Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 26.03.2014 12:20

A ja mam nieodparte wrazenie ze deklarowanie z góry że unika się towarzystwa naszych rodaków bez wzgledu kto to zacz
Jest podszyte jakimis kompleksami, w zdecydowanej wiekszosci przypadkow Polacy nie sa bardziej upierdliwi od calej reszty bywalcow kempingow.
Czemu to ma w takim razie sluzycz?
Albo wstydzimy sie swojej narodowosci, albo unikamy ludzi wogole. A czemu unikac akurat samych Polakow

Wytlumaczcie mi czemu unikac w Chorwacji akurat Polakow?

Nie przyjmuje argumentu ze statystycznie zachowujemy sie gorzej od innych

Sory za pisownie ale pisze z telefonu...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.03.2014 13:12

scood74 napisał(a):A ja mam nieodparte wrazenie ze deklarowanie z góry że unika się towarzystwa naszych rodaków bez wzgledu kto to zacz
Jest podszyte jakimis kompleksami, w zdecydowanej wiekszosci przypadkow Polacy nie sa bardziej upierdliwi od calej reszty bywalcow kempingow.
Czemu to ma w takim razie sluzycz?
Albo wstydzimy sie swojej narodowosci, albo unikamy ludzi wogole. A czemu unikac akurat samych Polakow

Wytlumaczcie mi czemu unikac w Chorwacji akurat Polakow?

Nie przyjmuje argumentu ze statystycznie zachowujemy sie gorzej od innych

Sory za pisownie ale pisze z telefonu...


Wytłumacz mi jakie mam kompleksy skoro mam podobne doświadczenia do Piotrulex-a ? Również przy instalowaniu się na kempingu unikam rodaków, a wolę np Niemców ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.03.2014 14:00

A ja spotkałam samych fajnych rodaków na kempingach i wcale mi do głowy nie przyszło aby patrzeć na to obok kogo się instaluje. Nie jesteśmy wcale gorsi od innych nacji i nie można tak generalizować po jednym czy dwóch doświadczeniach.
W ubiegłym roku to skandalicznie zachowywali się moi sąsiedzi akurat słoweńcy.
Mieli głęboko gdzieś poszanowanie innych - wieczorami biesiadowali jak na weselu, wygrywali na harmoniach, wyli jak kojoty do księżyca. Masakra. Co prawda robili to do max 22 godziny ale uwierzcie, było to bardzo uciążliwe mimo że jeszcze nie szliśmy spać. Człowiek po całym dniu chciałby trochę odsapnąć, posiedzieć spokojnie, poczytać czy pogadać a tu taki zgiełk że własnych myśli nie można było pozbierać.
Pierwszy i jak dotąd jedyny raz się spotkałam z taką sytuacją na kempingu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.03.2014 14:02

scood74 napisał(a):A ja mam ......


Kompleksów nie mam, nie wstydzę sie swojej narodowości, wręcz przeciwnie, przytrafiało się nam wieszać na antence auta biało czerwoną flage itd

Mieliśmy dość dawno temu przykre doświadczenia więc jak możemy to staramy się unikać sąsiedztwa:
- rodaków
- wielopokoleniowych rodzin Włochów

W zeszłym roku na fajnym campie mielismy sporo Polaków dookoła i ekipa była niesamowicie sympatyczna i kulturalna. Wiec powtórze, nie można generalizować ale ...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.03.2014 14:09

Podsumowując wszędzie można spotkać się z chamstwem czy jak to mówią "patologią" na campach i nie mamy na tu wpływu czy to będzie rodak, Niemiec , Czech , Holender , Słoweniec czy Rusek.
I ja tym bardziej nie wstydzę się swojego pochodzenia , bo tak by można było wywnioskować po niektórych postach , bo ktoś miał złe doświadczenia z rodakiem.
Dlaczego instalując się koło rodaka zakładać z góry że tu będzie masakra?
Skąd wiadomo że koło np. Niemca nie będzie gorzej....
Jak ktoś ocenia kogoś po tym skąd jest , to współczuję!
Nie jesteśmy wcale gorsi od innych.
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 26.03.2014 14:20

Wydaje mi sie ze wszystko zalezy tylko I wylacznie od naszego nastawienia. Nie mam problemu z ludzmi ktorzy zaczynaja dzien od piwa, sam tez mam czasami ochote na piwo od rana inie ma w tym nic zlego do czasu kiedy jest to kontrolowane I robione z umiarem. Mam wrazenie ze jako Polacy zwracamy baczniejsza uwage na rodakow I slyszac polski zachowujemy sie dziko. W zeszlym roku kiedy to rozbilismy namiot w niedalekiej odleglosci od naszych rodakow, jako osoba otwarta na ludzi poszedlem powiedziec czesc I sie przywitac (mam tylko nadzieje ze nie jestem dziwakiem), podchodzac uslyszalem jak zona mowi do meza Nie patrz na niego, jeszcze bedzie chcial gadac :)
Nie oceniajmy ludzi z gory, dajmy im szanse, moze poznamy kogos z kim spedzimy niezapomniane wakacje. W kazdej nacji znajdziemy takich ktorzy sa rozsadni I takich ktorzy przez 2 tygodnie wakacji nie widzieli nic poza flaszka.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 26.03.2014 22:57

A może niektórym chodzi o to, iż "nie wypada" przebywać z Polakami, trzeba się pochwalić, że mieszkało się koło Niemców lub innych nacji, byle tylko nie rodaków.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.03.2014 23:20

Może inne nacje wydają się być bardziej kulturalne, bo nie zawsze zrozumiemy jak im się jakieś mięsko wyrwie, hę ? :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.03.2014 23:23

SingSing74 napisał(a):Może inne nacje wydają się być bardziej kulturalne, bo nie zawsze zrozumiemy jak im się jakieś mięsko wyrwie, hę ? :D

Przecież od zawsze wiadomo , że pod tym względem język Polski jest najbogatszy. :?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.03.2014 01:53

piotrulex napisał(a):
scood74 napisał(a):A ja mam ......


Kompleksów nie mam, nie wstydzę sie swojej narodowości, wręcz przeciwnie, przytrafiało się nam wieszać na antence auta biało czerwoną flage itd

Mieliśmy dość dawno temu przykre doświadczenia więc jak możemy to staramy się unikać sąsiedztwa:
- rodaków
- wielopokoleniowych rodzin Włochów

W zeszłym roku na fajnym campie mielismy sporo Polaków dookoła i ekipa była niesamowicie sympatyczna i kulturalna. Wiec powtórze, nie można generalizować ale ...


Będzie bardzo obrazowo :lol:

Jeśli raz czy dwa ktoś narobił w gacie, to ma całe życie nosić pampersa :?: :mrgreen:

Tak się złożyło, że wśród trzech najgorszych postaci/grup spotykanych na campach dwaj/dwie to byli Niemcy.
A złożyło się też tak, że najmilszymi sąsiadami też byli Niemcy-są cacy czy bee?


Pewnego razu pływałem z rurką i maską (chyba snurkowalem :wink: ) , a jakaś grupka Polaków pływała na skuterze (takim bez siedziska,pływa się stojąc).
Co by im lepsze filmiki wychodziły, to podpływali na ok 10-20m od brzegu.
Co powiedzieli jak im zwróciłem uwagę (używając słowa proszę ) ?
-o ci Ci qrwa chodzi, morze jest dla wszystkich, a my filmy kręcimy.
uj z tego, że pływali łamiąc przepisy-przy plaży wśród ludzi, o przepisowej odległości od brzegu to nawet nie wspomnę.

Co poskutkowało? Dopiero to, że wyszedłem na brzeg i postraszylem telefonem na policję...

Mieli pretensje za zwrócenie uwagi na to,że przeginają.
Z całej grupy (ok. 10 osób) , tylko jedna kobieta opierdo..ła swego chopa i resztę, że tak szaleć to można z dala od uczęszczanych plaż.
Wszyscy byli po kilku głębszych.

U rodaków za granicą wqrwia mnie cwaniactwo i przekonanie o własnej nieomylności.
To drugie można wyleczyć dając się wypowiedzieć- słowa obnażają :D
Pierwszego nawet wytępić się nie da.
~

PS W dalszym ciągu liczę, że ujawni się tu pewien Andrzej, który cumował w poprzek i twierdził, że jakiś leszcz nie będzie go pouczał czy tak można czy nie , bo ŁON ma doświadczenie i wykupił winietę- więc będzie cumował jak mu się podoba :idea:
Andrzej w rozmowach powoływał się na Croforum, więc pewnie gdzieś tu jest - chyba,że znów gdzieś chodzi ze swym piętnastokonnym silnikiem Selva pod pachą.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.03.2014 09:30

SingSing74 napisał(a):Może inne nacje wydają się być bardziej kulturalne, bo nie zawsze zrozumiemy jak im się jakieś mięsko wyrwie, hę ? :D


Przecież o tym również pisałem, głownie ze względu na córkę :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.03.2014 09:34

baunty napisał(a): ... Jeśli raz czy dwa ktoś narobił w gacie, to ma całe życie nosić pampersa :?: :mrgreen: ...


NIE ale następnym razem rozbijając namiot zrobi do bliżej kibla a zamiast spodenek z zacinającym się zamkiem ubierze te z luźną gumką :)

Też obrazowo :)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 27.03.2014 11:26

Dlaczego camping?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.03.2014 11:37

piotrulex napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Może inne nacje wydają się być bardziej kulturalne, bo nie zawsze zrozumiemy jak im się jakieś mięsko wyrwie, hę ? :D


Przecież o tym również pisałem, głownie ze względu na córkę :)


Będzie problem jak się córka języków obcych nauczy :mrgreen:

A teraz proponuję wrócić do tematu, scood74 przypomniał tytuł wątku 8)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 27.03.2014 11:43

Po przeczytaniu kilkunastu ostatnich wpisow w tym wątku mozna dojsc do wniosku ze odpowiedzia na pytanie zawarte w temacie wątku powinniśmy odpowiedziec ze wybieramy camping aby unikac na nim pijanych i aroganckich Polskich turystów....

Jestem przekonany ze nie naleze do jakiejs waskiej grupki szczesliwcow ktorzy nie maja negatywnych doswiadczen z Polakami i uwazam ze przedstawiane negatywne opinie sa tendencyjne i niepotrzebnie rozciagaja negatywna opinie dotyczaca pojedynczych jednostkowych wypadkow na wszystkich Polakow

To jest takie Polskie haterstwo internetowe odczuwalne na wszystkich chyba forach i tematach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone