stromych "schodkach". Jednak to nie wyklucza wyboru Žuljany: możecie spokojnie plażować na głównej plaży. W zeszłym roku nie chcieliśmy tego robić, ale w tym roku przełamaliśmy się dzięki znajomym, z którymi spędziliśmy w Žuljanie parę dni: oni byli z dziećmi więc woleli plażę główną. Muszę przyznać, że było naprawdę przyjemnie: był cień, było łagodne wejście do morza ( w wodzie jest piasek), nie było tłumów. Polecam miejsce przy boisku - tam jest najspokojniej. Poza tym do wyboru są jeszcze plaże Kremena i Vučine.
Główna plaża odpada,bo jest zakaz wstępu z psami, a nie zostawimy go na pół dnia samego w apartamencie. Czy na ttch dwóch pozostałych też jest zakaz?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.11.2018 09:05

nikaaa_87 napisał(a): Główna plaża odpada,bo jest zakaz wstępu z psami, a nie zostawimy go na pół dnia samego w apartamencie. Czy na ttch dwóch pozostałych też jest zakaz?


Tego niestety nie wiem, nie wiedziałam nawet, że na głównej jest zakaz. Widywałam tam psy...
Najlepiej przy rezerwacji apartamentu zapytać o to gospodarza.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone