Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.08.2017 11:34

maslinka napisał(a):Też uwielbiam Korčulę :) Podoba mi się dużo bardziej niż Dubrovnik.

A Rovinj... jeszcze przede mną 8)


Mnie też. Jest mała i kameralna, cudownie klimatyczna. A Rovinj…uzależnia :nice:

krakusowa napisał(a):Oglądając Twoje zdjęcia widzę, że Pelješac musimy kiedyś 8O jeszcze raz odwiedzić. Koniecznie :!:
Tylko kiedy :?: :roll:

Zdjęcia błyskawic super :lol: , ja nie mam takiego refleksu a i mój aparat trochę za wolno robi zdjęcia :(

Śliniaczek bardzo twarzowy, mój w restauracji w Bilje - Slawonia, był czerweony z nadrukowaną syreną.
Jedliśmy tam gulasz z karpia ( po węgiersku z papryką ) stąd jego kolor.


Długo polowałam na te błyskawice, ale się udało. Kojarzę ten gulasz z karpia z relacji ze Sławonii :)

Malowa napisał(a):Hej

fajna relacja! - my w lipcu mieliśmy fajny apartman w Kućište z widokiem na Korčulę. I oczywiście też musieliśmy tam popłynąć, chociaż byłam w tym cudownym mieście wcześniej parę razy.
Śniadania i kolacje z widokiem na K - sami wiecie :)


Wyobrażam sobie, zawsze marzyłam o takim widoku. Nie wykluczam, że kiedyś pojadę do Kućište.
Ten tramwaj wodny to fajna rzecz: jest tani i często kursuje. Gdybyśmy mieszkali bliżej Orebiča, pływalibyśmy częściej
W Korčuli byłam już chyba z 5 razy. To miasteczko się nie nudzi :oczko_usmiech:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.09.2017 20:04

Ufff :roll:
Udało się odtworzyć relację, mogę więc kontynuować... wiele już nie zostało, zbliżamy się do dnia wyjazdu...

cd

Ostatni wieczór w Žuljanie postanowiliśmy spędzić oczywiście w Tamarisie :oczko_usmiech: wcześniej poszliśmy na pożegnalny spacer. Ciężko nam się było rozstawać z tym cudownym miejscem... podczas kolacji postanowiliśmy, że na pewno tu wrócimy.

DSC02385.JPG


DSC02387.JPG


DSC02389.JPG


DSC02390.JPG


DSC02391.JPG


DSC02392.JPG


DSC02393.JPG


DSC02394.JPG


DSC02396.JPG


DSC02403.JPG
Widok na nasz domek :)


19619669_1583320721718250_1269501502_o.jpg
Obiad się już robi ;)


DSC02409.JPG
Proszę nie robić zdjęć! ;)


DSC02411.JPG


DSC02412.JPG


DSC02416.JPG
Dobranoc Žuljano. Będziemy tęsknić...


Następnego dnia rano - 4 lipca - opuszczamy nasz kochany Pelješac :cry:
Ale to nie koniec wakacji... :wink: Jeszcze nie rozstajemy się z Chorwacją :hut:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.09.2017 21:26

MagdaO
Ale to nie koniec wakacji... :wink: Jeszcze nie rozstajemy się z Chorwacją :hut:


No to ulga :oczko_usmiech:

Pierwszy dom za Tamarisem - mieszka tam starszy pan, który bardzo spektakularnie kicha - akompaniował nam rok temu przez cały posiłek :lol: Teraz mamy powiedzenie (gdy ktoś głośno kicha) "Kichasz jak stary rybak z Żuljany" :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie z Komiża (Vis), na Peljeszcu będę w piątek to pozdrowię Żulkę :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.09.2017 08:10

Katerina napisał(a):
Pierwszy dom za Tamarisem - mieszka tam starszy pan, który bardzo spektakularnie kicha - akompaniował nam rok temu przez cały posiłek :lol: Teraz mamy powiedzenie (gdy ktoś głośno kicha) "Kichasz jak stary rybak z Żuljany" :mrgreen:


:lol: nie słyszeliśmy kichania, a byliśmy tam prawie codziennie. Może się wyleczył :wink:

Katerina napisał(a):
Pozdrawiam serdecznie z Komiża (Vis), na Peljeszcu będę w piątek to pozdrowię Żulkę :papa:


Ale zazdroszczę... ciekawe, jak wygląda Žulka we wrześniu... mam nadzieję, że relacja będzie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2017 11:54

Jak zaczęłaś pisać to ja byłam na Hvarze i teraz powoli nadrabiam. W sumie to już jestem na bieżąco.
Magda O. napisał(a):Co do apartamentu to nie bardzo mam co polecić. My mieliśmy apartament dwuosobowy, dość blisko centrum Rovinja, namiar znaleziony tutaj. Apartament fajny, miła gospodyni, ale czy miała też dostępny apartament 2+3? Nie jestem pewna...
Widzę, że byłaś u naszej Ivan. Pasowało? Bo my to już dawno (2012 r.) tam bylismy...

Istrię bardzo lubię. To właśnie w Poreciu spędziliśmy pierwsze rodzinne wakacje w Cro, 2009 r.

tony montana napisał(a):Namawiam Rodzinę na Pejlesač od jakiegoś czasu....
Żuljana brana pod uwagę mocno
Zamierzasz do Cro wrócić :?: 8O
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.09.2017 12:00

Magda O. napisał(a):Cd
Dziś wizyta w Stonie. To jedno z moich ulubionych miasteczek. Celem był przede wszystkim obiad w konobie, którą poznaliśmy już w 2012 roku. Tym razem również nas nie zawiodła: micha z kilkoma rodzajami muli, langustynki i po jednym przegrzebku na głowę :D rewelacja! Całość kosztowała około 160 kun. Przed konsumpcją zostaliśmy ubrani w gustowne śliniaczki :mrgreen:


Chyba w 2014 roku 8O trafiliśmy do tej samej konoby? ;)

b53a8ef70016de5c53ce871e.jpg
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.09.2017 12:51

piekara114 napisał(a):Jak zaczęłaś pisać to ja byłam na Hvarze i teraz powoli nadrabiam. W sumie to już jestem na bieżąco.
Magda O. napisał(a):Co do apartamentu to nie bardzo mam co polecić. My mieliśmy apartament dwuosobowy, dość blisko centrum Rovinja, namiar znaleziony tutaj. Apartament fajny, miła gospodyni, ale czy miała też dostępny apartament 2+3? Nie jestem pewna...
Widzę, że byłaś u naszej Ivan. Pasowało? Bo my to już dawno (2012 r.) tam bylismy...

Istrię bardzo lubię. To właśnie w Poreciu spędziliśmy pierwsze rodzinne wakacje w Cro, 2009 r.

Bardzo nam pasowało :) myślę, że jak wrócimy na Istrię ( być może już w przyszłym roku) to znów będziemy nocować u Ivany.
Do Porecia w tym roku nie zdążyliśmy...

Roxi napisał(a):Chyba w 2014 roku 8O trafiliśmy do tej samej konoby? ;)

Na to wygląda :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.09.2017 13:40

Magda O. napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Magda O. napisał(a):Co do apartamentu to nie bardzo mam co polecić. My mieliśmy apartament dwuosobowy, dość blisko centrum Rovinja, namiar znaleziony tutaj. Apartament fajny, miła gospodyni, ale czy miała też dostępny apartament 2+3? Nie jestem pewna...
Widzę, że byłaś u naszej Ivan. Pasowało? Bo my to już dawno (2012 r.) tam bylismy...
Bardzo nam pasowało :) myślę, że jak wrócimy na Istrię ( być może już w przyszłym roku) to znów będziemy nocować u Ivany.

Fajnie, że pasowało. I potwierdza się, że warto było umieszczać namiar w Banku Kwater, aby inni mogli z nich skorzystać. Szkoda, że jest tam tak mało wpisów....
Ostatnio edytowano 12.09.2017 22:07 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 07.09.2017 08:27

piekara114 napisał(a):Fajnie, że pasowało. I potwierdza się, że warto było umieszczać namiar w Banku Kwater, aby inni mogli z nich skorzystać. Szkoda, że jest tam tak mało wpisów....


To prawda. Sama od dawna zbieram się, żeby umieścić parę opisów kwater i wciąż tego nie zrobiłam :oops:
Chyba trochę zniechęciło mnie to, że kiedyś umieściłam opis kwatery który został usunięty. Może coś tam było niezgodnego z regulaminem, nie pamiętam... Można było poprosić o edycję zamiast usuwać, ale... no, nieważne. Za jakiś czas coś wstawię, zwłaszcza, że mam kilka miejsc godnych polecenia. Niech inni korzystają :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 07.09.2017 10:17

Byliśmy na Pelješacu mniej więcej w tym samym czasie, ale nie dotarliśmy do Žu. Jak szkoda.... :(
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.09.2017 17:37

Malowa napisał(a):Byliśmy na Pelješacu mniej więcej w tym samym czasie, ale nie dotarliśmy do Žu. Jak szkoda.... :(


Eeee nie w tym samym czasie, Wy byliście co najmniej miesiąc po nas :)
Nic straconego, będzie po co wracać na Pelješac :wink: ja w każdym razie na pewno wrócę do "Žulki", chociaż raczej nie w przyszłym roku :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.09.2017 18:24

Epilog - Zagrzeb

Jak już wcześniej wspomniałam, w trakcie pobytu coś zaczęło się dziać z naszym samochodem, postanowiliśmy więc nie wracać bezpośrednio z Pelješca do Polski. Jeszcze w trakcie pobytu w Žuljanie zarezerwowaliśmy nocleg w Zagrzebiu w Hostelu Casablanca. To był nasz kolejny już udany wybór. Hostel znajdował się blisko centrum, pokój był czysty i fajny, śniadanie całkiem smaczne.
Po zameldowaniu się wyruszyliśmy prosto do miejsca, które poznaliśmy dwa lata temu, zatrzymując się na kolacji w Zagrzebiu w drodze do Žeceva. To pizzeria Capucciner, znajdująca się niedaleko katedry. Tam spożyliśmy pierwsze tego dnia Ožujsko i zjedliśmy pyszną pizzę :D

Capuciner1.jpg


Capuciner2.jpg


Posileni i napojeni ruszamy na podbój Zagrzebia…i tu nastąpił mały zonk… mój P zawsze przestawia mi tryb w aparacie i tak stało się tym razem. Nie wiem, co zrobił, ale zdjęcia wyszły całkowicie prześwietlone… nie mam więc zdjęć katedry, placu Bana Jelačića ani zdjęć z funikularu… w końcu zorientowałam się, że coś jest nie tak i przełączyłam na jedyny i właściwy tryb robienia zdjęć – MÓJ tryb :oczko_usmiech:
Tak więc drugi raz podczas tych wakacji skorzystaliśmy z funikulara. Moja fotograficzna relacja zaczyna się jednak dopiero pod kościołem Św. Marka w Gornjim Gradzie...

DSC02451.JPG


DSC02454.JPG


DSC02455.JPG


DSC02456.JPG


DSC02457.JPG


DSC02463.JPG


DSC02464.JPG


DSC02467.JPG


DSC02472.JPG


Bardzo spodobała nam się ulica Tkalčićeva i spędziliśmy na niej sporo czasu. Mnóstwo knajpek, sklepików i ogólnie fajny klimat :)

DSC02473.JPG


Pub z Ožujskiem, tam zostaliśmy najdłużej :mrgreen:

20170704_164137.jpg


DSC02475.JPG
Szkoda, że "Słońce" takie zniszczone...


DSC02477.JPG
Stacja meteorologiczna w parku Žrinjevac


DSC02478.JPG


DSC02479.JPG


Cóż mogę powiedzieć? Zagrzeb jest fajny. Nie zwiedzaliśmy go jakoś dokładnie, ale to, co zobaczyliśmy bardzo nam się spodobało. Jedynie niektórzy mieszkańcy chorwackiej stolicy trochę mnie irytowali...stali na środku drogi ignorując przechodniów i rozmawiali przez telefony albo ze sobą nawzajem...jacyś tacy zadufani... trzeba było ich omijać szerokim łukiem niekiedy wchodząc na jezdnię :evil: życie w Zagrzebiu też płynie zupełnie inaczej, niż na wybrzeżu...cóż, miasto. Ale fajne miasto do którego na pewno wrócę.
I tak nadszedł dzień, który odwlekaliśmy jak długo się dało...5 lipca rano po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski, robiąc jeszcze zakupy w dużym Konzumie. Następnego dnia po przepakowaniu się ruszyliśmy jeszcze na dwa dni do Polańczyka, gdzie spędzali wakacje nasi znajomi, ale to już zupełnie inna historia…

bye.JPG


KONIEC
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.09.2017 19:08

Hej, pozdrawiam z Orebića :papa: Jak przeczytałam napis" koniec", to mi się tak dziwnie zrobiło - uprzytomniłam sobie,że my już na półmetku wakacji :( Ale jeszcze Brač przed nami..

Fajny ten Zagrzeb.Też mam kiedyś w planie - moja babka chodziła tam do liceum i mieszkała tam część jej rodziny(której nigdy nie poznałam).Tak też powinnam ruszyć rodzinnym szlakiem - zaczynam już w trakcie tego urlopu, ale do Zagrzebia raczej nie dotrę.

Dzięki za relację i foty .Teraz tylko trzeba czynić plany i przygotowania do przyszłych wakacji :D 8)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.09.2017 19:33

Czyli, nie było tak źle z tym autkiem. Domyślam się, że wytrzymało drogę powrotną do domu, a na dodatek pojechało jeszcze do Polańczyka. Chyba, że się mylę :roll: .
Dzięki za super relację, a na Pelješac i do Žuliany też jeszcze kiedyś wrócę :D :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.09.2017 20:40

Fajnie się podróżowało z Tobą, a Żuljanka okazuje się całkiem fajną lokalizacją, wartą wzięcia pod uwagę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone