Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomitisuperski

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009
Dolomitisuperski

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 16.03.2012 15:50

Cropelka jak widać to nie tylko piękna Chorwacja, ale równie piękne inne rejony naszej matuszki ziemli. Podczytuję od dłuższego czasu zapierające dech w piersiach kilka relacji z górskich wypraw w Dolomity. Niestety nie czuję się już na siłach, aby podążać ścieżkami, którymi chadzali autorzy poszczególnych wątków. Z dużą satysfakcją jednak siedzę przed monitorem i wpatruję się w urwiska skalne przepięknych gór uchwyconych aparatem fotograficznym. Podczytuję też o narciarskich wyprawach, które nie ukrywam są mi bardzo bliskie. Bliskie, bo sam jeżdżę od bardzo dawna na nartach. Wielu forumowiczów zapewne nie ma tylu lat, co ja lat doświadczeń narciarskich.
Szczególnym sentymentem darzę włoskie Dolomity, które są na tym forum dosyć obficie relacjonowane, chociaż zimowo w znacznie mniejszym stopniu. Czując się poniekąd, malutką częścią kropelkowej społeczności postanowiłem troszeczkę aktywniej podkreślić swoją więź i pogrubić zimowy wątek. Wróciłem właśnie z narciarskiej wyprawy w te rejony i myślę, że to dobra okazja do podzielenia się wrażeniami.
W tym roku umówiliśmy się ze swoimi znajomymi mieszkającymi w Niemczech do wspólnego wyjazdu na narty. Ustalaliśmy długo termin, który by wszystkim pasował. Ja optowałem za przełomem marca i kwietnia z uwagi na dłuższy i cieplejszy dzień, znajomi za końcem stycznia z uwagi na lepszy śnieg. Stanęło gdzieś pośrodku, początek marca. Wydawało się, że już jesteśmy dogadani do momentu, kiedy trzeba było ustalić miejsce.

- Włochy??!! - usłyszałem w słuchawce wielkie zdziwienie kolegi. Nie bardzo chciał się zgodzić na moją propozycję. Austria, to piękny kraj, język, znajomi, nowoczesne wyciągi, równe trasy, byli kilka razy i w ogóle co to za pomysł te Włochy. Ponadto muszą się pozostali znajomi zgodzić a to może być trudne i potrwać. Może jednak dasz się przekonać na tą Austrie, nalegał kolega.
- Nie chcę do Austrii!
- Dlaczego?
Użyłem wtedy decydującego i jakże przekonującego argumentu.
- Nie, bo nie, jedźcie bez mnie do Austrii, ja jadę do Włoch!!
Obrazek
Wytoczyłem ciężki argument
Poskutkowało. Trzeciego marca jechaliśmy samochodem do Malga Ciapela.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.03.2012 15:53

Narty nie są moją dziedziną, zima nie jest moją ulubioną porą roku.
Ale Dolomity, to Dolomity. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.03.2012 16:15

Franz napisał(a):Narty nie są moją dziedziną, zima nie jest moją ulubioną porą roku.
Ale Dolomity, to Dolomity. 8)

... ja się tylko mogę pod tym podpisać ! :) 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.03.2012 16:17

Skończyłam właśnie swoją narciarską relacją z Austrii, to teraz będę zaglądać tutaj :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.03.2012 17:18

Wszelki Duch...



tadeusz2 napisał(a):Potem wsiedliśmy do Airbusa 330 i wznieśliśmy się w powietrze, ale ...cdn.


:?:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 16.03.2012 17:46

tadeusz2 napisał(a):Wróciłem właśnie z narciarskiej wyprawy w te rejony i myślę, że to dobra okazja do podzielenia się wrażeniami.


Co racja, to racja :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.03.2012 18:36

Dolomity - super! Będę zaglądać i porównywać wrażenia ;) :D

Pozdrawiam :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.03.2012 20:24

tadeusz2 napisał(a):Szczególnym sentymentem darzę włoskie Dolomity...


...hmm, ja również :D

Chętnie powspominam :papa:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 16.03.2012 21:29

Ja tez z tych dla których narty to....Austria !!!! :)
Nie byłam jeszcze we Włoszech,
ale chętnie pooglądam, moze następnym razem Włochy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 16.03.2012 21:43

Melduję się.
Na narty tylko w Dolomity :!: Tegoroczny pobyt na austriackich stokach tylko utwierdził nas w tej opinii. Niby fajnie i lepsza infrastruktura, ale nie to słońce i nie ten sztruksik :twisted:
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 17.03.2012 15:12

Franz napisał(a):Narty nie są moją dziedziną, zima nie jest moją ulubioną porą roku.
Ale Dolomity, to …
Wojtek

Jest to dla mnie wielki zaszczyt gościć Eksperta dolomitowych wędrówek. Pozdrawiam i liczę na przymknięcie oka na niefachowe wtręty.

mariusz-w napisał(a):... ja się tylko mogę pod tym podpisać ! :) 8)

Witam kolejnego Eksperta. Czytałem i podziwiałem.

Roxi napisał(a):Skończyłam właśnie swoją narciarską relacją z Austrii, to teraz będę zaglądać tutaj :)

Wchłonąłem ją niemal nosem, szkoda, że tak szybko się skończyła. O nartach mógłbym czytać, czytać i oglądać relacje.
Pozdrawiam ciepło.

Jacek S napisał(a):Wszelki Duch...

But now is the continued

Krzysztof i Lidia napisał(a):Co racja, to racja :)

Witam

maslinka napisał(a):Dolomity - super! Będę zaglądać i porównywać wrażenia. Pozdrawiam

Czyżbym przeoczył Twoją relację?
Pozdrawiam

majeczka napisał(a):...hmm, ja również :D
Chętnie powspominam

Witam
Moich wspomnień będzie tu tez sporo

-Katka- napisał(a):Ja tez z tych dla których narty to....Austria !!!! :)
Nie byłam jeszcze we Włoszech,
ale chętnie pooglądam, moze następnym razem Włochy.

Wypada zadeklarować, że może następnym razem Austria?
marze_na napisał(a):Melduję się.
Na narty tylko w Dolomity :!: Tegoroczny pobyt na austriackich stokach tylko utwierdził nas w tej opinii. Niby fajnie i lepsza infrastruktura, ale nie to słońce i nie ten sztruksik :twisted:
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

Nie mogę porównać, mam zbyt małą wiedzę. Nad ciągiem dalszym pracuję:D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.03.2012 15:13

I ja również będę tutaj zaglądała :)
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 17.03.2012 15:15

2.
Pominę wstęp dlaczego Dolomity? Odpowiedź mam nadzieję, sama przyjdzie w trakcie pisania tego wątku.
Tytułem wprowadzenia zamieszczam mapkę wszystkich dwunastu ośrodków, które są dostępne w ramach jednego karnetu Dolomitisuperski, skąd też wziął się tytuł niniejszego wątku.
Obrazek
Wygrzebałem w sieci
Odległość pomiędzy najdalszymi ośrodkami wynosi ponad sto kilometrów, więc istnieje możliwość każdego dnia jeździć na innej stacji. Najczęstsze wyjazdy trwają tydzień, więc łatwo policzyć, że za jednym pobytem trudno tu zjeździć wszystko. Niektóre stacje są tak połączone siecią nartostrad, że można całymi dniami jeździć tak, aby nie powtarzać tej samej trasy. Ciężko znaleźć stację, w której można w ciągu jednego dnia przejechać wszystkie trasy, od czarnych po niebieskie.
Same Dolomity w znaczeniu geograficznym są rozleglejsze, ale dla potrzeb narciarskich zaadoptowano te regiony, które przedstawia zamieszczona powyżej mapa. Miałem przyjemność być w prawie wszystkich i przejechałem większość tras. Niektóre poznałem lepiej i postaram się napisać a tym. Te, które ominąłem nie znaczy, że nie należy po nich jeździć. Nie jestem fachowcem od narciarskich aren i moim zdaniem niekoniecznie trzeba się kierować przy planowaniu ewentualnych wyjazdów. Każdy, kto pozna te góry pozna je po swojemu i namaluje swój własny obraz.
To, że pozostały mi do poznania dwa ośrodki i przejechania jeszcze kilka pominiętych z braku czasu tras jest znakomitym pretekstem, aby tu jeszcze powrócić.



Obrazek
W ramach wstępu pierwszy narciarski widok.

Obrazek
Nienarciarski obraz, ale dolomitowy.

Obrazek
Typowy tutejszy pejzażyk.

Obrazek
Tu bujanie w obłokach nie szkodzi.

Obrazek
Forma narciarskiego pitstopu.

Obrazek
Ciąg dalszy wstępu. Błękit nie jest efektem obróbki zdjęcia.

Obrazek
Trzy struktury.

Obrazek
Typowo dolomitowo.

Obrazek
Gorący lodowy bar.

Obrazek
Pora na relaks.

To wszystko w ramach krótkiego wstępu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.03.2012 20:10

Zajawka bardzo interesująca :D Piękne zdjęcia dostojnych Dolomitów!

tadeusz2 napisał(a):Czyżbym przeoczył Twoją relację?

Jeśli przeoczyłeś, to bardzo proszę :D

Pozdrawiam :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2012 20:17

Makarony rządzą!
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone