Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji w 1 dzień?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 13:36

nulka1 napisał(a): Szkoda, że nikt nie zapytał gdzie byłam w Gdinju, a byłam w przepięknej zatoczke, której właścicielką jest Nowozelandka Julie.

Pisz relację z fotkami, każdy chętnie przeczyta i obejrzy. Ładnych miejsc do obejrzenia nigdy dość cromaniakom :D
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 14:13

My jechaliśmy Katowicką, potem przez Ostrawę (skręt gliwicki), Wiedeń, Graz i do Drvenika. Do Gdinja zajęło nam to ok. 30-40 minut. do Jelsy jest drugie tyle. Nie patrz na odleglości, bo na Hvarze liczy się czas nie odległość.
Strasznie się Panowie spinacie, przecież to wakacyjna przygoda, a nie macie pojecia jak bardzo nie chce się spać kiedy w Makaraskiej łapią Was światła i GPS autorytatywnie stwierdza, że Twój prom odpłynie akurat tak, żebyś zobaczył jego zamykającą się dupkę...
Ruwado - szerokiej drogi z Karczewa 9 trasa przecież ta sama)
Aha, i jeszcze jedno: nie mielibyśmy szansy objechać tej drogi w takim czasie gdyby złapał nas korek w Słowenii - to chyba przejazdy sobotnie mają taką wadę wpisaną na stałe. Spróbuj jechać w niedzielę. Gorzej, że Horwaci chcą sprzedawać cały turnus - od soboty do soboty... inaczej kręcą nosem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.07.2013 15:13

nulka1 napisał(a):Gorzej, że Horwaci chcą sprzedawać cały turnus - od soboty do soboty... inaczej kręcą nosem.

Horwaci może i tak ale u Chorwatów się z tym nie spotkałem...
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 15:22

Policjanci się chyba na Nulkę uwzięli :wink: a to punkty jej wlepią, a to orta któryś poprawi :mrgreen:
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 15:23

PabloX napisał(a):Policjanci się chyba na Nulkę uwzięli :wink: a to punkty jej wlepią, a to orta któryś poprawi :mrgreen:

Faszyzm na forum :p
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 30.07.2013 15:26

kapitan_statku napisał(a):Polecał bym jechać do Split i stamtąd płynąć do Starego Gradu i dalej do Jelsy... ominie Cię jechanie przez całą wyspę mało przyjemnym szutrem.

A niby skąd na drodze D116 szuter, w czasie remontu był, ale teraz przed Jelsą jest dużo bezpieczniej niż jeszcze rok temu, a poza tym droga bardzo widokowa.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 15:35

Jechałem w maju z Sucuraja do Hvaru no i pierwszy odcinek drogi bardzo wąski - za garnicą asfaltu 50-60cm spadek (jakby zjeżdżać z krawężnika), ograniczenie prędkości też znaczne. Dalej dobre kliknanaście kilometrów szutru - chwile przed Jelsą rzeczywiście droga się poprawia i wygląda jak należy. Nie wiem, może Chorwaci są na prawę super budowniczymi dróg i machnęli całość do wakacji ;)

Potwierdzam jednak że drogi widokowa :)

Optymalniej raczej jest jechać do Splitu i stamtąd płynąć do Starego Gradu - jakoś się człowiek mniej zmęczy a i 2h odpocznie na promie :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.07.2013 15:38

Niestety jadę w czwartek, bo od piątku mam hotel. Ale do tej pory jeździłem 5 lat pod rząd piątek - sobota i było różnie. mam nadzieję, że w tygodniu będzie luźniej (zwłaszcza w Macelju i koło Zagrzebia). Plan mam do Drvenika i przejechać wyspę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 15:39

nulka1 napisał(a):Właśnie wróciłam z wyspy Hvar i doświadczyłam niesamowitego przeniesienia w czasie. Nawet nie liczyliśmy na taką podróż. Wyjechaliśmy 14 lipca w niedzielę o godzinie 6.15 i nawet nie przypuszczaliśmy, że możemy dojechać tego samego wieczoru na prom do Hvaru, więć były odpoczynki i nawet zakupy w czeskim supermarkecie... Kiedy zorientowaliśmy się, że mamy szansę na dojazd o 22.30 (ostatni prom z Drvenika) daliśmy czadu. Ostatnie 120 km pełne było emocji, bo GPS pokazywał że dojedziemy o 22.32. Walka trwała do ostatniej chwili...
W dalszym ciągu jestem w szoku! Zdąrzyliśmy i na miejscu (Gdinj) byliśmy o 23.45
Powrót podobnie: wyjazd o 5.00 i w domu (okolice Warszawy) z obiadem po drodze o 24.00, bo postaliśmy sobie w wakacyjnych korkach.
I dla jasności nie jechaliśmy szybciej niż 140 km i zwykle staraliśmy się utrzymać przepisową prędkość, pracuję w samochodzie i mam kilka punktow na koncie. Nie mogłabym sobie pozwolić na utratę prawka.


A jakie są Wasze doświadczenia?


2 kierowców, czy sama prowadziłaś :?:
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 15:58

Sorki za Horwatów, moja nowozelandka była Chorwatką tylko w połowie, więc musiałam jej coś urwać, a poza tym Chorwaci z Hvaru to chyba Hvorwaci.
Potwierdzam, żednego szutru nie było,
za to droga przed Jelsą na długości ok. 10- km piękna szeroka asfaltowa, dwa prawdziwe pasy na dwa prawdziwe samochody. Jeszcze w zeszłym tygodniu dokręcali barierki.
Jak Wam to sprawia przyjemność, to proszę możecie się znęcać.. Jestem po urlopie więc proszszsz, biorę wszystkie obelgi na klatę i wcale mnie to nie rusza!

To jeszcze dla dobrych dusz -pokażcie jak się wkleja zdjęcia i nie odsyłajcie do wysukiwarki, błagam!

Buziaki! :mrgreen:
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 30.07.2013 16:06

nulka1 napisał(a):Potwierdzam, żednego szutru nie było,
za to droga przed Jelsą na długości ok. 10- km piękna szeroka asfaltowa, dwa prawdziwe pasy na dwa prawdziwe samochody. Jeszcze w zeszłym tygodniu dokręcali barierki.


No, to po raz kolejny jestem pod wrażeniem...jak pisałem, maj minął drogą szutrową, a tu proszę :) Relaks
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2013 16:12

nulka1 napisał(a):
Buziaki! :mrgreen:



Jak tam z tymi kierowcami :?: Zosia-samosia, czy w dwójeczkę :?: :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 16:13

nulka1 napisał(a): To jeszcze dla dobrych dusz -pokażcie jak się wkleja zdjęcia i nie odsyłajcie do wysukiwarki, błagam!

A fotki chcesz wklejać bezpośrednio ze swojego komputera, czy po uprzednim umieszczeniu ich gdzieś w chmurze?

Jeżeli bezpośrednio, to pod polem pisania postu masz zakładkę "Dodaj zdjęcie lub załącznik".
Wybierasz zakładkę.
Wybierasz "Przeglądaj".
Dodajesz zdjęcie, które chcesz zamieścić.

Jeśli ma być jedno, to wybierasz "Dodaj pliki".

Jeśli ma być więcej, to po dodaniu zdjęcia wybierasz "+Dodaj kolejny plik" i powtarzasz czynności.

Kiedy są już wszystkie, które chcesz umieścić, wybierasz "Dodaj pliki".

Teraz będą widoczne pod tekstem i oznaczone jako "Załączniki".

Jeżeli chcesz, żeby zdjęcie było w konkretnym miejscu posta, to zaznaczasz to miejsce i wybierasz przycisk "Wstaw w aktualnym wierszu posta". I już, jest tam, gdzie ma być.

Zdjęcie nie może być większe niż 1 Mb.

Jeżeli wrzucasz fotki z chmury, to chyba w każdym takim serwisie można wybrać sposób udostępnienia zdjęcia jako "Forum". Kopiujesz link, wklejasz w wybranym miejscu posta i jest.
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 30.07.2013 16:29

Cudowni ludzie tu na tym forumie. Strasznie dziękuję za naukę i już próbuję czy potrafię wkleić.

Pytasz sama jechałam czy ze zmianą? ZMiana w zanadrzu była, ale samochód służbowy i tylko ja mogę prowadzić więc wolałam nie ryzykować. Cała droga przebiegła dośc szybko, więc zmiana nie musiała się przesiadać, za to zjazd do zatoczki w nocy był prawdziwym wyzwaniem, bo nie wiedzieliśmy na jakiej wysokości jesteśmy i po 3 km zjazdu szutrem z kamieniami z wysokości pewnie 300m kolega, który jechał jako pierwszy woła przez CB, że widzi światła!! ale to jeszcze ze 100 m niżej. :boss:
Załączniki:
_DSC0520.jpg
zdjęcia obejścia na dobry początek..
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.07.2013 16:33

nulka1 napisał(a):Cudowni ludzie tu na tym forumie. Strasznie dziękuję za naukę i już próbuję czy potrafię wkleić.

Próba udana, fotka widoczna :D

To teraz atakuj dział "Nasze relacje z podróży" i pisz, wklejaj... :hut: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji w 1 dzień? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone