Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji w 1 dzień?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.07.2013 22:18

[quote="ruwado"]Sam wiem, że różnie bywa:
- raz jechałem cały dzień i w nocy około 2 00 zaczął padać deszcz - niestety - rytmiczne ruchy wycieraczek usypiały mnie tak, że musiałem zjechać na odpoczynek
- jak jadę na noc, to po nocce cały dzień dam rade przejechać - pod warunkiem, że jestem wypoczety i wyspany.

Nie każdy może przejechać tyle samo. jak jesteście zmęczeni, to nie kuście losu... Lepiej dojechać później... ale dojechać.[/quote]


Śmierć czyha na drodze:

smierc-na-autostradzie-bog-dal-mi-drugie-zycie-t33690.html
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 30.07.2013 22:19

nulka1 napisał(a):Ale to na co chciałam zwrócić uwagę, to że nam Chorwacja się przyblizyła o jakieś 500 km.


Niby jak ? jakieś większe ruchy tektoniczne ? :D
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 22:28

HAHAHA, na prawdę mam pisać literalnie 500km = polskie 5 godzin, które zyskaliśmy dzięki autostradom (tak mam pisać? bedzie nudno!)
Ponieważ zaogniam, to potrzymam Was w niepewności do jutra ..., a ponieważ z natury nie jeżdże dwa razy w to samo miejsce to moge podać nazwę zatoczki, choć wiem że niektórzy na forum moga mieć cos przeciw temu..
W zatoczce jest 9 apartamentów, wszystkie należą do jednej właścicelki i to jest wlaśnie wyjątkowe - zero kłótni, zazdrości i problemów pomiedzy gospodarzami domów w jednej zatoce. zasilanie panelami, czasem agregatem, wodę podgrzewa słońce, więc nie ma szału.
Wifi niby jest. Właścicielka daje "pipsztyka" vodafone, ale jak masz zablokowaną instalację w komputerze przez administratora to nie uzyjesz. Zasięg tel. na Hvarze jest praktycznie wszędzie, czasem trzeba się przesunąć trochę w prawo albo trochę w lewo. Najbardziej byłam zaskoczona dzwoniącymi telefonami na szczycie Sv. Nikola.
OOOO tam warto pójść od samego dołu z miejscowości którą dla ułatwienia nazwaliśmi Świr. Najpiękniejsza lawenda świata! najpiękniejsze widoki Hvaru.. I najbardziej bajkowo kolorowa równinka pod samym szczytem.. zdjęcia jutro..
fresco11
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fresco11 » 30.07.2013 22:37

Witam! Mam prośbę nulka1 czy możesz podać namiary na tą miejscówkę. Mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z góry bardzo dziękuję;)
beti-75
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti-75 » 30.07.2013 22:39

nulka 1 gdzie było zrobione zdjecie ? masz może namiary na te miejsce / czegos takiego szukam :papa:
piękne zdjęcie :lol: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
beti-75
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti-75 » 30.07.2013 22:40

fresco o tym samym myślimy w tym samym czasie :mrgreen: :papa: :oczko_usmiech:
fresco11
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fresco11 » 30.07.2013 22:42

:D
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 22:46

poszłó
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 22:48

nulka1 napisał(a):poszłó


to i ja tez poprosz.. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam :)
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 31.07.2013 08:35

To jeszcze pokażę jakie smakołyki nam Julie pichciła...
Załączniki:
_DSC0879.jpg
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 31.07.2013 08:58

nulka1 napisał(a):To jeszcze pokażę jakie smakołyki nam Julie pichciła...

To już jest sadyzm. Pozdrawiam :D
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 31.07.2013 11:00

Ja też poprosze o namiaary na kwatere i miejsce :) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 31.07.2013 11:15

dids76 napisał(a):Do Chorwacji mam najbliżej z was :wink: . Zawsze jeździłem "na raz", droga w okolice Trogiru z postojami zajmowała mi 11 do 12 godzin. W tym roku pojechałem z noclegiem i już zawsze będę tak jeździł. W jeden dzień zrobiłem ok 830km za Plitvice na drugi zostało mi niecałe 300,na miejsce przyjechałem wypoczęty, wyspany. Po normalnym śniadaniu i pysznej kawce. :wink:

Dids76 - daj namiary na te spanko może i ja spróbuję :) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2013 11:47

nulka1 napisał(a):To jeszcze pokażę jakie smakołyki nam Julie pichciła...



Ładnie zrobiła te makrele :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.07.2013 12:06

nulka1 napisał(a): Najbardziej byłam zaskoczona dzwoniącymi telefonami na szczycie Sv. Nikola.

To akurat jest normalka, gdyż im wyżej tym "fale" łatwiej odbieralne i tym większa siła sygnału. Zresztą większość masztów i anten telefonii komórkowej znajduje się nie bez powodu na wzgórzach i pagórach czy szczytach- wtedy mają większą nośność i pokrywają większy zasięg.
W górach wyższych bywa tak, że w dolinach obok szczytu zasięgu zero a na szczycie- siła sygnału największa, znakomita.

dids76 napisał(a):
Do Chorwacji mam najbliżej z was


Myślałem, że to Lednice ma... 8O :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji w 1 dzień? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone