Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.03.2014 15:06

Co do chrapania, to "proste". Wyprostować przegrodę nosa i podciąć podniebienie ;). Sam mam ten problem :oops: . Żona często narzeka ale sąsiedzi nigdy nie zwrócili uwagi. Po dniu pełnym wrażeń zasypiam jak dziecko i siebie ani nikogo innego nie słyszę. Mam nadzieję, że reszta mieszkańców też tak ma :lool:


Co do klimy w aucie nie pisałem, że jest zła. Wręcz przeciwnie. Jedynie porównałem (nieco przerysowując) pobyt w apartamencie do zamkniętej puszki, która dzięki swoim niewątpliwym udogodnieniom czasem kradnie nam cenny czas na urlopie :hut:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 27.03.2014 17:09

Do tej kakofonii dzwiekow na kampie przyzwyczjamy sie jak do cykad, ktore przestaja przeszkadzac juz po kilku dniach

Co do wplywu slonca na śpiących w namiotach to dla mnie kapitalnie pomaga to w budzeniu dzieci, ktore normalnie do poludnia mogly by gnic w luzkach a tak, zaraz po tym jak tylko slonce zacznie "lizac" namiot sami wypelzaja
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.03.2014 19:04

maslinka napisał(a):
ita napisał(a):
gslawek napisał(a):A jak wyglada sprawa z chrapaniem ? Ja podobno doprowadzam do lokalnych wstrzasów sejsmicznych, a ściany namiotu cieniutkie.

to jest moja zmora i jedyny minus kempingu :roll: ale od czego są stopery? :lol:

Serio? Nigdy nie słyszałam chrapania na campie, a raczej jestem na to wyczulona. Albo zawsze rozbijamy się wystarczająco daleko od sąsiadów, albo w Cro śpię tak dobrze, że nic mi nie przeszkadza :mrgreen:


wszystko zależy od ilości wypitego wina :lol:
oczywiście to nie tak, że zawsze i wszędzie budziło mnie chrapanie, ale bywali tacy sąsiedzi i wtedy kanał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.03.2014 19:10

ita napisał(a):wszystko zależy od ilości wypitego wina :lol:

W naszym przypadku - piwa ;)

Staramy się tak układać namiot, żeby nasza sypialnia była możliwie jak najdalej od sąsiadów. Jak jest mało miejsca, zwykle (chociaż nie zawsze) rezygnujemy.

Z naszych obserwacji wynika, że nacją, która uwielbia "przytulać się" do namiotu sąsiada są Słoweńcy 8O ;) Trzy razy mieliśmy taką sytuację (zawsze Słoweńcy!), że pomimo sporego wyboru innych miejscówek wcisnęli się tuż obok nas, bardzo blisko :evil: Mnie to strasznie denerwuje, bo zabiera moją "przestrzeń osobistą", którą muszę mieć na campie dookoła naszego małego domku ;)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.03.2014 19:15

my jeździmy na bardzo mały kemping i tam nie ma zbytnio wyboru. czasem trzeba się do kogoś przytulić, a czasem ktoś wciśnie się blisko nas. Zazwyczaj są tam sami swoi ;)
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 27.03.2014 20:12

Człowiek kulturalny, gdy tylko kogoś niechcąco potrąci, natychmiast przeprasza. Człowiek cywilizowany - nie potrąca.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 27.03.2014 20:55

bluesman napisał(a):
z_byszek napisał(a):A może niektórym chodzi o to, iż "nie wypada" przebywać z Polakami, trzeba się pochwalić, że mieszkało się koło Niemców lub innych nacji, byle tylko nie rodaków.


Hm......... możesz jaśniej ? Bo coś dziwnie to zabrzmiało ........


Dziwny to jest cały fragment tej dyskusji. Jak ktoś chce to może rozbijać się nawet koło Eskimosów.
Natomiast opowiadanie, że wszędzie tylko nie koło Polaków jest, przynajmniej dla mnie uwłaczające.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.03.2014 21:37

z_byszek napisał(a):Natomiast opowiadanie, że wszędzie tylko nie koło Polaków jest, przynajmniej dla mnie uwłaczające.


Ktoś tak napisał ?, że wszędzie tylko nie .......... ?

Co tutaj ma Tobie uwłaczać ? jeżeli raz pierwszy , trzeci, piąty stwierdzasz, że Twoi rodacy na kempingu nie dają Ci spać, nie odpowiada Ci ich głośne zachowanie, imprezy zawłaszczanie wokalnie i nie tylko terenu wokół to co robisz ?
Mądry człowiek się uczy, dotychczas na Niemcach, a zwłaszcza emerytach niemieckich i nie tylko się nie zawiodłem rano grzecznie się witają, godzina 22 jest u nich cisza.

Co ciekawe kiedyś miałem przykład młodych ludzi pochodzących z tego samego miasta co ja, którzy będąc kawałek dalej "dawali ognia" na zwróconą grzecznie uwagę, że jest już późno młoda dziewczyna odpowiedziała "my jesteśmy młodzi i musimy się zabawić" Na takie dictum co miałem Twoim zdaniem odpowiedzieć, a może bić się z nimi ?
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 27.03.2014 21:55

Wolę żarty o
C H R A P A N I U


:mrgreen:
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 27.03.2014 22:45

maslinka napisał(a):
ita napisał(a):
gslawek napisał(a):A jak wyglada sprawa z chrapaniem ? Ja podobno doprowadzam do lokalnych wstrzasów sejsmicznych, a ściany namiotu cieniutkie.

to jest moja zmora i jedyny minus kempingu :roll: ale od czego są stopery? :lol:

Serio? Nigdy nie słyszałam chrapania na campie, a raczej jestem na to wyczulona. Albo zawsze rozbijamy się wystarczająco daleko od sąsiadów, albo w Cro śpię tak dobrze, że nic mi nie przeszkadza :mrgreen:


a mnie zdarzało się, przeważnie na większych campingach, z racji tego że spać chodzimy później niż reszta towarzystwa czyli około północy. Idąc więc o tej porze do toalety spokojnie słychać co kilka kroków chrapanie z namiotów, przyczep i camperów... niezależnie od narodowości i wieku lokatorów :) prawdziwa orkiestra :)...

czasem słychać i inne odgłosy :roll:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 27.03.2014 23:51

bluesman ma rację, niestety. Ogólnie jesteśmy jednak burakami. Dzicz kudłata ze wschodu.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.03.2014 00:00

ferster napisał(a):Ogólnie jesteśmy jednak burakami. Dzicz kudłata ze wschodu.


Cóż za samokrytyka. Powiedz, gdzie jedziesz, żeby było jasne, obok kogo się nie rozbijać :lol: :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.03.2014 00:09

ferster napisał(a):Ogólnie jesteśmy jednak burakami. Dzicz kudłata ze wschodu.

Szacunek i podziw za taką samokrytykę , rzadko się komuś to zdarza.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 28.03.2014 09:09

moim zdaniem jadąc na kemping trzeba mieć świadomość, że ściana namiotu jest cieńsza od domowej ;)
jak ktoś potrzebuje ciszy absolutnej to do hotelu, albo na bardzo cywilizowany kemping może :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.03.2014 10:30

ita napisał(a):moim zdaniem jadąc na kemping trzeba mieć świadomość, że ściana namiotu jest cieńsza od domowej ;)
jak ktoś potrzebuje ciszy absolutnej to do hotelu, albo na bardzo cywilizowany kemping może :roll:


Masz na myśli chrapanie czy przytoczone przez kolegę "inne odgłosy" :mrgreen:
czy też alkoholizowane głośne imprezy po 22 ? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone