Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Doliną Vrbasu nad Adriatyk - wakacje 2011

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blazejek2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazejek2005 » 20.04.2012 20:08

MichelNey napisał(a):Wow. Piękne zdjęcia. Wow,wow,wow. Przymierzam się właśnie do zakupu aparatu. Wybór miał paść na niedrogi kompakt, ale Twoje zdjęcia zainspirowały mnie do odczekania (może i roku), do zbierania kasy i zakupu czegoś porządniejszego. Jako podróżująca młoda mama upatrzyłam sobie aparat cyfrowy Sony . Myślicie, że taki sprzęt pozwoli mi na uzyskanie tak żywych kolorów na fotografiach? Teraz mam starszego Samsunga i barwy na zdjęciach są zdecydowanie mniej nasycone.

Witaj MichelNey. Mam ten aparat od dwóch miesięcy. Fajna zabawka.
blazejek2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazejek2005 » 20.04.2012 20:15

Witam. Super fajna relacja i zdjęcia. Już od 30.06. będziemy w Orebiću dwa tygodnie i większość z tych miejsc mamy zamiar zobaczyć.
Pozdrowienia
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 22.04.2012 17:25

Super relacja i fotki my też od 30.06. będziemy mogli te miejsca pozwiedzać i zobaczyć .Nasz apartament w Mlini. :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14806
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.04.2012 17:32

Nam też bardzo podobało się na Lokrum. Fajna odskocznia od miasta, nawet tak pięknego jak Dubrovnik :)

Powtórzę za przedmówcami - przepiękne foty i ciekawa relacja :D
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 22.04.2012 20:32

Jednym słowem CUUUUUUUUUDNIE :!: :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 03.05.2012 21:49

juliaka napisał(a):Trevia, relacja znakomita, przeczytałam i obejrzałam prawie jednym tchem, zobaczyłam miejsca, w których byłam,( Peljesac, Orebić, Korcula, Dubrovnik) i te na które zabrakłao czasu ( Mostar, Medjugorje, Lokrum), a które - dzięki Twym opisom - na pewno kiedyś odwiedzę.
Zastanawiam sie na pobytem własnie w Soline i trasą prze BiH. Napisz prosze, jesli to możliwe, coś więcej na temat Waszej miejscówki,Trevia, relacja znakomita, przeczytałam i obejrzałam prawie jednym tchem, zobaczyłam miejsca, w których byłam,( Peljesac, Orebić, Korcula, Dubrovnik) i te na które zabrakłao czasu ( Mostar, Medjugorje, Lokrum), a które - dzięki Twym opisom - na pewno kiedyś odwiedzę.
Zastanawiam sie na pobytem własnie w Soline i trasą prze BiH. Napisz prosze, jesli to możliwe, coś więcej na temat Waszej miejscówki,


Soline to malutka miejscowość, która przycupnęła jakieś 10-15 km od Dubrovnika. Mieszkaliśmy poniżej malutkiego kościółka, ta część miejscowości (o ile można tak małą miejscowość jeszcze jakoś dzielić :wink:) zwała się Pod Sv Nikolem - trochę poniżej Jadranki, takze główna droga nie dokuczała, kilka domów oferujących apartamenty. Zlokalizowałam pizzerię po drugiej stronie Jadranki, do sklepu jeździliśmy do pobliskiej miejscowości - konzuma albo większego i lepiej wypadajacego cenowo Mercatora w Mlini.
Samo lokum wyglądało tak, że góra była praktycznie nasza, a na dole mieszkali właściciele. Obok apartamenty wynajmowała siostra właścicielki naszego apartamentu i kilku innych sąsiadów. Wszędzie cisza, spokój. Małym minusem była spora ilość schodów prowadzących w dół na plażę, ale szybko wyrobiliśmy sobie kondycję :D Plaża w zatoczce niezbyt duża, taka kameralna, wysypana żwirkiem, ale i tak byliśmy tam praktycznie sami (koniec sierpnia) jedynie w weekend zjeżdżała się rodzina właścicieli. Przy samym brzegu płytko, tam gdzie cumowała mała łódeczka, jeśli były dzieci to właśnie tam się pluskały, poza tym wybrzeże usiane skałami, również w wodzie, ale nam akurat to nie przeszkadzało, bo sprzyjały one wrażeniom podczas nurkowania :wink: niedaleko była plaża w 100% żwirkowa, ale z niej nie korzystaliśmy. Jeśli ktoś szukał rozrywki i knajpek musiał udać się do Cavtatu lub Dubrovnika.


blazejek2005 napisał(a):Witam. Super fajna relacja i zdjęcia. Już od 30.06. będziemy w Orebiću dwa tygodnie i większość z tych miejsc mamy zamiar zobaczyć.
Pozdrowienia


czekor68 napisał(a):Super relacja i fotki my też od 30.06. będziemy mogli te miejsca pozwiedzać i zobaczyć .Nasz apartament w Mlini. icon_biggrin.gif


Zazdroszczę! Ja nawet nie wiem, czy uda mi się wyskoczyć do Chorwacji w tym roku, ale trzeba mieć choć mgliste plany ;) Życzę udanych wakacji :D


maslinka napisał(a):Nam też bardzo podobało się na Lokrum. Fajna odskocznia od miasta, nawet tak pięknego jak Dubrovnik icon_smile.gif


Mam takie same odczucia :D



Dromader napisał(a):Jednym słowem CUUUUUUUUUDNIE


Tak Cro jest cudna i uzależnia :!: :wink:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 04.09.2012 23:02

Wyjazd

Nadszedł czas domknąć to, co powinno być skończone już dawno temu... ale dopiero teraz, naładowana nowymi pozytywnymi cro-wspomnieniami mogę zasiąść do pisania ostatniego odcinka naszej wyprawy ad 2011 :D

Prezent pożegnalny od naszej gospodyni
Obrazek

O godz. 8:30 wrzucamy symboliczne monety do Jadranu, aby zapewnić sobie powrót to tego raju, wręczamy drobny upominek gospodyni naszego apartmanu, po czym wskakujemy do samochodu i odjezdżamy w kierunku domu. Tym razem wybieramy drogę najszybszą, czyli chorwackie autostrady... trapi nas tylko jedna rzecz... nie udało się jak do tej pory nabyć rakiji... a jak bez tego wracać do domu... ? Na szczęście droga dojazdowa do wciąż powstającej autostrady prowadzi w pobliżu doliny Neretwy :wink: Zatrzymujemy się przy jednym ze stoisk z owocami, a za nami policjant... hmm pytam ukradkiem o rakije, a sprzedawca tylko wywraca oczami, policjant zagaduje do nas, żartuje, ale odjechać nie chce... musieliśmy się zadowolić słoikiem miodu :lol: :lol: próbujemy szczęścia trochę dalej, ale znów ta sama sytuacja... "nam nie wolno już sprzedawać rakiji", ale po chwili, widocznie dobrze nam z oczu patrzy, dostajemy namiary na dom, gdzie poszukiwany towar jest dostępny... a tam pan wyciąga cały arsenał różnorakich trunków 8O humory się poprawiają, robimy zapasy i ruszamy w dalszą drogę.

Obrazek

Przez wszystkie dni mieliśmy wspaniałą pogodę, dopiero przed Zagrzebiem dopadła nas ulewa...
Obrazek

Obrazek

by na Węgrzech znów wyjrzało słońce :)
Obrazek

Do domu dojechaliśmy kilkanaście minut po północy. Były to jedne z najlepszych wakacji w Cro :D Do następnych było nam czekać 359 dni :P Serdeczne dzięki wszystkim, którzy tu zaglądali i podróżowali z nami :D Do zobaczenia :papa:
Ostatnio edytowano 21.08.2013 18:24 przez trevia, łącznie edytowano 1 raz
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 10.08.2013 15:54

Hejhej. Dobra alternatywa jeżeli jedziemy do Dalmacji Południowej, piękne widoki, puste drogi. Słaba prędkość przelotowa ok. 60km/h, ale piękne widoki nam to zrekompensują. Polecam!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2015 14:57

relację znalazłem przypadkiem, zdjęcia wyborne, byłem w wielu miejscach, ale jest to pomysł na jeden z urlopów, więc zakotwiczam;

ps.wielu userów, tutaj poznanych jak zauważyłem już się chyba nie udziela lub robią to rzadko
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 21.06.2015 14:41

Hej te kiero :D Zdziwiłam się, że ktoś wygrzebał na wierzch moją relację :wink: Fajnie, że Cię zainspirowała :hut: polecam tą trasę :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2015 20:25

trevia napisał(a):Hej te kiero :D Zdziwiłam się, że ktoś wygrzebał na wierzch moją relację :wink: Fajnie, że Cię zainspirowała :hut: polecam tą trasę :D

Dolina Vrbasu w tytule zrobiła swoje w kierunku przyciągnięcia mnie :D reszta dopełniła swego :D
oczywiście relacja czeka w zakładkach do rozpatrzenia przyszłego urlopu, kiedyś :D
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 23.08.2015 07:42

:papa:
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 24.05.2016 13:51

Przez Jajce i dolinę Vrbas też jechaliśmy rok temu - to jest mega trasa, fantastyczne widoki i... jedzenie w Bośni jest wyśmienite (i tanie). Za Bania Luką (jadąc z Polski) jest knajpa Pastir, nad rzeką, przy centrum kajakowym - godne polecenia miejsce na popas!
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 29.05.2016 13:49

Zdecydowanie zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś OneDayStop :D :wink:
OneDayStop napisał(a):Za Bania Luką (jadąc z Polski) jest knajpa Pastir, nad rzeką, przy centrum kajakowym - godne polecenia miejsce na popas!


Dobrze wiedzieć :hut: Dzięki za namiar!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2016 23:28

Świetna relacja i kapitalne zdjęcia.
Za 5 dni jadę do Orebic dokładnie taką trasą :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Doliną Vrbasu nad Adriatyk - wakacje 2011 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone