Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
traper
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) traper » 23.11.2008 17:19

Wiktorku. Witku. W najbiwszą wiosnę już płyniemy,.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2008 17:51

Wiedziałam, że może by protest jeśli idzie o termin BC, zarezerwowany przez panów od lat :wink:

traper napisał(a):Wiktorku. Witku. W najbliższą wiosnę już płyniemy,.


Ale to w weekend pierwszomajowy, a nie BC :wink: , na dodatek ze starej ekipy będzie tylko dwóch... Z pozostałymi można negocjować :) , a może złamie się też któryś z tych dwóch? Zwłaszcza, że była już gadka o Grecji za dwa lata, może warto wcześniej nabrać doświadczenia na tamtejszych wodach?

Wiktor59 napisał(a):Pomyślcie też o młodzieży. Może oni by gdzieś popłyneli.


Popłynęliby chętnie, ale prędzej :idea: w jesiennych terminach. Jako ewentualna druga zmiana po tym pierwszomajowym tygodniu, odmówili Jędrkowi współpracy, no bo tu już okres zdobywania zaliczeń... BC -totalnie odpada, bo wtedy sesja w pełni. Czerwiec odpowiedni co najwyżej dla maturzystów - albo jako nagroda za wcześniejsze starania, albo na leczenie stresa.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2008 17:54

ines napisał(a):Danusiu, miło popatrzeć w taki śnieżny dzień na Twoje ciepłe i słoneczne fotki :)
czekam na więcej...


Ines, specjalnie dla Ciebie postaram się jeszcze dziś wrzucić kolejny odcinek. Fotki co prawda słoneczne nie będą, bo to wieczór przed nami, ale... I tak będzie cieplej :D , niż teraz u nas za oknem.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2008 22:14

0-IMG_8477.JPG


Czasu na zwiedzanie dużo nie ma, ale chyba nie poprzestaniemy tylko na fontannach, które są na centralnym placyku tuż przy porcie? Cóż z tego, że jedna fontanna to delfinki 8) , największa atrakcja okolicznych wód, o ile ktoś ma wystarczająco dużego farta, żeby na nie popatrzeć z bliska...

1-P9220553.JPG


2-P9227608.JPG


3-IMG_8475.JPG


4-P9220555.JPG


Może chociaż jeden :) kościółek? A jak jeden - to ten największy, którego wieżę widać z portu. Nie jest to daleko, a trafić tam łatwo, o wiele łatwiej niż do jakiejkolwiek małej kapliczki gdzieś w wąskiej uliczce. Podświetloną wieżę kościoła znajdziemy nawet po ciemku :D .

No i doszliśmy :wink: .

5-IMG_8493.JPG
Ostatnio edytowano 14.02.2020 17:29 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.11.2008 22:42

dangol napisał(a): Cóż z tego, że jedna fontanna to delfinki 8) , największa atrakcja okolicznych wód, o ile ktoś ma wystarczająco dużego farta, żeby na nie popatrzeć z bliska...


Można sobie zaadoptować delfinka :lol:

Info z forum

Adopcja delfina

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2008 22:51

O adopcji już wiedziałam, ale najpierw muszę "bliżej" zapoznać się z jakimś delfinkiem na wodach Jadranu :wink:. Jak mi się spodoba, to pomyślę o matkowaniu :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.11.2008 23:02

Mali Lošinj na Twoich fotkach prezentuje się bardzo urokliwie..
8)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2008 23:05

Ines, coś jeszcze będzie, ale już jutro :) . Dziś za późno rodzinka zwolniła komputer i nie udało się więcej...
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.11.2008 23:13

dangol napisał(a):Ines, coś jeszcze będzie, ale już jutro :) . Dziś za późno rodzinka zwolniła komputer i nie udało się więcej...


no nic :)
to czekamy :P
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.11.2008 23:25

Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 24.11.2008 17:34

dangol napisał(a):Ines, coś jeszcze będzie, ale już jutro :) . Dziś za późno rodzinka zwolniła komputer i nie udało się więcej...


Ach, ta rodzinka okupująca komputer :) Danusia - Ty się im nie dawaj :wink: :) :) Powiedz, że masz zobowiązania :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.11.2008 18:14

Tymona napisał(a):
Ach, ta rodzinka okupująca komputer :) Danusia - Ty się im nie dawaj :wink: :) :) Powiedz, że masz zobowiązania :wink:


Nie daję się :wink: , ale egoistką być nie mogę (zwłaszcza we własnej rodzinie) i czasem ustąpić muszę :lol:. Teraz akurat, zanim wezmę się za odgrzewanie obiadu (w zasadzie to już pora kolacji?), mam komputer tylko dla siebie, więc za chwilę kolejny odcinek :D
Ostatnio edytowano 13.02.2020 18:15 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.11.2008 18:24

Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Male Gospe) zbudowano na przełomie XVII i XVIII w., w związku z tym króluje barok. Zwiedzanie wnętrza odpada :arrow: wyjątkowo wcale nie dlatego, że kościół zamknięty :wink: . Wręcz przeciwnie - czynny jest w pełnym znaczeniu tego słowa, właśnie odprawiana jest msza. Ludzi dużo, nabożeństwo mniej więcej w połowie, nie będziemy rozpraszać, nie wchodzimy...

1-IMG_0307.JPG


3-IMG_8494.JPG


2-IMG_8491.JPG


Koniec zwiedzania, wracamy :idea: na nabrzeże.Tutejsze zabytki muszą na mnie poczekać, aż tu może kiedyś dotrę na cały dzień lub dłużej. Co prawda, sam Mali Lošinj, chociaż ładny 8) , nie urzekł mnie tak mocno, jak miasteczka Dalmacji... Wyspa Lošinj jako całość podoba mi się znacznie bardziej - jest w niej coś takiego, o czym wspomniał Andrzej:
wojan napisał(a):(..) gdy miałem trochę więcej chorwackich doświadczeń zrozumiałem,że wyspa Losnij to taka mała Dalmacja w Kwarnerze ....


Trudno byłoby mi doradzić, czy Mali Lošinj nadaje się na dłuższy wypoczynek, czy jest tu fajnie, czy... wręcz przeciwnie. Każdemu przecież co innego pasuje :wink: . A dla mnie :arrow: w Cro wszędzie jest dobrze :lol: , wystarczy mi jakiś urokliwy widoczek albo rozsypująca się kamienna kapliczka i już miejsce jest w danym momencie to najpiękniejsze i jedyne w swoim rodzaju... do czasu aż nie znajdę w następnym. Skoro jednak w czasie krótkiego pobytu odwiedzane miejsce nie sposób poznać dokładniej, to i chęć powrotu jest u mnie zawsze :) , problemem może być tylko dokąd w pierwszej kolejności, no i najważniejsze - czy taka możliwość się pojawi? Jasne, mam kilka miejsc ulubionych szczególnie :P , do których chciałabym wrócić wielokrotnie :arrow: chociaż też nie na długo, bo zaraz ciągnie mnie gdzieś w inne strony, żeby odkryć jeszcze mi nieznane...

4-IMG_8506.JPG
Ostatnio edytowano 14.02.2020 17:40 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.11.2008 18:35

Danusiu, widzę u Ciebie tę samą pasję odkrywania nowych zakątków, którą sama posiadam. Niespokojny duch, który ciągle każe gonić za nieznanym, ale i wracać do miejsc darzonych szczególnym sentymentem.

Nie mam żadnych doświadczeń z pobytu na Kvarnerze; najdalej na północ byliśmy na Pagu. Trudno mi jest więc porównać opisywane przez Ciebie miejsca do tych znanych dalmatyńskich. Ale do szczęścia potrzebuję na pewno przejrzystego morza, skalistej plaży, miasteczka z urokliwą starówką (plątaniną wąskich uliczek) i dużo chorwackiego słońca.
Jeśli znalazłabym to w Maly Losinj, to byłabym szczęśliwa :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 24.11.2008 18:38

dangol napisał(a):
Tymona napisał(a):
Ach, ta rodzinka okupująca komputer :) Danusia - Ty się im nie dawaj :wink: :) :) Powiedz, że masz zobowiązania :wink:


Nie daję się :wink: , ale egoistką być nie mogę (zwłaszcza we własnej rodzinie) i czasem ustąpić muszę :lol:. Teraz akurat, zanim wezmę się za ogdrzewanie obiadu (w zasadzie to już pora kolacji?), mam komputer tylko dla siebie, więc za chwilę kolejny odcinek :D


Danusiu, ja oczywiście żartowałam - sama własnie zaczynam poznawać
"uroki" rodzinnej okupacji komputerowej, i się po cichu uśmiechnęłam:"skąd ja to znam" :wink: :)

dangol napisał(a): Jasne, mam kilka miejsc ulubionych szczególnie :P , do których chciałabym wrócić wielokrotnie :arrow: chociaż też nie na długo, bo zaraz ciągnie mnie gdzieś w inne strony, żeby odkryć jeszcze mi nieznane...


:) ładnie powiedziane :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone