Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dookoła Majorki.

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.02.2012 18:36

Obrazek

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.02.2012 21:40

mariusz-w napisał(a):
CROberto napisał(a):Witaj Andrzeju!
Cieszę się że zaglądasz, ...

Zagląda nas tu więcej ! ;) :!


... szkoda tylko, że zarzuciłeś realizację podpowiedzi "anakina" ...


Cześć Mariusz!
Już się poprawiam :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 29.02.2012 22:09

CROberto napisał(a):
Cześć Mariusz!
Już się poprawiam :)

Witaj ... zauważyłem ! ;) :)

... a pomysł i wykonanie rewanżu na Włochu - spodobało mi się ! :mrgreen:

Pozdrawiam
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.02.2012 22:57

mariusz-w napisał(a):
CROberto napisał(a):
Cześć Mariusz!
Już się poprawiam :)

Witaj ... zauważyłem ! ;) :)

... a pomysł i wykonanie rewanżu na Włochu - spodobało mi się ! :mrgreen:

Pozdrawiam


Wszystko było w nogach Holendrów, nie ma ryzyka-nie ma zabawy :)

Dziękuję za uznanie. :wink:
Pozdrawiam!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 19:56

Spędzamy sporo czasu w tym miejscu,jest tak magicznie że nie mogę się napatrzeć,obchodzę latarnie dookoła kilka razy,z każdej strony inna panorama.(dużo więcej nagrywam kamerą,dlatego zdjęć tak mało).
Wychylam się za balustradę,łódeczki i żaglówki są wielkości mrówek
(na fotkach można je odnależć - jest to jakiś punkt odniesienia do ogromu pobliskich skał).
Mamy szczęście bo turystów jest niewielu,podobno w ścisłym sezonie tworzą się zatory na drodze,a autokary nie mają się jak wyminąć.
Cały parter latarni zajmuje sympatyczna stylowa knajpka,dzieciaki robią trzecią rundę lodową, więc w spokoju mogę cieszyć oczy i duszę.
Moim zamiarem było przejechać kilka km. do playa Formentor,ale w tym czasie Julia zasnęła,zmieniamy plany i kierujemy się do Sa Calobra.
To kolejne miejsce na liście hitów Majorki.
Pokonujemy taką drogę:


Obrazek
Ostatnio edytowano 06.05.2013 21:19 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 20:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 21:07

Jechaliśmy do Sa Calobry drogami wśród gór,dość wysoko n.p.m. mimo tego ostatni odcinek bardzo kręty i stromy pod górę, wjeżdżamy na przełęcz ok. 900 metrów n.p.m.
Znajdują się tutaj punkty widokowe,duży parking i mała gastronomia. otaczają nas góry i doliny,przed nami kilka szczytów,a pomiędzy nimi w oddali błękit morza i nieba zlewa się ze sobą.
Pokonanie tej drogi to dla mnie prawdziwa przyjemność,natomiast żona powiedziała że straciła do mnie zaufanie jako odpowiedzialnego człowieka.
Zjazd jest tak poprowadzony że trzeba przejechać tymi zawijasami 12 km. aby pokonać 900 metrów różnicy wysokości od przełęczy.

Już na dole:

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 01.03.2012 21:19

Świetna trasa ... piękne miejsca ! 8)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 21:34

Dawniej aby znależć się na tej plaży,trzeba było dotrzeć tutaj drogą morską lub przedzierać się bardzo wymagającym wąwozem Torrent de Pareis od wioski Escorca (8 km.)
Obecnie powstał tu wydrążony w skale tunel długości 200 m. który pozwala się dostać do wąwozu.

Obrazek

okienka :

Obrazek

... i widok po wyjściu z drugiej strony:

Obrazek

Torrent de Pareis to podobno drugi pod wzg. wielkości wąwóz Europy,otaczające go skały osiągają wys.do 600 m
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 21:51

Twardziel który wyruszy z wioski Escorca po sześciu godz. pokonywania drogi(potrzebna jest lina) znajdzie plaże między tymi wzniesieniami.

Obrazek

Po lewej stronie można wypatrzeć wylot tunelu.

Jeszcze raz plaża:

Obrazek

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 22:00

Tak wygląda od strony morza.

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.04.2012 19:51 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.03.2012 22:08

Pięknie, cóż Majorka zimą mi nie wyszła, może kiedyś uda się latem... tylko jak wtedy omijać te tłumy? Wy byliście w maju, ja niestety nie mogę sobie na taki "luksus" pozwolić :( . Zaczynam się przekonywać jednak do tej wyspy, Twoje zdjęcia tylko mi w tym pomagają, po Minorce miło zobaczyć z bliska jej większą siostrę. Widzieliśmy tylko jej zarys na horyzoncie.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 22:22

helen napisał(a):Pięknie, cóż Majorka zimą mi nie wyszła, może kiedyś uda się latem... tylko jak wtedy omijać te tłumy? Wy byliście w maju, ja niestety nie mogę sobie na taki "luksus" pozwolić :( . Zaczynam się przekonywać jednak do tej wyspy, Twoje zdjęcia tylko mi w tym pomagają, po Minorce miło zobaczyć z bliska jej większą siostrę. Widzieliśmy tylko jej zarys na horyzoncie.


Jestem przekonany że latem się uda :) ...a tłumy można próbować ominąć po wsch. lub zach. stronie wyspy,na wycieczki wynająć auto i wyjechać wcześnie rano.
Dziękuję za miłe słowa.
Pozdrawiam .
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 22:26

mariusz-w napisał(a):Świetna trasa ... piękne miejsca ! 8)


To miejsce tak mi się spodobało,że przyjechałem tu na drugi dzień :)
Pozdrowionka.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.03.2012 22:42

Dziewczyny tradycyjnie zostały na plaży,a my daliśmy nura ...ale w głąb wąwozu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu kończy się odcinek" rekreacyjny",po lewej stronie jest tablica ostrzegająca że dalsze przejście jest niebezpieczne i wymagające.
Dziś zawróciliśmy,było póżno,byliśmy nieodpowiednio ubrani i mieliśmy wielką ochotę na kąpiel.
Wrócimy tu jutro,dla tych krajobrazów 60 km. to pikuś.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Dookoła Majorki. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone