Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik czy Mostar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 22.04.2014 17:02

Torac napisał(a):
Anai napisał(a):Obie wycieczki są całodzienne i nie da się tego skrócić.

To napisała piekara114 a nie ja, ale ja się z tym również zgadzam :)
Anai napisał(a):Ja bym się zastanowiła nad powyższą opcją - czyli do Dubrovnika wycieczka, a Mostar w drodze powrotnej - my tak właśnie zrobiliśmy w 2011.
Mała pomyłka - to było w 2012 ;)


Torac napisał(a):To jest bardzo dobra propozycja, Mostar po drodze a piękne drogi Bośni (kanion Neretvy, Kanion Vrbasu)to extra dodatek :!:
Dokładnie!
W zasadzie aż do Banja Luki nie da się oczu oderwać od widoków :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.04.2014 17:04

Torac napisał(a):
Anai napisał(a):Ja bym się zastanowiła nad powyższą opcją - czyli do Dubrovnika wycieczka, a Mostar w drodze powrotnej - my tak właśnie zrobiliśmy w 2011.


To jest bardzo dobra propozycja, Mostar po drodze a piękne drogi Bośni (kanion Neretvy, Kanion Vrbasu)to extra dodatek :!:


Też wydaje mi się, że to optymalne rozwiązanie. Oszczędnie i atrakcyjnie.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 22.04.2014 17:11

Mikromir napisał(a):Też wydaje mi się, że to optymalne rozwiązanie. Oszczędnie i atrakcyjnie.
I można na koniec w markecie, w Banja Luce obkupić się we wszelkie pršuty, oliwy i rakije itd, itp.
o połowę prawie taniej niż w Cro :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.04.2014 17:18

Wracając z Grecji też planuję się po BiH poszwendać : Sarajevo (trochę nie po trasie ale...) i Rafting na Neretvie (to już w pobliżu Mostaru-Konjic)


Ps. za pomylenie autorów (autorek) pomysłu, przepraszam najmocniej :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2014 17:36

Nie ważne kto autorem, ważne żeby to przemyśleć jeszcze w PL, bo pomysł w dniu wyjazdu powrotu przez BiH może spowodować nie potrzebne koszty wcześniej (od razu kupione długie winiety, kasa poszła i żal) albo auto z wypożyczalni i wpisany 1, 2 kierowców a przez BiH można by wykorzystać kolejnego a tu strach a jakby nie daj boże.....

Cały dzień to cały dzień zwiedzania, ale.... może jak nie powrót przez całą BiH to może w powrocie skoczyć do Mostaru i wrócić na autostradę w Cro (km się dołoży, ale śmiga się potem autostradą, przy dzieciach ważne, zwłaszcza jak jakaś choroba lokom. się pląta). Wiele zależy od kierowców i ich możliwości. Znam kierowców z wieloletnim doświadczeniem a węższa droga z zakrętami (i jeszcze w górach) ich paraliżuje....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.04.2014 20:46

Mikromir napisał(a):
te kiero napisał(a):to i ja skorzystam i sobie zapiszę, tylko zastanawiam się gdzie postawić auto i jak tam dojść...

Tu coś było o Konavoske Stijene - może pomoże :wink:
klify-chorwacji-konavoske-stijene-t13800.html#p165243

a dziękuję, już wyczaiłem na mapie, kolejne miejsce do zaliczenia, choć chciałoby się na dłużej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2014 23:34

piekara114 napisał(a):Nie ważne kto autorem, ważne żeby to przemyśleć jeszcze w PL, bo pomysł w dniu wyjazdu powrotu przez BiH może spowodować nie potrzebne koszty wcześniej (od razu kupione długie winiety, kasa poszła i żal) albo auto z wypożyczalni i wpisany 1, 2 kierowców a przez BiH można by wykorzystać kolejnego a tu strach a jakby nie daj boże.....

Cały dzień to cały dzień zwiedzania, ale.... może jak nie powrót przez całą BiH to może w powrocie skoczyć do Mostaru i wrócić na autostradę w Cro (km się dołoży, ale śmiga się potem autostradą, przy dzieciach ważne, zwłaszcza jak jakaś choroba lokom. się pląta). Wiele zależy od kierowców i ich możliwości. Znam kierowców z wieloletnim doświadczeniem a węższa droga z zakrętami (i jeszcze w górach) ich paraliżuje....


No i tu się z tobą zgodzę :D

Topór wojenny spadł 8)
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.04.2014 17:10

Powrót przez BiH odpada, ponieważ wracając chcę zahaczyć o Trogir.
I chyba jednak wybiorę Dubrownik, ale wolałbym odwiedzić go popołudniu.
Więc może tak:
Rano wyjazd i wjazd na SRD potem plaża (Kupari? czy polecicie coś innego)
Obiad zjeść w Cavtat i pochodzić promenadą czy jakąś inna miejscówkę polecicie?
A popołudniu zameldować się w Dubrowniku.
Jak myślicie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2014 17:20

Moim zdaniem lepiej zobaczyć Dubrownik przed południem. 8)
Upał jeszcze nie jest taki wielki.
Koło południa sami zobaczycie, czy macie chęć i siły na dalsze zwiedzanie.
Można coś zjeść. :roll:
Po południu można podskoczyć na plażę
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2014 17:36

Lednice napisał(a):Moim zdaniem lepiej zobaczyć Dubrownik przed południem. 8)
`

I znów mamy inne zdanie :D Zwiedzać po południu, a do południa plaża. Kupari polecam (oprócz hoteli), bo tam jest prysznic z wodą słodką do spłukania się przed zwiedzaniem
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.04.2014 18:17

piekara114 napisał(a):
Lednice napisał(a):Moim zdaniem lepiej zobaczyć Dubrownik przed południem. 8)
`

I znów mamy inne zdanie :D Zwiedzać po południu, a do południa plaża. Kupari polecam (oprócz hoteli), bo tam jest prysznic z wodą słodką do spłukania się przed zwiedzaniem


Ja zwiedzałam Dubrownik przed południem, co siłą rzeczy przeciągnęło się na południe i wczesne popołudnie. Nie byłam zadowolona. Na murach było baaardzo gorąco, słońce już wysoko i zdjęcia wyszły takie sobie, dzieci szybko się zmęczyły. Potem pojechaliśmy do Kupari i było ok, ale wracając w stronę Dubrownika zrezygnowaliśmy z wjazdu na Srd, bo słońce ciągle świeciło tam w oczy, nie najlepszy moment na oglądanie Dubrownika z tej perspektywy. Drugi raz pewnie zdecydowałabym się na popołudniowe zwiedzanie i ewentualnie wieczorny Srd na zachód słońca. Choć opcja Srd rano też jest rozsądna ze względu na położenie słońca.

Jedyny minus jaki widzę w ostatniej wersji Jacka to kondycja dzieci po plażowaniu, które jak wiadomo męczy. No i maluchy wieczorem bywają marudne, chyba że zdążą się zdrzemnąć między obiadem w Cavtacie, a wizytą w Dubrowniku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2014 18:50

No właśnie, skoro plażowanie męczy, to najlepiej najpierw zobaczyć zabytki :lol:

Dzieciaki mogą nie mieć ochoty na zwiedzanie po smażeniu się na plaży.

Poza tym przed południem, po śniadaniu, woda nie jest jeszcze nagrzana w morzu, jest chłodniejsza 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.04.2014 19:14

Cavtat jako plażowanie na cypelku na półwyspie za portem. Przy okazji można wypożyczyć kajaki i posiedzieć w cieniu, jak słońce dokuczy. Fale gratis.
Dubrovnik na wieczór.
Trogir warto ale niekoniecznie koniecznie.
:wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.04.2014 19:22

FUX napisał(a):Trogir warto ale niekoniecznie koniecznie.

Jak dla mnie prawie koniecznie. Starówka cud malina. :wink: W ubiegłym roku byłam po raz kolejny i jeszcze mi mało. Wprawdzie w prywatnym rankingu lekko przebiła go Korčula, ale i tak jest w czołówce... :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2014 08:46

Srd z rana (tj ok. 11)
Obrazek

Obrazek

Jak się dzieciaki odpowiednio ustawi, to będą zwiedzać i po plażowaniu. Dać z IT mapkę (każdemu), zaznaczyć krzyżykiem co chcemy zobaczyć. Jak zobaczymy te miejsca (czytaj zakrzyżykowane) to będą lody. I podchodźmy do tego uczciwie, 4 miejsca do zwiedzania to 4, a nie 6. (oczywiście zaznaczamy, tam gdzie spędzimy wiecej czasu, spacer po uliczkach nie musi być zaznaczony na mapce, czy chęć obejrzenia jakiegoś budynku z wierzchu :wink:) Ja tak robię od kilku lat i to działa

Młodsze dzieciaki padną w aucie w drodze do Cavtat, zejdzie z parkowaniem z 30 min. i będą odrodzone.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik czy Mostar - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone