Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DRVENIK - Tam i z powrotem. Opowieść Pauletty. :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.10.2013 11:01

Dotąd wydawało mi się, że Drvenik niczego ciekawego sobą nie reprezentuje, że to takie miejsce na chwilę w oczekiwaniu na prom. W tym roku przekonałam się, że jest inaczej. Że to równie ciekawe i piękne miejsce na spędzenie wakacji.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 25.10.2013 12:55

Pięknie tu u Ciebie.
Czekam na ciąg dalszy :)
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 27.10.2013 09:03

mervik - o tak, zawsze to dobry powód na kolejny wyjazd :)
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 27.10.2013 09:07

ODCINEK 4.

O rodzinnym rejsie i chwilach we dwoje.


Dzisiejszy dzień ( a przynajmniej jego część) spędziliśmy na morzu. A co!
Jako że nie należymy do ludzi wybitnie bogatych i nie możemy pozwolić sobie na posiadanie własnego, ekskluzywnego jachtu, postanowiliśmy nacieszyć się chociaż jego wypożyczoną namiastką.

Może nie posiadał on czterech sypialni (a wręcz nie miał ich wcale), może nie posiadał on klimatyzacji (ba, nawet marnej dmuchawy!) ale prezentował się godnie. I dumnie płynął przed siebie.

Obrazek

Oczywiście z naszą pomocą. :)

Obrazek

Oglądaliśmy - tak dla odmiany - ląd widziany z morza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedni podziwiali z bliska co w trawie, a raczej w wodzie, piszczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inni woleli pozostać na pokładzie i obserwować z góry :)

Obrazek

A było na co popatrzeć. Bo woda była na tym odludziu przejżysta jak nigdzie indziej!

Obrazek

...

Dzień mija wyjątkowo szybko. Rozgrzani słońcem z moim przyszłym Małżem (:D) udajemy się na popołudniwo-wieczorny spacer. Jak zwykle - w stronę Zaostroga. Droga ta stała się naszym ulubionym miejscem na wieczorne wyjścia.
Drepetamy przez Drvenik, jeszcze spokojny.

Obrazek

Obrazek

Morze pięknie wygląda o tej porze dnia.

Obrazek

Obrazek

Leśna droga - również. Gdy ostatnie promienie gorącego słońca przebijają się między piniowym dachem.

Obrazek

Siadamy na małej plażce, gadamy o pierdołach. W takim miejscu jak to nawet te pierdoły mają jakąś magiczną moc. A wszelkie problemy, smutki przywiezione z Wrocławia - tutaj nie mają znaczenia. Tu jest słona, błękitna woda. Gorące słońce. Śmieszne otoczaki na plażach. I ten zapach - który łączy to wszystko w jedną bajkę.

Obrazek

Obrazek

Aż słońce znika w końcu na dobre za horyzontem. I ucieka nam kolejny dzień.

Obrazek
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 27.10.2013 09:40

ale się rozmarzyłem..... dzięki Sąsiadko z Wro. :)

Pandolino ma moc!
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 27.10.2013 10:28

Mi$iek napisał(a):
Pandolino ma moc!


No.. I napęd wręcz atomowy :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.10.2013 07:05

I to jest właśnie urok wyjazdów poza sezonem. Gdybyście zobaczyli Drvenik w sierpniu, nie przyszłoby Wam nawet do głowy aby tam zamieszkać. "Mała Makarska".
Pozdrawiam serdecznie - Iwona
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 28.10.2013 11:56

Iwona75 napisał(a):I to jest właśnie urok wyjazdów poza sezonem. Gdybyście zobaczyli Drvenik w sierpniu, nie przyszłoby Wam nawet do głowy aby tam zamieszkać. "Mała Makarska".
Pozdrawiam serdecznie - Iwona

Widzieliśmy, widzieliśmy. Kilka lat temu byliśmy tam na 3 tyg w sierpniu. Było ciasno ale i tak nam się podobało :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.10.2013 19:55

Pauletta napisał(a):
Iwona75 napisał(a):I to jest właśnie urok wyjazdów poza sezonem. Gdybyście zobaczyli Drvenik w sierpniu, nie przyszłoby Wam nawet do głowy aby tam zamieszkać. "Mała Makarska".
Pozdrawiam serdecznie - Iwona

Widzieliśmy, widzieliśmy. Kilka lat temu byliśmy tam na 3 tyg w sierpniu. Było ciasno ale i tak nam się podobało :)


A mnie podoba się ten Wasz, posezonowy. Ten który widziałam w sierpniu tego roku ( dwa lata temu ludzi było zdecydowanie mniej ) nie wzbudził naszego zachwytu. Kwestia gustu, nam dobrze tam gdzie nie ma tłumów. :wink:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 28.10.2013 20:09

Miło powspominać znajome widoki-ja w tym roku,na przełomie lipca i sierpnia spędziłem 10 dni w Drveniku Gornja Vala.
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 29.10.2013 23:45

ODCINEK 5.

O złośliwej pogodzie która popsuła nam plany, o mokrym Sućuraju i miłym spotkaniu na Jadroliniji.


Dzień zaczął się pochmurnie i nieprzyjemnie. Może gdzieś popłyniemy? A że pogoda wydawała się bardzo nieprzewidywalna postanowiliśmy wybrać się w krótki rejs na Sucuraj. Chcieliśmy zjeść coś dobrego, pochodzić po okolicach, wykąpać się na plaży piaskowej w Mlaska i wrócić do Drvenika - ot, taka malutka wycieczka.

Dochodzimy do "zajezdni" :), Jadrolinija już podpływa.

Obrazek


Kupiliśmy bilety, czekamy. Patrzymy sobie na auta zjeżdżające z promu. Aż tu nagle Narzeczony krzyczy: "Ej, patrzcie, cro.pl!" Odwracamy się i naszym oczom ukazuje się taka kolorowa niespodzianka:

Obrazek

I tu chcieliśmy Was, KrakusCity i Fiolek serdecznie pozdrowić i podziękować za wspólny rejs :) Było nam naprawdę bardzo miło Was poznać. :)

Ładujemy się wspólnie na prom, deszcz zaczyna padać na dobre - chyba będą nici kąpieli. Jadrolinija rusza, załadowana aż po ostatnie miejsce.

Obrazek

Rejs nie trwa długo, po paru chwilach naszym oczom ukazuje się słynna latarenka.

Obrazek

Sucuraj wita nas deszczem i zimnym wiatrem.

Obrazek

Decydujemy się przeczekać deszcz w jednej z knajpek. A jako że pora obiadowa nadchodzi zamawiamy prażone kalmary i czekamy na polepszenie aury.

Obrazek

Niestety miasteczko nie chce ukazać nam swojej słonecznej strony. Idziemy podreptać trochę po okolicach czekając na powrotny prom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

są też tacy, których taka pogoda cieszy :)

Obrazek


Zmarznięci i nieco zawiedzeni wracamy do Drvenika. Cropelki też wracają.:)

Obrazek

Patrzymy na rozgniewany i ponury tego dnia Jadran.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wieczór mija na graniu w karty, piciu wina i innych lenistwach. :)
O, i na przepysznej pizzy zrobionej przez córkę pani Any. :)

Obrazek

Spać idziemy z nadzieją na słoneczny poranek - będzie dobrze!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.10.2013 01:34

"A po nocy przychodzi dzień , a po burzy spokój". . .

Fajne są spotkania wyjazdowe CROmaniaków :D


Pozdrawiam
Piotr
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 30.10.2013 20:13

piotrf napisał(a):"A po nocy przychodzi dzień , a po burzy spokój". . .

Fajne są spotkania wyjazdowe CROmaniaków :D


Pozdrawiam
Piotr


O tak, takie spotkania są zdecydowanie miłe. :)
A to dzięki bogu ostatni deszczowy odcinek mojej relacji :D :hut:
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 03.11.2013 11:44

poproszę o namiary na ten bar w Mostarze gdzie można zjeść pysznego burka z ognia...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.11.2013 20:14

no no ciekawe miejsce na urlop... Drvenik jakoś kojarzyłem wyłącznie z przeprawą promową na nasz ukochany Hvar... ale widać, że ma też sporo do zaoferowania

Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DRVENIK - Tam i z powrotem. Opowieść Pauletty. :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone