Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji w 1 dzień?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007
Do Chorwacji w 1 dzień?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 08:18

Właśnie wróciłam z wyspy Hvar i doświadczyłam niesamowitego przeniesienia w czasie. Nawet nie liczyliśmy na taką podróż. Wyjechaliśmy 14 lipca w niedzielę o godzinie 6.15 i nawet nie przypuszczaliśmy, że możemy dojechać tego samego wieczoru na prom do Hvaru, więć były odpoczynki i nawet zakupy w czeskim supermarkecie... Kiedy zorientowaliśmy się, że mamy szansę na dojazd o 22.30 (ostatni prom z Drvenika) daliśmy czadu. Ostatnie 120 km pełne było emocji, bo GPS pokazywał że dojedziemy o 22.32. Walka trwała do ostatniej chwili...
W dalszym ciągu jestem w szoku! Zdąrzyliśmy i na miejscu (Gdinj) byliśmy o 23.45
Powrót podobnie: wyjazd o 5.00 i w domu (okolice Warszawy) z obiadem po drodze o 24.00, bo postaliśmy sobie w wakacyjnych korkach.
I dla jasności nie jechaliśmy szybciej niż 140 km i zwykle staraliśmy się utrzymać przepisową prędkość, pracuję w samochodzie i mam kilka punktow na koncie. Nie mogłabym sobie pozwolić na utratę prawka.


A jakie są Wasze doświadczenia?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.07.2013 08:54

Ano takie doświadczenia

nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 08:56

Nie doczytałeś do końca...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.07.2013 09:01

nulka1 napisał(a):Nie doczytałeś do końca...



Jak człowiek się spieszy to się diabeł cieszy.

Amen.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 11:27

Właściwie nie trzeba jechać 200 km\h żeby sensownie dojechać. Podobny przykład z majówki. ze Splitu wyjechałem o 16 - we Wro byłem 4 rano. Jazda z rowerami na dachu to i poszaleć się nie dało - średnia autostradowa 120km\h
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.07.2013 11:29

nulka1 napisał(a):A jakie są Wasze doświadczenia?

Takie, że to żadna sensacja i wyczyn ale norma dla zaprawionych. Bo autostradami zawsze jest sprawnie i szybko.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 30.07.2013 11:37

nulka1 napisał(a):[...]

daliśmy czadu.

Walka trwała do ostatniej chwili...



Nie ma to jak chwalić się na forum własną głupotą i licytować sie, kto dojechał w jak najkrótszym czasie. Jeśłi dla kogoś wyjazd na wakację to "walka za kierownicą" i "jazda na pałę" to żal to nawet komentować.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 11:42

sneer napisał(a):
Nie ma to jak chwalić się na forum własną głupotą i licytować sie, kto dojechał w jak najkrótszym czasie. Jeśłi dla kogoś wyjazd na wakację to "walka za kierownicą" i "jazda na pałę" to żal to nawet komentować.


Kocham generalizowanie rzeczy :p
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.07.2013 11:47

Naskoczyli na dziewczynę, jakby nie wiadomo co zrobiła 8O

Za słówka łapiecie... Napisała przecież, że jechali do 140 km/h, to tyle ile dozwolona prędkość na naszych autostradach. Ludzie, więcej empatii.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 12:11

Nulka, nie zrobiłaś nic nadzwyczajnego, na forum pełno jest opisów, jak to ktoś szybko dojechał. Jest to wśród części użytkowników rodzaj mody i źródło samozadowolenia, podobny jak np. wykazanie się sprytem i różnymi mykami w zbijaniu kosztów.

Ale następnym razem nie staraj się być jeszcze lepsza od tych, którzy napiszą, że tą trasę to oni zrobili o godzinę i 15 minut szybciej, i w dodatku poza autostradami, więc przy okazji zaoszczędzili na winietach. :wink:
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 30.07.2013 12:27

kapitan_statku napisał(a):Właściwie nie trzeba jechać 200 km\h żeby sensownie dojechać. Podobny przykład z majówki. ze Splitu wyjechałem o 16 - we Wro byłem 4 rano. Jazda z rowerami na dachu to i poszaleć się nie dało - średnia autostradowa 120km\h


Ja jadę we Wrześniu w sobotę też z Wro do Pakostane pierwszy raz. Chcę rano o 3 wyjechać z PL i być na miejscu o 15-16 po południu by jeszcze mieć czas znaleźć kwaterę. Myślisz ze to jest możliwe bez spieszenia się ? Po winiety nie będę stawał bo kupię je w PL tak ze dodatkowe przystanki na każdej granicy odpadną.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 12:47

karus napisał(a):
Ja jadę we Wrześniu w sobotę też z Wro do Pakostane pierwszy raz. Chcę rano o 3 wyjechać z PL i być na miejscu o 15-16 po południu by jeszcze mieć czas znaleźć kwaterę. Myślisz ze to jest możliwe bez spieszenia się ? Po winiety nie będę stawał bo kupię je w PL tak ze dodatkowe przystanki na każdej granicy odpadną.


Do Pakostane z Wro jechałem kilka razy w sezonie. Zawsze wyjeżdżałem 18-19. Na miejscu bywałem w okolicy 12 następnego dnia. Za każdy mrazem czasy były podobne +\- 1 godzina. Dodam, że winiety kupowałem na trasie a Słowenię brałem objazdem.

Teściu ma zwyczaj wyjeżdżania tam ok 1 w nocy - na miejscu jest właśnie 15-16.
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 13:13

Jak to miło zapoczątkować taką żywą dyskusję. Zależało mi bardziej na tym, żeby zwrócić uwagę jak nam się w Polsce drogi poprawiły, a jest różnica i to ogromna!!!
Szkoda, że nikt nie zapytał gdzie byłam w Gdinju, a byłam w przepięknej zatoczke, której właścicielką jest Nowozelandka Julie.

Pozdrawiam wszystkich cromaniaków :P
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.07.2013 13:21

nulka1 w czwartek (01.08) ruszam z Karczewa :papa: do Jelsy. Masz jakieś spostrzeżenia (utrudnienia w trasie)? Jedziemy Zwardoń - Wiedeń - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Drvenik.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 13:25

ruwado napisał(a):nulka1 w czwartek (01.08) ruszam z Karczewa :papa: do Jelsy. Masz jakieś spostrzeżenia (utrudnienia w trasie)? Jedziemy Zwardoń - Wiedeń - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Drvenik.



Polecał bym jechać do Split i stamtąd płynąć do Starego Gradu i dalej do Jelsy... ominie Cię jechanie przez całą wyspę mało przyjemnym szutrem.
Ostatnio edytowano 30.07.2013 13:38 przez kapitan_statku, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone