Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji w 1 dzień?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 30.07.2013 18:48

My jechaliśmy w ubiegłym roku z Torunia do Makarskiej 29h non stop, z tego 5h w korku z powodu zamkniętej autostrady. Nie wiem jak dałem radę tyle jechać i to w Seicento bez klimy :)
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 30.07.2013 19:14

nulka1 napisał(a):Cudowni ludzie tu na tym forumie. Strasznie dziękuję za naukę i już próbuję czy potrafię wkleić.

Pytasz sama jechałam czy ze zmianą? ZMiana w zanadrzu była, ale samochód służbowy i tylko ja mogę prowadzić więc wolałam nie ryzykować. Cała droga przebiegła dośc szybko, więc zmiana nie musiała się przesiadać, za to zjazd do zatoczki w nocy był prawdziwym wyzwaniem, bo nie wiedzieliśmy na jakiej wysokości jesteśmy i po 3 km zjazdu szutrem z kamieniami z wysokości pewnie 300m kolega, który jechał jako pierwszy woła przez CB, że widzi światła!! ale to jeszcze ze 100 m niżej. :boss:

o f*** ale miejscówka!! :)
a krytyką innych się nie przejmuj, droga na raz jest wg najlepszą formą dojazdu do CRO.
pozdrawiam,
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 30.07.2013 19:35

podziwiam, w samochodzie to ja jestem zanadze :) ale na szczęście małż zawsze daje radę, ja już tylko czasem na miejscu pomykam. Miejscówka cudo, czekam na relację w odpowiednim dziale
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.07.2013 19:49

luckyboy napisał(a):My jechaliśmy w ubiegłym roku z Torunia do Makarskiej 29h non stop, z tego 5h w korku z powodu zamkniętej autostrady. Nie wiem jak dałem radę tyle jechać i to w Seicento bez klimy :)

8O 8O luckyboy - lucky you.
A tak na poważnie, warto było się tak męczyć :?: Nie lepiej jakiś postój w ciekawym miejscu, zwiedzanie. Podziwiam, no ale jak byłem młody ... :smo:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2013 20:36

Do Chorwacji mam najbliżej z was :wink: . Zawsze jeździłem "na raz", droga w okolice Trogiru z postojami zajmowała mi 11 do 12 godzin. W tym roku pojechałem z noclegiem i już zawsze będę tak jeździł. W jeden dzień zrobiłem ok 830km za Plitvice na drugi zostało mi niecałe 300,na miejsce przyjechałem wypoczęty, wyspany. Po normalnym śniadaniu i pysznej kawce. :wink:
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 30.07.2013 20:52

Ja też zawsze na raz. Z Krakowa w rejony od Istrii po Szybenik 12-13 godz. To raczej nic nadzwyczajnego, sama przyjemność. Zawsze zgodnie z przepisami (autostrada do 120-130). Tylko postoje ograniczone do minimum. Średnia wychodzi podobnie jak u nulki1
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 20:57

Razem z dids76 mamy najbliżej :wink:
No, w zasadzie także wszyscy, którzy mieszkają jak my w południowej części województwa śląskiego 8)

Ja mam 8 godzin na Istrię lub Kvarner :!:
Dłużej jadę nad Bałtyk ( no i gorzej się jedzie )
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.07.2013 21:00

piotr68 napisał(a):Ja też zawsze na raz. Z Krakowa w rejony od Istrii po Szybenik 12-13 godz. To raczej nic nadzwyczajnego, sama przyjemność.

To rzeczywiście nic nadzwyczajnego. :|

Ale to:
luckyboy napisał(a):My jechaliśmy w ubiegłym roku z Torunia do Makarskiej 29h non stop, z tego 5h w korku z powodu zamkniętej autostrady. Nie wiem jak dałem radę tyle jechać i to w Seicento bez klimy :)

już dla mnie poza zasięgiem, a jadę mniej więcej z tego samego miejsca. :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 21:03

No, ale zobacz. jak teraz luckyboy wygląda :wink:

Zmienił się po tej trasie w wiewióra :!:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.07.2013 21:04

:lol: :lol: :lol:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.07.2013 21:07

nulka1
ja też jeżdżę na raz - ale ja nie robie tego z przymusu, Ja uwielbiam jeździć.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 30.07.2013 21:19

Raz pojechałem ciurkiem do Drvenika. Sam nie wiem jak się to stało, ze nie chciało mi się spać i mogłem jechać.
Staram się nie przegiąć ze zbyt dlugą jazdą, stawali.śmy na parkingach, ale spać mi się nie chciało i po paru minutach kręcenia się w fotelu jechałem dalej, Wyszła podróż ~1700km na raz. ;)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.07.2013 21:23

Ja w zeszłym roku z Karczewa k.Warszawy do Orebica i z Orebica na raz. 23 godzinki - po przyjeździe jeszcze miałem siłę na rower :D
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 21:29

Jak sie dobrze i plynnie jedzie to kilometry same mijają. Nie trzeba się nawet specjalnie męczyć.
Ostatnio edytowano 30.07.2013 21:39 przez kapitan_statku, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 21:30

Powoli wątek zaczyna wyglądać jak wyścig przodowników pracy w socjaliźmie :wink:

Kto wyrobi więcej godzin nonstop w drodze nad Jadran :roll:
Kto pierwszy podwyższy poziom współzawodnictwa do ponad 30 godzin :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji w 1 dzień? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone