Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Doliną Vrbasu nad Adriatyk - wakacje 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.02.2012 00:38

trevia napisał(a):
Dzięki za miłe słowo i wyrozumiałość :D Jeśli chodzi o fotografowanie to jestem dopiero w powijakach :D


Ja w kwestii formalnej : gdzie można nabyć takie powijaki :?:
:wink:
Chętnie zakupię

Pozdrawiam
Piotr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.02.2012 08:59

trevia napisał(a):Dzięki za miłe słowo i wyrozumiałość :D Jeśli chodzi o fotografowanie to jestem dopiero w powijakach :D



trevia napisał(a):Obrazek


Jak z folderu.

:D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 21.02.2012 15:56

piotrf napisał(a):
trevia napisał(a):
Dzięki za miłe słowo i wyrozumiałość :D Jeśli chodzi o fotografowanie to jestem dopiero w powijakach :D


Ja w kwestii formalnej : gdzie można nabyć takie powijaki :?:
:wink:
Chętnie zakupię

Pozdrawiam
Piotr


To zróbmy zakup hurtowy - chętnie się przyłączę :lol:

Relacja SUPER!
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 21.02.2012 20:28

Jak z folderu.


Tu akurat był wdzięczny model :D

Wrzuciłam kilka fotek dla Marcello1981 i innych osób zastanawiających się nad trasą przez Bośnię :D Po kliknięciu na obrazek przeniesie Was do folderu ze zdjęciami

Obrazek

A tutaj filmik (przepraszam za jakość, ale było już ciemno, a kamerka nie pierwszej młodości) odcinek Jablanica-Mostar.

Pozdrawiam!
Marcello1981
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcello1981 » 22.02.2012 12:54

trevia napisał(a):
Jak z folderu.


Tu akurat był wdzięczny model :D

Wrzuciłam kilka fotek dla Marcello1981 i innych osób zastanawiających się nad trasą przez Bośnię :D Po kliknięciu na obrazek przeniesie Was do folderu ze zdjęciami

Obrazek

A tutaj filmik (przepraszam za jakość, ale było już ciemno, a kamerka nie pierwszej młodości) odcinek Jablanica-Mostar.

Pozdrawiam!


Witam, dzieki za zdjecia, rozważam tą trase, filmik tez ekstra :D
Jeszcze mam pytanie jak dlugo się jedzie przy takich prędkościach z Zagrzebia do Mostaru?
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 22.02.2012 14:45

Hmm... o 12 byliśmy na granicy Węgiersko-Chorwackiej, o ile pamiętam jakąś godzinkę zajęło nam dotarcie do Zagrzebia, potem był dłuższy, prawie godzinny postój a na granicę z Bośnią dojechaliśmy ok. 15, przez samą Bośnię droga zajęła nam ok 6,5 godz. wliczając krótsze postoje - zakup owoców, podziwianie widoczków i Jajce, przygodę z policjantami... w Mostarze byliśmy o 20:30 czyli tak mniej więcej z Zagrzebia do Mostaru jechaliśmy 7,5-8 godz. ruch był raczej niewielki.
Marcello1981
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcello1981 » 22.02.2012 17:36

trevia napisał(a):Hmm... o 12 byliśmy na granicy Węgiersko-Chorwackiej, o ile pamiętam jakąś godzinkę zajęło nam dotarcie do Zagrzebia, potem był dłuższy, prawie godzinny postój a na granicę z Bośnią dojechaliśmy ok. 15, przez samą Bośnię droga zajęła nam ok 6,5 godz. wliczając krótsze postoje - zakup owoców, podziwianie widoczków i Jajce, przygodę z policjantami... w Mostarze byliśmy o 20:30 czyli tak mniej więcej z Zagrzebia do Mostaru jechaliśmy 7,5-8 godz. ruch był raczej niewielki.



Na coś oprócz zielonej karty trzeba jeszcze zwracać uwage jadąc przez Bosnie? jakies wyposażenie dodatkowe do auta? winiety?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2012 17:38

Marcello1981 napisał(a):Na coś oprócz zielonej karty trzeba jeszcze zwracać uwage jadąc przez Bosnie? jakies wyposażenie dodatkowe do auta? winiety?


Klik
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 22.02.2012 21:07

U nas nikt nie chciał patrzeć w zieloną kartę ani w paszporty... ale lepiej mieć dla własnego spokoju :wink:

Wracając jeszcze na moment do plażowego odcinka...

Po obiadku, złożonym zazwyczaj z przewspaniałych weków, na które recepturę znalazłam na tym forum, plażowania ciąg dalszy... Ten jeden jedyny raz aparat został w pokoju - mieliśmy głównie pływać i stwierdziłam, że już raczej nic ciekawego się nie wydarzy - szybko okazało się, że bardzo się myliłam :wink:

Byliśmy na plaży kiedy w momencie z za gór rozległ się warkot silników i tuż nad naszymi głowami pojawił się samolot. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak w pobliżu lotnisko, lecz ten zatoczył krąg i zaczął lądować na wodzie, nieopodal naszej zatoczki odbijając się od tafli to znów próbując wzbić się i odlecieć... kilka nieudanych prób zbliżyło go niebezpiecznie do niewielkiej wyspy wyrastającej tuż przed nim... uff udało się - odlatuje, ale po chwili pojawia się następny, znów robi koło lecąc tym razem wprost w zbocze góry... odbija w lewo i przelatuje nad naszymi głowami, z silników rozlega się zgrzyt, pojawia się ciemny dym, moje nerwy są trochę nadszarpnięte, oczami wyobraźni widzę, jak to żelastwo spada nam na głowę. W pewnym momencie zaczęłam rozglądać się za jakąś skałką, za którą mogłabym się schować :wink: Za dużo naoglądałam się filmów z serii "Podniebny Horror". :razz: Momentalnie też przypomniałam sobie, ze w tych górach rozbił się samolot z ministrem rządu USA... samolot podobnie jak poprzedni ląduje na wodzie i też ma problemy ze wzbiciem się w powietrze, cierpnę widząc na morzu sporo łódek...sytuacja powtarzała się kilka razy... Początkowo myślałam, że to jacyś szaleni piloci i rządni wrażeń turyści... Tyle z perspektywy przerażonej turystki :wink:
Okazuje się że te "akrobacje" oglądała cała okolica, zapytałam więc u źródła - naszą gospodynię :D
Samoloty były bośniackie i gasiły pożar w Bośni... szacun dla ich umiejętności :roll: :D

Na koniec zachody słońca zrobione innego dnia
Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako, że nie możemy zbyt długo wysiedzieć w jednym miejscu, w kolejnym odcinku wycieczka :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.02.2012 23:05

Piesek też super.Maltańczyk dalmatyński.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 24.02.2012 12:47

Jak wcześniej pisałam dziś jedziemy na wycieczkę. Co prawda nie przejechaliśmy za dużo kilometrów, ale co zrobić skoro naprawdę ciekawe miejsca ma się pod nosem :wink:

Srd

Pierwszy punkt, z samego rana - wyjazd serpentynami na Srd :)



Obrazek

Niektórzy twierdzą że jest stąd najpiękniejszy widok na świecie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku wystawa dokumentująca przebieg odbudowy infrastruktury
Obrazek

Po drodze spotykamy osiołki :D

Obrazek

Obrazek

Które okazują się bardzo miziaste :wink:
Obrazek

I raz jeszcze widok na Dubrovnik, tym razem z innej perspektywy
Obrazek

Obrazek

cd wkrótce
Ostatnio edytowano 21.08.2013 18:19 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 24.02.2012 14:27

Korzystając z wolnej chwili - wycieczki ciąg dalszy :D

Z wizytą w willi Ivana Gucevica :D

Do Trstena wybierałam się już od kilku lat, w końcu marzenie się spełniło :wink: Autko zostawiamy na przykościelnym parkingu i podobnie jak przed wiekami artyści i politycy z Raguzy, przechadzamy się po wspaniałym ogrodzie-arboretrum (obejmuje obecnie 28 ha, wstęp 35 kn).

Najbardziej znane miejsce - barokowa fontanna z Neptunem w otoczeniu nimf

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akwedukt
Obrazek

Dom Guceviców i kaplica sw. Hieronima
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stara olejarnia ze starymi tłokami do oliwek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cytrusowy gaj (tym razem zielone) :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]

Last but not least Bugenvile :wink:
Obrazek

Do Trstena na prawdę warto zajrzeć, by odpocząć od miejskiego zgiełku i nacieszyć oczy mnóstwem kolorów i odcieniami zieleni.

Wracając z ogrodów kupujemy oliwę z oliwek, chleb świętojański i roślinki - palmy daktylowca i pomarańczę. Co roku z Chorwacji przytaszczymy jakąś roślinność i chyba niedługo będzie trzeba na to wybudować jakąś szklarnię :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.02.2012 14:42

trevia napisał(a):Akwedukt
Obrazek


Prawie jak w Segowii.

:wink:


W ogrodach Trsteno nie byłem ale plażę, którą Pokazałeś poniżej znam dobrze.
Miło wspominam ten czas...


Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.02.2012 14:45

Trevia, przepiękne zdjęcia z Srdu i z Trsteno :D

Ogród i willa Gucevica też zrobiły na mnie duże wrażenie :D
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 24.02.2012 15:30

Cudne zdjęcia :P
Czy w jakikolwiek sposób je "ulepszałaś"?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Doliną Vrbasu nad Adriatyk - wakacje 2011 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone