Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drugi Wyjazd

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008
Drugi Wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 04.05.2009 08:55

.....na początku pozdrawiam wszystkich serdecznie..chyba dobrze zacząłem..a teraz moja prośba,w lipcu wybieram się do Chorwacji no i moje pytanie co byście mi zasugerowali.Pierwszy mój wyjazd bardzo udany to Istra w Peroj koło Puli a teraz sam nie wiem ,zaglądam na forum i mam mętlik w głowie a czasu coraz mniej.Chciałbym jak my wszyscy poprostu odpocząć fajna by była piaszczysta plaża,kwatera blisko morza i miejsca które warto zobaczyć.Jak zaznaczyłem byłem koło Puli gdzie jest dużo do zobaczenia ,byliśmy także na wycieczce statkiem w Wenecji ,ten region również polecam.Ten mój post nie wynika z lenistwa ,nie chce się tłumaczyć..a chyba zaczynam..że mam dwie pracę,że na necie siedzę raz w tygodniu i to jeszcze w pracy...poprostu liczę na życzliwość bo jak człowiek przejedzie te 2 tys km to fajnie jest trafić w dobre miejsce.Obiecuje że jak wrócę to podzielę się wrażeniami,zrobiłem to zresztą poprzednio.ps.Trochę wędkuje a po pierwszym wyjeżdzie mam pewne doświadczenie także napewno tę pasję też opiszę ..serdecznie pozdrawiam
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 04.05.2009 15:27

..........Jorgus 111 dziękuje bardzo za celne naprowadzenie,a jeszcze bardziej dziekuje nieświadomej swej dobroci Ines bo wybrałem Brać i okolice skuszony jej opisem podróży,wprawdzie coś tam zmienie ale głowny kierunek już mam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.05.2009 17:21

SDI napisał(a):.......... jeszcze bardziej dziekuje nieświadomej swej dobroci Ines bo wybrałem Brać i okolice skuszony jej opisem podróży,wprawdzie coś tam zmienie ale głowny kierunek już mam


heheh :)
Jesli tak to milo mi :)
Brac jest naprawdę piękna - zresztą sam sie przekonasz :)
Pozdrawiam
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 05.05.2009 20:21

.....dziękuje za pozdrowienia Ines,opisy fajne i wartościowe zwłaszcza o promie żeby się nie spóżnić,taka mała dygresja ..przydałyby się jeszcze jakieś wartości w kunach co chyba nie zachwiało by tego pięknego opisu,tak trochę przyziemnie ale to ja funduje moim dziewczyną te wypady wakacyjne,nie jadę po to aby skąpić ale wszystko w granicach rozsądku.Ostatni wyjazd na Istrę i dodatkowy wypad do Wenecji=1400pl,czyli jedna czwarta całego pobytu ale było warto-no i przed wyjazdem liczyłem się z tym wydatkiem.Moje panie były pierwsz raz a ja ...nasty.Jeszcze raz dziękuje .ps.ciekaw jestem czy osobiście widziałaś już ten wiadukt w Szwajcari o którego zdjęcie kiedyś pytałaś,jakby co to jeszcze stoi he,he jechałem jak co roku na narty...na marginesie polecam ten region jest tam bardzo pięknie ,no to pa wstaje o 3.00
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.05.2009 20:58

SDI niestety tego wiaduktu nie widziałam i w najbliższym czasie raczej nie zobaczę :(
Pozdrawiam
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 10.05.2009 13:22

.1...moi drodzy jak wspomniałem wyżej wybieram się do Cro na początku lipca-cel główny to wyspa Brać.Pobyt kilkunastodniowy-plany co do atrakcji ambitne,cały czas chłonę wiedzę z forum.Ale mam dylemat jako że podróż z noclegiem to wymyśliłem sobie okolice Balatonu no i dylemat na tą chwilę jadę w ciemno i pytanie jak z noclegami.Morze jakeś konkretne miejsce w tym miejscu proszę Administratora o przymknięcie oka,o ile okolice Balatonu to pewnie spoko ale Brać w tym czasie to pewnie schody.TO nie do końca jest pójście na łatwizne bo miło by połączyć wypoczynek z tanim ,sprawdzonym pobytem2-gdzie mogę znależć połączenia promowe Brać-suchy ląd,3-drogę Toruń -Balaton-Brać raczej opanuje chcę ominąć Słowenie ale na każde sugestie jestem otwarty
funnyfun
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2014
Proszę o pomoc - drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) funnyfun » 24.02.2014 15:20

Sztampowe pytanie na tym forum - w jaki rejon się wybrać?

W Chorwacji byliśmy raz. Na Pagu, w mieście PAG, jakiś kilometr od samego centrum. Było pięknie.
Jedziemy na początku września. Ciągnie nas na PAG, ale z drugiej strony chcielibyśmy zobaczyć też więcej. Za pierwszym razem najdalej byliśmy na plitvickich jeziorach.
Jedziemy z 1,5 rocznym wówczas dzieckiem i rodzicami.
Chcemy spokojnego miejsca, apartament czy też dom z jakimś tarasem czy ogrodem, na pewno w żadnym dużym mieście.
Tak by dało się dojechać samochodem, bez dopływania.
W planie trochę zwiedzania, trochę plażowania, raczej wspólnie bo jedziemy jednym autem.
W okolicy przydałoby się sporo miejsca do spacerowania knajpek i plaże nie tylko te oblegane.
Czy dalej na południu coś znajdziemy, czy raczej za duże wymagania?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Proszę o pomoc - drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 24.02.2014 15:29

Napisałeś tak ogólnie, że tak naprawdę można wymienić każdą mniejszą miejscowość na południe od Zadaru.

Mimo wszystko spróbuję. Wyżej:
- Tribunj
- Pakostane
(w zasięgu: Zadar, Knin, Sibenik, Vodice, Kornati (stateczkiem), Split, Trogir, NP Krka)

Niżej:
- Zivogosce
- Podgora
- Tucepi
(w zasięgu: Split, Trogir, Dubrovnik, Imotski, wodospady Kravica, sv. Jure)

Wybierz sobie dowolną miejscowość na wybrzeżu na chybił-trafił. Poszukaj informacji na forum, relacji (tam jest dużo zdjęć). Jak się nie spodoba - następna i następna - aż do zakochania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Proszę o pomoc - drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2014 16:49

funnyfun napisał(a):Sztampowe pytanie na tym forum - w jaki rejon się wybrać?


arb polecił Ci relacje :idea: podaję ich >>> SPIS :lol:

I dodatkowo to >>> regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html
funnyfun
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Proszę o pomoc - drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) funnyfun » 25.02.2014 14:59

Dzięki @arb. Wiem, że ciężko bo jak się nie było samemu, to się nie wie co będzie dobre. Relacji całe mnóstwo przejrzeliśmy, zanim tu napisałem. Tak czy inaczej, ciężko się zdecydować. Będziemy szukać dalej albo wylosujemy :)
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 25.02.2014 15:35

I żadna relacja nie wpadła w oko? Nie wierzę :mrgreen:

Wiem i pamiętam co to znaczy wybierać miejscowość, rejon itd. Czytanie relacji jest naprawdę przyjemne ale po pewnym czasie omija się już miliony zdjęc z plaży i koncentruje na opisie apartamentu i najblizszej okolicy.

Więcej chyba nie poradzę, gdyż ja znalazłem już swoje miejsce w Cro i w najbliższym czasie nie będę go zmieniał ;)

Może określcie jakoś bardziej szczegółowo co Was interesuje, czy macie jakiś konkretny cel - co chcecie zobaczyć. Wtedy będzie łatwiej ograniczyć się do konkretnego rejonu. Np. Dubrovnik? Albo KRKA? Albo wjechać na Sv. Jure.
funnyfun
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) funnyfun » 25.02.2014 15:48

Chorwacja to piękny kraj i każda relacja wpada w oko, jednak każdy podążał innym tropem, nie chcemy nikogo powielać, szczególnie, że jadąc z małym dzieckiem i rodzicami może to być trudne.

Wymagania mniej więcej podałem, ale też ciężko je doprecyzować.
- spokojna miejscowość (nie żaden Zadar, Split itp) - Pag był idealny pod tym względem,
- plaże nie tylko tłoczne, jakieś poza miasteczkiem - nieoblegane, zatoczki w pobliżu,
- miejsca do wieczornego spacerowania (Pag ma fajny bulwar, i w zasadzie wzdłuż brzegu można daleko zajść),
- klimat, knajpki z dobrym jedzeniem (owoce morza, jagnięcina, sir),
- do Dubrovnika najpewniej się wybierzemy, ale to najdalsze miejsce więc to jednorazowy wypad, który mamy w planie, może nawet gdzieś z dodatkowym noclegiem,
- pozostałe wycieczki, co tylko się da.
Priorytetem jest jednak miejsce bazowe :)
Póki co rozglądamy się w podanych przez Ciebie lokacjach i chyba po prostu nie znajdziemy nic ciekawszego.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013
Re: Proszę o pomoc - drugi wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 25.02.2014 16:00

arb napisał(a):Napisałeś tak ogólnie, że tak naprawdę można wymienić każdą mniejszą miejscowość na południe od Zadaru.

Mimo wszystko spróbuję. Wyżej:
- Tribunj
- Pakostane
(w zasięgu: Zadar, Knin, Sibenik, Vodice, Kornati (stateczkiem), Split, Trogir, NP Krka)
.


Jeśli chodzi o ten rejon to Ja od siebie dodam jeszcze Bibinje.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 25.02.2014 17:27

funnyfun napisał(a):Chorwacja to piękny kraj i każda relacja wpada w oko, jednak każdy podążał innym tropem, nie chcemy nikogo powielać, szczególnie, że jadąc z małym dzieckiem i rodzicami może to być trudne.

Wymagania mniej więcej podałem, ale też ciężko je doprecyzować.
- spokojna miejscowość (nie żaden Zadar, Split itp) - Pag był idealny pod tym względem,
- plaże nie tylko tłoczne, jakieś poza miasteczkiem - nieoblegane, zatoczki w pobliżu,
- miejsca do wieczornego spacerowania (Pag ma fajny bulwar, i w zasadzie wzdłuż brzegu można daleko zajść),
- klimat, knajpki z dobrym jedzeniem (owoce morza, jagnięcina, sir),
- do Dubrovnika najpewniej się wybierzemy, ale to najdalsze miejsce więc to jednorazowy wypad, który mamy w planie, może nawet gdzieś z dodatkowym noclegiem,
- pozostałe wycieczki, co tylko się da.
Priorytetem jest jednak miejsce bazowe :)
Póki co rozglądamy się w podanych przez Ciebie lokacjach i chyba po prostu nie znajdziemy nic ciekawszego.


Uwierz mi lub nie, ale rozumiem co piszesz i nadal wiele miejscowości zostaje do wyboru. Szczególnie na Riwierze. O Podgorze już pisałem (ewentualnie w grę może wchodzić Cakjle - 'dzielnica' Podgory), ale też Igrane jest ciekawe. Można sobie pospacerować z Igrane do Zivogosce (tak jak z Podgory można na upartego przejść do Tucepi). Pozostaje Ci chyba jednak faktycznie coś wylosować. W każdej z tych miejscowości znajdziesz i spokój i knajpki i mniejsze lub większe miejsce na spacerek.

W obrębie tych miejscowości masz też plażę Mala Duba o której poczytasz na forum (kilka-kilkanaście kilometrów na południe) i do której przynajmniej raz warto się wybrać.

W tym temacie:
podgora-3x-apartament-2os-lub-1x4-i-1x2-t36214.html

znajdziesz kilka słów ode mnie na temat Podgory.

pozdrawiam!

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone