Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 21.05.2014 09:38

Franz napisał(a):...poszarpany łańcuch terra incognita, jaką w tej chwili stanowią dla mnie Dolomiti d'oltre Piave...
Franz napisał(a):To mam kiepskie wieści: tam właśnie się nie wybieramy...

Jakie to kiepskie wieści, skoro wyraźnie piszesz powyżej, że ten stan się zmieni. :)
A że właśnie nie teraz, to co z tego. Czekają na nas Marmarole - a Dolomiti Friuliani na deser :wink:

Sprzed schroniska na zachód, pod chmurami, widać głęboko wciętą przełęcz. Czy to Forcella Piccola ? A na lewo od niej, na drugim planie, Antelao ze szczytem przesłoniętym chmurami ?

A tam, na wschodzie, dla mnie też ( i wciąż ... ) terra incognita - ale przecież wiem już, gdzie szukać Spalti di Toro :)

Pozdrawiam. 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 14:29

plavac napisał(a):Sprzed schroniska na zachód, pod chmurami, widać głęboko wciętą przełęcz. Czy to Forcella Piccola ? A na lewo od niej, na drugim planie, Antelao ze szczytem przesłoniętym chmurami ?

Jak najbardziej. Obok - równie przysłonięty Sorapis.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.05.2014 14:51

Chciałam nieśmiało zauważyć, że rano nie miałam, jak zazwyczaj, kolejnej dawki pięknych obrazków :( ,
pewnie wcześnie położyłeś się spać :wink: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 15:00

mysza73 napisał(a):Chciałam nieśmiało zauważyć, że rano nie miałam, jak zazwyczaj, kolejnej dawki pięknych obrazków :(

Sił już brakło.
Właściwie, obrazki zdążyłem przygotować, ale jeszcze ich tekstem nie opatrzyłem.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.05.2014 15:11

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):Chciałam nieśmiało zauważyć, że rano nie miałam, jak zazwyczaj, kolejnej dawki pięknych obrazków :(

Sił już brakło.
Właściwie, obrazki zdążyłem przygotować, ale jeszcze ich tekstem nie opatrzyłem.

Pozdrawiam,
Wojtek

Co prawda cierpliwość nie jest moją mocna stroną :wink: , ale poczekam cierpliwie :P ,
no i dla ochłody, bo u mnie dziś upał jak w Italii 8O , miałam śnieżne Alpy :P .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 15:20

mysza73 napisał(a):u mnie dziś upał jak w Italii 8O

Mnie już przy plewieniu w ogrodzie słońce zdążyło łysinę opalić. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.05.2014 15:25

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):u mnie dziś upał jak w Italii 8O

Mnie już przy plewieniu w ogrodzie słońce zdążyło łysinę opalić. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek

Niech świeci jak najdłużej :lol: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 15:39

mysza73 napisał(a):Niech świeci jak najdłużej :lol: .

I niech mi chwasty w popiół obróci.
Ale tylko chwasty. ;)

Zaraz coś będę dla Ciebie miał.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.05.2014 15:47

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):Niech świeci jak najdłużej :lol: .

I niech mi chwasty w popiół obróci.
Ale tylko chwasty. ;)

To nie podlewaj chwastów :lol: .

Franz napisał(a):Zaraz coś będę dla Ciebie miał.

Pozdrawiam,
Wojtek

Super :P.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 15:53

Póki jeszcze siedzę nad tekstem do ostatniego odcinka, oto kilka fotek z kończącego się dnia.

P3100043.JPG


P3100044.JPG


P3100045.JPG


P3100046.JPG
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.05.2014 16:15

Franz napisał(a):Póki jeszcze siedzę nad tekstem do ostatniego odcinka, oto kilka fotek z kończącego się dnia.

Pięknie się kończył ten dzień, zwłaszcza na drugim zdjęciu :P .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 20:28

mysza73 napisał(a):Pięknie się kończył ten dzień, zwłaszcza na drugim zdjęciu :P .

Lago di Centro Cadore. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.05.2014 22:20

Wracam do schroniska, w którym jestem w tej chwili jedynym gościem - właśnie w dół zaczęli schodzić ludzie, których przedtem widziałem przy wejściu. Zameldowuję się - nocleg zamiast spodziewanych 8,50 euro, kosztuje równe 10. Biorę spaghetti za 6 euro; myślałem o winie, ale wyjątkowo - jak na włoskie schroniska - piwo nie jest tu droższe od wina, więc jednak zostanę przy piwku za 3,50. W wychodku wielki rysunek ilustrujący prośbę w trzech językach, żeby nie wrzucać papieru do kanalizacji, a uszkodzoną spłuczkę rekompensuje obecność dzbana i wielkich pojemników z wodą.

Zamiast zbiorówki dostaję w tej samej cenie nocleg w pokoju dwuosobowym - czekają na bardzo liczną grupę, przy której o spokojny sen byłoby trudno. Wychodzę jeszcze raz na zewnątrz, żeby złapać zasięg w komórce, co udaje mi się najlepiej na lądowisku dla helikopterów. Zapadający zmrok nie wpływa na widoczność po zachodniej stronie nieba - Antelao i Sorapis nadal opatulone obłokami. Wracam do schroniska, które teraz wygląda bardziej na mrowisko. Przed wejściem tłoczy się około trzydziestu dzieciaków w wieku szkolnym, wewnątrz, na schodach widzę jakąś dwudziestkę, nie wiem, ilu jest już na piętrze. Staram się cierpliwie odczekać, jednak najwyraźniej zrobił się zator, którego nikt nie potrafi rozładować. Wcześniej zamówiłem piwko, które teraz być może traci swój wspaniały chłód - trudno, przepraszając na prawo i lewo, przeciskam się przez ten tłumek. Faktycznie, piwo już na mnie czeka w osobnej małej salce, gdyż w głównej lada moment zacznie się Armagedon.

Chcę zapłacić za nocleg, kolację i piwka już teraz, bo rano będę wcześnie startował. I tu pojawia się mały problem - kasa w plecaku, plecak w pokoju, a na schodach nadal zacisk. Nie ma rady - przeciskam się przez zatłoczone schody po to, by za moment przeciskać się z powrotem. Reguluję należności, wpisuję do księgi planowaną na jutro trasę, dowiaduję się, że grupa liczy 68 sztuk i... nie pozostaje mi nic innego, jak ponownie szturmować schody. Pierwsze zakwaterowane dzieciaki schodzą już z kubkami w dłoniach w dół, co tylko powiększa panujący galimatias, ale w końcu docieram do mojego azylu, mając nadzieję, że to już koniec mojego udziału w tym ścisku w dniu dzisiejszym. Nastawiam budzik na 5:15 i kładę się spać. O dziwo, niezbyt wielki hałas na zewnątrz nie przeszkadza mi w zaśnięciu i pierwsza noc, noc dnia zerowego, mija spokojnie. Niepokój - uzasadniony - wzbudzi we mnie dopiero nazajutrz stuk kropel o blaszany dach...

P3100048.JPG


P3100049.JPG


P3100051.JPG


P3100053.JPG


P3100055.JPG
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 21.05.2014 23:39

Jedno dziecko to już problem ... Co dopiero 68 !!! 8O :o :wink: :lol:

Wcale mnie ten deszcz nie zdziwił. Fatum się rozpoczęło z tym ciepłym piwem ... :wink:

Pozdrawiam!
P. 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.05.2014 00:03

plavac napisał(a):Wcale mnie ten deszcz nie zdziwił. Fatum się rozpoczęło z tym ciepłym piwem ... :wink:

Nie było aż tak źle - jeszcze się nie zagrzało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 266
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone